• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353

Almanya Vize Reddi ve Çözümü (2021)

  • 11
  • 0
  • Almanya Vizesi
İçindekiler


Almanya vizeleri için başvuru yapacağınızda bazı prosedürlere ve evrakların hazırlanması aşamalarına dikkat etmeniz gerekmektedir. Başvuru sürelerine, amaçlarına ve mesleki faaliyetlerinize göre değişkenlik gösterebilen Almanya vize başvurularında vize reddi alma ihtimalinizin her zaman olabileceğini unutmamalısınız.

Vize Ofisi olarak vize reddi sebeplerini tek tek değerlendirerek, her başvuruda bazı noktalara dikkat ediyoruz. Vize başvuruları için evrakların güncel olmasına özen göstermekteyiz.

Başvuru sahibinin verdikleri bilgilerde doğruluğa ve evraklarla uyumlu olmasına titizli göstererek adım atmaktayız. Sizler de Konsolosluk yetkililerinin ikna olacağı şekilde başvurularınızı nasıl gerçekleştireceğinizin yanıtını almak istediğinizde Vize Ofisi ekiplerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Almanya vize başvurularınızda kesin olarak vize reddi almayacağınızı iddia eden firmalardan uzak durmanız gerekmektedir.

Vize evraklarınızı değerlendirerek karar vermede yetkili tek kurumun Konsolosluk olması sebebiyle vize onayının kesin olarak alınması durumu söz konusu değildir. Bu nedenle Vize Ofisi çalışanları olarak bu durumda kesin olarak vize onayı alacağınızı garanti etmesek dahi, elimizden gelen tüm çabayı sarf edeceğimizi vurgulamaktayız.

Almanya Vize Reddi ve Çözümü (2021) 1 – almanya vize reddi

Almanya Vize Reddi Sebepleri

  •  Almanya Schengen vize başvurularında vize reddi yanıtını almanızın temel nedenlerinden birisi başvuru formlarındaki eksiklikler ve hatalardır.
  •  Seyahat amacını ve planını net olarak aktarmayan kişiler vize reddi almaktadır.
  •  Seyahat boyunca başvuru sahibinin masraflarının karşılanacağına dair teminatların sunulmaması, yeterli bakiyelerin olmaması ve gelir belgelerinin istenen şartlarda sunulmaması olumsuz yanıtın alınmasına sebep olacaktır.
  •  Ayrıca hangi amaçla seyahat edeceğinizin netlik kazanması gerekmektedir. Buna uygun bir vize türünü almanız açısından belirteceğiniz seyahat amaçlarının dışında bir faaliyete girmemeniz gerekecektir. Aynı zamanda almak istediğiniz vize türünde tanınacak konaklama süresini aşmamalı, sürenizin bitimine yakın bir tarihte geri döneceğinizi kanıtlayacak belgeleri sunmalısınız.

Sizler için Vize Ofisi olarak vize reddi yanıtlarını değerlendirmekte ve başvurularınızın sorunsuz bir şekilde ilerlemesini sağlamaktayız.

Öncelikle başvuru yapmaya karar veren kişilerin bizlere ulaşması durumunda mail adresleri üzerinden tüm güncel evrak listesini ulaştırmaktayız. Ayrıca vize başvurularında ödenecek ücretlerle ilgili bilgi sahibi olmanızı sağlıyoruz. Vize reddi durumunda vize ücretlerinin geri iadesinin söz konusu olmayacağını vurgulamaktayız.

Eğer buna rağmen Konsolosluk vize reddi verirse, bunun nedenini size bir mektupla bildirecektir. Maddeler halinde neden reddedildiğine yönelik yanıtları aldığınızda bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede vize reddinin ardından nasıl bir yöntemi izlemeniz gerektiğine dair sizleri bilgilendirmekteyiz.

Tüm bilgileri elde etmenizin ardından kararınızı net bir şekilde vermenizi beklemekteyiz. Firmalarımızın yönlendirmesiyle vize başvurularınızın olumlu şekilde ilerlemesine katkı sağlayacak fikirleri alabilirsiniz. Seyahatlerinizi aksatmayacak sürelerde vize reddine karşın neler yapabileceğinizi sizlerle paylaşıyoruz.

Vize Reddi Aldım. Ne Yapmalıyım?

Almanya Konsolosluğuna yapacağınız başvurularda vize reddi yanıtını almanız durumunda itiraz etme veya yeniden başvurma haklarınız bulunacaktır. Reddedilmenizin sebeplerini içeren evrakta temyiz tarihi için son günü kaçırmamalısınız. Buna göre düzenlemelerin yapılması aşamasında Vize ofisi merkezlerimizi arayabilirsiniz.

Hatalı evrakların yeniden hazırlanmasında ve Almanya vize türlerine göre vize ücretlerinin yeniden tahsil edilmesinde gerekli hassasiyeti göstereceğiz. Başvurularınızın incelenme aşamalarından önce danışmanlık hizmetlerimizi sunarak belgelerinizi kontrol ediyoruz.

Böylece vize reddi alma ihtimalinizi en alt seviyelere düşürmekteyiz. Sizler de bu hususlarda güvenilir bir adres aradığınızda bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Seyahat planlarınızla uyumlu olmasına dikkat ederek hazırlanması gereken tüm evraklarınızın eksiksiz bir şekilde sunulmasında ekiplerimizin katkısını görmenize olanak veriyoruz.

Vize departmanlarımızı arayarak tüm detaylı bilgileri elde edebilir ve hangi sürede konaklamak istiyorsanız, uygun başvuruları gerçekleştirebilirsiniz. Vize reddi almaktan çekindiğiniz durumlarda, ilk olarak bizlere tüm bilgileri doğru ve güncel bir şekilde paylaşmanız gerektiğini vurguluyoruz.

Bir cevap yazın:

Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

whatsapp