• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

Almanya Vize Form ve Dilekçe 2021

  • 26
  • 0
  • Almanya Vizesi
İçindekiler


Almanya Çalışma Belgesi Örneği

Almanya Aile Ziyareti Davetiye Örneği

Almanya Ticari Davetiye Örneği

Almanya Vize Formu

Almanya Çalışanlar İçin Vize Dilekçe Örneği Ticari

Almanya Çalışanlar İçin Vize Dilekçe Örneği Turistik

Almanya Çocuklar ve Ev Hanımları için Dilekçe Örneği

Almanya Firma Sahipleri Dilekçe Örneği Ticari

Almanya Firma Sahipleri Dilekçe Örneği Turistik

Almanya Vize Talep Dilekçesi Şahsi

Almanya Vize Dilekçe İngilizce

Almanya Vize Formu Ve Dilekçe

Almanya vize formu, Almanya seyahati gerçekleştirmek için Almanya ilgili vize başvurusunda bulunan kişilerin doldurması gereken resmi bir evraktır. Almanya Vize Formu, Almanya Konsolosluğu tarafından hazırlanmaktadır. Bu evrakın hazırlanma amacı seyahati gerçekleştirecek olan kişi hakkında bilgi sahibi edinmektir. Almanya vize başvuru formu, Almanya vize başvuru işlemleri için yapılması gereken ilk adımdır.

Bu form, Almanya vize başvuru sahibi tarafından hem eksiksiz hem de doğru bir şekilde doldurulmak zorundadır. 18 yaş altındaki kişilerin Almanya vize başvuru formu ebeveynleri ile birlikte doldurulmalıdır. Başvuru evrakında yer alan belgelerin bu formda verilen bilgiler ile aynı olmasına dikkat edilmelidir.

Almanya ilgili vizeyle alakalı başvuru değerlendirme aşamaları, Almanya vize başvuru formunda yer alan bilgilerin değerlendirilmesi ile karara bağlanacaktır. Bu koşulda beyan edilmiş olan bilgiler dikkate alınacaktır. Bu bilgiler karşılaştırılacaktır ve bir benzerlik ya da aynılık görülmediği takdirde, uyumsuz olduğu görüldüğü takdirde başvuru işlemlerinin reddi istenecektir.

Almanya vize başvuru formu, geçerliliği uluslararası olan bir evraktır. Bu nedenle amacına uygun şekilde doldurulması gerekmektedir. Aksi takdirde bu resmi belgenin amacının dışına çıkılması ile birlikte yasal işlem başlatılma hakkı Almanya İstanbul Başkonsolosluğu’ nun yetkisi halindedir.

Başvuru formunda yer alan bilgilerin asılsız olması da vize başvurusunun reddine tabidir. Herhangi bir usulsüzlük tespit edilmesi halinde cezası işlem başlatılma yetkisi bulunmaktadır.

Almanya vize başvuru formunun aslına uygun bir şekilde kullara uyumlu olarak doldurulması ve bunun sonucunda da vizenin alınması, vize sahibinin Almanya’ ya gireceğinin garantisini sunmaz.

Almanya’ ya giriş işlemleri Almanya sınır görevlilerinin sorumluluğundadır ve diledikleri takdirde ülke girişini engelleme hakları bulunmaktadır.

Almanya Vize Formu Nasıl Doldurulmalıdır?

Almanya vize başvuru merkezlerinden ya da Almanya Konsolsoluğu’ nun resmi internet sitesinden temin edilen başvuru formunun ne şekilde doldurulması gerektiği aşağıda belirtilmiştir.

  • Almanya vize formu Türkçe ya da İngilizce olarak doldurulabilir.
  • Almanya vize başvuru formu el ile tükenmez kalem kullanılarak ve büyük harfler ile doldurulmak durumundadır. Ayrıca içeriğinde yer alan bilgilerin de vize evrakları ile paralellik göstermesi uygundur.
  • Almanya vize başvuru formunun ön yüzünde yer alan kutucuğa biyometrik fotoğraf ölçütlerine uygun şekilde 35×45 mm ölçüsündeki fotoğrafın yapıştırılması gerekmektedir.
  • Form doldurma işlemi bittikten sonra en alta imza atılmalıdır. Bu imzanın pasaportta yer alan imza ile aynı olması gerekmektedir.

Bir cevap yazın:

Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

whatsapp