Cezayir Vizesi

Cezayir Vize Ücreti; Güncel Liste

ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

UYARI: Cezayir vize başvurusu için randevu almanız zorunludur. Gerekli evraklar listesi ve başvuru formu için ücretsiz telefon desteği alın.

Cezayir Vize Talep Başvuru Harç Ücretleri konusunda merak ettiğiniz bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz. Cezayir Vize Talep Başvuru Harç Ücretleri tamamen Cezayir konsolosluğu çalışanları tarafından belirlenmektedir. Belirlenen ücretlere yıllık bazda zam gelme durumu söz konusudur.

İlerleyen satırlarda aşağıda belirteceğimiz ücretler konunun siteye konulduğu zamana ait olacaktır. Fiyat bilgisinde değişiklik olması durumunda sitemizde de fiyat güncellemeleri yapılacaktır. Ancak her ihtimale karşı güncel fiyat bilgileri, vize talep başvurusu işlemleri ve vize hakkında merak ettiğiniz diğer konular ile alakalı olarak yetkili vize merkezimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Cezayir Vize Ücreti 2021 Güncel ListeAlanında uzman çalışma arkadaşlarımız sizlere her konuda yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklardır. Cezayir Vize Talep Başvuru harç Ücretleri konusunda söylenmesi gereken ilk durum her vize türüne ve tipine göre ücretlerin değişiklik gösterdiğidir. Belirlenen bu harç tutarları ve harç tutarları arasında ki fark Cezayir Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Tekli girişli vize talep başvuru harçları ile çoklu girişli vize talep başvuruları harçları arasında da tutar farklılıkları bulunmaktadır.

Cezayir Demokratik Devleti bulunduğu coğrafya bakımından Kuzey Afrika’da bulunmaktadır. Bulunduğu coğrafyanın en büyük yüz ölçümüne sahip ülkedir. Ülkenin Akdeniz’e sınır olan kesimlerinde Akdeniz iklimi görülse de iç kısımlara doğru gidildikçe çöl iklimi gözlenmeye başlamaktadır.

Ülkenin büyük çoğunluğu Müslüman Araplardan oluştuğu için ana dil Arapçadır. Ancak ülkenin yine kara mazisi sebebi ile Cezayir Demokratik Devleti’nde halkın çok büyük kesini Fransızca bilmekte ve konuşmaktadır. İkinci resmi dil olarak Fransızca gösterilebilir. Bu etkinin devamı diğer Kuzey Afrika ülkeleri olan Fas, Ürdün ve Lübnan gibi ülkelerde de gözlenebilir.

Cezayir Vize ücretleri aşağıda ki gibidir.

  • 1 (bir) aylık tek girişli ticari vize talep başvuruları için vize talep başvuru harç ücreti 90 Euro
  • 3 (üç) aylık çok girişli ticari vize talep başvuruları için vize talep başvuru harç ücreti 150 Euro
  • 1 (bir) aylık tek girişli ticari vize talep başvuruları için vize talep başvuru harç ücreti 210 Euro (evrak gerektirmez, hususi pasaport ve ya diplomatik pasaport gerektirir)
  • 3 (üç) aylık çok girişli ticari vize talep başvuruları için vize talep başvuru harç ücreti 310 Euro (evrak gerektirmez, hususi pasaport ve ya diplomatik pasaport gerektirir)
  • 6 (altı) aylık çok girişli ticari vize talep başvuruları için vize talep başvuru harç ücreti 450 Euro (evrak gerektirmez, hususi pasaport ve ya diplomatik pasaport gerektirir)
  • 1 (bir) aylık tek girişli turistik vize talep başvuruları için vize talep başvuru harç ücreti 90 Euro
  • 3 (üç) aylık çok girişli turistik vize talep başvuruları için vize talep başvuru harç ücreti 150 Euro
  • 6 (altı) aylık tek girişli Cezayir geçici çalışma vizesi talep başvuruları için vize talep başvuru harç ücreti 250 Euro
  • 6 (altı) aylık tek girişli Cezayir geçici çalışman vizesi talep başvuruları için vize talep başvuru harç ücreti 350 Euro
  • Cezayir Konsolosluğunca yapılacak olan evrak tasdik işlemleri için 100 Euro

Yukarıda belirtilen ücretler Cezayir konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Belirlenen tutarlara kampanyalı fiyatlar dahil değildir. Kampanyalı fiyatların bilgisini almak ve ya kampanyalı fiyatlardan yararlanmak için yetkili vize merkezimiz ile irtibata geçebilirsiniz. Belirtilen vize talep başvurusu harç ücretleri sadece bir kişi başına tutarlardır. Sizinle beraber seyahat edecek olan kişiler vize talep başvurularını ve vize talep başvuru harç ücretlerini ayrıca yapmalılardır.

Cezayir Vizesi Kaç Günde Çıkıyor?

Cezayir vizesi için yapılan başvurularda işlemlerin sonuçlanma süresi ek evrak talebi olmadığı sürece ortalama 10 iş günüdür.

Cezayir Türkiye Vizesi Ne Kadar?

Cezayir tarafından uygulanan vize harç ücretleri kategorisine ve süresine göre değişmektedir. Belirlenen vize ücretlerinin güncellenmiş son halini konsolosluğun resmi internet sitesinden bulmak mümkündür.

Cezayir Vize Lazım Mı?

Cezayir’e gitmek için sadece bordo pasaport sahibi vatandaşlar için vize lazımdır, diğer pasaportlar vizeden muaftır.

Oyla! post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Destek Hattı