2021 Romanya Vize Başvurusu - Vize Ofisi
Romanya Vizesi İşlemleri

Romanya Vizesi: 2021 Vize Başvurusu

Romanya Turistik Vize

İçerisinde bulunacağınız güncel koşullara göre değişen vize evrakları ile ilgili Vize Ofisi merkezlerimizle iletişime geçebilirsiniz. Romanya vizelerini almak istediğinizde Schengen vizeleri kapsamında değerlendirileceğini söyleyebiliriz.

Buna göre temsilcilerimizle iletişime geçmeniz neticesinde güncel listelere ulaşabilirsiniz. Sizler de e-posta üzerinden listelere ulaşabilir ve temsilcilerimizin yönlendirmesiyle eksiksiz bir şekilde hazırlayacağınız evrakların sunumunu gerçekleştirebilirsiniz.

Ofis çalışanlarımıza kargo veya kurye ile ulaştıracağınız evrakların konsolosluklara ibrazını gerçekleştiriyoruz.

Randevuların oluşturulmasında ve başvurularınızın tam zamanında gerçekleştirilmesinde sizleri bekleyen kolaylıkları görebileceksiniz.

Seyahat tarihlerinize yakın bir zamanda gerçekleştireceğiniz başvurularda sizleri zor durumda bırakacak karşılıkları görebilirsiniz. Bu nedenle en erken süreçlerde evrakların ibrazını gerçekleştirmeye özen göstermelisiniz.

Sizleri en iyi şekilde yönlendirecek olan ekiplerimiz sayesinde hazırlamanız gereken evrakları güncel biçimde öğrenebileceğinize dikkat çekiyoruz.

Romanya Vizesi: 2021 Vize Başvurusu 1 – romanya turistik vize

Romanya Turistik Vize Evrakları 2021

 • Vizelerinizi sorunsuz bir şekilde alabilmeniz için uymanız gereken prosedürler hakkında sizleri bilgilendirmeye devam ediyoruz. Vize talep dilekçesini İngilizce dilinde hazırlamanız gerekmektedir. Bu hususta sizleri nelerin beklediğinin yanıtını alabilmek için adreslerimize gelmenizin yeterli olacağını aktarmaktayız.
 • Diğer yandan pasaportlarınızın süresinin devam ediyor olması gerekmektedir. Geçerliliğini yitirmemiş olan belgelerle başvuru yapmaya özen göstermelisiniz. 10 yıldan eski olmaması ve vize basımı için 2 adet boş sayfasının yan yana bulunması yeterli olacaktır. Eski vizelerinizin ve pasaportlarınızın ibrazı hususunda gerekli adımları atabilmeniz için yetkililerimizden destek alabilirsiniz.
 • 2 adet biyometrik fotoğrafın istenen ölçülerde ve özelliklerde olması gerekmektedir. Beyaz arka fonlu olarak ibraz edilmesi gereken fotoğrafların yüzünüzü tam gösterir olmasına özen göstermelisiniz.
 • Romanya turistik vize evrakları arasında kişilerden talep edilecek olan banka hesap dökümlerinin ve maaş bordrolarının 3 aylık güncel olmasına özen gösterilmelidir. Bu sayede gelirleri gösteren belgelerin hatasız ve eksiksiz olarak sunulabileceğini aktarmaktayız.
 • Gelirlerinizi gösterir tapu veya kira kontratı gibi evrakları ibraz etmeyi ihmal etmemelisiniz.
 • Diğer yandan kimliğinizin fotokopisinin ön ve arka yüzlerinin mevcut olması, aile bilgilerini gösterir tam tekmil nüfus kayıt örneklerinin ibraz edilmesi istenmektedir.
 • Kişilerin seyahat bitiminde ülkeye geri dönüş yapacaklarına dair otel ve uçak rezervasyonlarını mutlaka ibraz etmeleri gerekmektedir.
 • Ayrıca başvurularınızın tamamlanabilmesi için seyahat sağlık sigortası ve vize ücreti gibi ödemelerin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Seyahat başlangıcından bir gün öncesi ile bitiminden bir gün sonrasını kapayacak biçimde sigortaların yaptırılması gerekmektedir.

Başvuru sahiplerinin mesleki durumlarına göre ekstra belgelerin istenebileceğini aktarmaktayız. Güncel bir şekilde şirket evraklarını şirket çalışanı veya sahibi olarak sunmanız gerekebilir. Bununla birlikte hizmet dökümlerinin ve banka hesap dökümlerinin güncel olarak ilave edilmesi beklenecektir.

Emeklilerin, memurların, işverenlerin, öğrenci veya çiftçilerin başvuruları esnasında maddi durumlarına göre bazı işlemler gerçekleştirilecektir.

Öğrenci veya ev hanımı olarak başvuru yapacak kişilerin sponsora ihtiyaçları olacaktır. Masrafları karşılayacağını belirtecek olan sponsorların adına düzenlenecek olan birtakım evraklara ihtiyaç duyulmaktadır.

Öğrenciler ayrıca öğrenci belgelerini güncel olarak dosyalarına eklemelidir. Eğer 18 yaşından küçük ise bu durumda anne ve babanın muvafakatnamesine ihtiyaç duyulmaktadır.

Sizler de buna benzer yanıtları alabilmek için Vize Ofisi merkezlerimiz aracılığıyla uzmanlarımızla görüşebilirsiniz. Yapacağınız araştırmalar neticesinde sizleri memnun edecek olan sonuçlarla karşılaşmanızın mümkün olacağına değiniyoruz.

Güvenilir bir şekilde elde etmek istediğiniz veriler için bizlerle iletişime geçmenizin yeterli olacağını vurgulamaktayız. Konsolosluğun olumlu yanıtları aktarabilmesi için eksiksiz bir şekilde sunmanız gereken evrakları sizlerle paylaşıyoruz.

Turistik vize türleri başta olmak üzere tüm Schengen vizeleri ile ilgili detayları bizlerden öğrenebilirsiniz. Bu sayede tam zamanında tamamlanacak olan işlemlerinizde süreçlerin olumlu ilerleyeceğini görmüş olacaksınız.

Tekrar masraf yapmanızı gerektirmeyecek adımları atmanızın maddi ve manevi yönden avantajlı olacağını görebileceksiniz.

Romanya vizesi için konsolosluk şartlarına göre hazırlanmış eksiksiz evrak listesine >> vizeofisi.com/romanya-vize-evraklari bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Romanya Ticari Vize

Romanya vizelerini talep ederken hangi türlerde başvuru yapacağınızın yanıtını aktarmanız gerekmektedir. Bu sayede Vize Ofisi merkezlerimizin sizler için sağlayacağı kolaylıklardan faydalanabileceksiniz.

Ticari faaliyetleri gerçekleştirmek için güncel vize evraklarını ve vize ücretlerini öğrenebilmek için bizlere danışabilirsiniz. Sahip olmak isteyeceğiniz vize türleri için en kolay nasıl adım atacağınızın yanıtını bu sayede almış olacaksınız.

Telefon veya mail adresleri üzerinden Romanya Ticari vize başvuruları için hangi adımları atmanız gerektiğinin yanıtını öğrenebileceksiniz. Web sayfalarımız üzerinden iletişim bilgilerini elde edebilir ve tüm sorularınızı yöneltebilirsiniz.

Evraklardaki bilgilerin hatalı veya eksik olmasından kaynaklanan problemlerinizi çözüme ulaştırıyoruz. Böylece vize reddi alma yanıtınızın oldukça düşük bir ihtimal olarak kalacağını belirtebiliriz. Sizler de buna benzer yanıtları alabilmek adına bizleri aramaya başlayabilirsiniz.

Ticari faaliyetlerinizle ilgili olarak elde etmeniz gereken tüm bilgileri ve evrakları sizler için paylaşmakta olup, detaylı bir şekilde göndereceğimiz mailler sayesinde hazırlıklarınızı tamamlamanızı sağlıyoruz.

Sizlere gönderilecek olan mail içerisindeki güncel evrak listesini hazırlayarak bizlere kargo ya da kurye ile ulaştırabilirsiniz. Bu sayede sıralı olarak hazırlayacağınız evraklarınızı barındıracak olan dosyalarınızın konsolosluğa sunulmasını sağlayacağız.

Sizleri zor durumda bırakmayacak olan ekiplerimiz aracılığıyla tüm işlemlerinizin kısa sürede tamamlanacağını görebileceksiniz. Evraklarınızın en erken tarihlerde ulaştırılması sayesinde tam zamanında sonuçları elde edebileceksiniz.

Aksi halde seyahatlerinizi aksatmak zorunda kalacağınızı unutmamanızı tavsiye ediyoruz. Diğer yandan alacağınız olumsuz yanıtlarda tekrar başvuru yapmanız halinde ise vize ücretlerini tekrar ödemeniz gerekecektir. İşte bu nedenle sizler de en yakın tarihlerde Vize Ofisi danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Romanya Vizesi: 2021 Vize Başvurusu 2 – romanya ticari vize

Romanya Ticari Vize Evrakları 2021

 • Vize talep dilekçesinin şirketin antetli kağıdına ve İngilizce dilinde hazırlanması gerekmektedir.
 • Pasaportların seyahat bitimi itibariyle 6 ay daha geçerliliğini korumasına dikkat etmelisiniz. 10 yıldan daha eski sürede alınmamış, güncel ve yıpranmamış, 2 adet yan yana boş sayfası bulunan pasaportlarınızla başvuru yapmalısınız. Ayrıca eski pasaportların fotokopilerini ve mevcut pasaportta bulunan eski vizelerin fotokopilerini ilave etmelisiniz.
 • Biyometrik fotoğrafların 2 adet olması yeterlidir. Güncel bir şekilde çekilen ve 6 aydan daha eski olmayan, beyaz arka fon üzerine çekilmiş istenen ölçülerde fotoğrafların ilave edilmesi gerekmektedir.
 • Ticari seyahatlerinizi gerçekleştirebilmeniz için davetiyeleri başvuru öncesinde elde etmeniz şarttır.
 • Çalıştığınız şirkte ait güncel evrakların hazırlanması istenmektedir.
 • Diğer yandan işveren olarak çalışmanız halinde Bağ-Kur dökümlerinin, SGK’lı olarak çalışmanız halinde ise banka hesap dökümlerinin ve maaş bordrolarının ilave edilmesi gerekmektedir.
 • Ayrıca şirkete ait banka hesap dökümünün 3 aylık güncel bir şekilde ilave edilmesi istenecektir.
 • Başvuru sahiplerinin gelir getiren tüm kira, tapu gibi evrakları ibraz etmesi gerekecektir.
 • Kimlik fotokopisi ile aile bilgilerini gösterir güncel nüfus kayıt örneğinin eklenmesi halinde dosyaların tamamlanabileceğine dikkat çekiyoruz.

Vize uzmanlarımızla iletişime geçmeniz halinde ticari vize başvurularında ve diğer kategorilerde profesyonel destekleri alabileceksiniz.

Sizleri asla yalnız bırakmayacak olan ekiplerimizin destekleri sayesinde en iyi sonuçları elde edebileceksiniz.

Sizleri soru işaretlerinden kurtaracak adımları atacak olan çalışanlarımızın sağlayacağı avantajlardan ve ayrıcalıklardan faydalanabileceksiniz.

Vize ücreti gibi ödemeleri gerçekleştireceğinizde ve tüm sorularınızın yanıtlarını kısa sürede almak istediğinizde bizleri ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Telefonlarımızdan ya da mail adreslerimizden bizlere tüm sorularınızı yöneltebilir ve ticari faaliyetlerinizi aksatmadan gerçekleştirebilirsiniz.

Romanya vizelerinizi Schengen vizesi kapsamında alabileceğinizi aktaracak olan ekiplerimiz sayesinde kısa sürede olumlu sonuçları elde edebilirsiniz.

Çünkü sizleri vize reddi almanıza neden olacak faktörlerden hızla uzaklaştırabileceğiz. Bir telefonunuzla tüm işlemleri başlatabilmek için bizleri aramanız yeterli olacaktır.

Romanya Öğrenci Vize İşlemleri

Romanya vizeleri kapsamında sizler de öğrenci olarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Vize evraklarını hazırlarken nelere dikkat etmeniz gerektiğini Vize Ofisi olarak aktarmaktayız.

Öğrenci olarak 18 yaşının altında iseniz bu durumda ebeveynlerinizin bazı aşamaları tamamlamaları gerekebilir. Buna benzer hususlarda sizlere danışmanlık hizmetlerini sunacak olan adreslerimiz ile birlikte adım atabilirsiniz.

Gerekli olan evraklarla birlikte sponsorluk başvurularını gerçekleştirebileceğiniz yöntemleri aktarırken, tüm işlemlerinizi sizler için sürdürmekteyiz. Schengen vizesi kapsamında öğrenci olarak gerçekleştireceğiniz başvurularda pasaportlarınızın türüne göre hareket edebilirsiniz.

Bordo pasaport dışında resmi pasaportlara sahip olanların vizeden muafiyetleri bulunmaktadır. Ancak bordo pasaport ile başvurularını uzun veya kısa süreli olarak yapacaklar için Vize Ofisi olarak telefon veya mail üzerinden destek olmaya devam ediyoruz.

Romanya Öğrenci Vize Evrakları 2021

 • Pasaportlarınızın 6 ay daha geçerliliğini koruması gerekmektedir. Bu süre seyahat bitimi itibaren değerlendirilecektir. Ayrıca 10 yıldan eski olmayan pasaportlarınızla başvuruları gerçekleştirmelisiniz. Vize basımlarının gerçekleşebilmesi için 2 adet boş sayfanın yer alması gerekmektedir. Bu şartlara sahip olmayan pasaportlarla yapacağınız başvuruların geri çevrileceğini aktarabiliriz.
 • Başvuru evrakları arasında istenen diğer bir belge ise 2 adet biyometrik fotoğraf olacaktır. Fotoğraflarda yüzünüzün net olarak görünür olması gerekmektedir. Aksesuar, şapka, gözlük gibi çeşitli cisimlerin fotoğrafta yer almaması gerekmektedir. Güncel tarihli olarak ve beyaz fonda istenen fotoğrafların ölçülerinin dışına çıkılmamalıdır.
 • Başvuru yapacak olan öğrencilerin güncel olarak temin edecekleri öğrenci belgesini eklemeleri gerekmektedir.
 • 18 yaşından küçük olan başvuru sahiplerinin noterden onaylı muvafakatname belgesini ilave etmeleri gerekecektir.
 • Nüfus cüzdanı fotokopilerinin ve tam tekmil aile bilgilerini içeren nüfus kayıt örneğinin fotokopisini ve aslını ibraz etmeniz gerekmektedir.

Yukarıdaki belgeleri sırası ile eksiksiz bir şekilde hazırlayabilmek için Vize Ofis merkezlerimizi arayabilirsiniz. Bunun dışında ebeveynlerin sponsor olacaklarına dair yazıların ilave edilmesi zorunludur. Sponsor olacak ebeveynin mesleki durumuna ve gelir bilgilerine göre bazı ek belgeleri hazırlaması istenmektedir.

 • Sponsorun işveren olması durumunda sponsor yazısını konsolosluğa hitaben hazırlaması ve şirketin antetli kağıdına yazması gerekmektedir.
 • Faaliyet belgesi veya sicil gazete gibi orijinal evrakların ve diğer güncel tarihli şirket evraklarının ibrazı gerekmektedir.
 • Banka hesap dökümlerinin son 3 ayı kapsayacak şekilde sunulmasına dikkat edilmektedir.
 • Çalışanların ayrıca SGK’lı olduğu tarihleri gösterir giriş belgeleri ile hizmet dökümleri eklenmelidir.
 • Maaş bordrolarının ve kişisel bilgilerin yer aldığı kimlik fotokopilerinin ilave edilmesine gerek duyulmaktadır.

Başvuru sahiplerinin devlet memuru olmaları halinde görev kimlik kartlarının fotokopisini ibraz etmeleri zorunludur.

İşte buna benzer durumlarla ilgili olarak bilgi sahibi olmanıza olanak veren Vize Ofisi merkezlerimizi hemen aramaya başlayabilirsiniz.

Tüm evrakların imza ve kaşe kısımlarının doldurulmuş olması gerekmektedir. Hatalı başvuruların vize reddi ile sonuçlanması, sizlere yeniden vize ücreti ödeteceğinden, bu tür adımları atmaktan kaçınmalısınız.

Profesyonel yanıtları alabileceğiniz sayfalarımız üzerinden tüm değerlendirmelerin yapılmasını sağlayabilirsiniz. Eksiklerinize veya hatalarınıza yönelik soru işaretlerinizi yok edecek olan görüşmeleri hızla gerçekleştirebileceğinize dikkat çekiyoruz.

Çalışanların, emeklilerin, devlet memurlarının veya şirket sahiplerinin sponsorluğunda gerçekleşecek olan başvurularda istenen tüm evrakların güncel listesini sizlere ulaştırıyoruz. Soru işaretlerinizden kurtulmanızı sağlayacak olan bu süreçleri kolaylıkla atlatabilmek için vize uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Romanya seyahatlerinizi aksatmayacak biçimde hareket etmenizin bu sayede mümkün olacağına değiniyoruz.

Telefon veya mail gibi iletişim yöntemlerinden ve Whatsapp üzerinden bizlere ulaşmanız neticesinde geri dönüşleri hızlıca alabilirsiniz.

Romanya Vizesi: 2021 Vize Başvurusu 3 – romanya ogrenci vizesi

Romanya Şoför Vizesi İşlemleri

 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Romanya’ya yolcu taşımacılığı yapmalarını gerektiren işlerle meşgul olmaları halinde Şoför vizesini almak için talepte bulunmaları gerekmektedir.

Kısa süreli olarak seyahat etmenizi sağlayan bu vize türü sayesinde sizler de 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak sürelerle konaklama hakkını elde edebilirsiniz.

Başvurularınızı gerçekleştirirken e-vize sistemini kullanabilir ve randevularınızı bu sayede elde edebilirsiniz. Başvuru dosyalarının sistemlere girilmesi neticesinde konsolosluğun vereceği kararlara göre hareket edilecektir. Konsolosluğun mülakatlarına katılmak zorunda olduğunuzu belirtebiliriz.

Tüm bu süreçlerle ilgili olarak Vize Ofisi merkezlerimiz üzerinden sizleri bilgilendirmeye devam ediyoruz. Buna göre Türkiye’den Romanya’ya yapacağınız seyahatler için sizlere en uygun vize türü Şoför vizesi ise bu durumda bilgilendirmelerin gerçekleştirileceğini aktarmaktayız.

Bordo pasaport sahiplerinin bu vize türü ile ilgili başvurularını gerçekleştirmeleri için yardımcı olmaktayız. Resmi pasaport sahiplerinin vize muafiyetlerinin olmasından dolayı prosedürlere takılmadan seyahatlerini gerçekleştirebileceklerine değinmekteyiz.

Romanya Şoför Vizesi Evrakları 2021

 • Schengen vizeleri kapsamında kısa süreli vize alırken pasaportlarınızın geçerlilik süresine dikkat etmeniz gerekmektedir. Şoför vizesi evraklarınız arasında yer alan pasaportlarınızın 10 yıldan eski olmaması ve yıpranmamış olması gerekmektedir. Diğer yandan 2 adet boş sayfasının yan yana olması yeterli olacaktır.
 • Vize başvuru formlarının istenen dillerde hazırlanması ve hatasız olarak sunulması gerekmektedir. Ofislerimiz sayesinde takiplerin yapılabileceğini aktarıyoruz. Sizler de hatalarınızdan uzak bir şekilde ve prosedürlere uygun bir biçimde formları doldurabilmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.
 • Fotoğraflarınızın 2 adet biyometrik ölçü ve özelliklerde olmasına dikkat edilmektedir.
 • Kimlik fotokopisi ve tam tekmil nüfus kayıt örneğinin dosyalarınızda bulunması gerekmektedir.
 • Konaklamaların rezervasyonlarının ve uçuş bilgilerinize dair rezervasyonların ilave edilmesi gerekmektedir.
 • Zorunlu olarak yaptırmanız gereken seyahat sağlık sigortasını ve vize ücreti ödemelerinizi gerçekleştirmelisiniz.
 • Vizelerinizi hangi türde talep edecekseniz, talep dilekçelerinizi buna ilişkin olarak yazmalısınız.
 • Banka hesap dökümlerinizi güncel olarak sunmaya özen göstermelisiniz.
 • Nakliye yapabileceğinizi gösterir CMR aslı ile C-2 kapak fotokopisini ve taşıt listesini eklemeniz istenecektir.
 • Yeşil sigorta fotokopilerini ibraz ederken geçerlilik süresinin 6 aydan daha kısa olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir.
 • Mevcut ehliyetinizin fotokopisini dosyalarınıza eklemeniz istenecektir.

Başvuru sahiplerinin işveren veya çalışan olmasına göre farklı evrakların talep edilebileceğini unutmamanız gerekmektedir.

Eğer çalışıyor iseniz bu durumda şirketin antetli kağıdına mektubun yazmalı ve ticaret odası kaydı, faaliyet belgesi, vergi levhası ve maaş bordrosu gibi evrakları ilave etmeniz gerekmektedir.

Ayrıca SGK hizmet dökümlerinin güncel olarak e-devlet üzerinden temin edilmesi gerekmektedir. Başvuru sahibinin işveren olması halinde ise 4b bağ-kur dökümlenin ilave edilmesi istenecektir.

Çalışmayanların, öğrencilerin ve ev hanımlarının ise başvurularında sponsora ihtiyaçları olacaktır. Böylece yapacakları masrafları karşılayabileceklerinin garantisi olacaktır.

Bu sayede gerçekleştireceğiniz başvuruların 5 ile 15 iş günü içerisinde sonuçlanabileceğine dikkat çekmekteyiz. Sizler de tatilleri, iş yükünü ve çeşitli düzenlemeleri hesap ederek en erken tarihlerde başvuruları yaparak sonuçlanma sürelerinin uzamasını göze almalısınız.

Online olarak doldurmanız gereken başvuru formu ve diğer evraklarla ilgili olarak merak ettiklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Başvuru sahiplerinden mülakatların talep edilmesi durumunda katılmalı ve başvuru esnasında aktardığınız bilgilerle uyumlu olacak şekilde görüşmeleri tamamlamalısınız.

Sizler de değerlendirme süreçleri hakkında detaylara ulaşabilmek ve soru işaretlerinizi yok edecek olan ekiplerimizle görüşmeleri başlatabilmek için hemen harekete geçebilirsiniz.

Schengen vizelerinizi seyahatlerinizi aksatmayacak sürelerde almalı ve seyahat bitiminden önce ülkeyi terk edeceğinizin garantisini vermelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
 • ×