Cezayir Evrak Tasdik İşlemleri

Cezayir Vizesi Evrak Tasdik İşlemleri vize talep başvurusundan önce hazırlayarak Cezayir Konsolosluk çalışanlarına ibraz ettiğiniz belgelerin gerek Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yetkili makamları gerek ise Cezayir Demokratik Devleti’nin yetkili makamlarınca onaylanmış olması anlamına gelmektedir.

  • Yetkili makamlarca onaylanmamış evrakların ulusal alanda geçerliliği yoktur. Bu yüzden Cezayir Konsolosluğu çalışanları sizlerin vize başvuru talepleriniz için ibraz ettiğiniz her evrakın tasdikli olması şartını aramaktadır.
  • Tasdik edilmiş olan evraklar evrensel olarak doğrulanmış ve hangi ülkeye giderseniz gidin geçerliliğini koruyan evraklardır. Cezayir Konsolosluğu çalışanları tarafından kontrolü yapılan tasdiklenmiş evrakların işlemleri yaklaşık 3 (üç) gün sürmektedir.
  • Bu süre zarfı içinde evrakların tasdiklendiği gerekli makamlardan alınan bilgiler ile teyit edilerek tamamlanır. Cezayir vize talep başvurusunda bulunan kişiler evraklarında ki ıslak imza, mühür ve ya damgaların eksiksiz olması konusunda dikkatli davranmalıdır. Cezayir Konsolosluk çalışanlarının tarafınızdan istediği herhangi bir evrakta eksiklik olması durumunda vize talep başvuru süreciniz olumsuz ilerler ve değerlendirme sonucunda vize talep başvurunuz ret cevabı alır.
  • Tasdik ettireceğiniz evrakların öncelikle yeminli bir tercüman ve ya mütercim tarafından Fransızca ve Arapça dillerine çevirtilmesi gerekmektedir. Çevirisi yapılan bu evraklar daha sonra noterden onaylatılmalıdır.
  • Cezayir Konsolosluğu çalışanlarına ibraz edeceğiniz evrakların tüm versiyonlarını yani hem orijinal evrak olan Türkçe hem de çevirtilmiş olan Fransızca ve Arapça birlikte ibraz etmeniz gerekmektedir. Bu konuda ki en önemli hususlardan birisi çeviri yaptırılan kişinin noter tarafından yetkilendirilmiş yeminli bir tercüman ve ya mütercim olmasıdır.

Cezayir Evrak TasdikFransızca ve ya Arapça bilen herhangi birinin yaptığı çevirileri noterden onaylatmanız durumunda Cezayir Konsolosluğu çalışanları sizlerin ibraz ettiği bu belgeleri kabul etmeyecek ve değerlendirme sonucunda Cezayir vize talep başvurunuz ret cevabı alacaktır. Bu konuya maksimum derece de ehemmiyet vermeniz ve dikkatli davranmanız gerekmektedir.

  • Cezayir vize talep başvurularında red cevabı alan kişilerin çoğu bu küçük ve önemsiz sandıkları ama aslında Cezayir Konsolosluk çalışanlarının çok büyük önem verdiği bu tarz hatalardan dolayı almaktadır. Cezayir vize talep başvurularında belirlenen değerlendirme süresi ve değerlendirme sonucu tamamen Cezayir Konsolosluk çalışanlarının elinde ve inisiyatifindedir.
  • Cezayir Vizesi Evrak Tasdik İşlemleri ve Cezayir vize talep işlemlerinizi hiçbir sorun ve problem ile karşılamamadan güvenilir ve hızlı bir şekilde tamamlamak için uzman çalışma arkadaşlarımız ile irtibata geçebilir ve yetkili vize merkezimizden danışmanlık hizmeti satın alabilirisiniz. Yetkili vize merkezimizde bulunan alanında uzman çalışma arkadaşlarımız sizlere vize talep başvuru sürecinizin en başından en sonuna kadar memnuniyetle ve profesyonelce yardımcı olacaklardır.
  • Ayrıca Cezayir vize talebi başvurularınızda yetkili vize merkezimizden danışmanlık hizmeti almayı tercih etmeniz halinde Cezayir konsolosluğuna gitmenize ve Cezayir Konsolosluk çalışanları tarafından yapılan mülakata girmenize gerek kalmadan işlemlerinizi tamamlayarak sizlere ulaştırabiliriz. Bu konu da tek yapmanız gereken yetkili vize merkezimize gelmek, telefon ile aramak ve ya mail yoluyla irtibata geçmenizdir.
  • Sizden davetiye mektubunuzu, pasaportunuzu ve diğer gerekli evrakları kargo yolu ile alarak sizlerin adına gerekli bütün adımları atıyoruz.
  • Cezayir vize talep başvurunuz onaylandıktan sonra onaylanmış pasaport ve vize ve onaylanmış diğer evraklarınızı sizlere tekrar kargo yolu ile geri ulaştırıyoruz. Ayrıca güne özel kampanyalı fiyatlarımız ile Cezayir vize talep başvurularında indirimli fiyatlardan yaralanabilirsiniz. Bu sayede hem paranız cebinizde kalacak hem de kolay, hızlı, sıkıntısız ve güvenli yoldan vize sahibi olmuş olacaksınız. Cezayir vize evrakları için tıklayınız.
Oyla! post

Alakalı İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir