İngiltere Aile Birleşimi 2023Gerekli Evraklar

Aile veya eş durumundan dolayı İngiltere’de ikamet etmek isteyen kişiler İngiltere aile birleşimi vizesiyle oturum izni alabilirler. Bazı kriterlerin uygun olması halinde aile birleşimi vizesini alınabiliyor. Öncelikle gelir durumuna ve konaklama alanına sahip olması şartlarına bakılıyor.

 • Diğer gerekli evraklarda tamamlandıktan sonra bekleme süreci başlıyor. Bu evrakların eksiksiz ve doğru temin edilmesi sürecin dilimi açısından önemlidir. Biz de vize işlemleriyle ilgili hizmet veriyoruz.
 • Süresiz oturum almak ya da İngiltere vatandaşı olmak adına D tipi vizeye başvurulur. Aile üyelerinin birleşimini destekleyen bu vize türü aile birleşimi olarak ele alınır ve çeşitli belgeler üzerinden talep edilmesi istenir.

İngiltere Aile Birleşimi Vize Başvuru Formu Nedir?

İngiltere aile birleşimi vizesi için öncelikle başvuru formu temin etmeniz gerekir. Bu form, evraklar arasında doğru ve eksiksiz bir şekilde olmalıdır. Online olarak internet üzerinden doldurulmalıdır.

İngiltere Aile Birleşimi 2021 Gerekli Evraklar

İngiltere Aile Birleşimi Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulmalıdır? Gerekli Bilgiler Nelerdir?

İngiltere aile birleşimi için başvuru formu online olarak eksiksiz bir şekilde düzenlenmelidir. Islak imzalı, barkod ve referans numaralarıyla işlenmelidir. Bu form içerisinde; kimlik ve kişisel bilgileriniz, pasaport bilgileriniz, fotoğrafınız, ikamet edeceğiniz adres bilgileri, seyahat amacınız, konaklama bilgileriniz gibi önemli detaylar yer alır.

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

İngiltere aile birleşimi vizesi için bazı evrakların olması gerekir. Bu evrakların gerekli yerlerden temin edilerek düzenlenmesi gerekir. Bu evraklarınızı edindikten sonra detaylı bilgi alıp vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bu evraklar şunlardır;

 • Başvuru formu
 • Pasaportunuz
 • 2 adet fotoğraf
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • Gelir belgesi
 • Sağlık sigorta belgesi
 • Dil yeterlilik sınavı
 • Nüfus kayıt örneğiniz
 • Sicil belgeniz

Bu belgelerin tam ve eksiksiz olması süreciniz için önemlidir. Bu belgelerin toplandıktan sonra 1,5 ve 3 ay arasında değişen bekleme süresi vardır.

İngiltere Aile Birleşimi Vize Ücretleri Ne Kadardır?

İngiltere vize için farklı ücretler uygulanmaktadır. Bu fiyatlar her sene değişiklik göstermektedir. Kalacağınız döneme göre fiyatı da değişiyor.

Bu fiyatlar şöyledir;

 • 6 ay ve daha kısa zamanlar için; 113 Dolar
 • 2 yıla kadar; 429 Dolar
 • 2-5 yıl arası; 780 Dolar olarak ayarlanmıştır.

Bu ücretlere ek olarak bazı ek ödemeler de vardır. Bunun ilgili detaylı bilgiyi bize ulaşarak öğrenebilirsiniz.

İngiltere Evlilik Vizesi

İngiltere Evlilik Vizesi

İngiltere vatandaşı ile evlenmeniz durumunda veya İngiltere’de oturum izni olan bir vatandaş ile evlenmeniz durumunda alabileceğiniz vize İngiltere evlilik vizesi olmaktadır.

İngiltere evlilik vizesi alabilmek için birtakım şartlar gerekmektedir. İngiltere evlilik vizesi 2023 yılında istenen şartların başında en az 2 yıl birliktelik vardır ve bu kanıtlanmalıdır. Görsellerle ve yazışmalar ile kanıtlanması mümkün bir durumdur.

 • Bunun dışında kişilerin 18 yaşının üstünde olması gibi faktörler de gerekir. İngiltere evlilik vizesi için en büyük avantaj iki kişinin da çalışması veya iyi bir eğitim olmasıdır. Gelir veya iş bulabilme potansiyeli oldukça önem arz etmektedir.
 • Evlilik vizesi İngiltere için gerekli evraklar oldukça fazladır. İki kişi vize alıyormuş gibi düşünerek iki kişinin tüm evrakları gerekmektedir. İlişkiyi belgeleyen evraklar ve buna ek olarak kişilerin nüfus bilgileri, gelir durumları ve kişilerin İngilizce yeterlilik seviyeleri önem arz etmektedir.
 • İngiltere’de evlilik gelenekleri ile uyum da önemlidir. Bu gerekli olmamakla birlikte kişilerin uyum sağladıkları düşünülerek olumlu etkisi muhakkak olacaktır. Bu nedenle evlilik işlemleri öncesinde İngiltere kültürüne hakim olmak önem arz etmektedir.
 • İngiltere’de evlenmek için gerekli belgeler sayısı da fazladır. Yani bu belgeleri toparlamak bile uzun süre alacaktır bu nedenle evlenmeden önce toplanması ve evlilik cüzdanı ile son aşamada başvuru yapılması tercih edilmektedir. Çünkü başvuru ortalama 3 ay içerisinde sonuçlanmaktadır.
 • Evlilik yoluyla İngiltere’ye gitmek ve sonrasında ikişer defa alma durumunda yani 2,5 sene kadar alındığında 5 sene olması sonrasında süresiz oturum alabilme şansınız olacaktır. Bu nedenle bu vizeler muhakkak bitmeden diğeri yenilenmelidir.

 

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi s.S.S

İngiltere Konsolosluğu resmi sitesinden online başvuru formunu dolduranlar aile birleşiminde gerekli belgeleri hazırlamaya başlar. Belgeleriniz ile birlikte e-randevu alarak yetkili mercilere başvurunuzu iletmeniz beklenir.

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Yorumları

 • Aile birleşimi vizesine olumlu ya da olumsuz yönde yanıt alan vatandaşlar forumlardan çeşitli yorumlara imza atmıştır. Aynı zamanda danışmanlık merkezleri de aile birleşimine dair tüm merak edilenlere yanıt vererek vatandaşlara yol gösterir.

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Ücreti

 • İngiltere aile birleşimi belgelerinden ziyade harç bedelinin de ödenmesi gerekir. Vize harç bedeli 2285 USD şeklinde belirlenmiştir. Toplam ödenecek tutar ise 2785 USD şeklinde ele alınmalıdır.

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

 • Aile birleşimi başvurularının kısa sürede sonuçlanması söz konusudur. Şöyle ki maksimum 12 hafta içerisinde aile birleşimine dair olumlu ya da olumsuz yönde sonuç almanız mümkün olacaktır.

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2023

 • Vize başvuru formu ile pasaportlar başı çeker. Biometrik fotoğraflar ile medeni durumu gösteren belgelere ihtiyaç duyulur. Çalışma – eğitim belgelerinden sağlık sigortalarına kadar pek çok evrak üzerinden aile birleşimi vizesi için başvurunuzu iletmeniz esas alınır.

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi 2023

 • 2021 yılında da gerekli evrakların toplanması ve harç ödemelerinin yapılması bekleniyor. Aile Birleşimi için dil yeterlilik şartına uyulması bekleniyor ve A1 düzeyine işaret ediliyor. Nitekim şartlara uygun olan vatandaşların her birini belgeler ile ispatlaması üzerine vizeden olumlu yanıt almaları mümkün olacaktır.

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

 • İngiltere Konsolosluğu’na yapılan İngiltere aile birleşimi vize başvurusu sonuçlanma süresi konsoloslukta yaşanan yoğunluğa göre değişmekle birlikte ortalama 12 haftadır.

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar 2023?

 • İngiltere vizesinin çıkması için öncelikle başvuru şartlarının yerine getirilmesi gerekir başvurular 21 iş günü içerisinde sonuçlandırılmaktadır.

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Nasıl Alınır?

 • Başvuru sahibi tarafından doğru bilgiler ile Türkçe olarak doldurulmuş imzalı 2 adet vize başvuru formu ile İngiltere aile birleşimi vize işlemleri başlatılır.

İngiltere Aile Birleşimi

İngiltere Aile Birleşimi önemli notlar

Aile birleşimi vizesi nedir sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Aile birleşimi vizesi alabilmek için ya evlilik, ya nişanlılık ya da kişinin çocuğu veya ebeveyni olmak gerekmektedir. Bu dört şarttan birini sağlamak ise zorunludur.

 • İngiltere aile birleşimi vizesi alabilmek için de bu şartlar gerekmektedir. Yani 1.dereceden yakını olmak zorunludur. Bu aşamada ise kanıtlanmalıdır. Kanıtlanması durumunda vize alınması mümkün olacaktır.
 • İngiltere aile birleşimi vizesi nedir sorusu sıklıkla sorulsa da bu durumda aile birleşimi vizesi pek çok ülkede benzerdir. İngiltere için de gerekli şartlar bu şekildedir. Duygusal birliktelik söz konusu ise bu da belgelenmelidir. Fotoğraflar vb. bu durum için geçerlidir.
 • Aile birleşimi ile ilgili akıllara takılan pek çok soru bulunmaktadır ve bu nedenle aile birleşimi vizesi nedir sorusu sorulmaktadır. Bazı durumlarda aile üyeleri dahil olmayıp sadece evlilik dahil olurken İngiltere’de aile üyeleri de bu gruba girmektedir.
 • İngiltere aile birleşimi ile ilgili sık sorulan sorulardan bir diğeri de ne zaman çıkacağıdır. İngiltere aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar sorusu sorulmaktadır. Bunun için ise en fazla 3 aylık bir süre verilmektedir. Toplamda 12 haftalık bir süreç içerisinde açıklanmaktadır.
 • Ancak konsolosluk bu aşamada sizlerden ek evrak da isteyebilir. Yani bu aşamada daha da uzaması mümkün olabilir. Bu açıdan tüm evrakları ve gereken her şeyi eklemeniz avantajınıza olacaktır. Buna gerek var mı diye düşünmeden pek çok kanıtı eklemeniz şarttır. İngiltere aile birleşimi vizesi 2023 dil şartı da ister.
 • İngiltere aile birleşimi vizesi ücreti ise son güncellemede 2285 dolar olarak belirlenmiştir. Bu ücret ile ek hizmet bedelleri de istenebilmektedir.
4.5/5 - (2 votes)

Alakalı İçerikler

One Comment

 1. Eşim geliri 18.000 olarak gözüküyormuş acaba başvuru yapabilir Mi lütfen cevap verirseniz sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir