Yunanistan Turu 2023

Yunanistan, doğusunda Ege Denizi, batısında İyon Denizi, güneyinde Girit Denizi ve Akdeniz bulunan önemli turistik şehirlere ve adalara sahip olan Güneydoğu Avrupa ülkesidir. Yunanistan, Avrupa, Asya ve Afrika kavşağında bulunan önemli bir stratejik konuma sahiptir.

Yunanistan Vizesi nasıl alınır? Yunanistan Vizesi 2023 Nasıl Alınır?

Yunanistan Turu Vizesiz

Yunanistan, Türk vatandaşlarının Yunanistan Adalarına seyahat etmesi için kapıda vize veren bir ülkedir. Yunanistan turu yapmak için gemi turları tercih edebilir ve kapıda vize uygulaması ile geçici vize alabilirsiniz. Kapıda vize almak için vize prosedürleri doğrultusunda belirli belgeleriniz olmalıdır.

Yunanistan kapıda vize uygulaması ile vize almanız için vize başvuru formu doldurmanız gerekir. Başvuru formunu internet üzerinden doldurabilir ve çıktısını alarak imzalayabilirsiniz. Bu belge ile birlikte yanınızda olması gereken farklı belgeler de vardır.

Pasaport, gelir belgeleri, feribot bileti, gelir belgeleri, başvuru formu, fotoğraf ve otel rezervasyonu belgeleri ile kapıda vize alabilirsiniz. Kapıda vize uygulaması, 15 günlük seyahatler için verilmektedir.  

Yunanistan Turu Gemi

Yunanistan turu bileti satın alarak ülkeye kapıda vize uygulaması ile gidebilirsiniz. Yunanistan, adalarını seyahat edecek Türk vatandaşlarına kapıda vize vermektedir. Vize almak için vize başvuru formu doldurmanız ve çıktısını alarak imzalamanız gerekir.

Kapıda vize almanız için yanınızda olması gereken belirli evraklar vardır. Gemi turu bileti, fotoğraf, pasaport gibi belgelerle birlikte kapıda vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Kapıda vize uygulaması ile 15 günlük vize verilir. Daha uzun süre kalmak için turistik vize başvurusunda bulunabilirsiniz.  

Yunanistan Turu 2021

Yunanistan, 2020 yılında Pandemi sebebi ile vize işlemlerini durdurmuştur. 2021 yılında ise turist kabul etmeye devam eden ülkeye seyahat etmek için vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Yunanistan, kapıda vize uygulaması olan ülkeler arasında yer alır.

Ülkeye seyahat etmek için kapıda vize başvurusunda bulunabilir ve 15 günlük vize alabilirsiniz. Bu süreden uzun süre ülkede konaklamak için turistik vize başvurusunda bulunmanız gerekir.

Yunanistan Turu Ne Kadar?

Yunanistan Turu 2023 yılı için kapıda vize uygulaması ile ülkeye giriş yapabilirsiniz. Yunanistan turu fiyatları ortalama 600 Euro civarındadır. Yunanistan, 2023 yılında turist kabul etmeye devam etmektedir.   

Oyla! post

Alakalı İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir