Hollanda Vize Evrakları: 2021 Tam Liste - Vize Ofisi
Hollanda Vizesi İşlemleri

Hollanda Vize Evrakları: 2021 Tam Liste

Hollanda Vize İçin Gerekli Evraklar

Hollanda’ya seyahatlerinizi hangi amaçlarla yapmak istediğinizi belirttiğinizde, Vize Ofisi merkezlerimiz sayesinde gerekli yönlendirmelerden faydalanabileceksiniz. Türkiye’deki şartlarınıza bağlı olarak, bazı evrakları hazırlamanız ve yetkili kurumlara sunmanız gerekmektedir.

Böylece sizler de gerekli aşamaları tamamlayabilir ve vizelerinizi tam zamanında alabilirsiniz. Ancak konsolosluğun bazı dönemlerde yoğun olacağını unutmamalısınız.

Ayrıca yapacağı değerlendirmeler neticesinde evraklarda bazı aksaklıkların ve hataların görülmesi halinde ek belge talebinde bulunma hakkını saklı tutmaktadır. Buna göre sizler de en erken süreçlerde Hollanda Schengen vizelerine veya uzun süreli D tipi vizesine başvuru yaparken, hangi şartlara dikkat etmeniz gerektiğinin yanıtını alabilirsiniz.

Çalışma durumlarınıza, medeni halinize veya seyahat tarihlerinize göre hazırlamanız gereken evraklarda tüm kontrolleri Vize Ofisi adreslerimiz üzerinden gerçekleştiriyoruz. Mail adreslerinize göndereceğimiz evrak listesini hazırladıktan sonra bizleri haberdar edebilirsiniz

Ücretsiz bir şekilde vize evrak listesine ulaşmanızın ve başvurularınızın tam zamanında, sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesinin nasıl mümkün olacağını bizler sayesinde görebileceksiniz.

Hollanda Vize Evrakları: 2021 Tam Liste 1 – hollanda vize icin gerekli evraklar

Hollanda Vize Evrakları 2021

 • Pasaportlarınızın 10 yıldan eski olmaması, yıpranmamış ve güncel olması istenmektedir. Ayrıca 3 ay daha geçerliliğinin olmasına dikkat edilmektedir.
 • Bu koşulları tamamlayarak ve vize başvuru formunu hazırlayarak gerekli evrakları tamamlayabilirsiniz.
 • El yazısında ya da bilgisayarlı ortamlarda hazırlanabilecek olan vize başvuru formunun, başvuru sahibi tarafından imzalanması gerekmektedir. Ancak 18 yaşını doldurmayan ve reşit olmayan bir bireyin başvuru yapması halinde imza yetkisi ebeveynlerinde olacaktır. >>>  vizeofisi.com/hollanda-vize-formu/
 • Ebeveynlerinin her ikisinin noterden muvafakatname belgesini onaylamamaları halinde işlemlerin sürdürülemeyeceğini ve eksiklerin olacağını unutmamalısınız.
 • Ayrıca vize evraklarının hazırlanmasında istenecek olan maddi durum gösterir belgelerde ve gelir belgelerinde ebeveynlere ait detaylara yer verilmelidir.
 • Sponsorluk yazısının birinci dereceden aile bireyleri tarafından hazırlanması gerekmektedir. Aynı şekilde ev hanımlarının da başvurularında bu hususlara önem verilmektedir. Başvuru yapan kişinin mesleki durumuna göre hazırlamaları gereken evraklar hakkında detaylı bilgiler aktarılmaktadır.
 • Konsolosluğun acenteleri ve firmaları yetkilendirdiğinize dair yazıları talep edeceğini unutmamalısınız. Seyahat sağlık sigortası ve vize ücreti gibi ödemelerin yapıldığına dair dekontların eklenmesi istenecektir.
 • Ayrıca uçak ve otel rezervasyonlarının yaptırıldığına dair ispatlayıcı belgelerin sunulması gerekmektedir. Kişinin üzerindeki mal varlığının bildirilmesi, tapu, ruhsat ve kira sözleşmeleri gibi çeşitli evrakların yer alması gerekmektedir.

>>> vizeofisi.com/vize-konaklama-belgesi  Otel veya konaklama belgesi ücretsiz bir şekilde orjinal bir şekilde nasıl yapılır.

>>>  vizeofisi.com/vize-ucus-rezervasyonu Ücretsiz bir şekilde nasıl yapılır, öğrenmek için tıklayınız.

 • Tüm bu şartları tamamlayabilmek için Vize Ofisi adreslerimiz daima yardımcı olacaktır. Pasaportlarınızın eski olmaması halinde işleme alınacağını belirtebiliriz. Ancak elinizde eski pasaportlarınız var ise bu durumda dosyanıza ilave etmelisiniz. Elinizdeki pasaportların işlenmiş Schengen vizelerine dair fotokopileri alarak ibraz etmeniz istenecektir.
 • Çalışanların, şirket sahiplerinin, öğrencilerin veya ev hanımlarının başvuruları esnasında maddi gelirlerine ilişkin ibrazları gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Dosyalarınızdaki evraklarınızın güncel olması halinde işlemleriniz hızla sürdürülecektir. Fotoğraflarınızın 2 adet güncel olması ve biyometrik özelliklerde olması yeterlidir.
 • Bu gibi detayları öğrenebilmek ve başvurularınızı aksatmadan gerçekleştirebilmek için bizlerden destek alabilirsiniz. Sizlere gerekli bilgileri hızla aktarmakta olup, memnun kalacağınız sonuçları elde etmenizi sağlıyoruz.
 • Tüm kolaylıkları yakalayabilecek ve Schengen vizelerini veya uzun süreli vizelerinizi almak istediğinizde hiç zorlanmayacaksınız. Bir telefon kadar uzağınızda olan ekiplerimiz sayesinde sorunlarınızın giderileceğini görebileceksiniz.
 • İşveren olmanız durumunda 4b hizmet dökümlerinizi, çalışan olmanız durumunda ise 4a hizmet dökümlerinizi aktarmanız istenecektir. Devlet memurlarının ve diğer meslek gruplarında olanların son 3 aylık maaş bordrolarının aktarılması gerekecektir.
 • Sponsor yazılarının eklenmesi, görevlerine dair kimlik kartlarının ilave edilmesi ve e-devlet üzerinden alınacak olan belgelerle birlikte başvuruların gerçekleştirilmesi aşamasında sizleri nelerin beklediğini görebileceksiniz.
 • Ziyaret ve ticari amaçlarla başvurularınızda ise davetiyelerinizin mutlaka ilave edilmesi gerekmektedir. Çalıştığınıza dair Çalışma belgelerinve seyahat amaçlarınızın net olarak belirtilmesi gerekmektedir

>>>  vizeofisi.com/vize-davetiye-mektubu nasıl olmalıdır.

Hollanda vize başvuru şartları için >> vizeofisi.com/hollanda-vize sayfasından başvurunuz için gerekli olan koşulları öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
 • ×