İspanya Oturum Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ekonomik anlamda gelir elde edeceğiniz işlerle uğraşmak için vize almak istediğinizde İspanya Çalışma vizesi şartlarına göz atmanız gerekmektedir. Başvuru yapacak olan kişilere yardımcı olan Vize Ofisi adreslerimiz sayesinde tüm sorularınıza yanıt bulabileceksiniz.

 • 16 yaşından büyük olan kişilerin başvuru yapabilecekleri bu vize sayesinde başka şahısların şirketlerinde çalışma hakları olacaktır.
 • Kişilerin veya şirketlerin bünyesinde çalışabilmek ve kendi hesabınıza birikimleri yapabilmek için bu vize türüyle hareket edebilirsiniz. Ancak kendi hesabına çalışacak olan kişiler için bu yaş şartı 18’dir.
 • Çalışma iznini alabilmek için konsolosluğa vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Ulusal vize işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz için çalışma izninizin veya oturum hakkınızın olması gerekmektedir.
 • Ayrıca iş sözleşmelerinin başvuru yapan kişi ile faaliyetlerini sürdüren şirket tarafından yapılmış olmasına özen gösterilecektir.

İspanya Oturum Başvurusu

İspanya Çalışma İzni Evrakları 2023

 • İspanya Konsolosluğu’ndan ulusal vize başvurularını gerçekleştirebilmek için bazı belgeleri hazırlamanız gerekmektedir. 2021 yılı için güncel evrak listesine göz attığınızda, vize başvuru formunu görebilirsiniz. İngilizce veya İspanyolca dilinde hazırlanacak olan bu formun büyük harflerle hazırlanması ve eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir.
 • Ayrıca biyometrik özelliklerde fotoğrafların ilave edilmesine ihtiyaç duyulacaktır. Uzun süreli vize tipi için biyometrik fotoğrafların beyaz arka fonlu olması gerekmektedir. Göz, kulak veya çene gibi kısımların net görünmesi ve herhangi bir aksesuarın yer almaması gerekecektir. Diğer yandan fotoğrafın istenilen ölçülerde olmasına dikkat edilmelidir. Güncel tarihli olarak sunulacak olan fotoğrafınızın, daha önceki işlenmiş vizelerde kullanılmamış olması gerekmektedir.
 • Pasaportlarınızın 3 ay 15 gün daha geçerli olmasına dikkat edilecektir. Seyahat bitişi itibariyle bu süreyi kapsayacak biçimde geçerliliği devam ediyor ise herhangi bir problemi yaşamayacağınızı belirtmekteyiz. Aksi halde başvurularınızın ek belge, mülakat veya vize reddi gibi sonuçlarla geleceğini aktarmaktayız. Pasaportlarınızın 2 adet boş sayfasının yan yana yer almasına özen gösterilecektir. Alacağınız yeni vize basımlarının yapılabilmesi için buna ihtiyaç olacaktır.
 • Kimlik fotokopisinin ön ve arka yüzünün çekilerek ilave edilmesi istenecektir.
 • Pasaport fotokopilerinin eski pasaportlara ve eski vizelere yönelik hazırlanması gerekmektedir. Daha önce alınmış olan tüm vize sayfalarının ilave edilmesi ve teslimi istenecektir. Diğer yandan kişinin geçmişte Schengen ülkelerine ikamet etmiş olması durumunda, bu izinlerini gösterir belgeleri sunmaları gerekecektir.
 • Adliyelerden alınacak olan sabıka kayıtlarının apostilli olarak sunulmasına gereksinim duyulacaktır. Ulusal vize işlemlerinde eksiklerinizi giderebilmeniz için yardımcı olacak Vize Ofisi merkezlerimizle haberleşebilirsiniz. Takıldığınız her noktada bizlere ulaşmanızın, evraklarınızı eksiksiz olarak hazırlamanızda etkili olacağını belirtmekteyiz.
 • Ulusal D tipi vize başvurularında istenen diğer bir evrak ise tıbbi raporlar olacaktır. Buna göre tercümeli, onaylı ve apostilli bir şekilde alacağınız raporlar sayesinde tüm evraklarınızı tamamlayabilirsiniz. Tehlikeli bir hastalığınızın olmadığının belirtilmesi halinde sürecin sizin için olumlu ilerleyeceğini aktarıyoruz.
 • Kişilerin ikamet edecekleri süreler içerisinde yapacakları tüm masrafları karşılayabilecek maddi güçlerinin olduğunu ispat etmeleri istenecektir. Böylece maaş bordroları, kira gelirleri veya buna benzer maddi kaynakların sunulması gerekmektedir. Kişilerin mesleklerine veya gelir elde ettikleri kaynaklara göre farklı evraklarla başvurmaları sağlanmaktadır.
 • Otel ve uçak rezervasyonlarının gerçekleştirilmesi halinde seyahatlerin amacına uygun adımlar atılacaktır. Kalınacak yerle ilgili beyanların doğru ve gerçek olması gerekmektedir.
 • Seyahat sağlık sigortasını tüm seyahatinizi kapsayacak tarihlerde yaptırmanız istenmektedir.
 • Vize ücretlerinin başvuracağınız kategoriye göre değerlendirileceğini aktarabiliriz.
 • Öğrencilerin belgelerini sunmaları istenirken, ev hanımı ve geliri olmayan kişilerin de dahil olacağı şekilde, sponsorlara ihtiyaçları olacaktır.

Tüm bu şartlarınızı değerlendirerek sizlere en iyi şekilde yanıt verecek olan ekiplerimizle iletişime geçebilir ve tüm sorularınızı paylaşabilirsiniz

İspanya Au-Pair Vizesi

Uzun dönem İspanya vizelerinden olan İspanya vizesi ile sizler de ülkede bulunan bir ailenin yanına geçici süreyle yerleşebilirsiniz. Böylece hem ailenin işlerine yardımcı olurken, hem de dil bilgilerini geliştirmelerine yardımcı olabilirsiniz.

 • Kültürel anlamda önemli zenginliklere ulaşmak ve ailenin parçası olarak yaşam tarzını benimsemek için bu vize türüne başvuru yapabilirsiniz. Au-Pair vizesi ile İspanya’da yanında kalacağınız aile ile iş sözleşmelerini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu İspanya aile birleşimi vizesi alanından farklıdır.
 • Çalışma izninizi ve diğer belgeleri tamamlayarak ilgili kurumlara başvurmanız halinde sonuçları hızla alabileceksiniz.
 • İspanya Au-Pair vizesi için gerekli olan adımları hızla atabilmeniz için Vize Ofisi olarak daima yardımcı oluyoruz. İbraz etmeniz gereken orijinal belgeleri öğrenebilmek ve detaylı bilgileri alabilmek için bizleri arayabilirsiniz.

İspanya Au-Pair Vizesi Evrakları 2023

 • Pasaportlarınızın 10 yıldan daha eski tarihli olmamasına özen gösterilecektir. 1 sene daha geçerliliği olan pasaportlarınızla işlemlerinizi gerçekleştirmenize olanak verilmektedir. 2 adet boş sayfasının yan yana yer alması vize basımı için istenen özelliklerdendir. İşlenmiş tüm sayfalarının ibraz edilmesi bu aşamada önemli bir husus olacaktır. Diğer yandan yeni pasaportların ve eski pasaportların fotokopilerinin eklenmesi istenmektedir. Mühürlü sayfaların ibrazı ve kimlik bilgilerini gösterir alanların sunulması gerekecektir.
 • Tüm bu şartları taşımayan pasaportlarınızın başvuru esnasında sunulması, geri iade edilmesiyle sonuçlanacaktır.
 • 2 adet başvuru formunun hazırlanması ve imzalanmış olması gerekmektedir.
 • Hangi dilde incelenmesini istiyorsanız, buna yönelik olarak sonuç belgesini sunmanız gerekmektedir.
 • Yüzünüzü net olarak gösteren ve standart ölçülerde, 6 aydan daha eski olmayan, beyaz arka fonlu 3 adet fotoğrafın ibrazı istenmektedir.
 • Çalışma kartlarınızın aslını ve fotokopisini sunmanız gerekecektir.
 • Adli sicil Müdürlüğünün İspanya resmi dillerinden birisinde hazırlayacağı apostilli sicil kaydını sunmalısınız.
 • Konsolosluğun belirleyeceği doktorlardan alacağınız sağlık kurulu raporlarının 6 ayı geçmemiş tarihte olması gerekmektedir. Evrakların aslı ve 2 adet fotokopisi dosyalarınızda mutlaka yer almalıdır.
 • Rezervasyonlarınızı gidiş ve dönüş olarak yaptırmanız gerekmektedir.
 • Tüm evrakların orijinalleri ile birlikte 2 adet fotokopisini sunmanız gerekecektir.

Gerekli evrakları tamamlamanızın ardından sizleri bekleyecek olan olumlu süreçlerle tanışabilmek için ofislerimizi arayabilirsiniz. Aklınıza takılan her türlü konuda gerekli bilgileri alabileceğiniz sayfalarımızda sizleri en iyi şekilde yönlendiriyoruz.

Vizelerinizi uzun veya kısa süreli alırken, hangi süreçlerde kalabileceğinizin ve daha sonra uzatma işlemlerini nasıl gerçekleştireceğinizin yanıtını sizlerle paylaşmaktayız. Daha fazla detaya ulaşabilmenizi sağlayacak olan adreslerimizi takip ederek kaliteli adımlarla tanışabilirsiniz.

 • İspanya Au-Pair vizesinin dışında hangi tercihleri yapabileceğinizi ve gerçekleştireceğiniz işlemleri sizlerle paylaşıyoruz. Başvuru türlerine göre değişen evrak listesini ve ek belgeleri öğrenebilmek için bizleri aramanız yeterli olacaktır.
 • Bu sayede ekiplerimiz süreçlerin sizin için nasıl ilerleyeceğine dair fikirleri aktarabileceksiniz. Büyük kolaylıkları görebileceğiniz danışmanlık hizmetlerimizde sizleri mutlu edecek olan alternatiflerle tanışmış olacaksınız.
 • Diğer yandan vize reddi alma ihtimallerinizi değerlendirerek, nedenlerini ortadan kaldırmak için harekete geçecektir. Belgelerinizde tutarsızlıkların ortadan kaldırılması ve bilgilerin doğru bir şekilde aktarılması sayesinde gelişmelerin olumlu ilerleyeceğini belirtebiliriz.
 • Telefon veya mail adresleri üzerinden adımlarınızı hızla atabilirsiniz. Gerekli detayları alarak hareket etmenizin sizler için faydalı olacağına değiniyoruz. İspanya vizelerinde sizleri yalnız bırakmayacak olan ekiplerimiz, parmak izi ibrazı gibi biyometri veri işlemleri ile ilgili bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır.
 • Sorunsuz bir şekilde adımları atabilmek ve yanıtlarını da hızla alabilmek için harekete geçebilirsiniz. Tüm sorularınızı içtenlikle yanıtlatacak ve yardımcı olacak ekiplerimiz sayesinde asla zorluk çekmeyeceksiniz. Bu sayede İspanya vize alımları ile ilgili soru işaretlerinizin hızla ortadan kaldırılacağına değiniyoruz

Çocuklar İçin İspanya Vatandaşlığı

 • Mevcut İspanya vatandaşlık prosedürlerinde ciddi anlamda değişiklikleri öngören tasarının Temmuz ayında Parlamento tarafından incelenmek üzere sunulduğunu ve bazı kesimler açısından ayrımcılığa neden olacağının belirtilmesinden dolayı oylamanın gerçekleşmediğini belirtebiliriz.
 • Buna göre son oylamanın Ekim 2012 tarihinde gerçekleşmesiyle birtakım değişikliklerin yaşandığını da aktarabiliriz. Tüm detayların takipçisi olan Vize Ofisi merkezlerimiz üzerinden vatandaşlık prosedürlerinin profesyonelce takip edileceğini aktarabiliriz.
 • Bu tasarıya göre hem kısa, hem de uzun prosedürlere göre vatandaşlık hakkının kazanılmasına olanak verilmiştir. Kısa prosedürde kişilerin 18 yaşında olması ve 5 yıl aralıksız olarak İspanya’da yaşaması dikkate alınmaktadır. Bununla birlikte 3 dilden birisine iyi seviyede hakim olmasına özen gösterilmektedir.
 • Toplumsal açıdan uyumu yakaladığını ispat etmesi ve 1,5 yıllık süreyle ülkede çalışmış olması vatandaşlık şartları için yeterli olacaktır. Toplamda 468 günlük çalışmış olma şartının hangi durumlarda aranmayacağını merak ediyorsanız,
 • gerekli bilgilere ekiplerimiz sayesinde ulaşabilirsiniz. Toplumsal uyumu yakaladığını ispat etmek için bulunduğunuz bölgede uyum kursuna katılmanız gerekecektir.
 • Toplamda 400 saatlik meslek eğitimini alarak diplomayı elde etmeniz halinde bu şarta uygun hareket etmiş olacaksınız. Ülkede yaşayan engellilerin ve belirli yaşların üzerinde olanların vatandaşlık şartlarında yalnızca 5 yıllık ikamet etmeleri yeterli görülmektedir.
 • Bu tasarıya göre İspanyol vatandaşıyla evliyseniz ve çocuğunuz var ise bu durumda şartların daha uygun olacağını aktarabiliriz. Bu kişinin bir dil bilmesine ve 5 yıllık ikamet süresini doldurmasına bakılmaktadır.

Ayrıca toplumsal uyum şartlarına uygun olduğunu ispatlaması istenirken, çalışma şartına ise bakılmamaktadır.

 • Uzun prosedüre göre vatandaşlık almak isteyenlerin 10 yıllık yasal oturum izninin bulunması ve ülkede geçirmiş olması gerekmektedir. Bu sürenin kesintiye uğramadan tamamlanmasına önem verilmektedir.
 • Bununla birlikte ülkede resmi olarak konuşulan dilin bilinmesi yeterli olmaktadır. Toplumsal uyumun ispatlanacağı kursların tamamlanması ve diplomaların elde edilmesi sayesinde şartların tamamlanacağını aktarabiliriz.
 • Sizler de vatandaşlık şartlarını hangi prosedürlere göre gerçekleştirmek istediğinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Bu sayede tüm sorunlarınızın hızla çözülebileceğini aktarmaktayız.
 • Gerekli prosedürleri uygulamanız halinde başvurularınızın hızla tamamlanabileceğini görmüş olacaksınız. Tüm aşamalarda profesyonel adımları atmak istediğinizde bizlere ulaşmanızın yeterli olacağını aktarıyoruz.
 • Naturalizasyon yoluyla vatandaşlık kazanılmasında ise daha da daraltılan şartların temelinde bilim, spor ya da kültürel olarak destek sağlayan kişilerin varlığına dikkat edilmektedir. Buna göre İspanya’da buna benzer platformlarda olumlu katkıları yapan kişilere vatandaşlığın verilmesi hedeflenilmektedir.
 • Tüm bu şartlara göz attığınızda yeni değişikliklerde ülke dilinin bilinmesi ve toplumsal uyumun ispat edilmesi aşamalarında ciddi zorlukların getirildiğini görebilirsiniz.
 • Ayrıca 469 günlük çalışma şartının da yabancılar için zorlayıcı olacağının altını çizmekteyiz. Bu durumda şartlarınızın uygun olup olmadığının yanıtını profesyonel biçimde almak istediğinizde bizlere ulaşmanız ve sorularınızı yöneltmeniz yeterli olacaktır.
 • Vize alımlarında ve oturum, vatandaşlık gibi aşamalarda tüm sorularınızı yanıtlayacak deneyime sahip olan ekiplerimizin sizler için muhteşem bir hızda hareket edeceğini görmüş olacaksınız. Buna göre İspanya seyahatlerinizle ilgili herhangi bir sorunuzun olması halinde yanıtları hemen almış olacaksınız.
 • Evlilikten ve çocukların vatandaşlık hakkını almasından yana merak ettiklerinizi çözüme ulaştırmış olacaksınız. Adımlarınızı atmadan önce ekstra masrafları yapmamak ve vakit kaybı yaşamamak için en başından destekleri kaliteli bir şekilde almanız gerekecektir.
 • Buna göre arayabileceğiniz ekiplerimizle iletişimlerinizin güçlü olması sayesinde kaliteli süreçlerle karşılaşmış olacaksınız. En ince ayrıntısına kadar sizleri bilgilendirecek olan adreslerimiz sayesinde vize alımlarında herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmayacaksınız.
 • Gerekli aşamaları tamamlamanızın sizler için faydalı olacağını görebileceksiniz. Sorunlarınızın hızla yok edilmesinde ekiplerimizin kaliteli adımlarını görebileceksiniz. En yakın ofislerimizi arayarak gerekli bilgileri talep edebilirsiniz.

İspanya Vatandaşıyla Evli Olanlar

İspanya vatandaşı olmak isteyen kişilerin hangi şartları tamamlamaları gerektiğine dair kanunlarda yapılan birtakım değişiklikler neticesinde harekete geçilmektedir.

Buna göre 18 yaşını dolduran kişilerin 5 yıl boyunca aralıksız olarak İspanya’da kalması halinde vatandaşlık şartlarının bir kısmını yerine getirebileceğini belirtmekteyiz.

Bununla birlikte 3 dilden en az birini iyi seviyede bilmesi gerekmektedir. İspanya toplum şartlarına ve kurallarına uygunluğu ispat edecek seviyelere gelmek ve en az 1,5 yıllık süreyi çalışarak geçirmek, diğer şartlardandır.

 • Buna göre yaşadığınız bölgede uyum kurslarına katılabilir ve 400 saatlik bu eğitimlerin ardından meslek eğitimi diplomasını almaya hak kazanabilirsiniz.
 • Diğer yandan sağlık sorunu olduğunu raporla ispat eden ve engelli olan bireyler ile yaşlı olan bireylerin yalnızca 5 yıllık ikamet etme şartını uygulamaları halinde vatandaşlık hakkını elde edebileceklerine değiniyoruz.
 • Bununla birlikte evli olan ve İspanyol vatandaşlığı bulunan çocuğun ebeveyni olarak başvuru yapacak olan kişiler için bu prosedürlerin daha yumuşak olduğunu söylemek mümkündür.
 • Dillerden en az birisini bilmeniz ve 5 yıllık süreci İspanya’da geçirmeniz halinde bu şartlara uygunluğunuz değerlendirilecektir.
 • Kısa prosedürlerin dışında bazı durumlarda uzun prosedürlere göre hareket edilmektedir. Bu durumda 10 yıl boyunca kesintisiz olarak yasal ikamete sahip olmak gerekmektedir.
 • Ülkede konuşulan dillerin en az birisini bilmeniz ve toplumsal yapısına uygun olduğunuzu ispat etmeniz halinde başvurularınızın işleme alınacağını aktarmaktayız. Kısa süreli prosedürde aranan 1,5 yıllık çalışma şartının ise bu durumda dikkate alınmayacağını belirtebiliriz.
 • Yeni yasa tasarısını sizler için değerlendirecek olan Vize Ofisi merkezlerimizin öncülüğünde adımlarınızı atabilirsiniz.
 • Buna göre Naturalizasyon yoluyla vatandaşlığı kazanmak isteyenlerin daha da daralacak olan prosedürlere uyması gerektiğini aktarıyoruz.
 • Bilimsel, sportfi veya kültürel olarak katkı sağlayan kişilerin vatandaşlık almaları amaçlanarak buna göre hareket edilmektedir.
 • Yeni şartlarda çalışma süresinin zorunlu olması gibi bazı zahmetli ve uzun süreçli olan dönemleri hangi şartlarda tamamlamaları gerektiğinin yanıtını aktarmaktayız.
 • Evli olanların veya diğer yollardan vatandaşlığı kazanmak isteyenlerin tüm sorularınıza yanıt bulmalarını kolaylaştırıyoruz. Uzman danışmanlarımız sayesinde bu alanlardaki tüm sorularınızı paylaşabilirsiniz.
 • Aktaracağınız merak ettiğiniz tüm detayları elde etmenin mutluluğunu ve konforunu yaşayabileceksiniz. Bir telefonunuzla hem vize, hem de oturum şartlarını ele alacak olan çalışanlarımızın sizler için pratik adımları atacağını görebileceksiniz.
 • Şahsen başvurmanıza gerek duyulmayan noktalarda ekiplerimiz sizler için en iyi ve hızlı hizmetleri sunmaya devam edecektir.
 • Böylelikle tüm aksilikleri ve eksiklikleri gidereceğinden emin olabileceksiniz. Adımlarınızı güvenle atmanın nasıl mümkün olduğunu görmek istiyorsanız, sizler de vakit kaybetmeden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.
 • Bu sayede ek olarak istenecek olan belgeler hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Pasaportlarınızın geçerliliğinin ne kadar süreyle devam etmesi gerektiğinin yanıtını bu sayede almış olacaksını.
 • Diğer yandan yasal olarak ikamet belgesini elde etmeniz ve kira sözleşmesi veya tapu gibi belgeleri ibraz etmeniz istenebilir.
 • İspanya’da geçireceğiniz süreçlerde sağlık yardımından faydalandığını garanti eden belgelere gereksinim duyabilirsiniz. Evlilik, doğum belgesi veya boşanma belgesi gibi bazı kanıtların istenen dillere çevrili ve onaylı olarak sunulması gerekecektir.
 • Bu hususlarda hatalı bir adım atmamak adına tek yapmanız gereken şey bizlere ulaşmak olacaktır. Bu sayede evlilik neticesinde ve diğer durumlarda vatandaşlıkları nasıl elde edebileceğinizin yanıtını almış olacaksınız.
 • Diğer yandan İspanyol vatandaşlığının sizlere neler kazandıracağını ve hangi durumlarda dezavantajlı olabileceğini de öğrenebileceksiniz. Ofislerimizden veya internet üzerinden bizlere ulaşmanız durumunda evraklarla ilgili yanıtları alabilir ve sürecin takip edilmesi adına gerekli başvuruları yapabilirsiniz.

İspanya’da Oturma İzni Nasıl Alınır?

Ara vermeden ya da kesintiye uğramadan İspanya’da en az 5 yıl ikamet eden vatandaşlar daimi oturum izni için başvuruda bulunmaktadır, başvuru için aranan ilk şart gelire ya da yatırıma sahip olmaktır.

 

Oyla! post

Alakalı İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir