Polonya Vize Evrakları (Gerekli Belgeler)

Polonya seyahatlerinizi gerçekleştirebilmek için vize alımlarında gerekli olan evrakları güncel olarak aktarmaktayız.

 • Sizler de kısa süreli Schengen vizeleri kapsamında veya uzun süreli D vize türünde başvuruları gerçekleştirirken, ihtiyaç duyacağınız evrak listesini elde edebilirsiniz.
 • Güncel bilgileri öğrenebileceğiniz ekiplerimiz sayesinde vize ücretleri ile ilgili tarifelerden haberdar olabileceksiniz.
 • Tüm vize türlerinde ortak olan ve bulunduğunuz durumlara göre ek olarak hazırlamanız gereken evraklar olabilmektedir. Buna göre sizler de tüm vize türlerine uygun olarak hazırlanması gereken vize evraklarının hangi özelliklerde olması gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz.
 • Tüm bu soruların yanıtlarını alabilmek için vize uzmanlarımızın sizlere destek sağlayacağını görebileceksiniz. Profesyonel destekleri alabilmek için güncel bilgilerle donatılabileceğiniz ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. Aklınıza takılan tüm soru işaretlerinden sıyrılabilmenizin bu sayede mümkün olacağını göreceksiniz.
 • Ancak tüm içeriklerin güncel olması gerektiğini ve orijinal belgelerle hareket etmenizin zorunlu olduğunu unutmamalısınız. Eksik veya hatalı bilgilerin ve belgelerin, başvurularınızda olumsuz sonuçlara neden olacağını unutmamalısınız. Bu doğrultuda konsolosluğun ikna olacağı biçimde hareket etmeyi ihmal etmemelisiniz.

Polonya Vize Evrakları 2021 Tam Liste

Polonya Vizeleri İçin Ortak Evraklar

 • Pasaportlarınızın 10 yıl içerisinde alınmış olmasına dikkat etmelisiniz. Geçerlilik süreleri seyahat bitiminden itibaren genellikle 6 ayın üzerinde olmalıdır. Toplamda 2 adet boş sayfası bulunan pasaportlarınızla işlem yapabilirsiniz. Dosyalarınıza eski pasaportlarınızın ve geçmişte aldığınız son 3 yıllık Schengen vizelerinin fotokopisinin eklenmesi gerektiğini hatırlatıyoruz.
 • Sağlık sigorta poliçelerini seyahatten bir gün öncesinde başlatarak, seyahat bitiminin bir gün sonrasında geçerli olacak şekilde yaptırmalısınız. Bu sayede Schengen bölgelerini kapsayacak biçimde ve seyahat tarihlerinde geçerli olacak şekilde orijinal poliçeleri elde edebilirsiniz. Toplamda ne kadar teminatlı olması gerektiğini güncel olarak ofislerimizden öğrenmeniz mümkün olacaktır.
 • Fotoğrafların 2 adet biyometrik ölçülerde olması ve son 6 aylık süreçte çekilmesi yeterlidir. Üzerinde herhangi bir işaretleme ya da düzenleme olmadan, yüzünüzü tam gösterir olmasına dikkat etmelisiniz. Diğer yandan beyaz arka fon üzerine çekilmesi ve aydınlatmalarının eşit olması gerekmektedir.
 • Seyahatlerinizin bitiminde ülkeye geri dönüş yapacağınızı ispatlar nitelikte olan ulaşım ve konaklamaya dair rezervasyonların ilave edilmesi gerekmektedir.
 • Kişilerin kimlik ve tam tekmil nüfus kayıt örneği belgesini sunmaları istenecektir.
 • Banka hesap özetlerinin son 3 ayı gösterecek şekilde ilave edilmesine gereksinim duyulmaktadır.
 • Öğrencilerin, emeklilerin, memurların ve çalışan ile işverenlerin bu pozisyonlarına dair evrakları sunmaları gerekmektedir.
 • Ev hanımı ve öğrencilerin sponsorları tarafından hazırlanacak olan belgeleri sayesinde masrafların karşılanacağının garantisini elde etmeleri istenmektedir.
 • Sizler de turistik, ticari, ziyaret veya kültürel ve sportif faaliyetlere ilişkin olarak elde etmek isteyeceğiniz vizelerle ilgili olarak bizleri ziyaret edebilirsiniz. Başvuru sahiplerinin mesleki durumları göz önüne alındığında, bazı ek belgelerin hazırlanması istenebilmektedir. Sizler de bu kapsamda başvurularınızı yaparken bizlerden destek alabilirsiniz.

Polonya Vize ücreti gibi ödenmesi gereken tutarların 2020 yılı için güncel tarifelerini bizlere sorabilirsiniz. Ekiplerimiz sizleri yönlendirmekte olup, eksiklerinizin tamamlanması için uğraş vereceklerdir. Çiftçilerin, öğrenci veya şirket sahiplerinin ek olarak hazırlayacakları ve maddi durumlarını gösterir belgelerin orijinal, güncel ve eksiksiz olması gerekmektedir. >>>

 • Başvurularınızın konsolosluk tarafından yaklaşık 15 iş günü içerisinde incelenmesinin ardından alınacak yanıtlara göre hareket edilecektir.
 • Eğer sizler de hatasız bir şekilde başvuru yaparsanız, dosyalarınızın olumlu sonuçlanmasının ardından pasaportlarınız adreslerinize ekiplerimiz aracılığıyla gönderilecektir. Buna benzer hizmetlerde zahmetsizce sonuçları elde etmenizin nasıl mümkün olacağını merak ediyorsanız, bizlerle iletişime geçebilirsiniz.
 • Kısa süreli 90 günü aşmayan seyahatlerinizi bordo pasaportlarınızla ve Schengen vizesi kapsamında gerçekleştirmek istediğinizde bizlere ulaşmanızın yeterli olacağını aktarıyoruz. Seyahat amaçlarınıza en uygun evrakların tespiti ve randevuların alınması için bizleri haberdar etmenizi öneriyoruz.

Polonya Vize Başvuru Formu Nereden Alınır?

Polonya Konsolosluğu resmi sitesi üzerinden alınan başvuru formu aynı zamanda yetkilendirilmiş olan vize merkezlerinden de rahatlıkla alınmaktadır.

Polonya Vize Başvurusu Alıyor Mu?

Türkiye ile yapılan vize anlaşması sonucu diplomatik, hizmet ve hususi pasaporta sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Polonya vize almaz. Bordo pasaport sahibi vatandaşlar vizeye tabidir.

Polonya Vize Ücreti Ne Kadar?

Polonya vize ücreti her yıl değişmektedir, konsolosluk tarafından güncellenen vize ücreti resmi web sitesinde yer almaktadır.

Oyla! post

Alakalı İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir