İspanya Aile Birleşimi 2023Gerekli Evraklar

İspanya Aile Birleşimi olanaklarından faydalanmak istediğinizde başvurularınızı gerçekleştirmek için profesyonel destekleri almak isteyebilirsiniz.

 • Güncel olarak evrakların hazırlanmasından, konsolosluğun ikna olacağı biçimde sunulmasına kadar geçecek olan süreçte sizleri asla yalnız bırakmayacak olan ekiplerimizden faydalanabileceksiniz.
 • Müracaatlarınız esnasında sizlerden talep edilecek olan evrakların hazırlanması ve konsolosluklara ibraz edilmesi esnasında nelere gereksinim duyacağınızın yanıtını aktarmaktayız.
 • Ödemelerini gerçekleştireceğiniz vize ücreti ve seyahat sağlık sigortası gibi ücretlendirmeler konusunda 2021 yılında baz alınacak tarifeleri aktaracağız. Böylece İspanya Oturum kategorisinde yer alan şartlara göre hareket edebileceksiniz.

İspanya Aile Birleşimi 2021 Gerekli Evraklar

İspanya Aile Birleşimi Evrakları 2023

 • Vize Başvuru Formunun başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Kişilerin ibraz edecekleri diğer belgelerle uyumlu olmasına özen gösterilecektir.
 • Böylece ıslak imzalı ve kaşeli olarak sunulacak olan diğer belgeleri de destekleyecek içeriklerde olması istenmektedir. Toplamda 2 nüsha olarak sunulacak olan başvuru formunun istenen dillerde ve hatasız olmasına özen gösterilmelidir.
 •  Fotoğrafların 3 adet istenen ölçülerde olması yeterlidir. Biyometrik ölçülerde istenecek olan fotoğrafların güncel olarak sunulması gerekmektedir.
 • Son 3 aylık süreçte çekilmiş olan ve arka fonu beyaz olan fotoğrafların geçerli olacağını hatırlatıyoruz. Buna göre diğer vizelerinizde kullanmadığınız bir fotoğraflarınızın elinizde yer alması gerekmektedir. Bu şartları hazırlamanız ve sunmanız durumunda süreçlerin olumlu bir şekilde devam edeceğini aktarmaktayız.
 •  Pasaportlarınızın son 10 yıl içerisinde alınmış olmasına dikkat edilecektir. Arkadaşlarınızı ve akrabalarınızı ziyaret etmek veya turistik ve ticari amaçlarla ülkeye gitmek istediğinizde 3 ay geçerliliği olan pasaportlarınızla işlemleri gerçekleştirmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Ayrıca yan yana 2 adet boş sayfasının olmasına özen göstermelisiniz. Pasaportlarınızın deforme olmamış halde sunulması önem arz edecektir.
 • Tam tekmil nüfus kayıt örneği ile kimlik fotokopisini evraklarınızın arasında bulundurmalısınız. İkamet bilgilerini ve aile bireylerini gösterecek biçimde hazırlanacak olan evraklarda orijinal olarak sunulması gerekecektir.
 • Evlenme kayıt örneğinin belirtilmesi ve doğum belgelerinin ibraz edilmesi istenecektir. Eğer daha önce evlilik gerçekleştirmişseniz, boşanma kararlarınızın ilave edilmesi gerekmektedir.
 • 16 yaşından küçüklerin mahkeme kararı ile evlenebileceklerine dair evrakların alınması, 18 yaşından küçüklerin ise anne ve babalarından onaylı muvakatname belgelerinin eklenmesi istenecektir.
 •  İspanya Aile birleşimi ile ülkeye geçiş yapmak istediğinizde ülkede bulunan eşin oturum iznini, pasaportunu ve kimliğini gösterir belgeleri ibraz etmeniz gerekecektir.
 •  İspanyolca dilini yeterli seviyede bildiğinizi gösteren belgelerin eklenmesi gerekecektir.
 • Eşlere dair doğum kayıt örneklerinin vize başvuruları esnasında sunulması gerekmektedir.

Buna benzer hususlarda bilgileri alabilmek için hemen bizleri ziyaret edebilirsiniz. Oturum ve vize sorularınıza dair tüm detayları sizler için aktarıyoruz. Gerekli hizmetleri öğrenebilmek adına bizleri ziyaret edebilirsiniz.

 • Vatandaşlık ve vize haklarınızla ilgili olarak gerekli bilgilere hemen ulaşabileceksiniz. Danışmanlarımız sayesinde vize reddi alma ihtimallerinizin değerlendirilerek bir sonuca bağlanacağını belirtebiliriz.
 • Buna göre sizler de aile birleşimi gerçekleştirmek için şartlarınızın uygun olup olmadığına dair yanıtları alabilirsiniz. Belgelerin orijinal olarak ibraz edilmesi gerektiğine dair sizleri uyaracak olan danışmanlarımız sayesinde hatasız bir şekilde ilerleyebileceksiniz.
 • Ek belgeleri talep edebilecek olan konsolosluğun bu kararı sizleri zaman kaybına uğratacaktır. Bu nedenle adımlarınızı doğru bir biçimde atabilmenizi sağlayacak olan gelişmeleri hızla takip edebilirsiniz. Bizlerle iletişime geçmenizin, bu kararlarınızı daha özgüvenli almanızı sağlayacağını belirtmekteyiz.
 • Sizler de Konsolosluk şartlarına hakim olabilmek ve başvurularınızda profesyonel adımları atabilmek için hemen harekete geçebilirsiniz.
 • Bu sayede ek servislerden haberdar olabilir ve aile birleşimi hususlarında sizleri bekleyen gelişmeleri öğrenebilirsiniz.
 • Tüm süreci sizler için takip edecek olan ekiplerimizin yardımları sayesinde çok daha kaliteli bir şekilde hareket edeceksiniz. Sonuçların sizinle paylaşacak olan ekiplerimizin desteğini alabileceksiniz. İspanya vize için tıklayın.

İspanya Aile Birleşimi Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İspanya aile birleşimi vizesi başvurusu hem Türkiye’de hem de İspanya’da yaşayan bireylerin evraklarını hazırlaması ile gerçekleşir, 5 ya da 7 iş günü içerisinde onaylanır.

İspanya Aile Birleşimi Vize Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

İspanya Başkonsolosluğu tarafından vize başvurusunda yeni uygulamaya gidilmiş ve başvurunun seyahat tarihinden en az 17 gün önce olması gerektiği duyurulmuştur.

Oyla! post

Alakalı İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir