Bulgaristan Sınır Kapısı

Bulgaristan Türkiye arasında 269 kilometrelik sınır vardır. Türkiye’nin en uzun sınırı olan Bulgaristan sınırı, Meriç Nehri ile Türkiye bitişinde olan kara sınırıdır. Sınır kapıları, Kapıkule, Hamzabeyli, Aziziye-Dereköy sınır kapılarıdır. Bulgaristan, sınır kapısında vize vermeyen ülkeler içerisinde yer aldığı için Bulgaristan’a gidecek olan Türk vatandaşlarının vize almaşı gerekir.

Bulgaristan Sınır Kapısı İletişim

Bulgaristan sınır kapısı telefon numarası: 0284 215 21 50’dir.  Bulgaristan sınır kapısı Kapıkule Sınır Kapısı, Hamzabeyli Sınır Kapısı ve Dereköy Sınır kapılarıdır. Bulgaristan sınır kapısında vize vermemektedir. Bu nedenle ülkeye seyahat etmeniz için seyahat amacınıza göre bir vize türüne başvuru yapmanız gerekir.

Vize başvurusu yapmak için Bulgaristan konsolosluğuna veya konsolosluğun yetki vermiş olduğu vize merkezlerine müracaat edebilirsiniz. Vize prosedürlerine göre başvuru yapmak için başvuru formu doldurmanız ve gerekli tüm evrakları vize merkezine teslim etmeniz gerekir.

Bulgaristan Sınır Kapısı PCR Testi

Bulgaristan, diğer ülkelerin almış olduğu Pandemi önlemleri ile birlikte sınır kapısında PCR testi isteyen ülkelerden biridir. Ülkelerin tümü virüs salgınını önlemek adına sınır kapısında PCR testi istemektedir. Aynı zamanda 14 günlük karantina sonrasında ülkeye giriş yapılmaktadır.

Bulgaristan sınır kapısı yoğunluk olmasına bağlı olarak çeşitli önlemlerin alındığı merkezlerden biridir. Bulgaristan, virüs salgınının önüne geçmek adına yurt dışından ülkesine seyahat eden kişilerden PCR testi istemektedir. Yapılan son düzenlemelere göre aşı olan kişiler 14 günlük karantinadan muaf tutulacaktır.  

Bulgaristan Sınır Kapısı Dereköy

Bulgaristan sınır kapısı olan Dereköy, Türkiye Yunanistan sınır kapısıdır. Bulgaristan, sınır kapısında vize vermeyen ülkeler arasında yer aldığı için ülkeye seyahat edecek kişilerin vize başvurusunda bulunması gerekir.

Transit vize isteyen ülkeden geçiş yapmanız gereken yolculuklar için transit vize başvurusunda bulunmanız gerekir. Transit vize başvurusunda bulunmak için Bulgaristan konsolosluğuna müracaat edebilirsiniz.  

Bulgaristan Sınır Kapısı İsmi

Bulgaristan sınır kapısı adı; Kapıkule Sınırı, Hamzabeyli Sınırı ve Dereköy Sınırıdır. Bulgaristan’a seyahat etmek için sınır kapısında vize verilmediği için ülkeye seyahat etme amacınıza göre bir vize türüne başvuru yapmanız gerekir. Vize işlemleriniz için Bulgaristan konsolosluğuna müracaat edebilirsiniz.

Oyla! post

Alakalı İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir