Polonya Vizesi

Polonya Aile Birleşimi; Gerekli Evraklar

ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

UYARI: Polonya vize başvurusu için randevu almanız zorunludur. Gerekli evraklar listesi ve başvuru formu için ücretsiz telefon desteği alın.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Polonya’da bulunan aile bireyleri veya akrabalarının yanında konaklama ve yerleşim hakkını elde etmelerine olanak veren Polonya vizesi ile ilgili taleplerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Eş veya akrabalarınızla aynı çatı altında bulunabilmenize olanak veren aile birleşimi ile ilgili soru işaretlerinizi bizlere aktarmanız halinde, yanıtları hızla alabilirsiniz.

Sizler de başvurularınızı uygun prosedürler altında gerçekleştirebilmek için bizleri ziyaret edebilirsiniz. 2022 yılında hazırlamanız gereken evraklarla ve ödemeniz gereken vize ücretleri hakkında merak ettiklerinizi bize aktardığınızda alacağınız yanıtlar sizleri oldukça memnun edecektir.

Telefon veya mail üzerinden sorularınıza yanıt bulmak istediğinizde sizlere en iyi yaklaşımları sergiliyoruz. Vize Ofisi merkezlerimizle veya sizlere en yakın ofislerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Aile birleşimi vizesinin başvuru sahiplerine en fazla 180 günlük konaklama süresi verilmektedir. Ancak bu süreyi uzatmak isteyen kişiler müracaatlarını süreler dolmadan gerçekleştirebileceklerdir.

Başvurularınızı gerçekleştirebileceğiniz merci Konsolosluk olacaktır. Polonya Konsolosluğu sayesinde tüm taleplerinizi iletebilir ve gerekli evrakları sırasıyla sunabilirsiniz.

180 gün içerisinde 90 günden daha fazla kalacak olan kişiler için Schengen vizeleri kapsamında başvuru yapılmayacaktır.

Uzun süreli D ulusal vize tipi ile ilgili başvurularınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Bu sayede soru işaretlerinizin giderileceğini ve en fazla ne kadar süreyle kalacağınızı öğrenmiş olacaksınız.

Sizleri yalnız bırakmayacak olan ofislerimizin tüm yaklaşımları sizleri mutlu edecektir.

Gereken evrakların hatasız ve eksiksiz bir şekilde hazırlanması için tüm prosedürlere hakim olan ekiplerimizden yanıt alabilirsiniz. Evraklarınızda eksikliklerin olması halinde bunları tespit edecek olan ekiplerimizle ortak hareketlerde bulunabileceksiniz.

Aile bireylerinizden eş veya 18 yaş altındaki çocuklarınızı kapsamakta olan vize türüdür. Eğer sizler de bu kategoriye dahilseniz, yetkili birimlere ibraz edeceğiniz evraklar sayesinde gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Başvurularınızın yapılmasının ardından büyükelçilik veya konsolosluk tarafından görüşme yapılması talep edilebilir. Sizler de tercihlerinizi buna göre gerçekleştirebilir ve istenen dillerde evrakları hazırlayabilirsiniz. Fransızca ya da Felemenkçe dilinde hazırlayacağınız evraklar sayesinde işlemlerinizin daha hızlı tamamlanacağını görebileceksiniz.

Polonya Aile Birleşimi 2021 Gerekli EvraklarPolonya Aile Birleşimi Evrakları 2022

  • Aile birleşimi evraklarını bizlerden öğrenebilirsiniz. Başvuru formunu istenen özelliklerde hazırlamanız gerekmektedir. Pasaportlarınızın geçerlilik süresinin devam etmesine özen gösterilmektedir. Fotoğraflarınızın 4 adet ve biyometrik ölçülerde olması gerekmektedir.
  • Kişilerin aile bağlarını ispat edecek belgeleri sunmaları gerekmektedir. Kimlik fotokopisi ve tam tekmil nüfus kayıt örneğinin ibrazı gerekecektir.
  • Evlenme kayıt örneğinin sunulması gerekecektir. Polonya’da bulunan yakınların ikamet adreslerinin ilave edilmesi istenmektedir.
  • Aynı zamanda başvuru sahibi de ikamet adresini bildirmelidir. Banka hesap dökümlerinin eklenerek, masrafların karşılanacağının garanti edilmesi gerekecektir. Sağlık sigortası poliçelerinin ilave edilmesine, eşlerin ve çocukların bağlarını gösteren doğum ve diğer belgelere ihtiyaç duyulacaktır.
  • Başvurularınızı gerçekleştireceğiniz tarihlerin en erken süreçlerde belirlenmesi gerekmektedir. Seyahat tarihinize en erken 90 gün kala başvurularınızı gerçekleştirmeniz için harekete geçiyoruz. 30 gün kalana dek seyahat başvurularınızı gerçekleştirmeniz için sizlere yardımcı olmaya devam ediyoruz.
  • Daha az bir vakit kalması halinde, sonuçların gecikmesi sizleri zor duruma düşürecektir. Seyahatlerinizi aksatmak zorunda kalmamak için bizleri ziyaret edebilirsiniz.
  • Başvurularınızın tam olarak yapılmasında bizlerin desteğini görebileceksiniz. Sizlere yardımcı olacak ekiplerimiz aracılığıyla işlemlerinizin gerçekleştirileceği zamanların aksatılmayacağını aktarabiliriz. Aile birleşimi vizesi ile ilgili soru işaretlerinizin giderilmesinde sizlere destek oluyoruz.
  • Sizlere aktardığımız bilgileri teyit edebilmek için yetkili kurumlarla iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede ilgili belgelerin hatasız ve kusursuz olarak tamamlanabileceğini aktarıyoruz. Vize ücretlerinin uzun süreli seyahatlerde, kısa süreli vize türlerine göre daha farklı rakamları içerebileceğini unutmamalısınız.
  • Bu nedenle sizleri mağdur etmeyecek olan ekiplerimiz aracılığıyla rakamları net olarak öğrenebilirsiniz. 6 yaşa kadar muafiyet olan vize ücretlerinin, 12 yaş itibariyle indirimli olacağını, daha üzerinde ise tam tarifelerden yatırılacağını belirtebiliriz.

Polonya Vize İstiyor Mu?

Polonya ülkeye seyahat edecek olan Türk vatandaşlarından mahsus pasaport sahipleri için vize istemektedir. Gri, yeşil ve siyah pasaport sahipleri vizeden muaf tutulmaktadır.

Polonya Vize Ücreti Ne Kadar?

Polonya vize harç ücreti her yıl konsolosluk tarafından belirlenmektedir. Vize harç ücretine ek olarak ayrıca başvuru sahiplerinin hizmet bedeli ödemesi gerekmektedir.

Polonya Schengen Vizesi Mi?

Polonya Schengen’e bağlı 26 ülke içerisinde yer almaktadır, dolayısı ile vize prosedürü Schengen vize prosedürüne uygun olarak üretilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Destek Hattı