• info@vizeofisi.com Türkiye
 • 0850 228 4353

İspanya Vizesi

Resmi adı İspanya Krallığı olan ülkeye gidebilmek için Türk vatandaşları vize almak zorundadır. İspanya vize istiyor mu sorusunun net olarak cevabı bordo pasaport sahibi olanlar için evet şeklindedir.

İspanya vizesi hususi, hizmet ve diplomatik pasaporta sahip olan Türk vatandaşları için 90 günlük ziyaretler için şart değildir. Ülkede vize türleri kısa süreli ve uzun süreli olmak üzere ikiye ayrılır.

İspanya vizesi başvurusu evrakların tamamlanmasının ardından direkt olarak konsolosluğa yapılmaz. Konsolosluk ile anlaşması bulunan vize merkezlerine yapılmaktadır. Vize Ofis konsolosluk ile anlaşması bulunan firmadır. Başvuru sürecinin tamamlanması yaklaşık 7 ila 10 iş günüdür.

İspanya vizesi evrakları İspanyolca ya da İngilizce olarak hazırlanan vize talep dilekçesi, eksiksiz, doğru ve tam olarak doldurulan vize başvuru formudur. Konsolosluk ve büyükelçilik tarafından talep edilen evrakların tamamı diğer ülke vizeleri için geçerli olan belgelerdir.

İspanya vizesi ücreti tüm vize türleri için İspanya Krallığı tarafından alınan vize harç bedeli aynıdır. Alınan Schengen vizesi ile Türk vatandaşları tüm Schengen bölgesinde vizesiz seyahat hakkına sahiptir.

Kategoride Ara
İspanya’da Evlenmek
İspanya’da Evlenmek

İspanya'da evlenmek için çiftlerden birinin İspanya vatandaşı olması yeterlidir ama İspanya vatandaşı olmayan 2 kişiden biri oturma izni sahipse bu ...

 • 42
 • 0
 • İspanya Vizesi
İspanya Oturum Başvurusu
İspanya Oturum Başvurusu

Ekonomik anlamda gelir elde edeceğiniz işlerle uğraşmak için vize almak istediğinizde İspanya Çalışma vizesi şartlarına göz atmanız gerekmektedir. Başvuru yapacak ...

 • 28
 • 0
 • İspanya Vizesi
İspanya Vize Ücreti: 2021 Güncel Liste
İspanya Vize Ücreti: 2021 Güncel Liste

Seyahat amaçlarınıza göre gerçekleştirmeniz gereken İspanya vize başvuruları için belirli ücretleri ödemeniz gerekmektedir. 0-6 yaş arasında vize ücretleri için muafiyetler ...

 • 17
 • 0
 • İspanya Vizesi
İspanya Vize Form ve Dilekçe 2021
İspanya Vize Form ve Dilekçe 2021

İspanya vize formu, vize başvurusunda istenilen belgeler arasındadır. Bu sebeple başvuru sahiplerinin vize başvuru formunu doldurması şarttır. Vize başvuru formuna ...

 • 70
 • 0
 • İspanya Vizesi
İspanya Vize Reddi ve Çözümü (2021)
İspanya Vize Reddi ve Çözümü (2021)

İspanya vizeleri için başvurularınızı değerlendirecek tek yetkili kurum konsolosluklardır. Belgelerinizdeki eksikliklerin ve hataların var olmasından ötürü vize reddi yanıtı alınabilmektedir. ...

 • 19
 • 0
 • İspanya Vizesi
İspanya Vize Evrakları: 2021 Tam Liste
İspanya Vize Evrakları: 2021 Tam Liste

Schengen vizeleri kapsamında kısa süreli olarak gerçekleştirmek istediğiniz İspanya seyahatlerinizde bazı prosedürleri uygulamanız gerekmektedir. Hangi evrakların gerekli olduğunun yanıtını almanız ...

 • 9
 • 0
 • İspanya Vizesi
İspanya Vizesi: 2021 Vize Başvurusu
İspanya Vizesi: 2021 Vize Başvurusu

İspanya Konsolosluğu’nun talep edeceği belgelerle birlikte başvurularınızı hızla gerçekleştirebilirsiniz. Vize ofisi merkezlerimiz güncel olarak ulaşabileceğiniz evrak listesini sizlere ulaştıracaktır. ...

 • 38
 • 0
 • İspanya Vizesi
İspanya Vizesi Sık Sorulan Sorular
Ekşi sözlük İnternet sitesinde İspanya ve Schengen vizeleri hakkında yorumlar bulunmaktadır. Ekşi sözlük yazarları İspanya vizeleri hakkında kişisel yorumlarını ve tecrübelerini paylaşmaktadır.
Schengen vizesi Avrupa ülkelerinin kendi aralarında bir sözleşme ile vize rejimini belirlemişlerdir. Schengen sözleşmesine imza atan ülkeler arasında serbest geçiş hakkı bulunmaktadır. Schengen vize bölgesinde bulunmayan ülke vatandaşları bu ülkelere seyahat edecekleri zaman Schengen vizesi almak durumundadır. Kısa süreli seyahatlerde 6 ay içinde 3 ay vize hakkı bulunmaktadır.
İspanya Başkonsolosluğu İspanya vize işlemlerinin tamamlandığı bir dış temsilciliktir. Vize başvurusu sahipleri vize aracı kurumlar aracılığı ile vize başvuru dosyalarını İspanya Başkonsolosluğu vize bölümüne iletir. Vize onayı bu bölüm tarafından verilmektedir.
İspanya Schengen vize bölgesi ülkesidir, kısa süreli vizelerde Schengen vize kriterleri uygulanmaktadır. Buna göre 2020 yılında geçerli olan kısa süreli vize harç ücreti 80 Euro olarak açıklanmıştır. Anlaşmalı ülke vatandaşlarından ve 6-12 yaş arası çocuklardan vize harç ücreti olarak 40 Euro alınır. 6 yaşına kadar olan çocuklardan vize harcı alınmaz. Vize harçları dışında aracı kurum hizmet bedelleri ödenmek durumundadır.
İspanya vizeleri için Ankara’da işlem yapan İspanya dış temsilciliği İspanya Büyükelçiliği’dir. Kısa süreli vizeler için aracı kurum vasıtasıyla Büyükelçiliğe vize başvuru dosyaları iletilir. Uzun süreli vizelerde vize başvuru sahipleri şahsen İspanya Büyükelçiliği’ne başvuru yapmalıdır.
İspanya vize başvuru formu, vize başvurusunda bulunan şahısların kişisel, mali, mesleki ve seyahat bilgilerini toplamak amacıyla hazırlanmıştır. İspanya dış temsilciliklerinden ve aracı vize kurumlarından elde edilen form çıktısı alınarak doldurulur. Form doğru bilgilerle eksiksiz doldurulmalıdır, ıslak imza ile imzalanmalıdır.
İspanya Schengen vize bölgesi ülkesidir ve Bordo pasaport sahipleri vatandaşlar İspanya vizesi almak durumundadır. Kısa süreli vizeler için bu 6 ay içinde 3 aylık bir seyahat imkanı tanır. Diplomatik pasaport sahipleri, Hizmet ve Hususi pasaport sahipleri 90 güne kadar olan seyahatlerinde vizeden muaftır.
İspanya vizeleri için VFS Global aracılık hizmetleri vermektedir. İspanya kısa süreli vize başvuruları sadece aracı vize kurumlarında yapılmaktadır. Vize başvuru sahipleri seyahat amacına göre talep ettikleri vize türü için istenen belgeleri vize aracı kurumuna iletirler. Uzun süreli vize işlemlerinde vize randevusu almak gereklidir, vize başvuru sahipleri başvuruları şahsen yaparlar.
whatsapp