Hollanda Vize Form ve Dilekçe Ücretsiz İndir!

Hollanda vize formu, vize başvurusu için doldurulması zorunlu evraklardan bir tanesidir. Hollanda Başkonsolosluğu tarafından hazırlanan vize başvuru formuna Hollanda Konsolosluğunun web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Hollanda Vize Form ve Dilekçe 2021Hollanda Vize Formu Doldurulurken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hollanda vize formu doldurulurken gerçeğe uygun bilgiler vermelisiniz. Konsolosluğun başvuru formunu talep etmesinin temel nedeni başvuru sahibi hakkında detaylı ve doğru bilgiye ulaşmaktır. Bu sebeple bilgilerin doğru ve eksiksiz olması önemlidir.

  • Vize başvuru formunda yanlış veya eksik bir bilgi tespit edildiğinde vize başvuru talebiniz reddedilecektir. Ayrıca, Hollanda vize başvuru formunun resmi bir belge olduğunu unutmamalısınız. Bilerek ve isteyerek verilen yanlış bilgiler birtakım ceza-i yaptırımlarla karşılaşmanıza neden olabilir.

Hollanda Vize formu Ücretleri

Başvurduğunuz vize türüne göre Hollanda vize ücreti değişebilir. Başvuru ücretlerinin belirlenmesinde tek yetkili kurum Hollanda Başkonsolosluğudur.

2023 yılının vize başvuru ücretleri ise şöyledir;

  • Hollanda Ziyaret Vizesi: 105 €
  • Hollanda Kültürel Vizesi: 105 €
  • Hollanda Ticari Vizesi: 105 €
  • Hollanda Şoför Vizesi: 105 €
  • Hollanda Transit Vizesi: 105 €

0 -6 yaş için vize başvuru ücreti 25 €, 6-12 yaş için vize başvuru ücreti 60 €’dur.

Hollanda Ziyaret formu Vizesi

Hollanda ziyaret vizesi, kısa süreli vize türlerinden biridir. Söz konusu vize ile Hollanda’ya seyahat edebilir ve maksimum 180 günlük süre içinde 90 gün Hollanda’da kalabilirsiniz.

Hollanda Kültürel Vizesi formu

Hollanda’ya seyahat etme amacınız, herhangi bir kültürel faaliyete katılmak için ise söz konusu vizeye başvurmalısınız.

Hollanda Ticari Vizesi formu

Hollanda’ya iş gezisi, konferans, fuar, iş toplantısı veya sektörel amaçlar için gitmeniz gerekiyorsa Hollanda Ticari vizesine başvurmalısınız.

Hollanda Şoför Vizesi formu

Şoför vizesi, Hollanda’ya uluslararası kargo taşımacılığı veya yolcu taşımacılığı hizmeti veren kişiler içindir. Söz konusu vize ile Hollanda’ya sınırlı bir süre için seyahat edebilirsiniz.

Hollanda Transit Vizesi formu

Transit vize, aktarmalı yurtdışı seyahatlerinde aktarma yapılacak ülke tarafından istenilen vize türüdür. Hollanda Transit vizesine sahip olduğunuzda aktarma yapacağınız ülkenin havalimanından çıkamazsınız. Bu durumlarda ülkenin havaalanında bulunan Transit bekleme alanı kullanılmaktadır.

Bazı ülkeler Transit vize istemez, bu sebeple aktarma yapacağınız ülkeniz Transit vizesini talep edip etmediğini öğrenmelisiniz.

Hollanda Konsolosluğu Vize Veriyor Mu?

Hollanda’da bulunma amacına ve sürecine göre konsolosluk vize verir.

MVV Vizesi Nedir?

Uzun süreli Hollanda seyahati gerçekleştirecek olan vatandaşlar MVV vizesi alabilir.

Hollanda Schengen Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Hollanda konsolosluğuna Schengen vize başvuru talebinde bulunulursa tarafınıza form verilir. Form Hollanda’da bulunma amacına göre doldurulmalı.

Oyla! post

Alakalı İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir