İngiltere Vize Reddi ve Çözümü (İtiraz)

Toplamda 4 ülkenin birleşmesiyle oluşan Birleşik Krallığın merkezi olarak İngiltere bilinmektedir. Yıl içerisinde binlerce kişinin İngiltere’ye seyahat etmek amacıyla harekete geçtiğini görmekteyiz.

 • Ancak tek başına uğraş vermeye çalışan ve başvurularını hatalı bir şekilde gerçekleştiren kişilerin hayal kırıklığına uğradıklarını söyleyebiliriz. Çünkü konsolosluğun ikna olacağı biçimde hazırlanmayan evrakların onaydan geri döndüğünü ve başvuruların vize reddi ile yanıtlandığını görebilmekteyiz.
 • Schengen vizeleri arasında yer almayan İngiltere vizeleri için başvurularınızı gerçekleştirdikten sonra, onayı aldığınızda öncelikle İngiltere’ye giriş yapmanız gerekecektir.
 • Daha sonrasında ise İrlanda’ya geçebilme hakkınız bulunmaktadır. Schengen vizesi alan kişinin İngiltere’ye giriş yapması mümkün olmadığı gibi, İngiltere vizeleri ile Schengen bölgesinde bulunan bir ülkeyi seyahat etmek de mümkün değildir.
 • Bu vizeleri alırken bazı tereddütleri yaşayabilir ve karmaşık durumların içerisinde kalabilirsiniz. Hangi vize türüne, hangi evraklarla başvuru yapacağınız konusunda net adımları atamıyorsanız, gerekli bilgileri alabilmek bizlerle iletişime geçebilirsiniz.
 • İngiltere vize konusunda tüm yardımları bizlerden alabileceksiniz. Vize uzmanlarımızın vize reddi nedenlerini değerlendireceğini ve yarım kalan dosyalarınızı büyük oranda olumlu yanıtları alabileceğiniz şekilde sürdüreceğini görebileceksiniz.

İngiltere Vize Reddi ve Çözümü (2021)

İngiltere Vize Reddi Nedenleri Nelerdir?

Vize başvurularınızı gerçekleştirirken evraklarınızın veya hatalı olması nedeniyle vize reddi yanıtıyla karşılaşabilirsiniz.

 • Bunun dışında hangi gerekçelerle vize reddi alabileceğinizin yanıtını verecek olan ekiplerimiz sayesinde bu olasılıklardan uzaklaşabileceksiniz. Tarafınıza ulaştırılacak olan ret kağıdı üzerinde yer alan nedenleri en iyi şekilde analiz edecek ve çözümleyecek olan uzmanlarımızın, sizleri hedeflediğiniz seyahatlere kısa sürede ulaştıracağını görebileceksiniz.
 • Bu nedenler arasında finansal durumlara bağlı olarak gelişen vize reddi sonuçları yer alabilmektedir. Yetkili kurumların, başvurularınız esnasında ülkeye seyahat edeceğiniz süreçlerde belirli maddi gelirlerinizin olmasına dikkat edeceklerdir. Banka hesaplarınızda en alt limitten rakamların bulunmaması ya da eksik olması gibi sebeplerle vize reddi verilebilmektedir.
 • Mevcut olan paraların nereden geldiğini ve kaynağını belirtmediğinizde vize reddi yanıtını almanız kaçınılmaz olacaktır. Bu nedenle çalışma durumlarınızı, maaşlarınızı ve giderlerinizi, birikimlerinizi ve yatırımlarınızı başvuru esnasında aktarmanız gerekmektedir.
 • Bununla birlikte internet üzerinden online olarak doldurmanız gereken başvuru formundaki bilgilerin eksik olmaması gerekmektedir.
 • Yalan beyanların farkına varılması halinde konsolosluk başvurularınızı reddedecektir. Bu nedenle tecrübeli kişilerden alacağınız fikirlerle ilerlemeyi ihmal etmemelisiniz. İngiltere vize formu hatasız bir şekilde doldurmalı ve Vize Ofisi merkezlerimizden alacağınız desteklerle ilerlemeyi ihmal etmemelisiniz.
 • Başvurularınızı gerçekleştirirken, beyanlarınızda herhangi bir eksikliğin olmamasına özen göstermelisiniz. Eğer kasıtlı bir şekilde yanıltıcı bilgi veya belgelerle başvuru yaparsanız, yapacağınız başvurular 10 yıllık süreçte reddedilecektir. Bu nedenle ifadelerinizi eksiksiz ve tam bir şekilde vermeliniz. Bilgilerinizin mutlaka tutarlı olması gerektiğinin altını çiziyoruz. Bu konularda titizlikle hareket etmeli ve vize uzmanlarımızla iletişime geçerek çözümlere ulaşmalısınız.
 • Daha önceki başvurularınızda onaylanan vizelerinizle ülkeye giriş yapmanızın ardından, vize bitiş sürelerini aşmanız durumunda, güncel başvurularınızın ret yanıtı ile geleceğini belirtebiliriz.
 • Bu yanıtları almanız halinde itiraz etme hakkınız bulunmaktadır. Evraklarınızın eksik olması nedeniyle verilecek olan vize reddi durumlarında, Vize Ofisi adreslerimizle yapacağınız değerlendirmelerin ve anlaşmaların neticesinde yeniden başvuru hakkınız bulunacaktır.
 • İtiraz hakkınızı ve itiraz davası gibi haklarınızı hangi şartlarda kullanmanızın sizler için daha doğru olacağının yanıtını aktarıyoruz. Sizler de İltica, insan haklarına aykırı kararların verilmesi veya vatandaşlıktan çıkarılma gibi durumlarda davaları açabilirsiniz.
 • İngiltere Göçmenlik Mahkemesi tarafından itiraz etme ve davalarınıza ilişkin süreçlerin işleyeceğini ifade edebiliriz.
 • Daha fazla bilgiyi alabilmek adına bizleri ziyaret edebilir ve online olarak tüm sorularınızın yanıtlarını alabilirsiniz.
 • Ret yanıtında vize ücretlerinin tekrar ödenmesi gibi hususlarda sizleri bekleyen durumlara karşı bilgi sahibi olabileceksiniz. Bu sayede vakit kaybını ve maddi anlamda zararları yaşamadan hareket edebileceksiniz.

İngiltere Vizesi Hangi Durumlarda Reddedilir?

Vize başvurusunda gerekli olan ve doldurulacak olan evrakları şartlara uygun olmaması ya da eksik şekilde hazırlanması halinde başvuru İngiltere konsolosluğu tarafından reddedilir.

Vize Ne Gibi Durumlarda Reddedilir?

Vize reddi birçok farklı nedene bağlı olsa da genel anlmada ret almanın sebebi evrakların hatalı ve eksik olmasıdır.

Oyla! post

Alakalı İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir