İngiltere Vizesi 2023 Nasıl Alınır?

İngiltere seyahatlerinizi çeşitli amaçlarla gerçekleştirebilirsiniz. Arkadaşlarınızı görmek, ticari faaliyetlere katılmak, turistik olarak seyahat etmek için İngiltere vizelerine başvuru yapabilirsiniz.

 1. Ziyaretçi vizesi için standart olarak başvurabileceğiniz kategoriler aile ziyaretleri, turistik vize, akademisyen ticari vizesi, sporcu ve sanatçı ziyaretçi vizesi ile aday girişimci vizesi ve özel tıbbi vizesi olarak aktarılabilmektedir.
 2. Seyahatlerinizi gerçekleştirmek üzere başvurularınızı yapacağınızda en erken 90 gün içerisinde harekete geçiyoruz. Vize Ofisi merkezlerimiz üzerinden evraklarınızın güncel olarak hazırlanması ve zamanında ibrazı ile ilgili çalışmaları gerçekleştirebilirsiniz. Konsolosluğun yaklaşık olarak 3 haftalık bir süreçte olumlu ya da olumsuz cevapları tarafınıza bildirilecektir.
 3. Gidiş amacınıza göre farklı sürelerde kalabileceğiniz İngiltere başvuruları için gerekli şartları sizler için değerlendirmekteyiz. Standart olarak alacağınız bu vizelerle yaklaşık olarak 6 aya kadar kalabilmeniz mümkün olacaktır.
 4. Eğer özel tıbbi tedavi amaçlı olarak gitmeniz gerekiyorsa 11 ay süreyle kalmanız mümkündür. Araştırma amaçlı gidenler ise 12 ay İngiltere’de kalabilmektedirler.
 5. Ziyaretlerinizi düzenli olarak gerçekleştirmenize neden olacak bir gerekçeniz varsa ve bunu ispat etmeniz halinde 2,5 yıllık ya da 10 yıllık başvuruları gerçekleştirebilirsiniz. Ancak ülkeye her giriş yaptığınızda en çok 6 aylık süreyle kalmanız mümkün olacaktır.
 6. Turistik vizelerinizi alırken tamamlamanız gereken evraklardan birisi online başvuru formudur.
 7. Doğru bir şekilde hazırlanması gereken İngiltere vize evrakları, Vize Ofisi adreslerimizle ibrazı doğru bir adım olacaktır.
 8. Herhangi bir hatalı davranışın vize reddi yanıtını almanıza neden olacağını unutmamalısınız. Profesyonelce tamamlanmasını istediğiniz işlemlerinizde vize uzmanlarımızı arayarak detayları elde edebilirsiniz.
 9. Vize başvurularınızı gerçekleştirirken, size tanınacak olan sürelerin sonunda ülkeyi terk edeceğinizi garanti etmelisiniz. Eğer seyahatiniz boyunca bakmakla yükümlü olduğunuz kişiler var ise desteklerinizi esirgemeyeceğinizi ispatlamalısınız.
 10. Gidiş dönüş masraflarını ödeyebilecek gücünüzün olduğuna dair evraklarla gerekli adımları atmalısınız. Ayrıca katılımlarınızda tüm aktivitelerinize dair kanıtları sunmanız gerekecektir.
 11. Vize başvurularınızı uzun süreli olarak gerçekleştireceğinizde gidişlerinizin devamlı olduğunu gösteren bir belgenizin sunulması istenmektedir.
 12. Her ziyaretinizde dönüşünüzü kanıtlayacak belgeleri ibraz etmeli ve vizelerinizin geçerliliği devam ederken, seyahat gerekçenizin farklı olduğunu beyan etmelisiniz.
 13. İngiltere’de muadili bulunan bir değişim programında yer alırken, araştırmalarınızı kişisel olarak gerçekleştireceğinizde veya başka bir kişi tarafından yapılacak araştırmalara dahil olacağınızı resmi belgelerle sunmanız halinde 12 aya kadar İngiltere’de kalabilir ve Akademik vize türü ile girişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 14. Özel tıbbi amaçlarla ve organ bağışı için başvuracağınızda tamamlamanız gereken şartlar bulunmaktadır. 18 yaşını doldurmayan kişilerin başvurularını yaparken ebeveynlerinin izninin ve imzasının olması gerekmektedir.

İngiltere Vizesi 2021 Vize Başvurusu

İngiltere Turist Vizesi Evrakları 2023

 • Şirket sahiplerinin, SSK’lı çalışanların, Kamu çalışanlarının, emeklilerin, ev hanımlarının ve öğrencilerin başvurularında farklı evrakların olabileceğini hatırlatıyoruz. Vize Ofisi merkezlerimiz sizlere standart olarak hazırlayacağınız evrakları ve durumlarınıza göre ek belgeleri bildireceklerdir. Buna göre;
 • İngilizce dilinde hazırlayacağınız talep dilekçesi,
 • Dönüş itibariyle 6 ay daha geçerli olan pasaport,
 • Şirkete ait güncel evrakların İngilizce diline tercümeli ve onaylı olarak sunulması,
 • Hizmet dökümlerinin ve son 3 aylık banka hesap bilgilerinin aktarılması,
 • En alt limitli bakiyelere dair güncel evrakların ibrazı şeklindedir.

Bu evrakları hazırlarken herhangi bir hataya yer vermeniz durumunda başvurularınız olumsuz olarak geri dönecektir. Bu durumda vize ücretlerini yeniden ödemeniz gerekeceğinden ekiplerimizin yönlendirmesiyle en doğru adımları atabilirsiniz.

Yetkili isimler aracılığıyla ilk kez başvurularınızda olumlu yanıtları alabilmek için bizleri arayabilirsiniz. Kolaylıkla gerçekleştireceğiniz başvuruların ideal süreleri içerisinde açıklanması ve büyük oranda vize onayı alması için harekete geçiyoruz.

Her başvuru sahibinin ayrı olarak düzenleyeceği belgelerin şartlarını aktarmaya devam ediyoruz. Seyahat amaçlarınıza uygun adımları atmalı ve size tanınacak şartların dışına çıkmamalısınız.

İngiltere Ticari Vize İşlemleri

İngiltere Ticari Vize İşlemleri

Standart ziyaretçi vizesi başvurularını gerçekleştirerek, İngiltere başvurularınızı ziyaret, ticari veya sportif faaliyetlerle ülkeye giriş yapabilirsiniz.

 • Konferanslara dahil olmak veya eğitim almak, spesifik spor etkinliklerine katılmak, sanatçı veya şarkıcı olarak performanslarınızı sergilemek, araştırma yapmak ve akademisyen olarak başvurularınızı yapmak, diş hekimi veya doktor olarak araştırmaları gerçekleştirmek, PLAB veya OSCE sınavlarına dahil olmak ve işletme açarak finansman aramak amacıyla bu girişleri sağlayabilmeniz için bazı evrakları hazırlamanız gerekmektedir.
 • Vize Ofisi merkezlerimiz sayesinde ticari vizelerinizi alabilirsiniz.
 • Ticari olarak seyahat etmek istediğinizde elde etmeniz gereken evraklardan birisi davetiyedir.
 • Kurumların hazırlayacağı davetiyelerde kişisel bilgilere ve iş yerindeki statülere yer vermeleri gerekmektedir. Seyahatlerin süresiyle ilgili detayların da yer alacağı davetiyelerin imzalı ve kaşeli olması gerekmektedir.
 • Yapacağınız başvurularda seyahat sürelerinizin aksamaması amacıyla riske girmemeli ve 3 ay öncesinden hareket etmelisiniz. Vize Ofisi merkezlerimize kargo veya kurye ile göndereceğiniz evrakların konsolosluklara sunulacağını görebileceksiniz.
 • Başvuruların her birey için ayrı olarak hazırlanacak dosyalarla gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Online olarak elde edilecek başvuru formunun eksiksiz ve hatasız bir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Randevularınızı alırken ekiplerimizin desteğini alabilirsiniz. Profesyonel olarak gerçekleştireceğiniz başvurularınızın sorunsuz bir şekilde sürdürülmesi için en yakın ofislerimizi arayabilirsiniz.

İngiltere Ticari Vize Evrakları 2020

İngiltere Ticari Vize Evrakları 2023

 • Vize Talep dilekçesinin konsolosluğa hitaben hazırlanması,
 • Pasaportların seyahat bitimi itibariyle 6 ay daha geçerli olması,
 • Ticari davetiyelerin hazırlanması,
 • Şirkete ait güncel evrakların orijinal olarak sunulması,
 • SGK dökümlerinin 3 aylık olarak güncel sunulması,
 • Hesap dökümlerinin en alt limitli bakiyeli olarak ibrazı,
 • Kimlik fotokopisi ve tam tekmil nüfus kayıt örneğinin ibrazı gerekmektedir.
 • Şirket sahibi olarak veya şirket çalışanı statüsünde başvurularınızın ayrı olarak değerlendirileceğini ve farklı evrakları içerebileceğini unutmamalısınız. Bu nedenle davet eden şirkete ait belgeler ile Türkiye’de çalıştığınız şirkete dair evrakları eksiksiz olarak sunmanız gerekmektedir.
 • Fuara katılımlarınızda mutlaka fuar davetiyelerinizin olması ve giriş kartına sahip olmanız istenecektir. Bu gibi durumlarda, sizleri zor durumda bırakmayacak olan ekiplerimizden bilgileri hemen alabilirsiniz. Sorunsuz bir şekilde gerçekleştireceğiniz başvurular hakkında bilgilendirmeleri gerçekleştiriyoruz.
 • Ticari vize başvurularınızda hatalı adımları atmanızın sizi mağdur edeceğini unutmamalısınız. Toplantılarınızı tam saatlerinde gerçekleştirmek ve katılımlarınızı geciktirmemek için en erken süreçte başvurularınızı yapacak ve takip edecek olan ekiplerimizle iletişime geçebilirsiniz. Hangi sürelerle bu katılımları gerçekleştireceğinizin netleşmesi için vize sonuçlarını beklemeniz gerekmektedir.
 • Vize ücretleri bu vize türlerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Muafiyetlerinizin mevcut olup olmadığından, hangi ücretlere tabi olacağınıza kadar gerekli bilgilendirmeleri sizler için gerçekleştiriyoruz.
 • Güncel bilgileri alabilmek ve adımlarınızı doğru şekilde atabilmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Ekiplerimizin tüm sorularınızı içtenlikle ve düzgün bir şekilde yanıtlayacağını görebileceksiniz.
 • Başvurularınız için alınacak randevu tarihlerinde biyometrik veri ibrazı için bulunmanız gerektiğinde ekiplerimiz sizleri yönlendirecektir.
 • 6 aya kadar uzatılabilen vizeleriniz için başvuruları, süreleriniz sona ermeden gerçekleştirmelisiniz. Bu tür ince ayrıntılara hakim olmanız için ekiplerimizin sizlere destek olacağını görebileceksiniz.
 • Seyahatlerinize ilişkin haklarınızı bilmeniz ve evrakları en doğru şekilde hazırlayabilmeniz için telefonlardan veya online olarak desteklerimizi sürdürmeye devam ediyoruz.
 • Seyahatlerinizin gerçekleştirilmesi esnasında herhangi bir problemle karşılaşmamanız adına yardımcı oluyoruz.
 • Ticari vize başvurularını almanız çalışma hakkını vermeyeceğinden, aykırı adımları atmamalısınız. Yalnızca düzenlenecek olan faaliyetlere katılımınız için elde etmek isteyeceğiniz bu hak sayesinde işinizde ve kariyerinizde iyi noktalara gelebilirsiniz.
 • İngiltere’de şirketinize dair düzenlenecek olan tüm etkinlik, faaliyet, toplantı veya eğitim katılımlarınızın gerçekleşmesi için bu vizeleri almanız gerektiğini vurguluyoruz. Başvurularınızın zamanında yapılmaması ve herhangi bir aksilik durumunda ülkeye girişleriniz mümkün olmayacaktır.

İngiltere Aile Ziyareti Vize İşlemleri

İngiltere Aile Ziyareti Vize İşlemleri

İngiltere’de yaşamını sürdürmekte olan 1. veya 2. derece yakınlarınızı, akrabalarınızı veya arkadaşlarınızı ziyaret etmek istediğinizde vize başvurularını Vize Ofisi adreslerimiz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

 • Resmi pasaportu bulunan kişilerin 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak şartıyla vize muafiyetleri bulunmaktadır. Ancak bordo pasaporta sahip olan kişiler İngiltere’yi ziyaret edeceklerinde vize almalıdırlar.
 • Bu vizeyi alan kişilerin Schengen ülkelerine geçiş yapmaları mümkün değildir. Ayrıca mevcut Schengen vizesi bulunanların bu vizeler ile İngiltere’ye geçişleri de sağlanmamaktadır
 • . İngiltere vize başvuruları Schengen vizeleri kapsamında değerlendirilmemektedir. Başvurularınızı gerçekleştireceğinizde tüm aksiliklerin yaşanabilme ihtimaline karşın en erken 3 aylık süreçte harekete geçmelisiniz.
 • Yaklaşık olarak 3 hafta içerisinde sonuçların adreslerinize bildirileceğini aktarabiliriz. Aile ziyaretlerini gerçekleştirecek olan kişiler 6 aydan başlayarak 2-5 yıl ve 10 yıllık vize başvurularını yapabilmektedirler.
 • Bir yıl içerisinde toplamda 6 aya kadar ülkede kalma hakkına kavuşacağınızın altını çiziyoruz. Bu vizeyi alarak İskoçya ve İrlanda ülkelerine giriş yapmanız mümkün hale gelecektir.
 • Aile ziyaretlerini gerçekleştirmek istediğinizde online olarak elde edeceğiniz başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir.
 • Herhangi bir hatalı veya eksik başvuruları gerçekleştirmemenizin sizler için faydalı olacağına değinmekteyiz. Online olarak elde edeceğiniz bilgilerle ve güncel belge listesi ile hareket edebilirsiniz.
 • Standart olarak yapacağınız başvurularda evrakların listesini güncel olarak adreslerimiz üzerinden elde edebilirsiniz. Davetiyelere, randevulara, iş durumunuza ve bazı faktörlere göre değişebilen bu listeleri güncel hali ile elde etmeniz mümkün olacaktır.

İletişim bölümünde yer alacak olan numaralarımız üzerinden adımlarınızı hızla atabilirsiniz. Güncel evrak listesini elde ederek hazırlayabilir ve bizlere ulaştırabilirsiniz.

 • Başvuru merkezlerimiz üzerinden taleplerinizi ulaştırarak hangi adımları atabileceğinizin yanıtını alabilirsiniz. Fiziksel bir engelinizin olduğunu raporla ispat etmediğiniz müddetçe parmak izi ibrazlarınızın alınması gerekecektir.
 • Bu gibi durumlarda randevuların alınması ve vize ücreti hakkında detayların aktarılması için sizlere destek olmaya devam edeceğiz.
 • Vize uzmanlarımızla görüşmelerin neticesinde evraklarınızı bizlere ulaştırabilirsiniz. Aklınıza takılan sorulara yanıt bulabileceğiniz görüşmelerin neticesinde en kısa sürede sonuçları alabileceğiniz yöntemleri inceleyebileceksiniz. Evraklarınızın tamamlanması ve kurumlara ibraz edilmesi aşamalarında sizleri bekleyen avantajları ve ayrıcalıkları görebileceksiniz.
 • Vize randevularınızın oluşturulmasından itibaren, tüm süreçleri takip ederek sizlere gerekli bilgileri hızla ulaştırabileceğiz. Sonuçların alınmasının ardından pasaportlarınız adreslerinize ulaştırılacaktır.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi Evrakları 2020

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi Evrakları 2023

 • Pasaportunuzun 6 ay daha geçerliliğinin olmasına ve en az 2 adet boş sayfasının yer almasına dikkat edilecektir.
 • Davetiyelerin imzalı ve kaşeli olarak, uygun şablonda hazırlanmalıdır. Adreslere ve seyahat tarihlerine yer verilmelidir. Ayrıca davet eden ve edilen kişilerin kimlik ve iletişim bilgileri mutlaka yer almalıdır.
 • Ayrıca kişilerin maddi durumlarını gösterir belgelere gereksinim duyulacaktır. Son 3 aylık güncel maaş bordrosu ve hesap dökümlerine yer verilmesi gerekmektedir.
 • Öğrencilerin veya ev hanımlarının başvurularını gerçekleştirecek olmaları halinde sponsorluk belgelerini ilave etmeleri gerekecektir.
 • Meslek sahibi olanların, meslekleri ile ilgili evrakları ve SGK giriş bilgilerini sunmaları gerekmektedir.
 • Şirket sahibi olanların, emeklilerin veya farklı statülerde mesleklere sahip olanların icra ettikleri mesleklerle ilgili oda kayıtlarının ve kimlik kartlarının eklenmesi talep edilmektedir.
 • Ayrıca kişilerin uçak rezervasyon bilgilerini gidiş ve dönüş olarak sunmaları gerekecektir.
 • Sabıka kaydı ile tam vukuatlı nüfus kayıt örneği belgelerinin eklenmesine gereksinim duyulmaktadır.
 • Kişilerin evli olması halinde bunu belgeleyecek evlilik cüzdanı gibi evraklara yer vermeleri gerekecektir.
 • Ayrıca aile bireyleri ile çekilen fotoğrafların ibraz edilmesi istenecektir.

Tüm belgelerin hazırlanmasının ardından koşulların uygun hale getirilmesiyle, ofislerimiz üzerinden başvuruların gerçekleştirilmesine olanak verilmektedir. Tek yapmanız gereken şey telefonlarımızdan veya mail adreslerimizden bizlere ulaşmak olacaktır.

İngiltere Transit Vize İşlemleri

İngiltere Transit Vize İşlemleri

İngiltere üzerinden başka bir ülkeye geçiş yapacağınızda transit geçiş vizesi için başvurularınızı gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

 • Vize Ofisi merkezlerimizi arayarak bu konuda detaylı bilgileri elde edebilir ve transit geçişlerde nelere ihtiyacınızın olacağını netleştirebilirsiniz. İlk etapta maddi birikimlerinizin yeterli olması gerekecektir.
 • Ayrıca üçüncü bir ülkeye geçiş yapmak istediğinizi belirtmeniz ve hangi ülkeye gidecekseniz buna uygun belgeleri ibraz etmeniz istenecektir.
 • Sınır kontrolünden geçmeyeceğiniz durumlarda Direkt Havasahası transit vizesi ile 24 saati aşmamak şartıyla bu imkanlara kavuşabilirsiniz.
 • Ancak sınır kontrolünden geçmenizi gerektirecek bagajınızı almanız gereken durumlar gibi ekstrem olayların yaşanması halinde bu vizeye başvurularınız kabul edilmeyecektir. Bu nedenle İngiltere transit vizelerine başvurmanız uygun olacaktır.
 • Havalimanından çıkmanız gereken durumlarda ise farklı prosedürler uygulanacaktır. Üçüncü bir ülkeye geçişlerinizin sürekli olarak devam edeceğini ispatlamanız durumunda 1 yıllık, 2 yıllık, 5 veya 10 yıllık olarak uzun süreli transit vize başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ancak her geçişinizde en fazla 48 saate kadar kalma hakkınız olacaktır. Bu süreçlerde İngiltere’de herhangi bir işte çalışamaz veya eğitim alamazsınız.
 • Bu şartları yerine getireceğinizin garantisini verebileceğiniz başvuru formlarını eksiksiz doldurmalısınız. Randevularınızı alırken ve vizelerinizin tüm işlemlerinde profesyonel adımları atmanız gerektiğinde sizleri bekleyen fırsatlarla tanışabileceksiniz. Vize Ofisi uzmanlarımız sayesinde danışmanlık hizmetlerini kusursuz bir biçimde alabileceksiniz.
 • Randevuların oluşturulmasında ve tam saatinde-gününde hazır bulunmanızda sizleri bilgilendirecek olan ekiplerimizden faydalanabileceksiniz.

Parmak izi ibrazında ve yüz fotoğrafı tanıtılmasında katılmanız gereken biyometrik veri ibrazları hakkında gerekli çalışmaların ofislerimiz tarafından gerçekleştirileceğinin altını çiziyoruz.

İngiltere Transit Vizesi Alınmayacak Durumlar

İngiltere Transit Vizesi Alınmayacak Durumlar

Bazı şartlara uygun olmanız halinde İngiltere transit vizeleri için başvurmanıza gerek kalmayacaktır. Kanada, Yeni Zelanda, ABD veya Avustralya seyahatlerinizi gerçekleştireceğinizde bu istisnai durumlardan faydalanmanız mümkün olacaktır.

 • Bu ülkelere giriş yapabilmeniz için vizenizin geçerliliğinin devam etmesi halinde ve en son giriş yaptığınız tarihin üzerinden 6 ayın geçmiş olması durumunda, 24 saati geçmeyecek olan gidişleriniz için vize almanıza gerek kalmayacaktır.
 • Ayrıca ABD ve Kanada ülkelerinde sürekli ikamet izninizin olması, EEA ülkelerinden birisine giriş yapıyor olmanız ya da uzun süreli vizelerinizin olması ve EEA ülkelerinde devamlı oturum izninizin mevcut olması durumlarında aktarmaların 24 saati geçmeyecek şekilde vizesiz olarak gerçekleştirilmesi mümkün olacaktır.
 • Tüm bu şartlarınızın değerlendirilmesi için Vize Ofisi merkezlerimize mail gönderebilirsiniz. Güncel evrakların hazırlanması için iletişim numaralarından ulaşılması yeterli olacaktır. Bu sayede belgelerinizin ve bilgilerinizin değerlendirilmesi sağlanacaktır.

İngiltere Transit Vize Başvuruları

İngiltere Transit Vize Başvuruları

 • Adım adım neler yapmanız gerektiğine dair detayları alabileceğiniz ekiplerimiz, başvuru formlarını online ve eksiksiz bir şekilde doldurmanızda yardımcı olacaktır. Ayrıca randevularınızın belirlenmesi için yetkili kurumlarla iletişime geçilecektir.
 • Seyahat sağlık sigortası ve vize ücreti gibi ödemelerinizin gerçekleşmesi ve dekontlarınızın hazır bulundurulması aşamalarında desteklerini göreceğiniz ekiplerimizle ortak hareket edebileceksiniz.
 • Kimlik fotokopisi, uçak rezervasyonları, talep dilekçesi, pasaport, ödemelere ilişkin belgeler ve başvuru formlarının dahil edileceği evraklarınızın tesliminde gerekli işlemlerin ofislerimiz aracılığıyla sürdürüleceğini belirtebiliriz. Ayrıca 2 adet biyometrik ölçülerde ve gerekli özelliklerde fotoğraflarınızın ibraz edilmesi gerekecektir.
 • Yapılacak başvuruların yaklaşık 3 hafta içerisinde sonuçlanacağını belirtebiliriz. Ancak tatil dönemlerine denk gelmesi ve konsolosluğun yoğun olması gibi sebeplerle bu süreler uzayabilecektir.

Bu nedenle gecikme sürelerini de hesap ederek başvuru yapacak olan ofislerimizin değerlendirmeleri gerçekleştireceğini görebilirisiniz.

Buna rağmen başvurularınızın daha hızlı süreçlerde tamamlanması için ek ücretlerle ekspres bize başvurularını gerçekleştirerek 24 saat içerisinde sonuçları alabilirsiniz. Gerçekleştirilecek olan başvuruların online olarak sağlanması için tüm detayları aktaracak olan ekiplerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Hızlı İngiltere Vizesi

Hızlı Ekspres İngiltere Vizesi

 • Yaklaşık 3 hafta gibi bir sürede normal başvurularınız açıklanırken, çeşitli sebeplerden dolayı İngiltere vizelerinizi daha kısa sürede almayı isteyebilirsiniz.
 • Biyometrik veri ibrazı için alınan randevuları beklemeden hızlı İngiltere vizesi alımlarına dair tüm sorularınızı Vize Ofisi merkezlerimizle paylaşabilirsiniz.
 • Bir yandan vize başvurularınızla ilgili süreçler devam ederken, diğer yandan pasaportlarınıza ihtiyaç duyduğunuzda, ekspres vize başvurusu gibi erken süreçte yanıt almanızı sağlayacak olan takipleri Vize Ofisi adreslerimiz gerçekleştirecektir. Ek ücretleri ödeyerek yararlanabileceğiniz bu hizmetlerle ilgili olarak tüm detayları ve merak ettiklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İngiltere Ekspres Vize Başvuruları

İngiltere Ekspres Vize Başvuruları

İngiltere seyahatlerinize uygun belgeleri hazırlayarak başvurularınızı gerçekleştirdiğinizde yaklaşık olarak 15 iş günü içerisinde yanıt verilmektedir.

 • Ancak ekspres vize başvurularında bulunduğunuzda bu süreler yaklaşık 5 iş gününe kadar düşebilmektedir.
 • Ekspres vize hizmetlerinden faydalanarak parmak izi ibrazını gerçekleştirmenizin ardından, evraklarınızın sonuçları 5 iş günü içerisinde açıklanacaktır.
 • Çağrı merkezlerimiz üzerinden bu hizmetlerden nasıl faydalanabileceğinize dair soruların yanıtlarını alabilirsiniz. Mail üzerinden sizlere ulaştırılacak olan evrakları hazırlayarak ilgili adresler üzerinden hemen harekete geçebilirsiniz.

İngiltere Süper Ekspres Vize Başvuruları

İngiltere Süper Ekspres Vize Başvuruları

Ancak yukarıdaki sürelerden daha kısa süreçte, 24 saat içerisinde yanıtları almak istediğinizde Süper Ekspres vize başvurularını gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

 • Bu hizmetlerden faydalanabilmek için vize ücretlerini öderken süper ekspres vize başvurularında bulunacağınızı belirtmeniz ve ek ücretleri de yatırmanız gerekecektir.
 • Vize ofislerimiz sayesinde süper ekspres vizelerine dair detayları aktaracak olan profesyonel çalışanlarımızla görüşebilirsiniz.
 • İngiltere’ye ziyaretleriniz turistik, aile ziyareti veya ticari alanlarda kısa süreli ise bu hizmetten faydalanabilirsiniz. Ayrıca Tier 2 ve Tier 5 vizeleri için bizlere ulaşan vatandaşlarımızın Süper ekspres başvuruları sayesinde daha kısa sürede sonuçları almalarını sağlıyoruz.
 • Konsolosluğun evraklarınızdaki bilgileri ve belgeleri yeterli bulması halinde 24 saat içerisinde başvurularınızı sonuçlandıracağını belirtebiliriz.
 • Ancak herhangi bir eksikliğin ya da hatalı bilginin olması neticesinde vize reddi yanıtını aldığınızda, vize ücretlerinin yanı sıra süper ekspres vize için ödeyeceğiniz ek ücretleri almanız da söz konusu olmayacaktır.

İngiltere Walk-İn Hizmeti Nedir?

İngiltere Walk-İn Hizmeti Nedir?

İngiltere başvurularınızı gerçekleştireceğinizde randevu alınarak biyometrik veri ibrazında bulunmanız istenecektir. Böylece randevu tarihinde ve saatinde hazır bulunarak fotoğraflarınızın çekimi ve parmak izi ibrazı işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

 • Bu randevulara katılarak sizden istenen çalışmaları tamamladıktan sonra ekspres vize başvurularında 5 iş gününde, süper ekspres vize başvurularında ise 24 saat içerisinde sonuçları almanız sağlanacaktır.
 • Bu randevu ve biyometrik veri ibrazları hızlı bir şekilde vize almak istediğinizde de geçerli olacaktır. Ancak randevusuz bir şekilde bu ibrazları gerçekleştirmek isteyenlerin Walk-in hizmetlerinden faydalanabileceğine değiniyoruz.
 • Eğer sizlere tanınacak olan randevu tarih ve saatleri uygun değilse, bu durumda ek hizmet bedelleri karşılığında randevusu bir şekilde biyometrik verileri ibraz edebilirsiniz.

Pasaportsuz İngiltere Vize Başvurusunda Bulunabilir miyim?

Pasaportsuz İngiltere Vize Başvurusunda Bulunabilir miyim?

Seyahat programı yoğun olan kişilerin, pasaportlarını bir an evvel elde edebilmeleri için bazı prosedürleri yerine getirmeleri gerekmektedir. İngiltere seyahatleriniz için vize başvurularını pasaportsuz bir şekilde gerçekleştirmek için öncelikle randevularınıza katılırken yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

 • Biyometrik veri ibrazları esnasında pasaportlarınızla ilgili tüm işlemler tamamlanarak tarafınıza teslim edilecektir. Ancak tüm bu işlemlerin ve pasaportsuz İngiltere vize başvurusunda bulunmanızın ek ücretlere tabi olacağını göz ardı etmemelisiniz.
 • Tüm bu işlemlerin gerçekleştirilmesinin ardından başvuru süreçlerinde pasaportunuzun fotokopisi ile hareket edilecektir. Ancak başvuruların adreslerinize olumlu olarak iletilmesinin ardından 28 gün içerisinde pasaportlarınızı ibraz etmeniz istenecektir.
 • Bu süreyi aşmamanız ve teslimleri gerçekleştirdikten sonra 7 günlük süreçte beklemeniz gerekmektedir. İşlemlerin bitiminde belirteceğiniz adreslere posta ile gönderilecek olan pasaportlarınızı alabilirsiniz. Hızlı vize başvuruları yapan kişilerin pasaportsuz vize alması mümkün değildir.

İngiltere Vip Vize Randevu İşlemleri

İngiltere Vip Vize Randevu İşlemleri

Vip vize başvurularınızı gerçekleştirirken, mutlaka konsolosluğun yetkilendirdiği ofislerle iletişime geçmeniz gerekecektir. Başvurularınızın doğrudan yapılması mümkün olmadığından, ancak Vize Ofisi merkezlerimizi ziyaret ederek veya arayarak bilgi alabilirsiniz.

 • Başvuru formunun doldurulması ve randevuların sistemler üzerinden alınması aşamalarında sizleri bekleyen adımların neler olduğunu öğrenebileceksiniz. Başvuru merkezlerinin randevu tarih ve saatlerinde parmak izi ibrazını gerçekleştirmek ve evrakları teslim etmek için hazır bulunmanız gerekmektedir.
 • Standart olarak sunulan hizmetlerin yanı sıra, ek ücretler karşılığında bazı ekstra hizmetlerinde sunulduğunu belirtmekteyiz.
 • Eğer normal bir başvuru sürecinde verilen randevulardan daha kısa bir zaman diliminde başvurularınızı gerçekleştirmek ve randevuların alınmasını sağlamak istiyorsanız, Vip vize başvuruları ile bu tarihleri öne çekebilirsiniz.
 • Daha erken bir tarihte randevuya katılmak isteyenler için Vize Ofisi merkezlerimiz ek ücretlerle vip vize başvurularını gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede yanınızda sizleri yalnız bırakmayacak olan temsilcilerimizle birlikte hareket edebileceksiniz.
 • İşlemlerinizin farklı bir odada özel asistanlar tarafından hızla tamamlanması adına bu başvurularınızı alacak olan Vize Ofisi merkezlerimiz sayesinde mağdur olmayacaksınız.
 • Dilerseniz çay veya kahve içerken başvurularınızın gerçekleştirilmesini bekleyebilirsiniz. Randevuların alınması için farklı bir başvuru formunun hazırlanmasına ya da ek evrakların ibrazına gerek kalmayacaktır.
 • Premium başvuru olarak bilinen vip başvurularınızı normal harç giderlerinin dışında ek ödemelerle gerçekleştirebilirsiniz.
 • Vize reddinin gelmesi durumunda ise ücretlerin iade edilmesi söz konusu olmayacaktır. Vip başvurularınızı gerçekleştirmenizin, sonuçların kesin olarak olumlu gelmesine yönelik bir etkisi olmayacaktır.
 • Dilerseniz başvurularınızı grup halinde gerçekleştirebilir ya da şahsi olarak vize alımı için başvuru yapabilirsiniz.
 • Ancak başvurularda vize ücretlerini her bireyin tek tip ödemesi ve randevuları aynı saatlerde alması mümkün olmayacaktır. Yakın tarihlerde ve çalışma saatlerinin dışında almak istediğiniz randevular için Vize Ofisi merkezlerimizin yönlendirmelerinden faydalanabilirsiniz.
 • Konforlu bir şekilde tamamlamak isteyeceğiniz işlemler hakkında adımlarınızı hemen atabilirsiniz. Sisteme yüklenecek olan evraklarınızın konsolosluğa ulaştırılması aşamalarını özenle tamamlamaktayız.

Geçmişte elden ulaştırılan evrakların, günümüzde elektronik ortamlarda taratılarak gönderildiğine dikkat çekebiliriz. Başvuru sahibi olarak bu işlemleri tamamlarken gözden kaçacak hatalara neden olabilirsiniz. Bu nedenle profesyonel destekleri almanızı tavsiye ediyoruz.

Hızlı Vize İşlemleri

Hızlı Vize İşlemleri

İngiltere vize başvurularınızın sonuçlanma sürelerini etkileyecek şekilde adım atmak istediğinizde ekspres veya süper ekspres vize seçeneklerinden birisini seçebilirsiniz.

 • Eğer ekspres vize alternatifiyle hareket etmeyi tercih etmişseniz, bu durumda 5 iş günü içerisinde sonuçları alabilirsiniz.
 • Ancak Süper ekspres İngiltere vize başvuruları gerçekleştirdiğinizde sonuçlar 24 saat içerisinde elinize geçecektir.
 • Erken saatlerde vizeleri alabilmek için randevularınızın erken tarihlere çekilmesi mümkün olacaktır.
 • Bu işlemlerle ilgili bilgileri önceden almanız ve temkinli hareket etmeniz faydalı olacaktır. İşlemlerinizin konforlu bir şekilde gerçekleşmesi için bu hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Aksi halde işlemleriniz yaklaşık 3 hafta içerisinde sonuçlanacaktır.
 • Süper ekspres, ekspres ya da ViP vize başvurularının her birisi için farklı ücretleri ödemeniz gerekecektir. Ayrıca pasaportlarınızı hemen almak istediğinizde, buna yönelik başvuruları da gerçekleştirebilirsiniz. Pasaportsuz vize başvurularında bulunacağınızda, diğer ek hizmetlerden faydalanmanız mümkün olmayacaktır.
 • Çocukların ve yetişkinlerin ödemesi gereken vize tutarları hakkında gerekli detayları aktarmaktayız. Olumsuz bir şekilde sonuçlanacak olan vize başvurularında iade edilmeyecek olan bu tutarlar, her başvuru için yeniden tahsil edilecektir.
 • Sizlere yardımcı olmasını ve eşlik etmesini isteyeceğiniz ekiplerimizle iletişime geçerek tüm soru işaretlerinizi yok edecek görüşmeleri gerçekleştirebilirsiniz.
 • Bir telefon kadar uzağınızda olan ekiplerimizin gerekli destekleri sağlayacağını görebileceksiniz. Konsolosluğun kararlarını olumlu yönde vermeleri için atacağınız adımlarda bu destekleri almanızın önemi bir hayli fazla olacaktır.

TLS Contact İngiltere Vize Merkezi Yetkili Kurum

TLS Contact İngiltere Vize Merkezi Yetkili Kurum

Kişilerin yurt dışındaki herhangi bir ülkeye gidebilmeleri vize almaları gerekmektedir. Yurt dışına çıkış izni olarak bilinen vizenin her ülkeye göre veren yetkili kurumları ve şartları farklıdır.

 • İngiltere’ye gidebilmek için vize veren yetkili kurumun adı tlscontact’tr.
 • İngiltere vizesi için başvuruda bulunacağız kurum için öncesinde internet üzerinden online randevu almanız gerekiyor. Randevu sırasına göre vize alım noktasına kabul ediliyor.
 • Kurum 1978 yılında kurulmuştur. Kendi alanında uzman gelişen bir altyapı ile dünyanın şartlarına ayak uydurarak başta daha  yükselebilmiş bir şirket konumundadır.
 • Dünyanın pek çok yerinde faaliyette bulunan tlscontact vize kurumu özellikle İngiltere vize başvurularında kullanılan bir kurumdur.
 • Tlscontact kurumunun amacı vize başvurusunda bulunacak olan kişi ile gerekli iletişim merkezini noktalarına aynı düzeyde bir araya getirerek o iletişimi sağlayabilmesine katkı oluşturmaktır.

Neden TLSContact?

Neden TLS Contact?

Özellikle vize başvurularında dünya çapında önemli bir hacme sahip olan doğru firmanın tercih edilmesinin sebeplerini şöyle sıralayabiliriz:

 • İçinde bulundurduğu dışa açılma ile beraber pek çok kurumun bilgi akışını elde edebilecek nitelikte olması
 • Vize başvurusunda bulunacak olan kişiyle yüz yüze görüşme alanı oluşturması
 • Vize başvurusu sırasında işlemler noktasında yardım edebilir bir pozisyonda oluşları
 • Küresel anlamda çok fazla ülke ile iletişim kurabilecek kapasitede oluşları
 • Bilgi, deneyim ve tecrübelerinden dayanması
 • Vize başvurusu esnasında kişilere tecrübelerinden dolayı kolaylık sağlamaları

Gelişen ve değişen teknolojiye ayak uyduran ve yüz yüze müşteri hizmetleri kapsamında yeni nesil vize uygulama merkezi adı verilen farklı bir deneyim aşamasına geçmişlerdir. Bununla birlikte daha güvenilir ve daha kaliteli ve sürdürülebilir bir ortam sağlamışlardır. Bu sayede vize başvuru merkezlerinde öncülerinin önünde bir konumda yer almaktadırlar.

TLS Contact Vizesi Türkiye Ofisleri

Türkiye’deki iller üzerinden İngiltere vize başvurusunda bulunacak olan kişiler İstanbul başta olmak üzere Ankara, Bursa, Gaziantep, Antalya, Adana ve İzmir illerinde bulunan tlscontact ofislerinden başvurularını gerçekleştirebilirler.

TLS Contact Vize Başvuru Merkezlerinden Neler Yapılabilir?

TLS Contact Vize Başvuru Merkezlerinden Neler Yapılabilir?

Bu kurumdan sadece İngiltere vizesi alım işlemleri değil bunun dışında İngiliz vatandaşlığı başvuru işlemleri ve göçmenlik başvuru işlemleri de gerçekleştirilebilmektedir.

Tlscontact

Dünya genelinde 62 ülkede faaliyet gösteren vize merkezi İngiltere ve İsviçre vizelerinde işlem yürütmektedir. Profesyonel kadrosu ile uzun yıllar sektörde hizmet sunan Tlscontact her zaman sorunsuz işlem sürdürmesi ile dikkat çekmektedir. Kurumsal kimliği ile hizmetlerini sürdürme noktasında başvuruları değerlendirmektedir. Elbette kurumsal yapıya sahip olması ve belirli bir iş düzenine göre faaliyet göstermesinden dolayı randevusuz görüşmeler kabul edilmektedir.

 • TLS Contact İngiltere seyahatleri öncesinde yapılacak başvuruya esas işlem yürütmektedir. Sadece İngiltere ve İsviçre’ye yapılacak seyahatlere ilişkin vize işlemlerinin yürütülmesini gerçekleştirmektedir. Erişim ağı gelişmiş ve disiplin çalışma düzeni ile her zaman en iyiyi hedeflemiştir.

TLS Contact İle İsviçre Vizesi

İsviçre’ye seyahatler için başvuracağınız vize için TLC Contact ile iletişime geçmelisiniz.

Vize işlemlerinizin başlatılabilmesi noktasında öncelikle randevu almanız gerektiğini unutmamalısınız. Evrak takipleri ve bilgi edinme konusunda da Tls Contact email ile irtibat kurabilirsiniz. Uzman kadrosuyla hizmet veren firma aklınıza gelebilecek her türlü soruna ve soruya çözümler sunmaktadır. Seyahat planlamalarından tutunda başvuru esaslarına kadar birçok ayrıntıyı öğrenebilirsiniz.

Hizmet ağını gün geçtikçe artırması ve Global hizmet yapısına sahip olması da çözüm odaklı işlemlerde ön plana çıkıyor. TLS Contact ile İsviçre vizesi başvurularını yürütebilir ve işlemlere dair takipleri yapabilirsiniz. Sorunsuz şekilde işlem yürütebilmeniz ve evrak teminlerini istenilen düzeyde sunabilmeniz için de her türlü desteği alabilirsiniz.

İsviçre vize başvurusu için yaptığınız plana esas kurallar doğru uygulama ile gerçekleştirilmelidir. Hatasız şekilde evrak teminlerini gerçekleştirip başvurunuzu sunabilirsiniz. Planlı, programlı ve kurallara uygun şekilde hareket eden firma sorun yaşanmasının da önüne geçmektedir. Evrak teminlerinde size yardımcı olacak uzman ekip eksiksiz ve hatasız şekilde İsviçre vize başvuru formu doldurmanızı da sağlayacaktır. Belirtilen kurallara uygun şekilde formun tamamlanması başvurunun olumlu sonuçlanabilmesi noktasında oldukça önemlidir.

TLS Contact Vize Ücretleri

TLS Contact Vize Ücretleri

Vize başvurularında her zaman alınan hizmetin belirli bir karşılığı olacaktır. Zahmetsiz vize alabilme noktasında TLS Contact en iyi hizmeti aktarmanın çabası içerisindedir. İngiltere seyahati için yapacağınız başvuru da ödemeniz gereken ücretler her yıl değişkenlik göstermektedir.

 • TLS Contact İngiltere vize ücreti için belirlemiş olduğu sabit tutar seyahat amacına göre değişkenlik göstermektedir. Başvurulara dair ücretlerin ödenmesi sorun yaşamama adına önemli ayrıntılardandır. Başvurunuzun ne durumda olduğunu İngiltere vize takip sistemi ile daha kolay şekilde irdeleyebilirsiniz.
 • İşlemleri takip ederek seyahat tarihinize göre planlamalarınızın da uygunluğunu görebilirsiniz. Yapılan planlama da uçak ve otel rezervasyonları önemli yere sahip olduğu için vizenin olumsuz sonuçlanması sizi sıkıntıya düşürebilir.

Ch TLScontact Login

Ch TLScontact Login

Her türlü işlemi takip etme, site içerisinde bilgi edinme ve randevu gibi işlemleri incelemek isterseniz pos.tlscontact.com login adresine girebilirsiniz. İşlemlerinize dair takiplere ek olarak ilk kez işlem yapacaklara da bilgi aktarımı sağlanmaktadır.

İngiltere vizesine ve İsviçre vizesine yapacağınız başvuruya dair detayları öğrenerek hareket edebilirsiniz. Kontrolün size ait olması ve daha hızlı sonuç alabilmeniz noktasında Ch TLScontact Login size yeterli olacaktır. Her bir adımı irdelerken sorun yaşamadan hareket etmeniz de sağlanmış olacaktır.

Seyahat öncesinde almanız gereken vize detayını bilmek ve yapacağınız işlemlere dair detaylara sahiptir. Hangi amaçla seyahat ederseniz edin başvuru esası değişmemektedir.

Temel unsurlarda değişkenlikler söz konusu olmasa da elbette vize türüne göre farklılıklar söz konusu olacaktır. Her zaman sorunsuz iş yürütebilmenizi sağlayacak olması da beraberinde iş yürütmeyi sağlayacaktır. Vize başvurularında eksiksiz belge temini çok önemli olurken doğru bilgi akışı da es geçilmemelidir. Hatalı bilgiden kaynaklı ret cevabı almamak için de her bir adımı doğru şekilde entegre etmelisiniz.

İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2021

 

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır 2023?

İngiltere vizesi konsolosluğun belirlediği kriterleri yerine getirip doğru başvuru yapılması ile alınmaktadır. Başvurularda evrakların eksiksiz olmasına dikkat edilmelidir.

İngiltere Vizesi Ne Kadar 2023?

İngiltere vize ücretleri vizenin süresine göre değişir, 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık olan vize türleri için farklı harç bedeli vardır.

İngiltere Konsolosluğu Vize Veriyor Mu?

İngiltere konsolosluğu vize başvurularını kabul etmektedir ayrıca konsolosluk tarafından yetkilendirilen kurumlar ya da aceneteler aracılığında da başvuru yapılmaktadır.

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır 2023?

İngiltere vizesi almak için yapılan başvuruda belgelerin ve başvuru formunun gerçeğe aykırı olmaması ve doğru bilgiler ile hazırlanması önemlidir.

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar 2023?

Konsoloslukta yaşanan yoğunluğa göre değişmekle birlikte vize başvurusu en geç pasaportun teslim edilmesinden sonraki 21 iş günü içerisinde sonuçlanır.

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır 2023?

Gerekli olan evrakların hazırlanmasının ardından vize başvurusu gerçekleştirilir, başvurular büyükelçilik, konsolosluk ya da yetkilendirilen kurum ve acentalara yapılır.

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır 2023?

İngiltere’ye giriş yapmak isteyen vatandaşların vize başvurularını konsolosluk büyükelçilik ya da konsolosluk tarafından yetkilendirilen kurumlar ile turizm ve seyahat acentalarına yapmaları gerekir.

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar 2023?

Oturum dışında farklı amaç için yapılan vize başvuruları 3 hafta ile 12 hafta aralığında tamamlanır, oturum vize başvurusu ise 12 hafta ile 24 hafta içerisinde sonuçlanır.

 

Oyla! post

Alakalı İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir