İspanya Vize Reddi ve Çözümü (İtiraz)

İspanya vize reddi ile başvurularınızı değerlendirecek tek yetkili kurum konsolosluklardır. Belgelerinizdeki eksikliklerin ve hataların var olmasından ötürü vize reddi yanıtı alınabilmektedir. İspanya vize başvurularınızın vize reddi yanıtıyla sonuçlanması halinde tekrar başvuru yapma şansınız olacaktır.

 • Konsolosluğun vize ücretlerinin ödenmesi, seyahat sağlık sigortasının yatırılması veya evrakların hatalı olması nedeniyle yanıtları olumsuz olarak verme hakkı bulunmaktadır.
 • Evraklarınızın tamamlanması için ek belge veya mülakat talebinde bulunabilecek olan İspanya Konsolosluğu, ayrıca vize reddi yanıtını verebilmektedir.
 • Ret yanıtını almanız halinde elinize geçecek olan mektuba göre itiraz etme hakkınız bulunmaktadır. İtiraz dilekçelerinin orijinal olarak ve imzalı bir biçimde hazırlanması gerekmektedir.
 • Vize reddine neden olacak konunun düzeltilebilecek bir durum olması halinde, yeniden değerlendirmelerin gerçekleştirileceğini belirtebiliriz.
 • Konsolosluk başvurularınızı 1 aydan 3 aya kadar sürdürebilmektedir. En kısa süreçte yanıtları alabilmeniz için sizlere destek olacak ekiplerimizin büyük oranda vize onayı almanız için uğraş vereceğini görebileceksiniz.
 • Ancak her türlü tedbirin alınmasına rağmen, sonucun olumsuz gelmesi durumunda sizleri en iyi şekilde yönlendirecek olan ekiplerimiz sayesinde adımlarınızı daha doğru biçimde atabileceksiniz.

İspanya Vize Reddi ve Çözümü (2021)İspanya Vize Ret Nedenleri 2023

İspanya vize başvurularınız için ret yanıtının gelmesi durumunda temyize gitme hakkınız bulunmaktadır.

Vize başvuruları esnasında ödeyeceğiniz vize ücretlerinin, vize reddi yanıtının alınması durumunda iade edilmesi söz konusu olmayacaktır. Bu nedenle ilk başvurularınızda profesyonel yardımları almanız çok daha avantajlı olacaktır.

 • Başvurularınızı gerçekleştireceğiniz esnada doldurmanız gereken başvuru formunun bazı standartlara uygun olması gerekmektedir.
 • Kimlik bilgilerinizin, adreslerinizin, sigorta ve ücret ödemelerinizin, seyahat amaçlarınızın ve diğer bilgilerin doğru bir şekilde hazırlanması gerekmektedir.
 • Seyahat amaçlarınızı desteklemeyen belgelerin, sizleri olumsuz bir duruma sürükleyeceğini belirtebiliriz. Bu nedenle tüm bilgi ve belgelerinizin tutarlı olması gerektiğinin altıın çiziyoruz. Aksi halde vize başvuru sürelerinizin uzaması, seyahatlerinizi aksatmanıza neden olacaktır.
 • İbraz edeceğiniz evraklarda istenen bilgilerin eksiksiz olması gerekecektir. İmza ve kaşe alanlarında veya genel olarak bilgilerde hataların mevcut olması durumunda sonuçların olumlu olması beklenmeyecektir. Bu nedenle sizler için gerekli bilgilendirmeleri gerçekleştirecek olan danışmanlarımızla birlikte hareket edebilirsiniz.
 • Schengen vizeleri kapsamında gerçekleştireceğiniz başvuruların neticesinde, ülkeye giriş çıkış sürelerini aksatmanız ve amacınızın dışında hareket etmeniz durumunda daha sonraki başvurularınızın ret yanıtı ile sonuçlanacağını belirtebiliriz.
 • Başvurularınızda maddi kaynaklarınızı belirtmeniz, masraflarınızı karşılayacak birikime sahip olmanız ve banka dökümlerini güncel bir şekilde sunmanız gerekmektedir.
 • Birkaç gün öncesine kadar gerçekleştireceğiniz bu işlemlerin ispat edilmesi gerekmektedir. Bakiyelerin eksik yatırılması veya masraflarınızı giderecek seviyelerde olmaması nedeniyle sonuçların olumsuz olabileceğini aktarmaktayız.
 • Seyahatlerinizde davetiye ve sponsorluk belgelerine sahip olmanız durumunda, başvuru sahibi ve İspanya’ya yaşayan yakınlarınızla ilgili bilgilerin tam olarak ibraz edilmesi gerekmektedir. Ülkeye yeniden geri dönüşünüzü ispat edecek rezervasyon bilgilerine ihtiyacınız olacaktır.
 • Otel ve konaklama bilgilerine dair eksik beyanlarınızın vize reddi yanıtıyla geleceğini aktarmaktayız. Bu belgelerinizi sınırda mutlaka yanınızda bulundurmalısınız.
 • Böylelikle sınırda yapılacak olan kontrollerde herhangi bir problemle karşılaşmamış olacaksınız. Vize onayı alsanız dahi, sınırda yapılacak olan kontroller neticesinde geçişlerinizin engellenebileceğini unutmamalısınız.
 • Belgelerin orijinallerinin sunulmaması ve sahte olması halinde konsolosluk onaylamadan geri çevirecektir.
 • 90 günlük konaklama hakkınızın tanımlanmasına rağmen, daha uzun süre kalmanız halinde riskli ve tehlikeli adımları atmış olacağınızdan, gerekli değişikliklerin ve sürelerin dikkate alınması gerekmektedir.
 • Tüm bu hususları sizler için değerlendirecek olan ekiplerimizden net yanıtları alabilirsiniz. Schengen Bölgesi’ni terk etmeden faydalanabileceğiniz bu vize sayesinde 90 günü aşmayacak seyahatlerinizi yapabileceksiniz.
 • İlk giriş yapacağınız ülkenin İspanya olması ve en uzun süreyi İspanya’da geçirmeniz halinde, sonraki vize başvurularınızın sorunsuz bir şekilde gerçekleşeceğini görebileceksiniz. Tüm detayları ve güncel bilgileri aktaracak olan ekiplerimizden faydalanarak net yanıtları alabilirsiniz.
Oyla! post

Alakalı İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir