İsviçre Vizesi

Schengen vizesine sahip olmayan umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları 90 günü aşmayan seyahatler için Schengen vizesi başvurusu yapmak zorundadır. İsviçre vize istiyor mu seyahat edecek vatandaşlar için önemlidir.
İsviçre vizesi ziyaret nedenine göre alınacak türleri turistik vize, ticari vize, aile ziyareti vizesi, aile birleşimi vizesi, transit vize ve öğrenci vizesi şeklindedir.
İsviçre vizesi başvurusu için yetkili olan tek kurum konsolosluktur ancak kısa süreli seyahatlerde yapılan Schengen vizesi başvurusu konsolosluk tarafından kabul edilmez. Bunun yerine yetkilendirilen merkezler tarafından başvuru sahipleri yönlendirilir. Vize Ofis başvuru sahiplerine tüm aşamalarda destek sağlamaktadır.
İsviçre vizesi evrakları şu şekildedir; vize talep dilekçesi, vize başvuru formu, pasaport, nüfus cüzdan fotokopisi, biyometrik fotoğraf, konaklama rezervasyonu, seyahat belgesi, banka hesap dökümü, mali durumu gösteren belgeler, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası.
İsviçre vizesi ücreti kısa ve uzun süreli vize türü ile 12 yaş altı ve 12 yaş üstü için farklıdır. 6 yaş altı çocuklar için konsolosluk karşı yoktur.

Menü
Destek Hattı