Belçika Dili

Belçika, ülkemizden en fazla göç alan, bu yüzden de ülkemiz tarafından sevilen ülkeler arasında yer almaktadır. Fakat bu devlet içerisinde barınan tek yabancı kökenin Türkiye’ye ait olmadığını söylemek gerekmektedir.

Sömürgeci devletlerden olan Fransa’nın Belçika kültürü üzerindeki etkisini de unutmamak gerekmektedir. Hatta öyle ki bu etki; Belçika dili konusuna bile yön vermiş ve ülkede konuşulan diller arasında da yer almıştır. Ancak Belçika’nın resmî dilinin aslında Felemenkçe olduğunu söyleyebiliriz.

Belçika Dili Kuzeyinde Konuşulan

Yukarıda belirttiğimiz üzere ülkenin asıl dili Felemenkçe olsa da, bu ülkede Almanca ve Fransız gibi diller de resmî  dil olarak kabul edilmiştir. O yüzdendir ki Belçika’nın Flaman bölgesinde genel olarak Felemenkçe hakimdir. Bu aynı zamanda kuzeyde konuşulan Belçika dili nedir sorusuna da bir yanıttır. Ülkenin Valon bölgesinde yaşayanlar ise daha çok Fransızca konuşmaktadır. Diğer kısımlarda ise hem Fransızca hem de Felemenkçe’nin konuşulduğu bilinmektedir.

Belçika Dili Çeviri

Resmi dillerden olan Felemenkçe için çeviri ihtiyacınız varsa o zaman Google Translate gibi ücretsiz programları kullanabilirsiniz. Çevirilerde merak ettiğiniz tüm kelimeler buradan ücretsiz bir şekilde sizlere sunulacaktır.

Belçika Dili Öğren

Belçika dili nedir sorusunun yanıtını artık öğrendiğimize göre, bu ülkede konuşulan Felemenkçe’ yi de basit bir şekilde öğrenebilirsiniz. Çünkü bu dil İngilizce ve Almanca ile aynı dil ailesi içerisinde yer aldığı için haliyle hem dil bilgisi hem de kelimeler açısından birbirleriyle benzerlik göstermektedir. Eğer siz de bu dili öğrenmek istiyorsanız o zaman bunun için Belçika dil kursu seçeneğini tercih edebilirsiniz.

Belçika Dil Okulu Fiyatları

Belçika dil kursu fiyatları seçeceğiniz eğitim türü ve süresine göre değişiklik gösterecektir. Eğitim için isterseniz Türkiye’de sıradan kurs mantığında bir firma ile de anlaşabilirsiniz ya da bu dili daha etkili öğrenmek isterseniz o zaman Belçika dil kursu vizesi ile bu ülkeye giderek yerinde öğrenebilirsiniz. Ancak bu ve bunun gibi kıstaslar doğrultusunda alacağınız dil kursu eğitimleri firmadan firmaya göre değişecektir. Bu yüzden fiyat için, belirlediğiniz bir dil okulu ile iletişime geçebilirsiniz.

Oyla! post

Alakalı İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.