İngiltere Vize Evrakları 2023 – (Gerekli Belgeler)

Online olarak veya telefon numaralarımızdan bizlere ulaşarak İngiltere vizelerini alırken gerekli evraklar hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Standart olarak hazırlamanız gereken evraklarla ilgili sizleri bilgilendirmeye devam ediyoruz.

 • Tüm vize kategorilerinin değerlendirilmesinde ve uygunluğunuzla ilgili bilgilerin aktarılmasında bizlere ulaşabilirsiniz.
 • Size türlerini ayırt etmeksizin, şartlarınızın uygun olması halinde başvurularınızı hangi statüde değerlendireceğinizin yanıtlarını aktarırken, vize ücreti gibi sorularınıza hızla yanıt vermeye devam ediyoruz.

İngiltere Vize İngiltere Vize Evrakları 2021 Tam Liste

İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2023

İngiltere vizesi için gerekli evraklar 2023 yılında da değişmemiştir. Hatta tüm bunlara ek olarak pcr testi de pandemi önlemleri kapsamında istenmektedir. İngiltere vizesi almak için zorunlu belgeler muhakkak eksiksiz olmalıdır.

 • İngiltere vizesi alırken vize türüne göre evrak tercihi yapmanız gerekmektedir. Yani vize türü burada oldukça önemli bir faktördür çünkü evrak sayısı açısından belirleyicidir.
 • İngiltere vizesi 2023 yılında alınırken yapılması gereken ilk şey vize türünü seçmektir. Vize türünüzü seçtikten sonra yapmanız gereken şey ise bu vize türünde istenen evrakların eksiksiz olmasıdır. En kısa zamanda toplamanız da gerekmektedir çünkü uzun süreli vizelerin açıklanması da uzun sürmektedir.
 • Bu konuda yeterli bilgiye sahip değilseniz danışmanlık da alabilirsiniz. İngiltere vize danışmanlık işlemlerinden faydalanarak çok daha iyi bir vize evrak grubu hazırlayabilirsiniz. Ancak bu da birtakım ücretlere tabii olmaktadır ve evrak sayısına göre değişim gösterebilmektedir.
 • Birleşik krallık vizesi almak için evrakların durumu önemlidir. Yani evrakların eksiksiz olması kadar içeriği de önemlidir. Örneğin turist vizesi esnasında hesapta bulunması gereken miktar eksiksiz olmalıdır.
 • İngiltere vize ücreti 2020 yılında 6 aylık versiyonu 130 dolar iken 5 yıllık İngiltere vize ücreti ise 885 dolar olarak belirlenmiştir. Günümüzde ise son güncellemede bir değişikliğe uğramamış bulunmaktadır. Ancak kişiye göre veya vize türüne göre değişiklikler söz konusu olmaktadır.
 • Özellikle turist vizesi alacaksanız İngiltere turist vizesi için gerekli evraklar 2020 yılında da aynı biçimde geçerli idi. En çok dikkat çeken ise seyahat sağlık sigortası ve son 3 aylık banka hesap dökümüdür.

İngiltere Vizesi İçin Genel Gerekli Evraklar

Dünyanın gelişmişlik noktasında en iyi ekonomilerinden bir tanesine sahip olan İngiltere aynı zamanda eğitim ve kültür seviyesi açısından da en iyi ülkelerden bir tanesidir.

Böylesine önemli bir yapıya sahip olan İngiltere’ye seyahat edebilmeniz için vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.

Bunun içinde başvuruya dair evrak temini gerekmektedir. Elbette her bir vize türü için değişen evraklar söz konusudur. Bu evrakların teminleri ile alakalı mutlaka vize türüne göre hareket etmelisiniz. İngiltere vizesi için gerekli evraklar listesini şu şekildedir;

 • Seyahat bitiş tarihinden itibaren geçerliliği en az 6 ay daha süren pasaport gerekmektedir. Pasaportun geçerliliği dışında en az 2 boş sayfa olması da gerekmektedir. Pasaportun yıpranmamış ya da içerisinde eksik sayfa olmamasına da ayrıca dikkat edilmelidir. Yıpranmış pasaport ile yaptığınız başvuru da vizeyi alsanız dahi seyahat esnasında ki kontrollerde geri çevrilme ihtimali söz konusu olabilir. Ayrıca eski pasaportlar var ise bunlarla ilgili de orijinal pasaport ibrazı gerekmektedir.
 • Başvuru sahibine ait kimlik fotokopisi arkalı önlü şekilde ibraz edilmesi gerekir.
 • Vize başvuru formu eksik bilgi içermeyecek şekilde doldurulmalı ve her bir bilgi doğru şekilde girilmelidir. Form ile alakalı formatın İngilizce doldurulması şartı olduğu için de bu hususta tercüme edilmesi gerekecektir. İngilizceniz iyi değilse yeminli tercüman aracılığı ile formları doldurabilirsiniz.
 • Vize talep dilekçesinin mutlaka İngiltere Konsolosluğu hitaben yazılması gerekmektedir. Dilekçe doldurulması konusunda mutlaka doğru bilgi akışının sağlanması gerekir. Belirtilen ve istenilen bilgilerin de seyahat amacını tanımlar şekilde yapılmasına dikkat etmelisiniz.
 • Seyahatle alakalı uçak rezervasyonlarını ibraz etmeli ve otel rezervasyonları ile birlikte dosyada sunulmalıdır. Otel veya konaklama belgesi ücretsiz bir şekilde orjinal bir şekilde nasıl yapılır.
 • Başvuru sahibine ait banka hesabının 3 aylık hesap özeti ibrazı gerekmektedir. Bu hesap özetinin banka görevlisince doldurulması ve imzalanması gerekmektedir. Ayrıca imza atıldığına dair imza sirküleri de banka görevlisinden talep edilmelidir. Ekonomik durum incelemesinde sorun yaşamama adına hesap özeti hazırlanması hususunda özenli hareket edilmelidir. Hesap özetinde yer bakiye kısmına özellikle dikkat etmelisiniz. İngiltere turistik vizesi için hesapta ne kadar para olmalı konusuna gelecek olursak da bu hususta en az 5 bin TL bakiyeye sahip olmanız gerekir.

İngiltere vizesi için gerekli evraklar 2023 yılında değişkenlik gösterebilir. Bu yüzden mutlaka güncel vize evrakları listesine göre hareket etmeniz gerekmektedir.

 • Her bir vize türü için değişen faktörleri de hesaba katmalısınız. Ticari amaçlı seyahat gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız orijinal davetiye temini gibi hususları es geçmemelisiniz. Turistik amaçlı seyahatlerde de seyahat amacına göre evrak temini önemlidir.
 • İngiltere turistik vizesi ekşi sözcükte tanımlamalar içeren yapıya sahiptir. Bilgi aktarımları konusunda ve değişen faktörler de aynı şekilde takip edilebilmektedir.
 • Sorunsuz şekilde vizenizi alabilmeniz de ödenmesi gereken vize ücretleri de oldukça önemlidir. İngiltere turist vizesi ücreti 2023 yılında değişkenlikler söz konusu olmaktadır.

Her yıl zam gelme ihtimali söz konusu olacağı için güncel ücretlerle ilgili takipte kalmanız önemlidir.

İngiltere Vizesi Ortak Evrakları 2023

 • Kimlik fotokopisi, geçerliliği 6 ay devam eden pasaport, eski pasaportların orijinalleri, tam tekmil nüfus kayıt örneği, araç rezervasyonları ve konaklama bilgileri ile vizelerin talep edileceği dilekçelerin standart olarak tüm başvuru türünde eklenmesi gerekmektedir.
 • Bu şartları yerine getirerek ofislerimize ulaştırmanız halinde evraklarınızın ibrazını konsolosluklara gerçekleştireceğiz. Ticari veya ziyaret vizeleri için ayrıca davetiyelerinizin olması gerektiğini unutmamalısınız.
 • Herhangi bir hatanın ve kusurun olmaması gereken dosyalarınızla ilgili olarak gelişmeleri sizler için takip ediyoruz.
 • Profesyonelce atmak isteyeceğiniz adımlarda bizlere ulaşmanızın, hedeflerinize ulaştıracağını görebileceksiniz. Vize uzmanlarımıza destek hatlarından ulaşarak, tüm sorularınızı yöneltebilirsiniz.

İngiltere Turistik Vize Evrakları 2021

İngiltere Turistik Vize Evrakları 2023

Mesleki durumlarınıza göre veya maddi gelirleriniz çerçevesinde turistik vize evrakları 2023 güncel listelerine ulaşabilirsiniz. Vize talep dilekçenizin, şirket evraklarınızın, SGK dökümlerinizin, banka hesap özetlerinizin ve kimlik fotokopilerinizin ilave edilmesi, pasaportlarınızın geçerliliğini yitirmemesi halinde işlemleriniz sürecektir.

Çalışan olmanız halinde, kamu çalışanı olarak, emekli, öğrenci veya ev hanımı olarak başvurularınızda maddi durumlarınızla ilgili bazı ek belgelerin talep edilebileceğini unutmamalısınız. Görev kimlik kartlarınızda bulunduğunuz statülerin ilave edilmesi gerekecektir.

 • Maaş bordrosunun güncel olması ve ek gelirlerin ibrazı halinde konsolosluğun beklentilerine uygun adımları atabileceksiniz.
 • Aile ve adres bilgilerinin yer alacağı tam tekmil nüfus kayıt örneğinin elde edilmesi halinde tüm adımların başarıyla tamamlanacağını belirtebiliriz.
 • Öğrencilerin, 18 yaşından küçük olanların ve ev hanımlarının sponsorluklarını aile bireylerinden birisinin yapması gerekmektedir.
 • Sponsor olan kişilerin çalışma veya maddi gelirlerini sağladıkları şartlara göre adımlar atılmaktadır. Tüm belgelerin geçerliliğini korumasına dikkat edilmelidir. Öğrencilerin belgelerini ilave etmeleri gerekmektedir ve ayrıca muvafakatnameleri ilaveleri gerekecektir.
 • Ticari vize başvurularınızı gerçekleştirirken, davetiyelerinizin elinizde mevcut olması gerekmektedir.
 • Davetiyelerde başvuran kişi olarak gerekli bilgilerinizin yer alması gerekecektir. Ayrıca davet eden kişinin bulunduğu statülerin belirtilmesi gerekecektir. Seyahatlerinizi hangi tarihlerde gerçekleştireceğinizin yer alacağı bu belgelerle taleplerinizi ulaştırabilirsiniz.
 • İngiltere vizesini alırken bilmeniz gereken tüm detayları sizler için açıklamaya devam ediyoruz. Ek belge talebinde bulunma hakkı olan konsolosluğun biyometrik veri kayıtlarını sağlayabilmesi için randevuların Vize Ofisi merkezlerimiz tarafından kısa sürede oluşturulacağını görebileceksiniz.
 • Tüm detaylarına kadar değerlendirilecek olan durumlarınızın sizlere neler kazandıracağını aktarabileceğiniz.
 • Yaklaşık 3 haftalık süreçte açıklanması beklenecek olan başvurularınızın kısa sürede sonuçlanması adına ekspres vizeleri nasıl alacağınıza değiniyoruz.
 • Başvuru türüne ve sürelerine göre değişen vize ücreti farklılıklarının sizlere bildirileceğini aktarmaktayız. Telefon numaralarımızdan bizlere ulaşabilir ya da tüm sorularınızı yöneltebilirsiniz.
 • Vize alımlarında uzman olan ekiplerimizin, herhangi bir probleminizde kısa sürede çözüm üretebileceğini görmüş olacaksınız.
 • En güncel ve uygun evrak listesini elde ederek, gerekli başvuruları hızla gerçekleştirmek istediğinizde bizleri arayabilirsiniz.
 • Ekiplerimiz sorularınızın yanıtlarını online olarak veya mail adresleriniz üzerinden aktarmaktadır.
 • Vize alımlarınızda İngiltere vize reddi gibi olumsuz yanıtları almak sizleri hayal kırıklığına uğratacağı gibi, vaktinizi ve paralarınızı boşa götürecek sonuçları ortaya çıkarabilir.
 • Bu nedenle tekrar ödeme yapmaktan kaçınmak adına sizleri bekleyen kaliteli ve profesyonel hizmetlere göz atabilirsiniz.
 • Hedeflerinize hızla ulaşmanızın pratik yöntemlerini aktararak sizlere gerekli bilgileri sunuyoruz. Bu sayede soru işaretlerinizin ortadan hızla kaldırılacağının da bilgisini aktarmaktayız.

İngiltere Vizesi İçin Genel Gerekli Evraklar

İngiltere Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Yukarıda sıralanmış olan evraklar öğrenci vizesi başvurularında mutlaka temin edilmelidir. Her vize başvurusunda mutlaka evrak temini belirlenen listeye göre gerçekleştirilmelidir.

 • İngiltere öğrenci vizesi için gerekli evraklar listesinde öncelikle eğitim göreceğiniz kurumdan kabul edildiğine dair belge alınmalıdır. Eğitim göreceğiniz kurumun veya üniversitenin kabul etmesi gerekmektedir.
 • Bunun dışında ayrıca eğitim süresinin ve eğitim ile alakalı bilgi akışının ortaya konulması önemlidir. Öğrenci vizesiyle alakalı sponsorluklar da oldukça önemli hususlardandır.
 • İngiltere vize için kimler sponsor olabilir konusunda merak edilen ayrıntı eğitim ile alakalı olabilirliğidir
 • Bu hususta öncelikle bilinmesi gereken detay sponsorluk konusunda eğitim desteği herhangi bir sorun teşkil etmemektedir. Böyle bir durum olması da başvuru esnasında sizin daha kontrollü şekilde hareket etmenizi de sağlayacaktır.

Her yıl İngiltere konsolosluğu tarafından güncellenen vize harç bedeli 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ya da 10 yıllık yapılan başvuru seçeneklerine göre farklıdır.

5/5 - (1 vote)

Alakalı İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir