Koranavirüs Salgını ve Danimarka Vizesi

Korona virüsü vakalarının görülmeye başladığı Avrupa ülkesi olan Danimarka alınan tedbirler gereği ülkeye olan seyahat durumlarını geçici bir süreliğine askıya alınmıştır. Ülkemizde bulunan Danimarka Konsolosluğunun vize bölümünde ve vize talep merkezlerinde normalleşme sağlanana kadar kapalı kalma kararı bulunmaktadır. Sevindirici haber olarak yetkili birimlerden 19 Mart 2020 tarihinden önce yapılan vize ve oturma izni başvurularının işleme alınacağı bilgisi tüm adaylara duyuruldu.

Fakat, bu tarihten sonra yapılan bütün vize talepleri acil durumlar hariç olmak üzere reddedilmektedir. Yeniden vize ve randevu taleplerinin aktif hale gelebileceği ön görülemediği için yetkililer tarafından net bir bilgi hala verilememektedir. Uzmanlar tarafından yaz aylarının sonuna doğru kademeli olarak vize başvurularının işleme alınabileceği tahmin edilmektedir.

Danimarka’da Vize Konusunda Uygulanan Kısıtlamalar

Danimarka Hükümeti Kovid 19 virüsü kapsamında ülkeye girişte sıkı tedbirler uygulamaktadır. Öyle ki, ülkede kalabilmeniz için geçerli bir vize sahibi olsanız dahi her an sınır dışı edilme riski ile karşı karşıyasınız. Tek izin verilebilecek kişiler geçerli bir vizeye sahip olup, ülkede kalmasının önemli bir nedeni olan yabancı yolcular. Danimarka’da yaşayan küçük çocukların birinci dereceden akrabaları veya bakıcıları olmanız, kritik derecede hastalığı olan akrabalarınıza yapacağınız ziyaretler,

Danimarka Vize Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Danimarka bu aldığı katı önlemleri uzun bir süre daha uygulamaya kararlı gibi gözükmektedir. Çünkü önemli bir durumu olan yolcular hariç hiçbir yabancıyı ülke sınırlarına sokmamaktadır. Uzmanlar Danimarka Vize başvurularının tekrar aktif olarak işleme alınmasının uzun zaman sonra başlayabileceğini belirtmektedirler.

Normalleşme sürecine yaz aylarında başlayarak kademeli olarak 2021’e kadar hayatı tamamen normal seyrine sokmayı amaçlayan Danimarka Hükümeti bir dahaki senenin başında vize ve oturma izni başvurularını tekrar alabileceğini belirtmiştir. Son olarak, pandemiden önce yaptığınız ve işlem onayında beklemekte olan vize başvurularınızın reddedileceğini ve normalleşme sağlandığında seyahat için yeniden vize başvurusunda bulunmanız gerektiğini unutmamakta fayda var.

Danimarka’ya Vize Kaç Günde Çıkar?

Danimarka’ya gitmek için yapılan vize başvurularının sonuçlanma süresi beklenmedik bir durum olmadığı sürece genel olarak 7 iş günüdür.

Vize Nasıl Alınır?

İlgili konsoloslukların, vize türlerine göre belirlediği gerekli evrakların eksiksiz bir şekilde bir araya getirilip ilgili mercilere sunulmasıyla vize başvuruları başlatılabilmektedir.

Danimarka Vizesi nasıl alınır? Danimarka Vizesi 2022- Vfs Global Aracılığı

Schengen Vize Ücreti Ne Kadar?

Schengen vize ücreti 80 Euro’dur. 0-6 yaş arası çocuklar bu ücretten muaf tutulurken, 6-12 yaş arası çocuklar ise 40 Euro vize bedeline tabiidir.

Oyla! post

Alakalı İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir