İspanya Vize Evrakları (Gerekli Belgeler)

Schengen vizeleri kapsamında kısa süreli olarak gerçekleştirmek istediğiniz İspanya seyahatlerinizde bazı prosedürleri uygulamanız gerekmektedir. Hangi evrakların gerekli olduğunun yanıtını almanız için Vize Ofisi olarak desteklerimizi sergiliyoruz.

 • Şahsen başvuru yapmadan, güncel evrak listesini hazırlayarak bizlere ulaştırabilirsiniz. Böylece son 5 yıl içerisinde parmak izi ibrazını gerçekleştirmiş olmanız durumunda VIS ibareli olan pasaportlarınızla ve diğer evraklarla ilgili işlemleri sizin yerinize sürdürüyoruz. Eğer bu ibare yok ise bu durumda randevuya şahsen katılmanız gerekecektir.
 • Schengen vizesi kapsamında başvurularınızı gerçekleştirirken, diğer ülkelere geçmek isteyebilirsiniz. Başvurularınız esnasında bu durumu belirtmeli ve en uzun süre kalacağınız ülkenin İspanya olması gerektiğini göz ardı etmemelisiniz.
 • Turistik olarak gerçekleştireceğiniz seyahatlerde veya davetiye üzerine ticari-ziyaret vizelerini almak istediğinizde gerekli prosedürleri bizden öğrenebilirsiniz.
 • 90 günü aşmayacak biçimde seyahat etmenizi sağlayacak olan İspanya vizelerinizi alabilmeniz için gereken evrakları sizlerle paylaşıyoruz. Dosyalarınızın hatasız bir şekilde doldurulması gerektiğini unutmamalısınız.
 • Dikkatlice okumanız ve hazırlamanız gereken evraklar hakkında gereken noktaları sizlerle birlikte değerlendiriyoruz. Müşteri temsilcilerimiz sayesinde 60 gün öncesinden gerçekleştirmeniz gereken başvurularınızın incelenmesi neticesinde pasaportlarınız sizlere teslim edilecektir.
 • Karar verme yetkisinin Konsoloslukta olduğunu aktaran ekiplerimiz, herhangi bir problemle karşılaşılmaması durumunda yaklaşık 15 iş günü içerisinde yanıtları alacağınızın bilgisini paylaşmaktadır.

İspanya Vize Evrakları 2021 Tam Liste

İspanya Vize Evrakları 2023

 • İspanya Turistik Vize, Ticari vize, Ziyaret vizesi, Kültürel Vize, Gemici Vizesi ve Öğrenci Vizesi türlerinde başvurularınızı gerçekleştirirken hazırlamanız gereken standart evrakların dışında ek belgelere ihtiyaç duyulabilmektedir.
 • Vize başvuru formunun, talep dilekçesinin, pasaportun, fotoğrafın, ikamet belgesinin, nüfus kayıt örneğinin, seyahat sağlık sigortasının, rezervasyonların, maaş bordrosunun ve şirketinize ait belgelerin eklenmesi gerekmektedir. Bunun dışında mesleki durumlarınıza göre ekstra belgeleri hazırlamanız gerekebilir.
 • Emeklilerin, öğrencilerin, çiftçilerin ve çalışmayan kişilerin hazırlayacağı bazı evraklara yer verilmelidir. Banka hesaplarınızda masraflarınızı gidereceğiniz ispat eden limitlerin yer alması gerekecektir. Ancak çalışmayan kişilerin ve 18 yaşından küçük olanların, sponsorları tarafından masrafların karşılanacağının belirtilmesi gerekmektedir.
 • Ayrıca 18 yaşından küçük olan kişilerin anne ve babaları ile birlikte başvurmaları gerekmektedir. Böylece noterden muvafakatname alınması gerekmektedir.
 • Seyahat boyunca harcanacak olan tutarların eş tarafından karşılanması gerekiyor ise bu durumda evlilik cüzdanı ilave edilmelidir.

Seyahatlerinizi gerçekleştireceğinizde vize başvurularınızı en erken süreçlerde yapmaya özen göstermelisiniz.

Eğer 17 günden daha az süre kalıyor ise bu durumda sonuçların olumsuz olacağını belirtebiliriz. Bu nedenle seyahatlerinizi tam zamanında yetiştirebilmek için Vize Ofisi merkezlerimizin desteğini alabilirsiniz.

Maddi durumlarınızı gösterir belgelerin güncel olarak ibraz edilmesi gerekmektedir. Gelir getiren tapularınızın veya kira kontratlarınızın dosyalarınızda muhakkak yer alması gerekecektir.

Böylelikle hatasız ve tam olarak gerçekleştireceğiniz başvuruların sorunsuz bir şekilde yanıtlanacağını görmüş olacaksınız.

Öğrenim amacıyla İspanya’ya gitmek isteyen öğrencilerin, eğitim alacakları kurumdan davetiye almaları gerekmektedir.

Böylece seyahat sürelerinin belirlenmesinde etkili olacak sonuçlara ulaşılabilecektir. Kursların veya eğitimlerin hangi tarihlerde başlayıp, hangi tarihlerde biteceğinin yanıtını böylece almanıza olanak verilmektedir.

Başvurularınız esnasında işlem görecek olan pasaportlarınızın tüm sayfalarının fotokopisini ilave etmeniz gerekmektedir. Yeni kimlik fotokopisinin ve tam tekmil nüfus kayıt örneğinin eklenmesi gerekecektir.

Yabancı kişilerin oturma veya çalışma izinlerinin fotokopilerine gereksinim duyulmaktadır. Seyahat dönüşü itibariyle 3 ay daha geçerli olması yeterli olacaktır.

Tüm bu hususlarda gerekli bilgileri alabilmek için bizleri arayabilirsiniz. Ekiplerimiz tüm sorularınızın yanıtlarını uzmanlıkla verecektir.

Kendinizi ayrıcalıklı hissetmenizi sağlayacak olan ekiplerimiz sayesinde profesyonel desteklerle buluşabileceksiniz.

Belgelerinizin orijinal olması ve tarihlerinin güncel olması gerekmektedir. Yoksa İspanya vize reddi olabilir. Davetiye mektuplarınızın orijinal olarak elinize geçmesinin ardından başvurularınızı hemen tamamlayabilirsiniz. İspanya vizesi için tıklayınız.

 

5/5 - (1 vote)

Alakalı İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir