İsviçre Vize Evrakları 2023 (Gerekli Belgeler)

İsviçre’ye gitmek için vize almanız gerekir. Dolayısıyla da vizeyi alabilmeniz için sizden teslim etmenizin istendiği evrakları teslim etmeniz. Bizler İsviçre vizesi için hazırlamanız gereken evraklar için size hizmet veriyoruz. 2023 yılı için geçerli olan vize evraklarını sizlere sunuyoruz.

 • Böylelikle sizlerin başvurunun en önemli aşamalarından olan vize evrak teslimini eksiksiz bir şekilde yapmanızı sağlıyoruz.

İsviçre Vize Evrakları 2021 Tam Liste-min

İsviçre Vizeleri İçin Ortak Olan Vize Evrakları

İsviçre’ye gidiş için alabileceğiniz birçok vize türü vardır. Bu nedenle vize evrakları da vize türlerine göre belirlenir. Ancak İsviçre vizeleri için ortak olarak hazırlanan vize evrakları da bulunur.

Ortak İsviçre vize evrakları şunlardır;

 • Pasaport: Teslim edeceğiniz pasaportun İsviçre seyahati bitişinden itibaren devam eden 3 aylık geçerliliği bulunmalıdır. Ayriyeten vizenin yapıştırılabilmesi için 2 boş sayfası bulunmalıdır.
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi: Nüfus cüzdanı fotokopisini net bir şekilde çektirmelisiniz.
 • Eski pasaportlar veya fotokopileri: Geçmişte pasaport kullandıysanız o pasaportların aslını veya fotokopilerini sunulmalısınız.
 • Biyometrik fotoğraf: Vereceğiniz fotoğrafta kesinlikle rötuş olmamalıdır. İki adet vermeniz gereken bu fotoğrafın boyutları ise 35×45 mm ve fotoğraf beyaz fonlu çekilmiş olmalıdır. Ayrıca fotoğrafı 6 aydan daha önce çektirmiş olmamalısınız.
 • Vukuatlı nüfus örneği: Vukuatlı nüfus örneğinin tam vukuatlı olması ve e-devlet sitesi üzerinden almanız gerekir. Eğer kadınsanız ve evli durumdaysanız bekarken kullandığınız soyadını içeren ve evlilik soyadınızı içeren iki nüfus örneği sunmalısınız.
 • Seyahat sağlık sigortası: İsviçre vizesi için yaptıracağınız seyahat sağlık sigortası poliçesinin en az 30 bin Euro teminatının olması gereklidir. Sigortanızın geçerli olduğu yerler ise Schengen ülkelerinin tamamı olmalıdır. Ayrıca poliçenin geçerliliği seyahatten bir gün önce başlamalı ve bir gün sonra bitmelidir.
 • Otel rezervasyonu ve uçak rezervasyonu: İsviçre’ye gidiş ile dönüş tarihlerinizi içeren uçak rezervasyonu belgesi ve rezervasyon numarası belgeler arasında sunmalısınız. Ayrıca seyahatiniz sırasında kalacağınız oteli belirlemeniz ve otelde rezervasyon yaptırmanız gereklidir. Böylelikle rezervasyon bilgilerinizi sunabilirsiniz.
 • İsviçre vizesi online başvuru formu: Başvuru formu vize belgelerinin en önemlisidir. Bu formu eksik olmaksızın ve diğer belgelerinizle aynı bilgileri içerir şekilde doldurmalısınız. Başvuru formunun doldurulması konusunda detaylı bilgileri sayfamızdan öğrenebilirsiniz.
 • Maddi durumu kanıtlayan belgeler: Vize evrakları arasında maddi durumunuzu kanıtlayacak belgeleri de eklemelisiniz. Bu belgeler kira gelir belgesi, bina tapusu veya araç ruhsatı gibi belgelerin fotokopileri olabilir. Bu sayede ziyaretiniz sonunda ülkenize döneceğinizi gösterebilirsiniz.
 • İsviçre vize başvuru dilekçesi
 • Ziyaret sebebiyle seyahat ediliyorsa İngilizce veya Almanca olarak yazılmış davetiye

Bu belgelerin yanına İsviçre vizesine neden almak istediğinizi, ülkede bulunma amacınızı, gidiş ile dönüş tarihinizi içeren bir dilekçeyi de ekleyerek konsolosluğa teslim edebilirsiniz. Belgeler için İsviçre vize reddi almama konusunda anlamadığınız konularda bize ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

 

Oyla! post

Alakalı İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir