İsviçre Aile Birleşimi: 2021 Gerekli Evraklar - Vize Ofisi
İsviçre Vizesi İşlemleri

İsviçre Aile Birleşimi: 2021 Gerekli Evraklar

Aile Birleşimi İşlemleri

İsviçre vatandaşı ile evli olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının veya İsviçre’de yaşayan çocuğun ebeveyni olanların, reşit olmayan çocukları için İsviçre’de kalabilmeleri amacıyla aile birleşimi vizesine başvurmaları gerekmektedir.

Ulusal vize kategorisinde yapılacak olan değerlendirmeler neticesinde bir sonucu almanız mümkün olacaktır. Konsolosluğun veya büyükelçiliğin yapacağı değerlendirmeler neticesinde uzun süreli vizeleriniz için olumlu veya olumsuz olarak bir yanıt almanıza olanak verilmektedir.

Vize ofisi merkezlerimizi ziyaret etmeniz neticesinde başvurularınızı gereken evraklarla gerçekleştirebilirsiniz. Güncel evrakların hazıralnmasında ve sunulmasında değişkenlik gösteren şartların sizlere aktarılması için çalışan ekiplerimizden faydalamış olacaksınız.

Güncel tarihli olarak ibraz edilmesi gereken tüm evraklar hakkında gerekli bilgileri elde edebilirsiniz. Konsolosluğun ek belge talep edebilme şartlarını değerlendirecek olan ekiplerimiz sayesinde bu durumlarla karşılaşarak vakit kaybetmeyeceksiniz.

Sizler de ayrıntılı bilgileri hemen elde edebilmek için temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz. Tüm detayları elde edebilmek için bizlere telefon veya adreslerimiz üzerinden ulaşmanız mümkün olacaktır.

Mail üzerinden tüm sorularınızı yanıtlayacak olan ekiplerimiz sayesinde rahat edebileceksiniz. Çünkü doğru adımları atmanın ve profesyonelce hareket etmenin bu sayede mümkün olacağını görmenize olanak veriyoruz.

İsviçre Aile Birleşimi: 2021 Gerekli Evraklar 1 – isvicre aie birlesimi

İsviçre Aile Birleşim Şartları 2021

Biyolojik veya üvey çocuklarınız ile eşinizin İsviçre’de bulunması durumunda aile birleşimi için başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

AB/EFTA üyesi olan ülkelerin vatandaşlarının veya üçüncü bir ülke vatandaşının bu başvuruları gerçekleştirirken farklı prosedürlere tabi olduğunu belirtebiliriz.

Buna göre eşler için veya 21 yaşını doldurmayan çocukların bulunması durumunda başvuruların gerçekleştirilmesi mümkün olacaktır. İsviçre vatandaşlarının başvuru yapabilmesi için AB/EFTA ülkelerinde oturum izinlerinin olmasına gerek duyulmaktadır.

Üçüncü ülke vatandaşı olarak başvuruları gerçekleştirecek kişilerin çocuklarının 18 yaşından büyük olmamasına dikkat edilmektedir.

Aile birleşimi hakkından faydalanırken eş veya 18 yaşını doldurmamış çocuklar adına başvurular gerçekleştirilebilmektedir.

12 yaşının üzerinde olan ve 18 yaşını aşmayan çocuklar için bu süre 1 yıl ile sınırlandırılmaktadır. Ailenin ayrı yaşamasını gerektirecek bir neden yok ise birlikte yaşıyor olmaları gerekmektedir.

İşle ilgili olarak, ciddi sorunların yaşanması halinde veya boşanma aşamasına gelindiğinde ayrı yaşanması gerekiyor ise bu gibi istisnai durumlar karşısında esnetilecek olan şartlara göre hareket edilmektedir.

Evliliğin 3 yıl sürmesi halinde ve İsviçre toplumsal kurallarına uygunluğun ve uyumluluğun ispat edilmesi durumlarında bu sürelerin uzatılabileceğini aktarmaktayız.

Diğer yandan kişilerin aile içerisindeki problemlerinden kaynaklı veya ülkelerine dönmelerinin tehlike arz edecek olması durumlarında sürelerin uzatılması mümkün olacaktır.

Vize ofisi uzmanlarımızla görüşerek Aile birleşim şartlarına dair tüm soru işaretlerinizin giderilmesini sağlayabilirsiniz.

Konsolosluklara veya büyükelçiliğe doğrudan başvuru yapabilir ve aile birleşimi talebinde bulunabilirsiniz. Hazırlamanız gereken evraklarla ve alacağınız randevularla hareket etmeniz gerekmektedir. Buna göre şu evrakları hazırlamanız istenecektir:

  • Başvuru formunun eksiksiz olarak 3 adet ve İsviçre’nin resmi dillerinde hazırlanması gerekmektedir. Online olarak elde edebileceğiniz bu form sayesinde başvurularınızı hızla gerçekleştirebilirsiniz.
  • Pasaportlarınızın geçerlilik sürelerinin dolmamış olmasına özen gösterilecektir. Ayrıca 10 yıldan daha eski olmaması istenen şartlardandır.
  • Biyometrik fotoğrafların 4 adet olması ve 6 aydan daha eski süreçte çekilmemiş olması gerekmektedir.
  • Formül B formunun eklenmesi, evliliğin uluslararası düzeyde olduğunun kanıtlanacağı kayıt örneğinin ilave edilmesi gerekmektedir.
  • Kimlik ve tam tekmil nüfus kayıt örneğinin eklenmesi gerekecektir.
  • Daha önce yapılan evliliklere, boşanmalara ve aile kimlik bilgilerine yer verilmesi istenmektedir.
  • İsviçre’de yaşayan eşin ikametine ve kimliğine dair bilgilerin ilave edilmesi gerekecektir.
  • Banka hesap dökümlerinin son 3 ayı kapsayacak şekilde güncel olarak ilavesi istenmektedir.
  • Sağlık sigortasının ve vize ücretlerinin yatırılarak, dekontlarının ilave edilmesi gerekmektedir.
İsviçre vizesi için konsolosluk şartlarına göre hazırlanmış eksiksiz evrak listesine >> vizeofisi.com/isvicre-vize-evraklari bağlantısından ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
  • ×