• info@vizeofisi.com Türkiye
  • 0850 228 4353
İngiltere Vize Ücreti: 2021 Güncel Liste

İngiltere Vize Ücreti: 2021 Güncel Liste

  • 145
  • 20
  • İngiltere Vizesi
İçindekiler

İngiltere’ye gitmek istediğinizde seyahat türüne göre yapacağınız başvurular için bazı ücretleri ödemeniz gerekmektedir. Uygun bir kategori üzerinden atacağınız adımlarda sonuçların olumsuz olmaması için profesyonel destekleri almanız gerekmektedir.

Aksi halde ödeyeceğiniz vize ücretlerini yeniden ödemeniz söz konusu olacaktır. Vize Ofisi adreslerimizi ziyaret ederek gerekli yardımları alabilirsiniz. Sizler için ücretsiz olarak bilgilendirmeleri gerçekleştirecek olan ekiplerimize tüm sorularınızı yöneltebilirsiniz.

Belgelerinizin eksik, hatalı veya güncelliğini yitirmiş olması durumunda, seyahat amaçlarınızı destekleyecek evraklarla başvurmadığınızda ve buna benzer çeşitli adımları attığınızda sonuçlar olumsuz olacaktır.

Vize onayı almanız için destek olacak ekiplerimiz sayesinde gelişmelerin takip edileceğini görebileceksiniz. Vize reddi gibi bir durumla karşılaşma riskinizi azaltacak olan ekiplerimizin sizlere neler kazandıracağını bu sayede görebileceksiniz.

Vize ücretlerini belirleyen sürelerden hangisini seçeceğinizin belirlenmesi gerekmektedir. 6 ay’dan başlayarak 10 yıla kadar çıkabilen vize başvurularında, 6 veya 11 ay arasında süren öğrenci ve dil okulu vize başvurularında, ekspres-süper ekspres-pasaportsuz vize başvurularında ve Vip vize ile Esnek randevu talepleri gibi ekstra ücret isteyen başvurularda sizleri bekleyen güncel bilgilere ulaşabileceksiniz.

İngiltere Vize Ücreti: 2021 Güncel Liste

İngiltere Vize Ücreti 2021

Vize başvuru evrakları, koşulları ve sonuçlanma süresi tüm başvuru merkezleri için standarttır.

 Vize Türü
 Vize Harç Ücreti
İngiltere  6 aylık vize başvurusu Ücreti
 130 $ – 891.09 TL (2021)
İngiltere 2 yıllık vize başvurusu Ücreti
 495 $ – 3392.98 TL (2021)
İngiltere 5 yıllık vize başvurusu Ücreti
 896 $ – 6141.63 TL (2021)
 İngiltere10 yıllık vize başvurusu Ücreti
 1124 $ – 7704.46 TL (2021)
 İngiltere 6 aylık kısa süreli dil okulu vize başvurusu Ücreti
 133 $ – 911.65 TL (2021)
İngiltere  11 aylık kısa süreli dil okulu vize başvurusu Ücreti
 254 $ – 1741.04 TL (2021)
İngiltere  Tier 4 uzun süreli öğrenci vize başvurusu Ücreti
 476 $ – 3262.74 TL (2021)

*Seçtiğiniz vize harç bedeline ek olarak aracı kurum olan TLS Contact’a ödeyeceğiniz tutardır.

 

İngiltere Vizesi Danışmanlık Bedeli 2021

İngiltere vizesi başvurularında 20 yıllık deneyimi ile sizlere hizmet veren Vize Ofisi her bir kişinin yapacağı göçmen olmayan 6 aylık vize türleri için başvurularda 90 $ danışmanlık bedeli almaktadır.

 Vize Türü
 Vize Danışmanlık Hizmet Bedeli
 İngiltere 6 aylık vize başvurusu Ücreti
 90 $ – 616.91 TL (2021)
İngiltere  2 yıllık vize başvurusu Ücreti
 125 $ – 856.81 TL (2021)
 İngiltere 5 yıllık vize başvurusu Ücreti
 174 $ – 1192.68 TL (2021)
 İngiltere 10 yıllık vize başvurusu Ücreti
 296 $ – 2028.93 TL (2021)
 İngiltere 6 aylık kısa süreli dil okulu vize başvurusu Ücreti
 89 $ – 610.05 TL (2021)
İngiltere  11 aylık kısa süreli dil okulu vize başvurusu Ücreti
 118 $ – 808.83 TL (2021)
 İngiltere Tier 4 uzun süreli öğrenci vize başvurusu Ücreti
 278 $ – 1905.55 TL (2021)

Bu danışmanlık bedelinin kapsadığı hizmetler;

 

EK HİZMETLERİMİZ

 Hizmet
 Hizmet Bedeli
 Seyahat Sağlık Sigortası Hizmeti
 20 €
 İngilizce Motivasyon Mektubu
 300 ₺
 Karşılama Hizmeti
 50 $
 Vize Kapınızda Hizmeti
 100 $
 Vize- Pasaport Kurye Hizmeti
 100 ₺

 

İngiltere Ekspress Vize Başvurusu Ücreti
 220 £ – 1873.63 TL (2021)
 İngiltere Süper Ekspress Vize Başvurusu Ücreti
 956 £ – 1873.63 TL (2021)
 İngiltere Pasaportsuz Vize Başvurusu Ücreti
 400 TL
 İngiltere VIP Vize Başvurusu Ücreti
 620 TL
İngiltere  Esnek Randevu (Flexi) Walk-in Service Ücreti
 530 TL
İngiltere  Antalya-Adana-İzmir başvuru merkezinden yapılacak başvurular Ücreti
 80 $ – 548.36 TL (2021)

Harç bedellerine ek olarak hangi masrafları yapacağınızın yanıtlarını sizlere Vize Ofisi olarak aktarmaktayız. Danışmanlık hizmet bedellerinin güncel kur üzerinden hesaplanarak taraflarınıza bildirilmesinde etkili çalışmaları sergileyecek olan ekiplerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Bizlere ulaşabileceğiniz numaralardan ve mail üzerinden taleplerinizi ulaştırmanız mümkün olacaktır. Güncel fiyat listesinin yanı sıra gerçekleştirilecek olan kampanyalardan da anında haberdar olabileceksiniz.

Başvurularınızı gerçekleştireceğinizde turistik, ticari, ziyaret gibi vize türlerine uygun tercihleri yapmalısınız. Başvuru sahiplerine 6 aydan başlayarak 10 yıla kadar seyahat etme süresi tanınmaktadır. Bu sürelere göre ödeyeceğiniz vize ücretleri değişeceğinden, şartlarınızın netleştirilmesi gerekmektedir. 2021 yılında vize ücretlerinin 130 USD’den başlayarak 1124 USD’ye kadar çıkacağını belirtebiliriz. Fiyatların değişkenlik göstermesi halinde ekiplerimiz tarafından güncel bilgilerle donatılabileceksiniz.

Evrak listelerinin hızla hazırlanmasında etkili olacak çalışmalara telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz. Eğer dil eğitimi almak veya öğrenci olarak İngiltere’ye gitmek istiyorsanız, bu durumda eğitiminizin süresine göre farklı fiyatların talep edilebileceğini unutmamalısınız. Kısa veya uzun süreli olarak öğrenci vize ücretlerini yatırmanız halinde işlemleriniz sorunsuz bir şekilde ilerleyecektir.

Hangi ilden başvuru yaparsanız yapın, ödeyeceğiniz tutarların standart olduğunu belirtebiliriz. Randevularınızın oluşturulması, parmak izi ibrazlarınızın gerçekleştirilmesi ve ikamet ettiğiniz illerden taleplerinize geri dönüşlerin sağlanması için bizlerle iletişime geçebilir ve en doğru bilgileri alabilirsiniz.

Yaklaşık 15 gün içerisinde açıklanacak olan başvurularınızın 24 saat ile 5 iş günü gibi kısa süreçlerde sonuçlanması için ekspres ve süper ekspres vize başvurularını, vize ücretlerine ek olarak ödeyeceğiniz tutarlar sayesinde gerçekleştirebilirsiniz.

Bu sayede yapacağınız başvuruların kısa sürede sonuçlanacağını görebileceksiniz. Ödeyeceğiniz tutarlar hakkında bilgilendirmeleri güncel olarak gerçekleştirecek olan ekiplerimiz sayesinde rahat edebileceksiniz. Ayrıca vatandaşların pasaportsuz ve randevusuz olarak başvurularını gerçekleştirebilmeleri için ek hizmetler sunulmaktadır.

Tüm bu hizmetlerin dışında çay veya kahvenizi yudumlarken VIP başvuruları gerçekleştirmek istediğinizde ödemeniz gereken tutarlar daha farklı olacaktır. Başvurularınızın sonuçlarına etki etmeyen bu kısa süreli adımları atarken ekiplerimizden destek alabilirsiniz. Yanıtların olumlu veya olumsuz olarak gelmesinin ardından pasaport teslimlerinizin gerçekleştirileceğini görebileceksiniz.

Uzman danışmanlarımızdan kısa sürede bilgileri alabilecek ve alanında en iyilerle çalışmaktan dolayı büyük bir gururu hissedeceksiniz. Fiyatların değişkenliği durumunda bilgilendirme adreslerinizden gerekli detayları elde etmiş olacaksınız.

Bizlere telefon numaralarımızdan veya mail adreslerimizden hızla ulaşabilirsiniz. Herhangi bir aksilikle karşılaşmadan tüm bu süreçlerin takipçisi olacak ekiplerimizle iletişime geçmenizin faydalı olacağını görebileceksiniz. Tüm sorularınızı bizlerle paylaşabilecek ve memnun kalacağınız sonuçlarla karşılaşabileceksiniz.


İngiltere Vizesi Ücreti 2021

İngiltere vizesine dair konsolosluk bedeli 495 USD olarak ele alınır. Harç bedelinden ziyade vatandaşların vize belgelerini ibraz etmeleri ve online başvuruları tamamlamaları esas alınmaktadır.

İngiltere Turist Vizesi Ücreti 2021

Çeşitli sürelere göre verilen turist vizesine dair harç bedelinin ödenmesi gerekir. 2021 yılında güncellenen bu ücret 495 USD şeklindedir. Yanında belgelerin de ibraz edilmesi üzerine turistik seyahatlere dair başvurunuz dikkate alınacaktır.

Schengen Vize Ücreti 2021

Avrupa ülkelerine seyahat etmek isteyenlerin dikkate aldığı bir diğer husus Schengen vize ücretleri oluyor. Bu sefer vatandaşlara 80 Euro olarak harç bedeli belirtilir ve ödemelere karşı belgeleriniz üzerinden başvurularınız dikkate alınır.

İngiltere Turist Vizesi Ücreti 2020

2020 yılında Amerika Doları üzerinden çeşitli harç ücretlerine yer verilmiştir. 128 USD minimum tutarı ile başlayan harç ödemelerinin kalınacak süreye bağlı olarak değişiklik göstermesi söz konusudur.

Sechengen Vizesi Ücreti

Zamları dahilinde vize ücretlerinin ele alınması gerekir. 2021 yılında dair Schengen harç bedeli 80 Euro olarak netlik kazanmıştır. Hemen arkasından başvuru merkezi ücreti 30 Euro olarak paylaşılır. Vatandaşların Schengen seyahatleri öncesinde 110 Euro olarak ödeme yapmaları istenir.

İngiltere Vize Ücreti 2021

Vize ücretine son olarak 495 USD tutarı belirtilir. Bu tutar İngiltere aile birleşimi ve oturma izinlerine dair değişiklik gösterir. Aynı zamanda vize alacak kişilerin yaş aralıkları da tarifelerin değişmesine etki etmektedir.

İngiltere vize başvuru adımlarında başvuru yapacağınız vize türüne ve vizenin geçerlilik süresine göre değişimler söz konusu olabilmektedir. Vize ücret ödeme adımlarında hangi yöntemin kullanılması gerektiği ile alakalı bir kısıtlama getirilmemiştir.

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere vizesine dair ortalama süre 21 iş günü olarak ele alınır. 21 iş gününü belgelerin eksik ya da hatalı olması üzerine aşabilir.

İngiltere Vize Nasıl Sorgulanır?

Başvuru merkezleri sonuca dair mail gönderir. Aynı zamanda elektronik ortamdan vize sorgulama üzerine sonucu öğrenmeniz sağlanır.

İngiltere Turist Vizesi Ücreti 2021 Ne Kadar?

İngiltere’ye turist olarak girmek için talep edilen vizede ödemeniz gereken tutar 128 Dolar olarak belirlenmiştir. Bu ödeme adımının hemen akabinde ödeme yaptığınıza ilişkin belgeyi muhafaza etmelisiniz. Ödemeler dijital olarak da kayıt altına alında da makbuzun saklanması da oldukça önemlidir.

Schengen Vize Ücreti 2021 Ne Kadar?

İngiltere Schengen kapsamında değildir. Schengen vize ücreti 60 Dolar olarak belirlenmiştir. İngiltere vizesi ile Schengen ülkelerine giriş yapmanıza imkan tanınmayacaktır.

İngiltere Vize Ücreti 2021 İade Edilir Mi?

Vize başvuru adımının sonrasında uygun bulunmamanız durumunda vizenin reddedilmesi ile beraber vize için yatırmış olduğunuz tutarın tarafınıza iade edilmesi söz konusu olmayacaktır. Sadece İngiltere’de değil diğer birçok ülkede de aynı durum geçerliliğini korumaktadır.

İngiltere Turist Vizesi Ücreti 2020 Arttı Mı?

Hala 128 Dolar üzerinden vize talep adımlarını tamamlayabilirsiniz. Vize başvuru adımında aracı biri kurum ile iş birliği yapmanız durumunda vize harcının yanı sıra bu aracı kurumun ücretini de ayrıca ödemeniz gerekmektedir. Bu durum harca dahil değildir.

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

Öğrenci olarak ya da Ankara Anlaşması kapsamında İngiltere’ye giriş yapmanıza imkan verilmektedir. Bu iki aşamanın yanı sıra C ürü vize kapsamında turist olarak da onay almanıza fırsat tanınmaktadır.

Tls Contact İngiltere Vize Ücreti

Vize başvuru adımlarında pasaportunu teslim etmek istemeyen kişiler için özel olarak hazırlanan bir sistem olarak da tanımlanabilmektedir. Bu imkandan faydalanmak için ödemeniz gereken tutar 520 TL olarak belirlenmiştir.

İngiltere Vize Başvuru Ücreti 2021

İngiltere vize ücreti diğer pek çok ülkeden farklı olarak pasaport düzenine sahiptir. Yani aylık ve yıllık biçiminde verilmektedir. Bu nedenle vize fiyatları da buna göre değişmektedir.

İngiltere vize başvuru ücreti 2021 yılında güncellenmiş olup ay ve yıl bazında ayrılmaktadır. Ancak süreç sadece bununla sınırlı değildir. Yani 6 aylık bir vizenin ücreti çalışma vizesi alan biri için farklı iken öğrenci vizesi alan biri için ise daha farklı olmaktadır.

İngiltere turist vizesi ücreti 2021 yılında 6 aylık vize şeklinde alınacak olup ücret 130 dolar biçiminde belirlenmiştir. Son güncelleme bu şekildedir ancak en net bilgiyi konsolosluktan edinmek mümkündür.

İngiltere turist vizesi ücreti 2020 yılında da 130 dolar olup bu nedenle 1 sene içerisinde herhangi bir ücret değişikliği olmadığını da belirtmek gerekmektedir. Bazı ülkeler ücret değişikliği yapsa da bu her ülke için geçerli olmamıştır.

TLS Contact ise İngiltere’nin vize işlemelerini gerçekleştiren anlaşmalı firmadır. Bu nedenle onlara da ek bir ücret ödenmektedir. TLS Contact İngiltere vize ücreti almaktadır. Var olan harç ücretine ek bir ücret olup bu da ödenmelidir.

İngiltere vize ücreti 2021 yılında hala vize tiplerine göre değişim göstermektedir. Özellikle bazı vizeler 10 senelik kadardır ve pasaportlar ile benzetilmektedir. Süreç arttıkça ücret artmaktadır ancak bu sadece harç ücretidir.

Schengen vize ücreti 2021 yılında İngiltere söz konusu odluğunda merak edilse de İngiltere bir Schengen ülkesi değildir bu nedenle Schengen vizesi ile İngiltere’ye girilmesi mümkün değildir. Vize alınması zorunludur.

İngiltere Vizesi Almak İçin Hesapta Ne Kadar Para Olmalı?

Kısa süreli vize türü olan İngiltere turistik vizesini alabilmek için başvuru sahibinin banka hesabında düzenli bir geliri kanıtlayacak şekilde en az 7000 lira olması gerekmektedir.

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır 2021?

İngiltere vizesi almak kolaydır konsolosluk yapılan başvuruda öncelikle başvuru formu ve talep edilen evrakları inceler, sorun olmazsa işlemler normal sürecinde tamamlanır.

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?

İngiltere vizesi türüne göre sonuçlanma süresi değişmektedir. Vize başvurusunun normal şartlarda sonuçlanması yaklaşık 20 gündür.

Yorumlar (20)

 Feride Mutlular
Feride Mutlular

İngiltere vize ücreti değişti mi vize almak ile ilgili birçok konuda değişiklik olmuş vize ücretleri aynı mı acaba merak ettim.

 Melih kayıkçı
Melih kayıkçı

İngiltere vizeleri ne zaman açılacak 2021 yılında açılacak mı yoksa şuan açık mı herkes başka bir şey söylüyor.

Bir cevap yazın:

Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

whatsapp