İngiltere Oturum Başvurusu – Süresiz Oturum İzni

İngiltere’nin 1 Şubat 2021 tarihi itibariyle AB’den tamamen ayrılması nedeniyle bazı değişiklikler yaşanacaktır. Bu tarihe kadar ülkeye giden kişilerin şüphesiz daha ayrıcalıklı olacağını söyleyebiliriz.

 • AB ile İngiltere arasında yapılan antlaşmaya göre, karşılıklı olarak haklardan faydalanmayı gerektirecek şartlarda ve tarihlerde bazı değişikliklerin olacağını söyleyebiliriz.
 • Avrupa Ekonomik Alanı üyesi olan veya AB üyesi bir ülkenin vatandaşı olan kişinin eşi, oğlu ya da birinci dereceden yakını iseniz, bu durumda vize başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.
 • Vize Ofisi merkezlerimiz üzerinden tüm vize başvurularında ve oturum izni alınmasında gerekli adımları atabilirsiniz.
 • Aile birleşimi için gerekli şartların tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. AB ülkelerinin vatandaşları olan kişilerin eş, çocuk ya da birinci dereceden yakınlarına verilen vize ile oturum iznini alabileceklerine değinmekteyiz.
 • EEA Family Permit olarak adlandırılan bu vize türü sayesinde bazı haklara kavuşabilirsiniz.
 • İngiltere’ye turist olarak giriş yaptıktan sonra oturum alma hakkına kavuşabilirsiniz. Yukarıda belirttiğimiz şartlara uygun olmanız durumunda gerekli adımları atabilirsiniz. AB üye olmayan ve Schengen ülkeleri arasında yer almayan İngiltere’ye giriş çıkış yapabilmeniz için hangi şartlara sahip olmanız gerektiğinin yanıtını aktarıyoruz.
 • Bilgileri profesyonelce alabilmek adına bizleri ziyaret edebilirsiniz. Telefon veya mail üzerinden tüm sorularınızı yanıtlayacak olan ekiplerimizle karşılaşabileceksiniz.
 • Avrupa Ekonomik Bölgesi’nin ülkeyi kapsamasından ötürü, AB üyesi olan vatandaşların izin almadan İngiltere’de oturum elde edebileceğini ve çalışma gibi izinlere sahip olabileceğini aktarmaktayız. Buna benzer pek çok konuda gerekli yardımları hemen alabilir ve adımları atmaya başlayabilirsiniz.
 • Ücretsiz olarak alabileceğiniz EEA Famiy Permit vizesine dair detayları sizlerle paylaşıyoruz. Vizenizin geçerli olacağı süreçler boyunca ikamet ve çalışma gibi izinleri elde etmiş olacaksınız. Bu vizeyi aldığınız tarihten itibaren 6 aya kadar geçerliliği olacaktır.
 • Bu süreç içerisinde ülkede konaklama ya da çalışma gibi faaliyetlerde bulunabilirsiniz. Vizenizin bitimine yakın bir süreçte EEA 2 Residence Card başvurusunu yapmayı unutmamalısınız. Bu kart sayesinde oturumunuza ve çalışmanıza dair tüm hakları elde etmiş olacaksınız.
 • İngiltere’de ikamet elde edebilmek için EEA Family Permit vizesine başvuru yapabilmeniz için öncelikle başkonsolosluğa başvuru yapmanız istenmektedir. Hangi evraklarla ve hangi şartlarda başvuruları yapabileceinizin altını çiziyoruz.
 • Danışmanlarımızdan gerekli yanıtları alarak hızla harekete geçebilirsiniz. Alanında uzman olan çalışanlarımızın vize ve oturum izni ile ilgili sizlere daima yardımcı olacağını görebileceksiniz.
 • Online olarak veya telefonlardan en kısa sürede geri dönüşleri alabileceksiniz. Vize evrakları için gerekli olanları elde etmek adına tek yapmanız gereken şey bizlere ulaşmak olacaktır.

İngiltere Oturum Başvurusu

EEA Family Permit Vizesi Evrakları 2021

 • Pasaportunuzun geçerliliğini korumasına önem verilmektedir. Vize basımlarınızın yapılabilmesi için 2 adet boş sayfasının bulunması gerekmektedir. Eski pasaportlarınızı ve geçmişte işlenmiş sayfaların ibrazını yapmanız istenebilmektedir.
 • Aile üyelerinden birisinin bu vizeye başvuracak olması halinde ispatların yapılması gerekmektedir. Evliliğin olduğunu ispat eden evlenme sertifikası gibi belgelerin eklenmesi istenecektir. Ayrıca medeni ortaklık belgesi gibi evrakların da eklenmesi gerektiğini vurguluyoruz.
 • Doğum belgesinin, çocukların başvuru yapacak olması halinde eklenmesi istenecektir.
 • Evli olmayan kişiler ise en az 2 yıllık birlikteliklerini fotoğraf veya buna benzer evrakları sunması gerekecektir.
 • Aile üyelerinin pasaportlarının geçerli olmasına dikkat edilecektir ve kimlik kartlarının ibrazı gerekmektedir.
 • Avrupa Ekonomik Alanı üyesi iseniz, vatandaşlığınızı kanıtlayacak olan bilgilere ve evraklara gereksinim duyacağınıza dikkat çekebiliriz.

Tüm sorularınızı bizlerle paylaşabilir ve danışmanlarımızdan kısa sürede yanıt alabilirsiniz. Yardıma ihtiyaç duyduğunuz anda ekiplerimizin sizler için gerekli özeni gösterecektir. İngiltere vizesi alırken ret yanıtıyla karşılaşmamanız için sizlere gerekli yardımı sergiliyoruz.

İngiltere Oturum İzni İşlemleri

6 aydan daha uzun süreyle İngiltere’de kalmak isteyenlerin oturum izni almaları gerekecektir. Birleşik Krallık’a gitmek ve oturum iznine başvurmak istediğinizde bazı prosedürleri yerine getirmeniz gerekecektir.

 • Vize Ofisi merkezlerimiz sayesinde eş ya da partner, nişanlı ya da ebeveyn olarak veya çocukların oturum izni alabilmelerine yönelik şartları değerlendirebileceksiniz. Ayrıca bakımınızı sağlayacak olan bir akrabanızın olması durumunda uzun süreli olarak İngiltere’de kalabilmek için oturum iznine başvurmanız mümkün olacaktır.
 • Tüm bu hususlarda başvurularınızı gerçekleştirebilmeniz için sizlere destek olmaya devam ediyoruz. 12 haftalık bir süreç içerisinde sonuçları alabilmek için profesyonel desteklere ihtiyaç duyabilirsiniz.
 • Başvurunuz esnasında yaşayacağınız karışıklıkların, bu süreci uzatabileceğini unutmamalısınız. Bu nedenle ekiplerimizin sizlere daima destek olacağını söyleyebiliriz. En az gelirlere gereksiniminizi karşılayacak bir maddi gücünüz yok ise, İngilizce dil yeterliliğinizi ispat edemiyorsanız, mülakata katılmanız istenmişse veya cezai bir mahkumiyetinizin olması durumunda sizler de harekete geçebilirsiniz.
 • İçerisinde bulunacağınız durumlara göre oturum izni alıp alamayacağınızın yanıtını sizlerle paylaşmaktayız. Aile üyesi olan kişilerin öğrenci ya da çalışma izni olması ya da 6 aydan daha kısa süreli bir ziyaretçi vizesi var ise bu durumlarda oturum iznine başvurmak mümkün olmayacaktır. Bunun dışında kalan durumlar için bizleri aramanız ve bilgileri almanız yeterli olacaktır.

İngiltere Oturum İzni Alımı

Eş veya partnerlerin 18 yaşından büyük olması durumunda İngiltere oturum izni için başvurabileceklerine değinmekteyiz. İngiliz vatandaşı olan ya da daimi oturuma sahip olan kişilerle evli, sevgili veya nişanlı olan kişilerin bazı prosedürleri yerine getirdikten sonra başvuruları gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Sivil partner ilişkisi içerisinde olan veya evli olan kişilerin, 2 yıllık ilişkisini ispatlayanlerın veya İngiltere’ye gittikten sonra 6 ay içerisinde evleneceklerin bu başvuruyu gerçekleştirebileceklerini aktarmaktayız. İyi bir İngilizce bilmek ve maddi desteklerinizi tüm aile bireylerini kapsayacak şekilde sürdürebilmek bu şartlara sahip olduğunuzu gösterecektir.

Bu şartlara uygun olmamanıza rağmen, oturum izni için başvuru yapabilmenize olanak veren bazı şartlar bulunmaktadır.

 • 7 yıldır İngiliz vatandaşı olan bir ebeveyn ile yaşayan çocuğunuzun olması,
 • Farklı ülkelerde yaşamanızın, bazı zorlukları getireceğine ikna etmeniz halinde,
 • İnsan haklarının ihlal olacağı durumlarla karşılaşmanız halinde,
 • Nişanlı olmanız veya evlilik teklifini almanız durumlarında başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bu şartlarda başvuru yapacak olan kişilerin geçmişte yaşamış oldukları evlilikleri sonlandırmaları ve 6 ay içerisinde İngiltere’de evlenmeleri gerekmektedir.

Evli olarak başvuru yapacak kişilerin olumlu sonuçları almaları neticesined 2,5 yıl süreyle İngiltere’de kalma hakları olacaktır. Ancak nişanlı olan kişilerin yapacağı başvurularda 6 aylık kalma hakları olacaktır. Bu sürelerin bitimine yakın uzatma amacıyla başvuruların gerçekleştirilebileceğini aktarmaktayız.

Başvurularınızı yaparken tüm adımlarınızı eksiksiz bir şekilde atmalısınız. Randevuları almak ve reddedilme ihtimallerini düşürecek başvuruları yapabilmek için hemen sayfalarımıza gelebilirsiniz. Ekiplerimiz sayesinde sorunsuz bir şekilde adım atmanın rahatlığını yaşayabileceksiniz.

İngiltere Daimi İkamet İzni

İngiltere’de oturum izni alarak sürekli 5 yıl yaşamanız halinde daimi ikamet için başvuru yapmanız mümkün olacaktır. Nişanlı olarak veya evlilik teklifini alarak daimi süreyle kalmanız mümkün olmayacaktır. Ebeveynlerin bu kapsamda başvurularını gerçekleştirmeniz için 18 yaşının altında olması gereken çocuğunuzun bağımsız yaşamıyor olması gerekmektedir. İngiltere’de yaşıyor ise ve İngiliz vatandaşı olarak/daimi ikamet iznine sahip şekilde kalıyor ise başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

 • Vize başvurularınızın ardından çocuklarınızın hayatında aktif olarak kalacağınızı ispatlamanız halinde süreçler olumlu bir şekilde ilerleyecektir. Çocuğunuzun sağlığını ve eğitimini aksatmadan sürdürdüğünüzün ispat edilmesi halinde bu şartları yerine getirmiş olacaksınız. Olumlu olarak alacağınız yanıtların ardından 2,5 yıllık süreçte kalabilir ve uzatma başvurularını gerçekleştirebilirsiniz

Hızlı Oturum İzni

sonuçları elde etmek için ekstra prosedürleri uygulayarak hızlı oturum iznine başvuru yapabilirsiniz. İngiltere oturum izni başvurularınızı normal süreçlerde tamamlamanız halinde sonuçların 60 gün içerisinde elinize ulaşacağını belirtebiliriz.

 • Ancak başlığımızdan da anlaşılacağı üzere, Settlement Priority Visa Service adı verilen uygulamadan faydalanarak 15 günlük zaman dilimi içerisinde yanıtları alabilirsiniz. Başvuran kişilerden daha önce değerlendirilmek ve

Oturum İzni Almak İçin Evrakları ve Şartlar

5 yıllık süreçte İngiltere’de ikamet eden eş veya partnerlerin, ikamet iznini kalıcı olarak alabilmek amacıyla bazı şartları yerine getirmeleri gerekmektedir.

Eş ile birlikte yılda en az 18.600 GBP birikmiş geliri olan kişilerin başvuruları değerlendirilecektir. Ayrıca çocukların olması durumunda ilk çocuk için 3.800 GBP değerinde, daha sonraki her çocuk için ise 2.400 GBP değerinde gelirlerin beyan edilmsi gerekmektedir.

Gelirlerinize dahil edilecek olan kazançlarınız şu şekilde olacaktır:

 • Yalnızca kendi gelirlerinizin eklenmesi ve vergi-sigorta düşümleri yapıldıktan sonra çalışmanızın neticesinde elde ettiğiniz ücretler,
 • Serbest meslek sahibi olarak veya İngiltere’de bir müdür statüsünde çalışarak kazandığınız gelirler,
 • 16.000 GBP üzerinde nakit olarak elde ettiğiniz tasarruflar,
 • Emekli statüsünde kazandığınız gelirler veya işsizlik maaşları,
 • Kira gelirlerinden elde ettiğiniz ücretler ve kar payı şeklindedir.

Maddi açıdan gereksinimleri karşılayacak yeterliliğe sahip olan kişilerin 5 yıl içerisinde, bu şarta uymayanların ise 10 yıllık süreçte tüm şartları yerine getirmeleri halinde başvuruları değerlendirilecektir.

İngiltere Oturum İzni Başvuru Evrakları 2023

 • Her iki tarafta boş bir sayfası olan pasaport,
 • Eski pasaportların ibrazı,
 • Pasaportların boyutunda olan 2 adet renkli fotoğrafların sunulması,
 • Geçmişte göçmenlik başvurularının yapılması halinde detayların paylaşılması,
 • Adli sicil kaydına dair evrakların alınması,
 • Varsa sigorta numaralarınızın sunulması,
 • Tam tekmil nüfus kayıt örneği ibrazlarının gerçekleştirilmesi,
 • İngilizce olmayan evrakların onaylı olarak çevirilmesi,
 • Eş veya kendinize ait banka dekontlarının ilave edilmesi,
 • 6 aylık maaş bordrolarının ibrazış,
 • Resmi olarak antetli kağıda yazılan işverenin sunacağı dilekçe şeklindedir.

Şirket tarafından imzalı olarak resmi bir şekilde sunulması gereken dilekçede şu detaylara yer verilmelidir:

 • Eş veya kendinizin şirkette çalıştığınıza dair beyanlar,
 • Eş veya kendinizin unvanı ve pozisyonu,
 • Ne kadar süreyle aynı iş yerinde çalıştığınız,
 • İş sözleşmenizin türü ve süresi,
 • Brüt olarak kazanılan tutarlar,
 • Hangi tarihten itibaren maaşların ödendiği,
 • Maaş bordrolarının gerçeği yansıtacak şekilde hazırlanması,
 • İngilizce dil yeterliliğine sahip olduğunuzu gösterir sınav sonuç belgeleri,
 • Eş veya partner olduğunuzu ispatlayan belgeler şeklindedir.

Tüm bu sunumların eksiksiz ve hatasız bir şekilde gerçekleştirilmesi için Vize Ofisi merkezlerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Güncel evrak listesine ulaşmak için iletişim yöntemlerinden faydalanabilirsiniz. Online olarak bizlerle iletişime geçmenizin neticesinde tüm sorularınıza yanıt bulmanızı kolaylaştırıyoruz.

 • Vize Ofisi merkezlerimiz ve uzmanlarımız sayesinde elde edeceğiniz randevu gününde mutlaka hazır bulunmanız gerekmektedir. Yetkililerimizle birlikte başvurularınızı gerçekleştirmek istediğinizde bizlerle iletişime geçebilirsiniz.
 • Randevu esnasında parmak izi ve yüz fotoğrafı tanımlanması gibi işlemler için uygun şartlardan faydalanmış olacaksınız.
 • Oturum izni başvurularınızın kabul edilmesinin ardından İngiltere’de çalışma hakkınız olacaktır. Ayrıca eğitim görme gibi haklara sahip olabileceksiniz. Bunun dışında kamu fonlarından maddi bir yardım alma hakkınız olmayacaktır.
 • Tüm bu durumlarınızı uygun hale getirene dek başvurma hakkınız olmayacaktır. Başvurularınızı yaptıktan sonra değerlendirecek tek kurum konsolosluk olacaktır.
 • Ek belge gibi taleplerle vakit kaybı yaşamamanız için ofislerimizin sizlere gerekli destekleri sağlayacağını görebileceksiniz.
 • İşlem sırasında yanınızda bulunacak olan çalışanlarımız sayesinde doğru adımları atabileceksiniz. Vize Ofisi merkezlerimiz sayesinde başvurularınızın kısa sürede tamamlanabilmesi için hangi adımları atmanız gerektiğinin yanıtını hızla alabileceksiniz

İngiltere Ankara Antlaşması İşlemleri

İngiltere ve Türkiye’nin imzaladığı Ankara Anlaşmasına göre İngiltere’de yeni iş kurmak ya da işletme yönetmek isteyenlerin başvuru yapabilecekleri yöntemleri ve prosedürleri aktarıyoruz.

 • İngiltere’ye giriş yapmak isteyenlerin ve bu hedefleri gerçekleştirmek adına harekete geçeceklerin Türk İş adamı vizesi ile adım atmaları gerekmektedir.
 • İngiltere’ye giriş yapılacak tarihten itibaren 90 gün öncesinden harekete geçebilirsiniz. Başvurularınız yaklaşık 12 haftalık süreçte olumlu ya da olumsuz olarak tamamlanacaktır.
 • Eğer Konsolosluk olumlu olarak yanıt verirse bu durumda 12 aylık süreçte ülkede kalmanız mümkün olacaktır. Bu sürenin bitiminden itibaren 3 yıllık bir uzatma talebinde bulunma hakkınız ortaya çıkacaktır.

Ankara Anlaşması Detayları

Oturum iznini elde etmek isteyenlerin, İngiltere’de yeni iş kuracakların ya da mevcut bir işletmede çalışmak isteyenlerin başvuru yapabilecekleri bu statüde yer alacak bazı kurallar ve şartlar bulunmaktadır.

Vizeye göre adımlarınızı atabilir ve dilerseniz size tanınacak olan hakları uzatabilirsiniz. Bakmakla yükümlü olduğunuz bireylerin İngiltere’ye ulaşmasında hangi adımları atmanız gerektiğinin yanıtını Vize Ofisi merkezlerimiz sayesinde alabileceksiniz.

Buna göre;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına sahip olan,
 • İş kurma niyetini gerçekleştirecek donanıma sahip olan,
 • Serbest meslek sahibi olarak bir iş icra edecek olan,
 • Mesleki yetkinliğini alanında tercihlerini yapan,
 • İş kurmak için yeterli bakiyelere sahip olan,
 • İşleri yürütebilmek için maddi kaynakları olan,
 • Kâr payı ailesini ve kendisini geçindirecek seviyelerde olan,
 • İngilizce dil yeterliliği olduğunu sınav sonuçlarıyla ispatlayan,
 • Mevcut bir ortaklığa ya da işlere katılmak isteyenlerin başvuru yapabileceğini aktarmaktayız.
 • Eğer katılmak istediğiniz bir ortaklık veya iş var ise aktif bir rol oynamanız gerekmektedir. Ayrıca işverenin, hizmetlerinize ciddi olarak ihtiyacı olmalıdır.

Bu kapsamda sizler de Ankara Antlaşması Türk İş adamı vizesi için başvurularınızı hızla tamamlayabilirsiniz. Başvuru formunu online olarak doldurmanız ve eksiksiz bir şekilde sunmanız yeterli olacaktır.

 • Randevularınızı oluşturmanızın ardından, profesyonelce hazırlanacak belgeleri ibraz etmeniz gerekmektedir. Tüm bu aşamalarda sizleri yalnız bırakmayacak olan personellerimizden gerekli yanıtları hızla alabilirsiniz.
 • Yapacağınız başvuruları değerlendirecek olan İstanbul Başkonsolosluğunun yaklaşık 21 gün içerisinde olumlu ya da olumsuz yanıtları bildireceğini aktarmaktayız.
 • Değerlendirilmenizin Türkiye’den ve İngiltere’den gerçekleştirilmesinin ardından sonuçlar tarafınıza aktaracaktır.
 • Ancak bu sürecin 6 aya kadar uzayabileceğini göz ardı etmemeniz gerekecektir. Eğer daha hızlı süreçte bu vizeyi almak istiyorsanız, hızlandırılmış vize başvurularını gerçekleştirebilirsiniz.
 • Türk İş adamı vizesi ile ilgili başvurularınızı yaparken, İngiltere’de çalışacağınız meslekleri veya serbest meslek alanlarını bildirmeniz gerekecektir.
 • Tecrübenizin olduğunu, eğitim seviyenizin, diplomanızın veya sertifikanızın uygun olduğunu ispatlamanız gerekmektedir. Başarı sertifikalarınızın mutlaka başvuru esnasında ibraz edilmesi gerekmektedir. Herhangi bir eğitim seviyesinden mezuniyetinizin olmasına bakılmaksızın, serbest olarak gerçekleştireceğiniz işlerle ilgili ne kadar bilginizin ve fikrinizin olduğuna dikkat edilecektir.

Aynı şekilde İngilizce dil bilgisi için belirli seviyelerin olmasına dikkat edilmezken, işinizle ilgili olarak kendinizi ifade edebilecek seviyelerin olmasına özen gösterilmektedir. Buna göre sizler de İngilizce dilini bilmeniz gereken seviyelerle ilgili olarak bilgi alabilirsiniz.

Örneğin yalnızca belirli kesimlere hitap edeceğinizde kendinizi ifade edecek kadar, daha geniş ve hatta tüm İngiltere’ye hitap edeceğinizde iyi seviyede İngilizce bilmeniz gerekmektedir.

Ankara Antlaşması Vizesi Evrakları 2023

 • Pasaportlarınızın geçerliliğini koruması ve her iki sayfasının boş olması,
 • İşletmenizin kâr elde edecek oranda gelir getirmesine kadar geçecek süreçte kendinizin ve tüm bakmakla yükümlü olduğunuz bireylerin geçimini sağlayacak maddi gelirlerinizin olması,
 • Giderlerinizin hangi alanlarda yapıldığına dair belgelerin ibrazı,
 • İşletmenizi kanıtlayacak planların sunulması şeklindedir.

İşletme bölgenize, ortaklığınıza, sigortanıza dair evrakları sunmalı ve iş planınızı bu dosyalara dahil etmelisiniz

Ankara Antlaşması Detayları

Ekonomik getiriler ya da sosyal yaşamda farklılıkları ortaya koyabilmek adına yurt dışı tercihi oldukça önemli etkileri ortaya koymuştur.

 • Elbette bu hususta değişen faktörler ve düzene dair esaslar iyi bilinmelidir. Bu esaslardan bir tanesi olan Ankara Antlaşması İngiltere’de yeni iş kurma imkanı sunarken daha önce kurulmuş olan işin yönetilmesi noktasında oldukça avantajlıdır.
 • Başvuruya dair tüm ayrıntıları antlaşma gereğince yerine getirebilir olmanızdan dolayı da artı yönlerdendir. Türk işadamı vizesi ile sizde İngiltere’ye giderek iş dünyasında faaliyet gösterebilirsiniz.
 • Bu vize için yapacağınız başvuru kuralları çok önemli olurken olumlu sonuçlanması halinde de 12 ay süreyle İngiltere’de kalmanız mümkündür.
 • Ayrıca 12 aylık süreye ek olarak da 3 yıllık uzatma talebi hakkı da size sunulacaktır. Ankara Antlaşması İngiltere forum doldurulma işlemi titizlikle tamamlanmalıdır. Form başvuru sahibine ait her türlü bilgiyi aktardığı için doldurulması konusunda her bir ayrıntı doğru şekilde entegre edilmelidir.

Ankara Antlaşması İçeriği

Genel itibari ile bakıldığı zaman ekonomik getiriler üzerine kurulu yapıya sahip olan antlaşma türüdür.

 1. Bu antlaşma gereğince İngiltere’de yeni bir iş kurmanız mümkün kılınırken ayrıca mevcut işletmenin işlerini yürütmek için de vize başvurusunda bulunulabilmektedir.
 2. Başka bir vize türüne göre seyahat ederken antlaşma gereğince bu vize türüne geçişler sağlanabilmektedir.
 3. Oldukça avantajlı halleri ortaya koyarken süre uzatma talebi de söz konusudur. Beraberinizde bakmakla yükümlü olduğunuz aile bireylerini de sorunsuz şekilde İngiltere’ye götürmeniz mümkündür.
 4. Elbette en önemli detay hiçbir şekilde başkası adına çalışma söz konusu değildir. İçerik bakımında iş dünyasında yer edinmenizi sağlayan yapıda olması en önemli artılarındandır.

Ankara Antlaşması 1921 yılında ilk kez yürürlüğü girmiş olup sonra ki yıllarda da devamlığı sürdürülmüştür.

Yapılan düzenlemelerle de 1926 yılında da dizaynlar ve ek düzenlemeler söz konusu olmuştur. Ankara Antlaşması 1926 yılından itibaren farklı içeriklere sahip olsa da günümüze kadar gelmiştir.

 • Fakat son düzenlemelerle bu antlaşmanın sona yaklaştığı da atılan imzalarla görülmektedir. 100. Yılından itibaren antlaşmanın sona erdirileceği ve Türk işadamlarının 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren bu antlaşmaya göre vize başvurusunda bulunamayacağı bildirilmiştir.
 • Ankara Antlaşması ne zaman bitiyor konusunda birçok kişi merakla yeni kararları beklemektedir.
 • Elbette antlaşmanın uzaması konusunda henüz bir açıklama yapılmış değil. Herhangi bir açıklama yapılmaz veya antlaşma yenilenmez ise yıl sonundan itibaren antlaşmanın süresi de dolmuş olacaktır.

Ankara Antlaşması Vizesi Şartları

Oldukça avantajlı haller içeren Ankara Antlaşması vizesi şartları da beraberinde başvuru esasını ortaya koymaktadır.

 • Farklı meslek gruplarını içeren yapıya sahip olduğu için çok sayıda başvuruyu kabul etmektedir. Ankara Antlaşması meslekler konusunda seçici davransa da yatarımlar ile bağlantılı mesleğinizin olması şartı aranmaktadır.
 • Bu hususta mutlaka yapacağınız işi mesleğiniz ile bağlantılı şekilde gerçekleştirmelisiniz. Aksi takdirde yapacağınız başvurudan olumsuz sonuç alma ihtimaliniz yüksektir.
 • Detaylarla alakalı Ankara Antlaşması İngiltere ekşi sözcükte deneyimleyen yorumları da görebilirsiniz. Elbette değişen faktörleri de yine ekşi aracılığı ile de gözlemlemeniz mümkündür.
 • Ankara antlaşması öğretmenlik mesleğini icra edenlere de fırsatlar sunmaktadır. Tabi ki şartların yerine getirilmesinde mutlaka belirtilen kurallara uygun hareket etmek gerekir.
 • Bu konuda yapacağınız yanlış bildirimler sonucun istediğiniz düzeyi sağlanmasına olumsuz yönde etki oluşturabilir. Tabi ki şartları yerine getirmeniz noktasında eksiksiz evrak teslimi de en önemli etkenlerdendir.
 • Ankara antlaşması gerekli evraklar listesinde bulunan tüm kalemleri doğru şekilde temin etmelisiniz. Her bir belge başvuru esnasında detaylı değerlendirmeye tabi tutulmaktadır.
 • Bu durumdan dolayı da çalışma yapınızda detaycı olmanız ve doğru belge akışını sağlamanız gerekir. Ayrıca bu antlaşma gereğince başvuru da bulunacaksanız da hayatınızı sürdürebilecek derece de İngilizce bilmeniz gerekmektedir.

İngiltere Partner Vizesi

Partner vizesi nedir sorusu sıklıkla sorulan bir sorudur ancak bu bazı ülkelerde evlilik vizesi ile aynı anlama gelmektedir. Bazı ülkelerde evlilik aranmaz ve kişilerin birlikte olması yeterli olduğu için bu ad ile anılır ancak İngiltere partner vizesi adı altında bir vize yoktur.

 • Yani İngiltere’deki bir yakınınızı ve belki de partnerinizi ziyaret edecekseniz bunun için var olan ziyaretçi vizesinden faydalanmanız gerekecektir. Bu aşamada ziyaret edeceğiniz kişi ile yakınlığınızı anlatabilir ve kanıtlayıcı şeyler ekleyebilirsiniz. İngiltere partner vizesi almanız bu nedenle mümkün değildir.
 • İngiltere’de bunun için evlilik vizesi adı verilmektedir. Çünkü İngiltere bu konuda resmi bir nişanlılık veya evlilik şartı aramaktadır. Ziyaretçi vizesi ise uzun süreli bir vize olmayıp gün sınırlamasına sahiptir.
 • Evlilik yoluyla İngiltere’ye gitmek de bir seçenek olup nişanlılık seçeneğinden de faydalanabilirsiniz. Ancak 2 senelik ilişki resmen belgelenmelidir. Süre konusunda ise daha az tarihli olması durumunda da istisnai durumlar gerçekleşebilmektedir. Ancak evlilik için 2 senelik sınır ortalama bir sınır olarak belirlenmiştir.
 • Partner vizesi başka ülkelerde de bulunmaktadır. Özellikle Hollanda’da bu isim ile geçmektedir. Partner vizesi Hollanda işlemleri için evlilik beklenir ancak evlilik yok ise uzun süreli birliktelik ve beraber yaşıyor olma şartı da beklenmektedir. Bu durumda uzun süreli birliktelik kanıtlanmalıdır.
 • Partner vizesi İtalya için de geçerli olup buradaki adı direkt aile birleşimi vizesi olmaktadır. Aile birleşimi vizesi sayesinde bu imkandan faydalanabilirsiniz. Ancak 1.dereceden kan bağı ya da evlilik beklenmektedir.
 • Partner vizesi Almanya için de beklenmekte olup 2020 yılında yapılan güncelleme ile sevgililik durumunda da vize verilebilir hale gelmiştir.

 

İngiltere’de Nasıl Kalınır?

En az 5 yıl süreyle İngiltere’de yaşanmış ve bu süre içerisinde 450 günden daha fazla ülkeden çıkılmamış olması halinde İngiltere’de vatandaşlık olarak kalmak söz konusudur.

İngiltere’ye Nasıl Yerleşebilirim 2023?

İngiltere çalışma vizesi ile 5 yıla kadar başvuru sahibi ile ailesi geçici oturum izni elde eder, 5 yıl sonunda sürekli oturum izni başvurusu yapılır, 1 yıl sonra ise vatandaşlık başvurusu gerçekleşir.

İngiltere Vatandaşlığı Nasıl Alınır 2023?

İngiltere vatandaşlığı almak için iki yol vardır biri ülkede doğanlar için diğeri ise sonradan elde edilen vatandaşlıktır.

Oyla! post

Alakalı İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir