İsviçre Vizesi 2023Nasıl Alınır?

Schengen C tipi vize başvurusu kapsamında turistik amaçlarla seyahatlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Akraba veya arkadaşlarınızı ziyaret etmek, sportif faaliyetlere katılmak veya çeşitli gezileri gerçekleştirebilmek için 90 günü aşmayacak seyahatlerinizde bu tercihlerinizi yapabilirsiniz.

 • İsviçre ve Türkiye’nin gerçekleştirdiği anlaşmaya göre, resmi pasaporta sahip olan kişilerin 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak sürelerde seyahatlerinde vizeden muafiyetlerinin bulunduğunu aktarabiliriz.
 • Buna göre bordo pasaport sahiplerinin ise seyahatlerini gerçekleştireceğinde veya resmi pasaport sahibi olan kişilerin 90 günü aşacak seyahatlerinde turistik vize başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

İsviçre Vizesi 2021 Vize Başvurusu

İsviçre Turistik Vize Alımı

Geçerli pasaportlarınızla birlikte biyometrik fotoğraf, nüfus cüzdanı ve biyometrik veri ibrazlarının gerçekleştirilmesinin neticesinde başvurularınız kabul edilecektir.

Vize ücreti ve seyahat sağlık sigortası gibi ödemeleri de gerçekleştirmenizin ardından yaklaşık 15 iş günü içerisinde sonuçları elde edebileceğinizi aktarmaktayız.

 • Ancak evraklarınızda birtakım hataların ve eksiklerin olması neticesinde konsolosluğun vereceği olumsuz yanıtların 1 ay ile 2 ay içerisinde gelebileceğini aktarıyoruz.
 • Schengen vizeleri kapsamında gerçekleştireceğiniz İsviçre vize taleplerinizi konsolosluğa doğrudan aktarmanız mümkün olmayacaktır. Bu nedenle Vize Ofisi merkezlerimizle iletişime geçerek, konsolosluğun yetkilendirdiği merkezlerimiz üzerinden adımlarınızı atabilirsiniz.
 • Sizler de gerekli evrakların hazırlanmasından randevuların alınmasına ve evraklarınızın teslimine kadar ihtiyaç duyacağınız her aşamada gerekli bilgileri alabilirsiniz. Adımlarınızın profesyonelce atılmasında sizlere en iyi ve hızlı hizmetleri sunmakta olduğumuzu aktarıyoruz.
 • İsviçre seyahatleriniz için kısa süreli olarak vize talebinde bulunacağınızda yanıtlar 5 ile 7 gün arasında elinizde olacaktır. Olumlu veya olumsuz bir yanıtı alma ihtimalinizin olmasından dolayı, adımlarınızı kaliteli bir biçimde atmalısınız.
 • Tatil günlerine denk gelmeniz halinde veya konsolosluğun yoğun olduğu dönemlerde başvurmanız durumlarında bu sürelerin daha da uzayabileceğini unutmamalısınız. Seyahat sürelerinizi aksatmadan ve geciktirmeden, sonuçları alabilmek için başvurularınızı en erken süreçlerde gerçekleştirmenize olanak veriyoruz.
 • Vize ücretlerinin, seyahat amacınıza ve alacağınız vize türlerine göre değişebileceğini aktarmaktayız Buna göre 2023 yılında İsviçre turistik vize ücretleri hakkında bilgileri alabilmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.
 • Vize uzmanlarımızın öncülüğünde gerekli yanıtları hızla alabileceksiniz. Bizlere telefon numaralarımızdan veya mail adreslerimiz üzerinden ulaşmanız halinde dilediğiniz soruları yöneltmeniz ve ücretsiz danışmanlık hizmetlerimizden faydalanmanız mümkün olacaktır.
 • Randevularınızın alınmasının ardından, parmak izi ibrazını son 5 yıl içerisinde gerçekleştirmemiş olmanız halinde şahsen bulunmanız gerekecektir. Ekiplerimiz sizleri bu hususlarda bilgilendirerek, adımlarınızı hızla atmanızı sağlayacaktır.
 • 12 yaşından küçük çocuklarda biyometrik veri ibrazı istenmezken, 6 yaşından küçük çocuklarda ise vize ücreti talep edilmemektedir. Tüm bu kolaylıkları öğrenebilmek ve başvuru şartlarınızı değerlendirecek olan destekleri alabilmek için bizleri arayabilirsiniz.

Vize talep dilekçesinin hazırlanması, başvuru formunun ibraz edilmesi, kimlik ve tam tekmil nüfus kayıt örneğinin sunulması ve rezervasyonlara dair bilgilerin ilave edilmesi neticesinde dosyalarınız hazırlanacaktır.

Bununla birlikte maddi durumlarınızı gösterir belgelerin ibrazı istenebilmektedir. Mesleki durumlarınıza göre hazırlamanız gereken bazı ek belgelerin eklenmesi neticesinde son halini alacak olan dosyalarınızın sunulmasında gerekli desteği göstermeye devam ediyoruz.

İsviçre Ticari Vize

İsviçre’ye çeşitli amaçlarla ve ticari faaliyetler kapsamında 90 günü aşmamak şartıyla seyahat gerçekleştirmek istediğinizde bazı prosedürleri yerine getirmeniz gerekmektedir.

 • İsviçre ticari vizesi ile ilgili başvurularınızı gerçekleştireceğinizde pasaportlarınızın geçerliliğini korumasına dikkat edilecektir.
 • AB veya EFTA vatandaşı olmayıp, İsviçre’ye seyahat etmek isteyenlerin pasaportlarının 10 yıldan eski olmamasına dikkat edilecektir. Diğer yandan seyahatlerinin bitimi itibariyle 3 ay daha geçerli olmasına bakılacaktır.
 • Schengen ülkelerine gitmek istediğinizde öncelikle İsviçre’yi ziyaret etmeli ve en uzun süreyle bu ülkede kalmalısınız.
 • Böylece turistik ya da ziyaret gibi amaçların yanı sıra ticari faaliyetlerle ilgili katılımları da gerçekleştirebilirsiniz.
 • 90 günden daha uzun süreli kalmak istediğinizde uzun süreli vize başvurularını gerçekleştirmeniz gerekirken, bu süreyi aşmayacağınızda ise kısa süreli vize taleplerini gerçekleştirmelisiniz.
 • Konsolosluğa doğrudan bu taleplerinizi iletmeniz mümkün olmayacağından, anlaşmalı ve yetkilendirilmiş olan merkezler üzerinden tüm işlemlerinizin gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz.
 • Vize Ofisi merkezlerimiz sayesinde İsviçre ticari vize başvurularınızın hızla gerçekleştirilebileceğini görmüş olacaksınız. Sizlere daima yardımcı olacak ekiplerimiz sayesinde tamamlamanız gereken koşullarla ilgili bilgileri elde edebileceksiniz.
 • B, C veya L belgeleri sayesinde herhangi bir işlemi gerçekleştirmeden İsviçre seyahatlerine çıkabilirsiniz. Vize almanıza gerek olmayan bu durumlarda çalışmak istemeniz halinde ise çalışma iznini almanız gerekecektir.
 • 90 günü aşacak olan seyahatleriniz için D vizesine başvurmanız gerekmektedir. İsviçre’de eğitim görmek veya oturum izni almak istediğinizde ise farklı başvuru yollarını gerçekleştirmelisiniz.
 • İşte sizlere bu hususlarla ilgili olarak gerekli yanıtları verecek ve yönlendirmeleri gerçekleştirecek olan ekiplerimiz sayesinde doğru adımları atabileceksiniz.
 • Nelere ihtiyacınız olduğunun tespitini yaparak, sizler için en iyi şekilde hareket eden ekiplerimizle iletişimde kalabilirsiniz. İsviçre seyahatlerinizin öncesinde, esnasında ve sonrasında nelere dikkat etmeniz gerektiğinin yanıtını böylece uzmanlarımızdan alabileceksiniz.
 • İsviçre’ye ticari amaçlarla seyahat etmek istediğinizde öncelikle bir kişiden veya kurumdan alınacak olan davetiyenizin bulunması gerekmektedir. Hazırlanacak olan bu davetiyede sizi davet eden kişinin bilgilerine ve seyahat amaçlarınıza yer verilmelidir.
 • Ayrıca hangi tarihlerde seyahatlerinizi gerçekleştireceğinizin yanıtını da bu mektuptan almanız mümkün olacaktır. İsviçre’ye seyahat edecek kişinin, başvuru sahibi olarak tüm bilgilerini içermesine özen gösterilecek olan davetiyede vatandaşlık bilgilerine ve sponsorluk detaylarına yer verilecektir.
 • Davetiyede imza kısmında ise İsviçre’de yaşayan ve davet eden kişinin bilgileri yer almalıdır. Eğer fuar veya sergi gibi bazı organizasyonlara katılacaksanız, bu durumda giriş bileti veya kartının elinizde hazır olması gerekmektedir.

İsviçre Ticari Vize Evrakları 2023

İngilizce ve Almanca dillerinde hazırlanacak olan talep dilekçesi, davetiye, güncel şirket evrakları, kimlik fotokopisi, banka hesap dökümü ve 3 ay daha geçerli pasaportlarınızla başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. 2 adet biyometrik fotoğrafınızın ve kira gelirlerinin de dosyanızda bulunması gerekecektir.

SGK giriş bildirgesi ile maaş bordrolarının ilave edilmesi ve gelirlerinizin ispatlanması gerekmektedir.

Vize hakkında aklınıza takılan tüm soruları yöneltebilmek için bizlerle hemen iletişime geçebilirsiniz. İşlemlerinizin sonuçlanmasının ardından pasaportlarınız adreslerinize teslim edilecektir

İsviçre Vize Alım Aşamaları

İlk olarak başvuru formunu online olarak doldurmanız gerekmektedir. Daha sonra alınacak olan randevularınızda biyometrik verilerin ibrazını gerçekleştirmeniz istenecektir.

 • Eğer VIS kaydı var ise bu aşama atlanarak, evraklarınızın teslimi gerçekleştirilecektir.
 • Son 5 yıl içerisinde parmak izi ibrazını veren kişilerin, vize ücretlerini ödemelerinin ardından işlemleri hızla ilerleyebilecektir.
 • Vize süreçlerinin sonuçlanması ise konsolosluğun yoğunluğuna ve tatil günlerine göre değişmekle birlikte yaklaşık 15 günü bulabilmektedir.
 • Bazı durumlarda 30 gün ile 60 güne kadar çıkabilen sonuçlanma süreleri nedeniyle seyahatlerinizin aksamaması için en erken tarihlerde başvurularınızı gerçekleştirmenize olanak veriyoruz.

İsviçre Aile Ziyareti Vizesi

Başvuru yapacağınız dönemlerde İsviçre vizesi ile ilgili güncel bilgilere ve evrak listesine ulaşmak istediğinizde Vize Ofisi merkezlerimizi tercih edebilirsiniz. Bizleri arayarak ulaşacağınız bilgiler sayesinde kısa sürede adımlarınızı atabilirsiniz.

E-posta üzerinden gönderilecek olan evrakları sırasıyla hazırlamanızın ardından konsolosluğa ibrazını gerçekleştiriyoruz.

Son 5 yıl içerisinde parmak izi ibrazında bulunan kişilerin şahsen başvuru yapmasına gerek kalmayacağından, dosyalarını hazırlayarak bizlere ulaştırmaları yeterli olacaktır. Doğrudan başvuruları kabul etmeyen İsviçre konsolosluğu kısa süreli Schengen vizeleri için yetkilendirilmiş kurumlar aracılığıyla adım atmanızı talep etmektedir.

 • Buna göre Vize Ofisi merkezlerimizin sizlere aktaracağı bilgilerden yola çıkarak, hangi evrakları hazırlayacağınızın yanıtını alabilirsiniz. Ziyaret vizesi için ilk olarak İsviçre’de yaşayan arkadaşlarınızın, akrabalarınızın veya ailenizin hazırlaması gereken davetiyeye ihtiyacınız olacaktır. Buna göre başvuru sahiplerinin hangi tarihlerde ve ne amaçlarla İsviçre seyahatlerini gerçekleştireceklerini belirten bu davetiyenin, orijinallerinin sunulması istenmektedir.
 • Ülkeden hazırlanacak olan bu evrağın elinize geçmesinin ardından hazırlayacağınız İngilizce talep dilekçesini antetli kağıda yazmanız beklenmektedir. Konsolosluğa hitaben yazılacak ve kaşeli olarak sunulacak olan bu dilekçeyle birlikte pasaportlarınızda da birtakım özelliklerin olması gerekecektir.
 • Pasaportlarınızın 10 yıldan eski olmaması, 2 adet boş sayfasının bulunması ve seyahat bitimi itibariyle 3 ay daha geçerliliğinin devam etmesi halinde işlemlerin sürdürüleceğini belirtebiliriz. Bununla birlikte biyometrik fotoğraflarınızın istenen ölçülerde ve 2 adet olması yeterlidir. Beyaz arka fonda ve güncel tarihli olarak sunulacak fotoğraflarınızın, diğer vizelerinizde işlenmemiş olmasına önem verilecektir.
 • Diğer yandan kimlik fotokopilerinizin ibrazında ve tam tekmil nüfus kayıt örneğini ilgili kurumlardan onaylı olarak almanızda nelere dikkat etmeniz gerektiğini ofislerimiz üzerinden açıklamaya devam ediyoruz.
 • Kişilerin maddi gelirlerini ve masraflarını karşılayacak bakiyelerinin olduğunu ispat edecek son 3 aylık banka dökümlerine ihtiyaçları olacaktır. En az 7.000 TL’lik bakiyenin yer aldığını gösterir belgelerin imzalı ve kaşeli olarak sunulması istenecektir.

Mesleki durumlarınıza göre hazırlamanız gereken bazı ek belgelere ihtiyacınız olabilecektir. Örneğin şirket sahibi veya çalışanı olarak başvururken, talep edilecek belgeler değişkenlik göstermektedir.

 • Şirket sahiplerinin talep dilekçesi ile birlikte faaliyet belgesi, sicil gazetesi veya imza sirküleri gibi evrakları orijinal olarak sunmaları gerekmektedir. Diğer yandan şirket çalışanlarının ise ek olarak izin yazısına ihtiyaçları olacaktır.
 • Kişiler ayrıca devlet dairesi çalışanı, emekli, öğrenci veya ev hanımı olarak başvurularını gerçekleştirebileceklerdir.
 • Öğrencilerin 18 yaşından küçük olmaları halinde noterden muvafakatname belgesine ihtiyaçları olacaktır.
 • Sponsorluk ihtiyacı olan öğrenci veya ev hanımlarının, birinci dereceden yakınlarının sponsorluk yazılarına gereksinimleri olacaktır.
 • Sponsor olacak kişinin maddi gelirlerini gösterir maaş bordrosu gibi bazı evrakların hazırlanması istenecektir.
 • Tüm detayları aktaracak olan ekiplerimizle birlikte hareket edebilir ve düzenli bir şekilde başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.
 • İsviçre vizesi ile ilgili önemli notları elde etmek ve konsolosluğun kararlarını takip edecek ekiplerimizle iletişimde kalabilmek için bizleri arayabilirsiniz.

İsviçre Vizesi Detayları 2023

Vize başvurularınızı değerlendirecek ve bir karara bağlayacak tek yetkili kurum konsolosluklar olacaktır.

 • Ancak belgelerinizde eksikliklerin olması ya da vize ücretlerinin yatırılmaması gibi nedenlerle vize reddi yanıtı gelebilmektedir.
 • Eğer vize ücretini yatırmanıza rağmen, diğer sebeplerden kaynaklı olarak olumsuz yanıtlar gelirse, yapacağınız yeni başvurularda ücretleri yeniden ödemeniz istenecektir.

İsviçre Öğrenci Vizesi

Lisans ve üstü bir derecede eğitim almak isteyenlerin, belirli ülke vatandaşları arasında yer almaması halinde mutlaka vize almaları gerekmektedir.

AB veya EFTA üyesi olmayan bir vatandaşlığa sahip olan kişilerin, kaliteli bir eğitimi alabilmeleri için bu başvuruları gerçekleştirmelerine olanak verilmektedir.

 • Diğer yandan dünya çapında en zengin ülkeler arasında ilk 20’de yer alan İsviçre’de üst düzeyde bir eğitimi almak isteyen kişilerin tercihleri doğrultusunda adım atmalarına olanak verilmektedir.
 • Vize başvurularınızı gerçekleştireceğinizde hazırlamanız gereken güncel evraklara Vize Ofisi merkezlerimiz üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • En güvenli ülkelerden birisinde eğitim almanın kolaylıklarını ve avantajlarını bu sayede görebileceksiniz. Dil okulunda eğitim almak, yaz kurslarına katılmak veya üniversitede eğitim görebilmek için kaydınızın yapılmasının ardından, elinize ulaştırılacak olan kabul yazısı ile tüm işlemlerinizi başlatabilirsiniz.
 • Konsolosluk Schengen vizesi kapsamında gerçekleştireceğiniz kısa süreli Öğrenci vizesi ile 3 aya kadar ülkede konaklama hakkını elde etmenizi sağlamaktadır. Ancak daha uzun süreyle konaklamak istediğinizde ise 90 günün üzerinde kalabilmenizi sağlayan D vizesi için başvuru yapmanız gerekecektir.
 • Kayıt belgenizi elde etmenizin ardından, hazırlamanız gereken diğer belgelerle birlikte gerekli kurumlarla iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede değerlendirmeleri yapacak olan konsolosluğun talep edeceği tüm adımları atmış olacaksınız.
 • Turistik vizesi gibi farklı vize gruplarında başvuruları yaptığınızda, vize onayı ile ülkeye ulaşmanızın ardından vize dönüşümünü yapmanız mümkün olmayacaktır. Bu nedenle 90 günü aşmayan kurs gibi katılımlarınızda Schengen vizesi başvurularını öğrenci vizesi olarak gerçekleştirmeniz gerekecektir.
 • Sizler de İsviçre’ye vizesiz olarak seyahat etmenizi ve 90 güne kadar kalmanızı sağlayan resmi bir pasaporta sahip değilseniz, bordo pasaportunuzla başvuruları yapabilir ve tüm evrakları hazırladıktan sonra bizlere gönderebilirsiniz.
 • Başvuru formunun online ortamlarda hazırlanmasında sizlere destek olacak ekiplerimizden danışmanlık hizmetlerini alabilirsiniz. Hızlı bir şekilde başvurularınızı gerçekleştirmek ve uzmanlarımızla iletişime geçebilmek için telefon veya mail üzerinden bizlere ulaşmanızın mümkün olacağını vurguluyoruz.
 • Kaydolacağınız kurs tarihinden 6 ay öncesinden veya son 10 hafta kalana dek mevcut sürede başvurmanız mümkün olacaktır. Başvurularınızın sonuçlanması ise kısa süreli vize başvurularında 10-15 gün içerisinde, uzun dönemli başvurularınızda ise 8-10 hafta içerisinde değişecektir.
 • Başvurularınızı yaparken herhangi bir seviyeden dil bilmeniz zorunlu olmayacaktır. Eğer kursta eğitim alacaksanız, takibinizi yapacağınızı ispat eden İngilizce dil bilginizin olup olmadığının kontrolü istenirse, konsolosluk sizi mülakata çağıracaktır. Buna göre dil bilgisi gereksinimleri hakkında bilgi sahibi olmanıza olanak verilecektir.

İsviçre Öğrenci Vizesi Evrakları 2023

 • Pasaportunuzun 3 ay daha geçerli olmasına özen gösterilecektir.
 • Masraflarınızı karşılayacak maddi yeterliliğinizin olmasına bakılacaktır.
 • Sağlık sigortasının ve vize ücretlerinin yatırılmasına özen gösterilmektedir.
 • Kayıt yaptırıldığına dair belgelerin ve kurs ücretlerinin yatırıldığına dair dekontların eklenmesi istenmektedir.
 • 18 yaşından küçük olanların doğum belgesi, muvafakatname ve seyahat izni gibi belgelere gereksini duyulmaktadır.
 • Kişilerin davetiyeleri eğitim kurumlarından almaları gerekecektir.
 • Diğer yandan vize talep dileklerinin eklenmesine ve seyahat tarihlerine yer verilmesine öncelik tanınmaktadır.
 • Kimlik fotokopisi ile birlikte tam tekmil nüfus kayıt örneğine ihtiyaç duyulacaktır.
 • Güncel ve orijinal bir şekilde öğrenci belgelerinin ilave edilmesi istenecektir.
 • Diğer yandan 2 adet biyometrik ölçülerde fotoğrafların eklenmesi ve ibrazı istenmektedir.

İsviçre Transit Vize

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak İsviçre’den transit geçiş yapmak istediğinizde B vize türüne sahip olmanız gerekmektedir.

Havaalanı transit vizelerine sahi olabilmek için seyahatleriniz boyunca yapacağınız masrafları karşılayacak maddi birikimlerinizin olduğunu ispat etmeniz gerekmektedir.

 • İsviçre’deki havaalanından, başka bir ülkeye geçiş yapabilmek için üçüncü ülkeye giriş yapabilmek için gereken tüm prosedürleri uygulamanız gerekmektedir.
 • Vize Ofisi merkezlerimiz aracılığıyla transit vize ihtiyaçlarınıza dair detayları öğrenebilirsiniz. Gereken evrakları ve izleyeceğiniz yolu aktaracak olan ekiplerimiz sayesinde tüm süreçleri zorlanmadan atlatabileceksiniz.
 • Bazı şartlarda vize muafiyetlerinizin bulunduğunu aktaracak olan ekiplerimiz, hangi şartlarda doğrudan giriş yapabileceğinizi aktaracaklardır.
 • Eğer pasaportlarınız yeşil, gri veya siyah-kırmızı ise bu durumda resmi pasaportlarınızla vize almadan geçiş yapabilirsiniz.
 • Ayrıca Schengen üyesi olan devletlere veya Bulgaristan, KKTC, Büyük Britanya, İrlanda, Kanada, ABD gibi ülkelere yönelik vizenizin olması halinde İsviçre transit vizesinden muaf olacağınızı belirtebiliriz.
 • Bu ülkelerde geçerli oturum izninizin olması halinde yine vize muafiyetiniz olacaktır. Andorra, Kanada, Japonya veya ABD gibi ülkelere geçerli oturum izni olan kişiler Vize yasasının Ek V maddesi uyarınca vize almak zorunda değildir.
 • AB üyesi olan ülke vatandaşlarının İsviçre vizesi almadan transit geçişleri gerçekleştirebileceğini vurguluyoruz. Diğer yandan Sivil Havacılık Kongresi tarafı bir vatandaş olduğunuzda, uçuş ekibi üyesi olarak bu vizeyi almanıza gerek olmayacaktır.
 • İsviçre transit vizesini alan kişilerin 24 saat içerisinde ülkeden çıkış yapmaları gerekmektedir. Eğer havaalanı transit vizeniz var ise bu durumda 48 saat içerisinde uçak yolculuğunu sürdürmeniz istenmektedir.
 • Bu vizeyi aldıktan sonra başka bir ülkeye geçiş yaparken transit alanlarından ayrılmamanız gerekmektedir. Asıl gideceğiniz ülkeye giriş yapmanızı sağlayan tüm evrakları İsviçre havaalanında ibraz etmeniz istenecektir.
 • Başvurularınızı gerçekleştireceğiniz konsolosluğun ek belge veya mülakat talebinde bulunma hakkı olacaktır.
 • Transit vize geçişlerinizde hangi şartlara sahip olmanız gerektiğinin yanıtını aktarıyoruz. Güncel evrak listesini elde edebilir ve iletişim bilgilerinden bizlere ulaşabilirsiniz.
 • Mail adreslerinize ulaştıracağımız evrakları sırasıyla hazırlamanız halinde ekiplerimiz tarafından konsolosluğa sunulacaktır.

İsviçre Transit Vize Evrakları 2023

 • Başvuru formunun online olarak doldurulması,
 • Pasaportun geçerliliğinin devam etmesi ve son 10 yıl içerisinde alınması,
 • En az 2 adet boş sayfasının yan yana olması ve pasaportun yırtılmamış, yıpranmamış olması,
 • Pasaportta işlenmiş tüm sayfaların fotokopilerinin ilavesi,
 • Güncel tarihli 2 adet biyometrik fotoğrafın ilave edilmesi,
 • Seyahat sağlık sigortası ve vize ücretlerinin ödenmesi,
 • 18 yaşından küçük olanların başvurması halinde sponsorluk ve izin belgelerinin ilavesi,
 • Asıl gideceğiniz ülkeye dair uçuş rezervasyonlarının ilave edilmesi şeklindedir.

Bunun dışında bilmeniz gereken tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz. Transit vize alımlarında dikkat edeceğiniz hususlarla ilgili tüm bilgilendirmeleri gerçekleştiriyoruz

. Transit bölgeleri terk etmemeniz gereken noktalarla ilgili olarak sizlere gereken tüm detayları aktarmaya devam etmekteyiz.

Sizler de muaf tutulacağınız durumlarla ilgili bilgileri alabilmek veya mutlaka transit vize almanız gereken hususları öğrenebilmek için adreslerimizle iletişime geçebilirsiniz.

 • Uçuşlarınızı gerçekleştireceğiniz tarihleri ve aktarmalarda dikkat edilecek hususları tek tek tespit ederek sizlere aktaracak profesyonel ekiplerimiz sayesinde en iyi ve kaliteli adımları sergileyebileceksiniz.
 • Aktarmaların gerçekleşebilmesi için almanız gereken vize türü ile ilgili bilgileri bizlerden öğrenebilirsiniz.
 • Ekiplerimizin sizler için kaliteli ve güvenilir bir şekilde adım atacağını görmüş olacaksınız. İsviçre vizeleri hakkında kapsamlı bilgileri alabilmek ve soru işaretlerinizi yok edecek olan tercihleri gerçekleştirebilmek için hemen harekete geçebilirsiniz.
 • Tüm sorularınızı ustalıkla ve uzmanlıkla yanıtlayacak olan profesyonel ekiplerimizin sizlere sağlayacağı avantajları görebileceksiniz.
 • Kendinizi güvende hissetmek, adımlarınızı garantili olacak şekilde atabilmek ve işinizi asla şansa bırakmamak için harekete geçebilirsiniz.

İsviçre Konsolosluğu Vize Veriyor Mu?

İsviçre Konsolosluğu tarafından umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşlarına vize verilmektedir. Hususi, diplomatik ya da hizmet pasaportuna sahip vatandaşlar ise 180 gün içerisinde 90 günü geçmemek kaydı ile vizeden muaftır.

İsviçre Vizesi İçin Randevu Nasıl Alınır?

İsviçre vizesi almak için randevular başvuru merkezlerinden online olarak alınmaktadır. Konsolosluktan randevular ise telefonla ya da e-posta aracılığı ile alınmaktadır.

İsviçre Vizesi İle Schengen Ülkelerine Gidilir Mi?

İsviçre Schengen ülkesi olduğu için İsviçre vizesi ile tüm Schengen ülkelerine gitmek ve konaklamak söz konusudur.

İsviçre Vize İşlemleri Ne Kadar Sürer?

İsviçre vize başvurularında vizenin türüne ve ülkeye giriş amacına göre işlemleri sonuçlanması farklı süreler içerisinde gerçekleşir. Turistik Schengen vize başvurusu 5 ile 15 iş günü arasında sonuçlanır.

Schengen Vizesi ile İsviçre’ye Girilir Mi?

Schengen vizesine sahip pasaportu bulunan ya da herhangi bir Schnegen ülkesinde oturum izni olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize almadan İsviçre’ye seyahat edebilme imkânına sahiptir.

İsviçre D Vizesi Nedir?

Ulusal D tipi vize 90 gün üzerinde ülkede kalacak olanlar için verilen geçici bir oturum iznidir. Uzun süreli vize kategorisi içerisinde yer almaktadır.

İsviçre Vize Veriyor Mu?

İsviçre tarafından bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarına vize verilmektedir, yeşil, gri ve siyah pasaporta sahip olan Türk vatandaşları ise 90 günü geçmemek şartı ile vizeden muaftır.

İsviçre Vizesi İçin Bankada Ne Kadar Para Olmalı?

Kısa süreli İsviçre ziyaretleri için başvurularda otel ve uçak bileti sunulduktan sonra başvuru sahibinin banka hesabında en az 7000 lira bulunması önerilmektedir.

İsviçre Vizesi İçin Randevu Nasıl Alınır?

İsviçre vize başvurusunda bulunmak için randevular konsolosluk tarafından yetkilendirilen danışma merkezleri ve seyahat acentaları aracılığı ile alınmaktadır.

İsviçre Konsolosluğu Vize Veriyor Mu?

Covid-19 salgını nedeniyle İsviçre’ye giriş yapacak olanlara gerekli olan kuralları yerine getirmesi halinde konsolosluk tarafından vize verilmektedir.

İsviçre D Vizesi Nedir?

Ulusal vize kategorisinde yer alan 90 günden daha ülkede kalmak isteyenler için verilen geçici İsviçre oturum iznidir.

İsviçre Vizesi Almak Kolay Mı?

Başvuru yapan kişi hakkında bilgi alınmak için belirlenmiş olan uyum şartlarının yerine getirilmesi halinde İsviçre vizesi almak zor değildir.

İsviçre Vize Ücreti Ne Kadar?

İsviçre Konsolosluğu tarafından belirlenen harç bedeli kısa süreli ve uzun süreli vize türlerine göre farklıdır. 6 yaşına kadar olan çocuklarda konsolosluk harcı alınmazken 6 ile 12 yaş arası çocuklarda harç ücreti yarı yarıya alınmaktadır.

İsviçre’ye Misafir Olarak Nasıl Gidilir?

İsviçre’ye misafir olarak gidebilmek için aile ve arkadaş ziyareti vizesi almak gerekmektedir. Evrakları tamamlandıktan sonra 6 ya da 7 hafta kala randevu alınarak başvuru gerçekleştirilmelidir.

 

Oyla! post

Alakalı İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir