Fransa VFS Global ile Vize Başvurusu

Eğer Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak Fransa’ya yolculuk yapacaksanız, vize ve pasaport gibi işlemleri halletmeniz gerekmektedir.

 • Vize konusuna gelecek olursak eğer seyahat planınıza uyuyorsa Fransa Schengen bölgesine üye ülkelerden biridir. Schengen bölgesine üye 22 ülke bulunmaktadır. Bu ülkeler şöyle sıralanabilir: Belçika, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, Lihtenştayn.
 • Schengen vizesi alarak Fransa’ya gidebilir ve dilerseniz sonrasında Schengen üyesi ülkelerden birine özgürce seyahat edebilirsiniz. Ancak seyahatinizi gerçekleştirmek için vize ve pasaport gibi prosedürleri tamamlamış olmanız gerekmektedir. Bu işlemler biraz karmaşık olabilmektedir. Tam da bu yüzden vize danışmanlık ofisleri bulunmaktadır.

Fransa VFS Global ile Vize Başvurusu

Vfs Global Fransa

VFS Global gibi daha birçok şirket vize konusunda yardım sağlamaktadır. VFS Global Fransa’ya yolculuk yapacak olan kişilerin vize, pasaport gibi işlemlerini hızlandırmak için yardımda bulunmaktadır. Ankara’da birden fazla ofisi bulunan VFS Global ile iletişime geçebilir, ayrıca internet sitesi üzerinden de kolay ve hızlıca yolculuk başvurularınıza başlayabilirsiniz.

Fransa Konsolosluğu

Fransa Konsolosluğu

Türkiye ve Fransa’nın ikili ilişkilerine dayanarak Türkiye’de Fransa Konsolosluğu açılmıştır. Fransa konsolosluğu Türkiye’nin İstanbul şehrinde bulunmaktadır. Fransa konsolosluğu Türkiye’de Fransa’nın temsilcisi konumunda bulunmaktadır. Türkiye ve Fransa arasında bir bağlantıdır.

 • Fransa konsolosluğu hem Türkiye’deki Fransa vatandaşlarını kapsayacak hem de Türkiye’den Fransa’ya gidecek olan vatandaşları kapsayacak görevlere sahiptir. Türkiye’den Fransa’ya gidecek olan Türk vatandaşları için vize işlemlerini Fransa konsolosluğu yapmaktadır. Vize işlemleri hakkında bilgi sahibi olmak için Fransa konsolosluğuyla iletişime geçilebilir.
 • Gerekli evrak ya da belgelerin tamamının hazır edilmesi durumunda, Fransa konsolosluğundan randevu alınıp randevu zamanı geldiğinde gerekli evraklarla birlikte Fransa konsolosluğuna gidilip başvuru yapılabilmektedir. Türkiye’de yaşayan Fransa vatandaşları da Fransa konsolosluğuna giderek konsolosluk işlemlerini gerçekleştirebilirler.
 • Hatta Türkiye’de bulunan Fransa vatandaşları pasaport, doğum, ölüm, evlilik gibi konularda Fransa konsolosluğuna yardım için başvurabilirler. Uluslararası hukuk gereği Fransa konsolosluk binasının dokunulmazlık yetkisi vardır. Dokunulmazlık yetkisinden başka bir diplomatik yetkiye sahip değildir. Fransa konsolosluğu çalışanları ise eğer diplomatik görev ile atanmamışsa orada diplomat görevi yapmamaktadırlar.

VFS Global Ankara

VFS Global Ankara

 1. Herhangi bir ülkeye seyahat planları yapmaktaysanız, seyahat planlarıyla birlikte seyahat için gerekli işlemleri de yapmanız gerekmektedir. Bu gerekli işlemler vize ve pasaportla ilgili olmaktadır. Pasaport çıkarma işlemi nüfus müdürlüklerinden yapılmaktadır. İnternet üzerinden pasaport randevunuzu alabilir ve randevu zamanında nüfus müdürlüğüne giderek pasaport işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. En yakın zamanda pasaport elinizde olacaktır.
 2. Daha sonrasında vize alma aşamasına geçilmektedir. Vize almak için bazı gerekli belgeler vardır. Bu belgeler başvurulan vizenin türüne göre değişmektedir. Farklı tipte vize türleri mevcuttur. Örneğin; bunlardan biri Schengen vizesidir. Kısa dönem vize olarak geçmektedir. Schengen’e üye olan ülkeler arasında seyahat özgürlüğü bulunmaktadır. Uzun dönem vize için ülkelerin ulusal vizelerini almak gerekmektedir. Bu vize türü uzun süreli seyahatler için alınmaktadır.
 3. Uzun süreli seyahatin amacı üniversite öğrenimi, kalıcı yerleşme gibi nedenler olabilmektedir. Bazı şirketler vardır ki bu karmaşık işlemler için insanlara danışmanlık hizmeti vermektedirler. VFS Global yurtdışı seyahati konusunda insanları yönlendirmekte ve işlemlerini hızlandırmaktadır. VFS Global Ankara’da şubeye sahiptir. Ankara’dan vize işlemleri için başvuru yapacak kişiler bu şirketten yardım alabilirler.

Fransa vizesi kaç günde çıkar

Fransa vizesi kaç günde çıkar

Fransa’ya yolculuk yapacak olan kişiler Fransa vizesi çıkarmak zorundadırlar. Fransa vizesi almak için ise Fransa konsolosluğuna başvuruda bulunmak gereklidir. Bu süreçte türlü zorluklar ortaya çıkabilir. Fransa vize ücreti önceden yatırılmalıdır. Özellikle de seyahat edecek olan kişilerin aklına birçok soru takılmaktadır. Bu sorulardan biri de hiç kuşkusuz “Fransa vizesi kaç günde çıkar?” sorusu olmaktadır.

 1. Fransa vizesi alabilmek adına öncelikle Fransa vizesi için gerekli olan belgelerin eksiksiz şekilde hazırlanmış olması gerekir. Belgelerin eksik olması durumunda, vize başvurusunda bulunan kişilerin vize alma süreçleri uzayabilmektedir. Tüm prosedürleri uygun şekilde tamamlayan kişiler başvuruları esnasında daha rahat olacaklardır. Tüm belgeler tamam olup başvuru kriterlerine göre başvuru yapan kişilerin sonuçları, başvurularını yaptıkları tarihten 4 ve 7 gün aralığında taraflarına bildirilecektir. Konsolosluk başvuruları değerlendirme sürecinde ek belge talebinde bulunabilir. Bu sebepten rezervasyonun bu ihtimal göz önünde bulundurularak yapılması, sürecin sağlığı açısından çok yararlı olacaktır. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda tavsiyelere göre Fransa’ya planlanan yolculuk tarihinden 15 gün önce başvuru yapılmasının uygun olacağı düşünülmektedir.

VFS Global Pasaport takip

VFS Global Pasaport takip

Yurtdışında herhangi bir ülkeye gitmek istiyorsanız gitme amacınızın türüne göre yapacağınız işlemlerde değişmektedir. Kimine göre bu işlemler zor ve uğraştırıcı gelmektedir. Seyahat edeceğiniz ülkeye göre de almanız gereken vize türü değişkenlik göstermektedir. Örneğin; Schengen bölgesine üye olan bir ülkeye ya da ülkelere gidecekseniz aynı zamanda 90 günden fazla kalmayacaksanız Schengen vizesi almanız tavsiye edilir.

 • Schengen vizesi sayesinde, Schengen bölgesinde olan ülkeler arasında rahatlıkla geçiş yapabilirsiniz. Bu geçişler sırasında gümrük kontrollerinden geçmeniz gerekmemektedir. Schengen vizesi sayesinde istediğiniz ülkeye istediğiniz zaman girip, istediğiniz zaman da çıkış yapabilirsiniz. Ancak seyahat aralığınız 90 günü geçiyorsa Schengen vizesi almanız mümkün değildir. Bu gibi kararları vermek konusunda yardımcı olacak şirketler bulunmaktadır.
 • Bu şirketlerden biri de VFS Global şirketidir. Yurtdışı seyahati konusunda danışmanlık hizmeti vermektedirler. Gerekli olan evrakların hazırlanması ve vize başvuru sürecine kadar uzanan karmaşık ve uzun yolda sizlere yardımcı olmaktadırlar. Bu şirketin çeşitli imkanları vardır. Bu imkanlardan biri de müşterilerine belgelerinin ve ayrıca pasaport durumlarını takip edebilecekleri bir sistemdir. VFS Global pasaport takip sistemi ile size verilen takip kodu yardımıyla pasaport durumunuzu öğrenebilirsiniz.

VFS Global telefon

VFS Global telefon

Yurtdışına çıkma amacınıza göre işlemler kolaylaşabilir. Ancak aksine içinden çıkması zor bir hale de gelebilir. Pasaport ve vize için evrak hazırlamak her zaman zordur. İnternetteki forum sitelerinde de yurtdışına çıkma konusunda çekilen zorluklar anlatılmıştır.

 • Belgelerin hazırlanması aşamasının ardından bir de vize başvurusunun kabul edilip edilmeyeceği sorusu akıllara takılmaktadır. Bu konuda daha önce bu işleri yapmış birilerinin yardımına ihtiyaç duyabiliriz. Hatta internette yorumlara bile bakıp bize birilerinin yol göstermesini bekleyebiliriz. Yurtdışına ziyaret maksadıyla çıkmak için davet mektubu almak işlerinizi daha kolay hale getirebilir. Davet mektuplarının ziyaret edeceğiniz kişinin bulunduğu belediye tarafından onaylanması gerekmektedir. Bu belgenin üzerinde vize başvurusu yapacak olan kişinin kalacağı yerin adresi ve o kişinin bilgilerinin de yer alması gerekmektedir.
 • Davet üzerine yurtdışı seyahati yapılmıyorsa ya da gerekli işlemler hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz, size yardımcı olacak birilerine ihtiyacınız olabilir. VFS Global bu konuda imdadınıza yetişmektedir. Vize işlemleri konusunda bilgi almak için internet sayfası üzerinden size en yakın şubesinin VFS Global telefon numarası ile irtibat kurabilirsiniz.

Schengen vizesi

Schengen vizesi

Pasaport olmadan ve Schengen bölgesi olarak adlandırılan bölge içerisinde rahatlıkla seyahat etme imkânı sağlayacak araç Schengen vizesidir.

 • Schengen vizesi Schengen’e üye olan iki ülke arasında serbestçe seyahat etme özgürlüğü sağlamaktadır. Turistik amaçla ya da iş amaçlı olarak Schengen bölgesindeki ülkeler arasında 90 gün kadar seyahat edilebilmektedir. Ancak yapılacak seyahat 90 günü aştığı takdirde Schengen vizesi kapsamını aşmaktadır.
 • Schengen’e üye olan ülkeler arasında geçiş yapılabilen ve istediğiniz ülkeden dilediğinizce çıkış yapabileceğiniz Schengen vizesi ile seyahat edeceğiniz ülkelerde gümrük kontrolü yapılmamaktadır. Yalnız belirtildiği üzere Schengen vizesi ile gidilecek seyahatlerde 90 günden fazla kalınamamaktadır. 90 günü geçen seyahatleriniz için gitmek istediğiniz ülkenin ulusal vizesini almanız gerekmektedir.
 • Aynı şekilde ulusal vizenin gerekliliklerinin de, seyahat edecek kişi tarafından karşılanması gerekmektedir. Schengen vizesi pek çok insan tarafından seyahat ederken kullanılmaktadır. 2018 yılında 14,2 milyon insan Schengen vizesi aracılığıyla Schengen’e üye ülkelere seyahatlerini gerçekleştirmiş bulunmaktadırlar. Turistik amaçlı olarak ve 90 günü aşmayacak şekilde seyahat etmek için Schengen vizesi oldukça kullanışlıdır.

Vfs Global Fransa Türkiye’ye Vize Veriyor Mu?

Türk vatandaşları pasaport türlerine göre Fransa’dan vize alabilir.

YouTube video

Vfs Global Fransa Vizesi İçin Hesapta Ne Kadar Para Olmalı?

Fransa vizesi için Fransa ziyareti gerçekleştirecek olan vatandaşların hesabında 8 TL 10.000 TL değerinde para bulunmalı.

VFS Global Ankara Hangi Ülkelere Vize Veriyor?

VFS Global Ankara şubesi, sistem bünyesindeki ülkelere vize verir. Bu ülkeler Ankara’da ikametgah eden vatandaşların şubeye bizzat müracaat gerçekleştirilmesi ile sağlanır.

Oyla! post

Alakalı İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir