İngiltere Vizesi Fiyatları

İngiltere, Türkiye’den vize isteyen ülkelerden birisidir. Diplomatik pasaport dışında kalmış olan tüm pasaportlara sahip TC vatandaşları, belirlenmiş olan prosedüre göre hareket edilmelidir.İngiltere Vizesi Schengen ile farklılık göstermektedir. Daha farklı bir başvuru süreci söz konusudur.

İngiltere Vizesi Ne Kadar / Fiyatları

İngiltere Vizesi ücretleri şöyledir;

 • 2021 yılı fiyatlarına göre 6 aylık bir vize için 128 dolar ödemeniz gerekmektedir.
 • 2 senelik olanlarda ise bu ücret, 492 dolardır.
 • 5 yıl için 895 ve son olarak 10 yıllık İngiltere Vizesi için ise 1098 dolar ödenmelidir.

İngiltere Vizesi başvuru işlemleri aracı kurum üzerinden yapıldığı zaman buna ek olarak daha farklı hizmet ve masraf bedelleri de söz konusudur.

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere Vizesi almak için konsolosluğun resmi sitesinde yer alan başvuru formunun doldurulması ilk aşama olarak kabul edilmektedir. Burada sizden talep eden tüm bilgileri doğru bir biçimde girmelisiniz. Olası bir hata ya da yanlışlık durumunda ise ret durumu ile karşı karşıya kalacağınızı unutmamanız lazım.

İngiltere Vizesi aracı kurum olarak yetkilendirilmiş olan birtakım ticari işletmeler vardır. Bunlar üzerinden sürecin çok daha kısa bir zaman dilimi içerisinde sona erdirilmesi mümkündür. Böylelikle konsolosluğa gitmek zorunda kalmazsınız. Aynı zamanda turistik vizelerde herhangi bir mülakat da söz konusu değildir.

İngiltere Vizesi nasıl alınır? İngiltere Vizesi 2022 Nasıl Alınır?

İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İngiltere Vizesi almak isteyen kişilerin hazırlaması gereken tüm evraklar şöyledir;

 • Yeni çekilmiş olan 2 tane biyometrik fotoğraf
 • Randevuya dair bildirim kağıdı
 • Uçak bileti
 • Rezervasyonu gösteren özel evrak
 • Online olarak yapılmış olan başvuru
 • Son 6 ayı gösteren banka dekontu
 • Güncel ve kullanımda olan pasaport
 • Öğrenim veya iş durumunu gösteren evraklar
 • Vize ücretinin ödendiğine dair verilmiş olan dekont
 • Maaş bilgilerini gösteren belge

Adı geçen belgelerle beraber başvuru yapılır.

İngiltere Vizesi FiyatlarıEn Hızlı İngiltere Vizesi

En hızlı İngiltere vizesi alarak zaman kaybının önüne geçmek isteyen kişiler, bunun için Super Priority ya da Pritority adı ile dikkat çeken iki farklı vizeden birisine başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Özellikle İstanbul içinde ikamet edenler, en fazla 3 veya 4 günlük bir zaman dilimi sonucunda vizenin sahibi olabilirler. Bu noktada aracı kurumun mutlaka tercih edilmesi gerekmektedir.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi

İngiltere aile ziyareti vizesi için belgelerin tümünün İngilizce olarak sunulması gerekmektedir. Bunun nedeni ise İngiltere Hudut Muhafaza Dairesi’nin işlerini kolaylaştırmak ve görevli memurun tüm belgeleri okumasını sağlamaktır. Talep edilen belgeler vize başvurusu için istenen evraklarla aynıdır. Burada farklılık gösteren şey ise davetiyedir. Şu özelliklere sahip olması gerekmektedir;

 • İngiltere Vizesiaile ziyareti için olacaksa, sizi davet eden kişinin yollamış olduğu bir mektup bulunmalıdır.
 • Bunun içinde davet edilenin seyahat sebebi, kalacağı yer, varsa sponsoru, giriş ve çıkış tarihleri, hangi şehir ve adreste kalınacağı olmak zorundadır.
 • Daveti yapan kişi vatandaş ise onun vatandaşlığına dair bilgilerin ve evrakların da hazır olması şarttır.

İngiltere Vizesi Red Sebepleri

 • Başvuru formunun yanlış bir biçimde doldurulması İngiltere Vizesired nedenleri içinde öne çıkar.
 • Bir belgenin eksik olması, diğer bir sebep olarak karşımıza çıkmaktadır.
 • Aynı zamanda bilgilerin hatalı olması, çelişkilerin ortaya çıkması halinde de vize talebiniz olumsuz bir biçimde sonuçlanacaktır.

Bundan dolayı gerek form doldurma gerekse evrak hazırlama aşamasında son derece dikkatli bir biçimde hareket etmek gerekmektedir.

İngiltere Oturum Vizesi

İngiltere oturum vizesi, Ankara anlaşmasına göre önceden belli prosedürlere göre verilmekteydi. Ancak İngiltere’nin Brexit ile Avrupa Birliğinden ayrılmasının sonrasında daha farklı kuralların öne çıktığını hemen ifade etmek lazım. 6 aydan daha uzun bir süre boyunca İngiltere’de yaşamak isteyen kişilerin oturum alması şarttır. 12 haftalık bir zaman dilimi içinde sonuçlanır. Partner ya da eş olarak buna başvurabilirsiniz.

İngiltere Vizesi oturum için alınacaksa; pasaport, eski pasaport, 2 tane renkli fotoğraf, göçmenlik başvurusunun tüm detayları, adli sicil kaydı, bulunuyorsa sigorta no, belgelerin onaylanmış olan İngilizce metni, maaş bordroları, nüfus kayıt örneği gibi evrakların olması gerekmektedir.

İngiltere Vizesi Kaç TL 2022?

2020 yılında 6 aylık vize başvuru harcı 128 USD,2 yıllık vize başvuru harcı 486 USD, 5 yıllık vize başvuru harcı 885 USD, 10 yıllık vize başvuru harcı ise 1110 USD’dir.

İngiltere Vize Ücreti Ne Kadar?

Kişilerin istedikleri vize geçerlilik süresine göre değişmektedir ancak genel itibarıyla 130 USD ve 1110 USD arasında artmaktadır.

İngiltere Vizesi Ne Kadar 2022?

2021 yılında İngiltere’nin vize başvuru harçları önceki yıllarda olduğu gibi kişilerin kalmak istedikleri süreye göre değişkenlik göstermektedir. Standart dönem İngiltere vizesi başvuru harcı 89 Euro, 2 yıllık vize harcı 337 Euro, 5 yıllık vize harcı 612 Euro, 10 yıllık vize harçları ise 767 Euro’dur.

5/5 - (1 vote)

Alakalı İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir