İngiltere Vizesi 2023 Başvuru Şartları

İngiltere vizesi 2023 almak isteyen kişilerin prosedürlere hakim olarak başvurularını bireysel olarak tamamlamalarının yanı sıra danışmanlık firmalarından destek alarak başvurularını tamamlamalarına da imkan verilmektedir. Bilhassa başvurusu ret yanıtı alan kişiler ya da özel tarihli bir etkinliğe katılmak isteyen kişilerin uzman kadrolardan yardım alması vize alma sürecini her zamankinden çok daha kolay bir hale getirecektir.

Turizm, tıbbi tedavi, öğrenci değişim programları, iş seyahati, aile birleşimi, aile ziyareti, eğitim ve dil okulu gibi kategoriler üzerinden vize başvurusunu tamamlama hakkınız vardır. Başvuru yapacağınız vize türüne göre başvuruda bulunurken sunmanız gereken bilgilerde değişiklik meydana gelebilmektedir. Başvuru formlarını konsolosluğun internet sitesi üzerinden temin edebilirsiniz. Pandemi sebebi ile işlemlerin büyük bir kısmının online şekilde tamamlanması için büyük fırsat sunulmaktadır.

İngiltere hakkında

İngiltere Birleşik Krallık olarak da anılmaktadır. Ülke tarihi, kültürel ve doğal zenginlikleri ile her sene birçok kişinin uğrak noktası olmaktadır. Özellikle İngiltere dil okulları konusunda eşsiz bir ülke olduğu için sıklıkla tercih edilmektedir.

İngiltere kapsamında yapılan incelemelerde öğrenciler için yapılan analizler sonucu, dünyanın en iyi öğrenci kendinin Londra olduğu kanaatine varılmıştır. Londra’da eğitim almak için vize başvurusunda bulunmanız yeterli olacaktır. Resmi para birimi İngiliz Sterlini olan bu ülkede maddi bakımdan kur değerleri sebebi ile zorluk çekebilirsiniz. Öncesinden hazırlanmış olan ve rezerve edilen tutar ile daha uygun fiyatlı bir seyahat deneyimi elde etmek de mümkün kılınacaktır.

İngiltere vizesi 2023 almak isteyen kişilerin başvuru sürecinde sundukları tüm pasaportların güncel olması gerekir. Pasaportun güncelliği ile alakalı en ufak bir sorun olduğu zaman bu durumun anında vize ret yanıtına sebebiyet verebileceğinin de unutulmaması gerekmektedir.

Vize talep işlemleri ile alakalı olarak incelemeler yapılırken sistemin olabildiğince hızlı ve sorunsuz ilerlemesi için birçok adımın online tamamlanmasına da olanak verilmektedir. Yüz yüze halledilmesi gereken işlemlerin de randevulu olarak sürece dahil edilmesi uygun bulunmuştur. Konsolosluktan randevu almanızın sonrasında sizden talep edilen tüm bilgi ve belgeleri derleyerek sunmanız istenmektedir.

İngiltere Vizesi Gerekli Evraklar 2023

İngiltere vizesi gerekli evraklar 2023 kapsamında kişilerin 2 adet biyometrik fotoğrafı sunması gerekmektedir. Bu biyometrik fotoğrafların son 6 aya ait olması gerekmektedir. Ülkeye giriş çıkış aşamasında bir sorun meydana gelmemesi için tüm önlemler alınmakta ve eski pasaportlar da kabul edilmemektedir. Biyometrik fotoğrafların orijinal olması çoğaltılarak sunulmaması gerekir.

 • Ayrıca fotoğrafların yüzü tam olarak gösterecek nitelikte ve rötuşsuz olmasının da büyük önemi vardır. fotoğrafın yanı sıra başvuru formunu da eksiksiz doldurmalısınız. Başvuru formunda adınız, soyadınız, medeni haliniz, cinsiyetiniz, hangi ülkede ikamet ettiğiniz, telefon numaranız, açık adresiniz, eğer varsa iş yeri adresiniz, öğrencilerin fakülte adresleri de belirtilmelidir. Bu istenen bilgilerin güvenliği ile alakalı asla bir sorun yaşanmayacaktır.
 • İngiltere vizesi gerekli evraklar 2023 listesinde yer alan belgelerde bir eksiklik meydana geldiği zaman bunun vize ret yanıtı almanıza sebebiyet vereceğini de hatırlatmak gerekmektedir. Vize ret yanıtı almamak için tüm bilgi ve belgelerin prosedürlerde belirtildiği üzere eklenmesi istenir.
 • İngiltere vizesi 2023 alma aşamalarında konunun uzmanı olan danışmanlık firmalarından destek almak çok önemlidir. Uzman kadro bu aşamada sizi eksiksiz bilgilendirecek ve başvuru adımlarının büyük kısmının uzmanlar tarafından tamamlanmasını sağlayacaktır. Danışmanlık firmaları sizin adınıza gerçekleştirdiği tüm işlemler ile alakalı size iletişim numaralarınız üzerinden gerekli olan verileri eksiksiz sunmaktadır.

İngiltere Vizesi Aile Birleşimi 2023

İngiltere vizesi 2023 başvuru adımlarında en detaylı incelemelerden geçirilen başvuru adımlarının aile birleşimi olduğunun da ayrıca bildirilmesi gerekmektedir. Aile birleşimi için onay alan kişilerin belirttikleri ikamet adresi belirli aralıklar ile kontrol edilmektedir. Ülkeye giriş amacı ile ülkeye giriş sonrasında dahil olunan etkinliklerin uyuşmaması durumunda verilen iznin iptal edilmesi gibi bir durum da söz konusu olabilmektedir.

İngiltere vizesi aile birleşimi 2023 için başvurularınızı tamamlarken bu nedenle verilen bilgilerin, belirtilen gerekçenin doğru ve sorunsuz olmasına da dikkat edilmesi gerekir. Danışmanlık firmalarından bu süreç içerisinde destek almanız eşsiz bir şekilde sorun yaşamadan vize talep adımlarını takip etmenizi mümkün kılacaktır. Danışman firmanız atılan her adımda size iletişim numaralarınız üzerinden bilgi sunar.

 • İngiltere vizesi aile birleşimi 2023 başvuru adımlarında tüberküloz testinin negatif olduğuna ilişkin de bilgi vermeniz gerekmektedir. İngiltere tarafından belirtilen standartlardaki kliniklerde testleri yaptırmanızın sonrasında vize başvuru adımında sunulması gerekmektedir. Sadece tüberküloz konusunda değil Covid 19 konusunda da en sıkı önlemlerin geçerli olduğu ülkelerin başında İngiltere gelmektedir.
 • Ülkeye giriş yapmak için aşı sertifikasının sunulması gerekir. Aşı sertifikası olmayan kişilerin son altı ay içerisinde hastalığı geçirdiği ve atlattığına dair bilgi sunması gerekmektedir. Ülkemizde henüz bu tür bir zorunluluk söz konusu değildir. Sadece kişilerin giriş aşamasında PCR testi vererek negatif olduğunu yetkililere sunmaları gerekmektedir. İlerleyen günlerde nasıl tedbirler alınacağına ve zorunlu kılınacağına dair bilgilendirmeler güncellendikçe kişilere de ayrıca veri sunulacaktır.
 • Aile birleşimi gibi daha zorlu olan başvuru adımları yerine, turistik seyahat için de başvuru aşamasını tamamlama imkanınız bulunmaktadır. Turistik ziyaret için yapılan başvuruların onayı daha kısa sürede verilmektedir. Ülkeye seyahat için başvuru adımının tamamlanması sırasında hem uçak bileti hem de kalacağınız otelin rezervasyon bilgilerini de sunmanız istenmektedir.
 • Aile birleşimi gibi daha detaylı olan başvuru seçeneklerindense turistik başvurular kısa süreli olsa da daha kolay koşullarda onay almanızı mümkün kılmaktadır. Bu aşamada özel bir kültürel etkinliğe katılmayı planlamanız durumunda, bu kültürel etkinliğin biletini de başvuru aşamasına eklemeniz başvurunuzun onay almasını mümkün kılmaktadır. Sürecin danışmanlık firmalarının aracılığı ile tamamlanması erişim adımının kolaylıkla şekillenmesini ve yapılan başvuru adımlarının her safhasında, size iletişim numaralarınız üzerinden bilgi sunulmasını mümkün kılacaktır.

İngiltere Aile Birleşimi Gerekli Evraklar 2023

İngiltere aile birleşimi gerekli evraklar derlenirken İngiltere vatandaşı olan eşin de bilgileri talep edilmektedir. Her iki çiftin de tüm bilgilerinin eksiksiz verilmesi gerekmektedir. İstenen evraklardan bazıları;

 • Aile birleşimi kategorisinde İngiltere vatandaşı olan eşiniz ile evliliğinizin resmi olarak gerçekleştiğine dair belgeleri sunmalısınız. Bu aşamada belgelerin noter onaylı şekilde tercüme edilmesine de dikkat edilmelidir.
 • Aile birleşimi aşamasında kişilerin tam tekmil nüfus kayıt örneklerini sunmaları istenir. Nüfus kayıt örneğinde eski evlilikleriniz de sıralanır. Bu evliliklerinin nihayete erdiği ile alakalı bilgilendirmeler yapılmalı ve boşanma kağıtları sunulmalıdır. Eğer bu evliliklerden olan çocuklar varsa onlara dair bilgiler de sunulmalı ve akabinde, velayetleri ile alakalı da bilgilendirme yapılmalıdır.
 • İngiltere’de oturum talep eden eşin kesinlikle temel seviyede İngilizce bilmesi gerekmektedir. Kültürel entegrasyonun sağlanması için kapsamlı bir analiz yapılmaktadır. Aile birleşimi ile vatandaşlık isteklerinin karıştırılmaması gerekir. Vatandaşlık talep edebilmek için kişilerin ülkede 5 senedir ikamet ediyor olması gerekir. Bu aşamada ara adım olarak, sürekli oturum izni talep edilmesi gerekmektedir.

İngiltere aile birleşimi gerekli evraklar listesinde herhangi bir sorun olması durumunda, başvuru aşamasında ret yanıtı almanız mümkündür. İngiltere vizesi 2023 alınırken aile birleşimi gibi önemli bir hususta aracı firmalardan destek almak çok daha nitelikli olacaktır. Prosedürleri takip etme konusuna dair sorun yaşanmaması için gerekli önlemler firma temsilcileri tarafından eksiksiz şekilde alınmaktadır. Özellikle bir önceki aile birleşimi başvurularında ret yanıtı ile karşılaşan kişilerin bu aşamada daha temkinli olmaları gerekmektedir.

İngiltere Çalışma Vizesi 2023

İngiltere vizesi 2023 kategorisinde çalışma vizesi talep etmek için Ulusal vize üzerinden isteklerinizi iletmeniz gerekmektedir. Kısa süreli vize üzerinden çalışma izni temin etmeniz mümkün olmayacaktır. İngiltere çalışma vizesi 2023 almadan ülkede istihdam edilen kişilerin tespit edildiği anda sınır dışı edilmesine karar verilmektedir. Bu kişileri izinsiz çalıştıran iş yerleri de anında tespit edilerek idari ve adli yaptırım uygulanacaktır.

 • İngiltere çalışma vizesi 2023 sadece tam zamanlı çalışacak olan kişilerde değil staj yapacak olan öğrenciler için de elzem bir ihtiyaçtır. Staj yapacak olan öğrencilerin de kısmi zamanlı çalışma vizesi alması gerekmektedir. Ancak bu şekilde alınan stajın legal olarak tescillenmesi mümkün kılınır.
 • Çalışma vizesi talep ederken kişilerin tüm vizelerde olduğu gibi güncel tarihli başvuru formu sunması gerekmektedir. Pasaportunuzun güncel tarihli olmaması durumunda ret yanıtı alma olasılığınızın oldukça yüksek olduğunu da belirtmek gerekir. UK gerekli görürse geçmiş senelerde kullanmış olduğunuz eski pasaportlarınızın da talep edilmesini sağlayabilir.
 • Özellikle yeşil pasaport sahibi olan kişilerin seyahatlerde büyük avantajlardan istifade etme hakkı olacaktır. Yeşil pasaportun maksimum kullanım süresi 5 sene olarak belirlenmiştir. 5 seneden eski bir tarihe ait olan yeşil pasaportun kullanılmasına imkan verilmeyecektir. Pasaport ile alakalı işlemlerinizi NVİ üzerinden randevulu ya da sıra numarası alma usulü ile tamamlamanıza imkan verilir.

İngiltere Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar 2023

İngiltere çalışma vizesi almak isteyen kişilerin kabul aldıkları iş yerine dair davet mektubunu sunmaları gerekmektedir. Davet mektubunda sizin hangi koşullarda ve pozisyonda kabul edildiğinize ilişkin bilgi sunulması gerekmektedir. Çalışacağınız kurumsal firmanın bu aşamada davet mektubu göndererek size referans olması, ülkeye giriş adımının kolaylaşmasını mümkün kılacaktır.

 • İngiltere çalışma vizesi gerekli evraklar arasında mesleki yeterliliğe dair belgelerinizi de sunmanız istenmektedir. Üniversite diplomanız ve sertifikalarınızı da sunarak bu aşamada eşsiz biri destek elde edebilirsiniz. İngiltere çalışma vizesi gerekli evraklar temin edilirken, kişilerin tıp ya da mühendislik gibi öncelikli alanlarda yetkin olması durumunda onay alması daha garantili bir hal almaktadır. Bu alanların yanı sıra kültür ve sanat alanında yetkinliğini kanıtlamış olan kişilere de vize verilmektedir.

İngiltere Öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar 2023

İngiltere öğrenci vizesi gerekli evraklar arasında kayıt yaptıracağınız okulun diline hakim olup olmadığınızı sunmanız gerekmektedir. İngiltere öğrenci vizesi gerekli evraklar arasında maddi durumunuza ilişkin bilgilendirmeleri sunmanızın yanı sıra seyahat ve sağlık sigortasının da bulunması gerekir.

 • Seyahat ve sağlık sigortasının bulunması sayesinde kişilerin bir sorun yaşamaları durumunda dahi, kamuya yük olmadan bu sorunun atlatılması mümkün kılınabilmektedir. Seyahat ve sağlık sigortasının İngiltere’de kalınacak olan tüm süreyi kapsayacak şekilde ayarlamanız gerekmektedir. Aksi takdirde vize başvuru adımının ret yanıtı ile karşılaşacağının da bildirilmesi gerekir.

İngiltere Vizesi Ücreti 2023

İngiltere vizesi ücreti 2023 ödemeden vize başvuru adımlarının değerlendirmeye alınması mümkün olmayacaktır. Vize ücret ödeme adımlarını çok farklı yöntemler ile tamamlayabilirsiniz.

 • İngiltere vizesi ücreti 2023 ödeme adımının akabinde size sunulan makbuzu da muhafaza etmelisiniz. Ödeme adımları dijital olarak da kayıt altına alınıyor olsa da makbuzunuzu da saklamayı ihmal etmemelisiniz. Bazı durumlarda vize başvuru adımına eklenmesi istenebilmektedir. İngiltere vizesi 2023 için yatırmış olduğunuz tutarın size iadesiz maalesef ki mümkün olmayacaktır.
 • Vize ret yanıtı almış olsanız dahi, vize harcınızın iadesi mümkün değildir. Pasaport konusunda aynı durum geçerli değildir. pasaport başvurusu için harç bedeli ve defter bedelini yatırmış olsanız dahi size iade edilmesi söz konusu olabilmektedir. Ödemelerin yapılmasının sonrasında pasaport almaktan vazgeçerseniz uygun başvuruyu yapmanız durumunda iade işlemleri başlatılacaktır.

İngiltere İş Arama Vizesi 2023

İngiltere iş arama vizesi 2023 hazırsa istihdam edilen ve davet mektubu sunan kişilere göre çok daha zor bir süreç olacaktır. İngiltere iş arama vizesi 2023 talep etmek belirli bir süre işsiz olunacağına dair veri sunmaktadır. Girişimciler ya da ülkeye giriş yaptıktan sonra iş imkanlarını değerlendirmek isteyen kişilerin bu süreç içerisinde maddi ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabileceklerini kanıtlamak durumundadır. Banka hesap ekstresi, mal varlığınız ya da size sponsor olan kişi kurum hakkında bilgi vermeniz gerekmektedir.

İngiltere vizesi 2023 kategorisinde çalışma izini olmadan istihdam edilen kişilerin özlük haklarının korunmasına ilişkin de sorun yaşanabileceğinin belirtilmesi gerekmektedir. Örneğin yasal izinli olarak çalışan bir kişinin işten atılması ya da iş kazası geçirmesi durumunda, devletin sağlamış olduğu sosyal destekten istifade etmenize imkan verilmektedir. İllegal istihdam edilen kişilerin ise özlük haklarını arayacakları bir yasal zemin olmayacaktır.

İngiltere Eğitim & Erasmus Vizesi 2023

İngiltere’de Erasmus yapılabilir mi; İngiltere’de Erasmus kapsamında öğrenci değişim işlemlerini kabul etmektedir. Anlaşmalı olan okullarda puanınızın yeterli olması durumunda lisans eğitiminiz bir ya da birkaç dönümünü İngiltere’de okuma imkanını elde edebilirsiniz. İngiltere Erasmus’ta var mı; Erasmus kapsamında bulunan ülkelerden olan İngiltere başarılı okulları ile dikkat çekmektedir. Bu okulları kazanmak ve Erasmus öğrenci değişim programı ile gitmek için kişilerin lisans ortalamalarının, dil puanlarının yüksek olması gerekmektedir.

İngiltere eğitim & Erasmus vizesi 2023 alan kişilerin program kapsamında hibe alması da mümkün kılınmaktadır. Bu şekilde masrafların karşılanmasına yönelik herhangi bir sorun da meydana gelmeyecektir.

İngiltere eğitim & Erasmus vizesi 2023 almak isteyen kişilerin maddi durumlarına ilişkin bilgilendirme talep edilebilmektedir. İngiltere vizesi 2023 kapsamında sadece öğrencilerden de3ğil sivillerden de bilgi alınabilmektedir. Sadece Erasmus öğrenci değişim programları üzerinden değil aynı zamanda dil okullarına katılım maksadı ile de eğitim vizesine talepte bulunabilirsiniz. Özellikle Londra’nın dil okulları konusunda ayrıcalıklı ve seçkin bir yere sahip olduğunun ayrıca belirtilmesi gerekir.

İngiltere Vize Reddi 2023

İngiltere vize reddi 2023 almanızın nedeni başvuru formunun eksik ya da yanlış doldurulması, başvuru aşamasında sunmanız gereken belgelerde bir eksiklik olması olabilir. Bu tür durumlarda direkt ret yanıtı verilir. Konsolosluğun belirtmiş olduğu zaman aralıklarında reddi itiraz başvurusunda bulunmanıza da imkan verilmektedir.

İngiltere vize reddi 2023 almanızın akabinde reddi itiraz başvurusunda bulunmanız ile vize başvurunuzun yeniden değerlendirilmesini mümkün kılabilirsiniz. İngiltere vizesi 2023 alma sürecinde ret yanıtı aldıysanız ve bir sonraki başvurunuzun daha profesyonel şekilde tamamlanmasını isterseniz uzman danışmanlık firmalarından destek almak mantıklı olacaktır. Danışmanlık firmaları her tür vize talebinde yanınızda olacaktır.

Vize Kaç Haftada Çıkar?

İngiltere vize başvuru adımlarının hemen sonrasında ortalama 4 haftalık bir zaman diliminde vize başvuru adımlarını yerine getirme hakkınız bulunmaktadır.

Vize Reddi Alan Kişiler Ne Yapmalı?

Vize reddi alan kişiler başvurularının yeniden değerlendirilmesi için reddi itiraz başvurusunda bulunmalıdır.

Oyla! post

Alakalı İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir