İspanya Vizesi

Resmi adı İspanya Krallığı olan ülkeye gidebilmek için Türk vatandaşları vize almak zorundadır. İspanya vize istiyor mu sorusunun net olarak cevabı bordo pasaport sahibi olanlar için evet şeklindedir.
İspanya vizesi hususi, hizmet ve diplomatik pasaporta sahip olan Türk vatandaşları için 90 günlük ziyaretler için şart değildir. Ülkede vize türleri kısa süreli ve uzun süreli olmak üzere ikiye ayrılır.
İspanya vizesi başvurusu evrakların tamamlanmasının ardından direkt olarak konsolosluğa yapılmaz. Konsolosluk ile anlaşması bulunan vize merkezlerine yapılmaktadır. Vize Ofis konsolosluk ile anlaşması bulunan firmadır. Başvuru sürecinin tamamlanması yaklaşık 7 ila 10 iş günüdür.
İspanya vizesi evrakları İspanyolca ya da İngilizce olarak hazırlanan vize talep dilekçesi, eksiksiz, doğru ve tam olarak doldurulan vize başvuru formudur. Konsolosluk ve büyükelçilik tarafından talep edilen evrakların tamamı diğer ülke vizeleri için geçerli olan belgelerdir.
İspanya vizesi ücreti tüm vize türleri için İspanya Krallığı tarafından alınan vize harç bedeli aynıdır. Alınan Schengen vizesi ile Türk vatandaşları tüm Schengen bölgesinde vizesiz seyahat hakkına sahiptir.

Menü
Destek Hattı