Cezayir Vizesi

Cezayir vize istiyor mu sorusuna cevap arayan Türk vatandaşlarının vize statüsününe göre alacağı cevap farklıdır. Umuma mahsus pasaport sahipleri vizeye tabidir ancak diplomatik, hususi ve hizmet pasaportuna sahip olanlar ülkeye 3 aya kadar girişlerinde vizeden muaftır.
Cezayir vizesi seyahat nedenine göre değiştiği gibi ayrıca ülkeye yapılan giriş çıkış sayısına göre de farklıdır. Ülkede acil vize ya da kapı vizesi uygulaması bulunmaz, vizeler tek girişli ya da çok girişi olarak değişmektedir.
Cezayir vizesi başvurusu büyükelçiliğe ve başkonsolosluğa yapıldığı gibi aynı zamanda yetkilendirilen başvuru merkezlerine de yapılmaktadır. Vize verme yetkisi Cezayir Ankara Büyükelçiliği’ne aittir dolayısı ile Vize Ofis aracılığı ile yapılan tüm başvurular büyükelçiliğe yönlendirilir.
Cezayir vizesi evrakları başvuru işlemleri için randevu alınmasının ardından hazırlanmalıdır. Başvuru sürecinin 2 ile 10 gün arasında değiştiği dikkate alındığında evrakların eksiksiz ve doğru teslim edilmesi büyük bir öneme sahiptir.
Cezayir vizesi ücreti tek girişli, çok girişli, 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık ya da 1 yıllık gibi farklara göre değişmektedir.

Menü
Destek Hattı