Avusturya Para Birimi

Avusturya 1 Ocak 2002 yılına kadar Şilin para birimini kullanmıştır. Şilin, 4 Aralık 1947 yılında Avusturya tarafından kullanılmaya başlamıştır. Ülke daha sonra Euro bölgesine girmiş ve Euro para birimini resmi olarak kullanmaya başlamıştır.

Avusturya Para Birimi Nedir?

Avusturya para birimi günümüzde Euro’dur. Euro para birimine 2002 yılında geçen ülke, 1947 yılından 2002 yılına kadar Avusturya Şilini kullanmıştır. Avusturya Şilini günümüzde hiçbir ülke tarafından kullanılmayan eski bir para birimidir.

Avusturya para birimi olan Euro, günümüzde 343 milyon Avrupalı tarafından kullanılmaktadır. Euro, Amerikan dolarından sonra dünyanın en büyük rezerv parasıdır ve dünyanın en çok kullanılan ikinci para birimidir.

Avusturya ile birlikte Euro bölgesinde olan birçok Avrupa ülkesi vardır. Almanya, Belçika, Fransa, Hollanda, İspanya, İtalya, Letonya, Portekiz, Slovakya, Yunanistan, Slovenya gibi ülkeler de Euro bölgesinde yer alan ve resmi olarak Euro para birimini kullanan ülkelerdir.   

Avusturya Vizesi nasıl alınır? Avusturya Vizesi 2022 Nasıl Alınır?

Avusturya Para Birimi Şilin

Şilin, eski Avusturya para birimi olarak kullanılmıştır. Şilin, Avusturya tarafından 1947 yılında kullanılmaya başlamıştır. Avusturya, 2002 yılında Euro bölgesine girmesi ardından resmi olarak Euro para birimini kullanmaya başlamıştır. Euro para birimi birçok Avrupa ülkesi tarafından 20002 yılında resmi olarak kullanılmıştır.

Avusturya’nın günümüzde kullanmış olduğu para birimi Euro’dur. Avusturya Şilini, 2002 yılından itibaren kaldırılmış ve günümüzde kullanılmayan bir para birimidir. Avusturya 1 Ocak 2002 yılında para birimini resmi olarak Euro yapmıştır.  

Avusturya Macaristan Para Birimi

Avusturya Macaristan eski para birimi Şilindir. Avusturya Şilini, 1947 yılından itibaren Avusturya Macaristan’da kullanılmıştır. Avusturya, 2002 yılında Euro bölgesine girmesiyle para birimini değiştirmiş ve Euro kullanmaya başlamıştır. Avusturya’nın kullanmış olduğu Euro para birimi, dünyanın en çok kullanılan ikinci para birimidir.

Avusturya Para Birimi Kaç TL?

Avusturya para birimi günümüzde Euro’dur. Avusturya 2002 yılında Euro para birimini resmi olarak kullanmaya başlamıştır. Ülkenin Euro’dan önce kullandığı para birimi Şilindir. Avusturya para birimi, TL karşısında daha değerli bir para birimidir. Günümüzde 1 Euro, 10, 27 TL değerindedir. Euro, Avusturya ile birlikte Euro bölgesinde olan tüm ülkeler tarafından kullanılmaktadır.   

Oyla! post

Alakalı İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir