Cezayir Vize Formu Nasıl Doldurulur? – Form İndir!

Cezayir’e yapacağımız seyahatlerimiz de sahip olduğumuz pasaport türlerine göre vizeye ihtiyacımız olup olmadı belirlenir. Umuma mahsus(bordo)pasaport sahibiysek mutlaka vize almamız gerekir. Hususi(yeşil), hizmet(gri) ve diplomatik(siyah) pasaportlardan birine sahipsek 90 günü geçmeyecek bir seyahat planlıyorsak vize almaya ihtiyacımız yoktur.

Cezayir Vize Türleri İçin Doldurulması gereken Formlar

Cezayir turistik, ticari, evraksız, fuar, eğitim, sportif-kültürel, tıbbi, çalışma, geçici çalışma, ziyaret ve basın gibi pek çok vize çeşidine sahip olan bir ülkedir. Ayrıca ülkeye yapacağımız giriş ve çıkış sayılarına göre de tek ve çok girişli vize türleri de bulunur.

Cezayir Vize Form ve Dilekçe 2021

Cezayir Vize Başvurusu İçin Form Doldurulmalı mı?

Cezayir vizesi almak için başvurular Cezayir Ankara Büyükelçiliği’ne, Cezayir İstanbul Başkonsolosluğu’na ya da bu iki kurumun yetkilendirmiş olduğu bir vize başvuru merkezine yapılır. Vize almamız için gerekli evraklarımızı hazırladıktan sonra başvurumuzu bu kurumlara yapabiliriz.

Cezayir Vize formu İle birlikte İstenilen evraklar nelerdir?

Cezayir seyahatimizi ne amaçla yapacağımızı belirledikten sonra alacağımız vize türüne göre istenilen evraklarımızı hazırlamalıyız. Evraklar her vize türüne göre değişiklik göstermekle birlikte genel olarak istenilen;

 • Pasaportumuz, (Mutlaka en az 2 boş sayfası olmalı ve vizemizin bitişinden itibaren geçerlilik süresi en az 6 ay olmalı)
 • 2 adet biyometrik fotoğrafımız,

Cezayir vize formu, (Bu formda kişisel bilgilerimiz, pasaport bilgilerimiz ve seyahatimizle ilgili bilgilerin yer aldığı bölümler vardır. Formu eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra imzalamalıyız. Vizemizi almamız açısından bu formu doğru doldurmamız büyük önem taşır. )

 • Dilekçe, (seyahatimizin amacını anlatan)
 • Davetiye, (Cezayir’e ne amaçla vize almak istiyor olursak olalım mutlaka yerel makamlar tarafından Fransızca ya da İngilizce olarak düzenlenen bir davetiyeye ihtiyacımız vardır.)
 • Kimlik fotokopimiz,
 • Nüfus kayıt örneğimiz,
 • Seyahatimizle ilgili belgelerimiz, (uçak ve konaklama rezervasyonlarımızı gösteren belgeler)
 • Sağlık sigortamız, (en az 30.000 Euro teminata sahip)
 • Bankamızdan aldığımız hesap dökümümüz,
 • Vize ücretimizi ödediğimize dair belgemizdir.

Cezayir’e yapacağımız seyahatte ülkeye götüreceğimiz döviz miktarını da belirtmek zorundayız. Ülkeden çıkarken de belirttiğimiz miktar kadar dövizi çıkarmalıyız.

Cezayir Vize Formu Ve Ücretleri

 • Alacağımız vize çeşidine ve süresine göre vize ücreti de değişiklik gösterir. Genel olarak 150-380 Euro arasında bir vize ücreti ödememiz gerekir.

Cezayir Vize Süresi ( Formda ne kadar vize İstenilebilir?)

 • Cezayir vize başvuru işlemlerimiz tamamlandıktan sonra 2-10 gün içinde vizemizi alabiliriz. Cezayir tarafından ek evraklarda istenilebileceği için seyahat planlarımızdan en az 1 ay öncesinde başvurumuzu yapmalıyız.

 

Oyla! post

Alakalı İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir