İRLANDA VİZE İŞLEMLERİ

Türk vatandaşlarının İrlanda seyahat sebepleri ne olursa olsun; vize rejiminden sorumlu tutulduğu 2020 yılı itibari ile de tekrar kayıtlara geçmiştir. Diplomatik ya da umuma mahsus pasaport olması kişileri vize rejiminden muaf etmemektedir. İrlanda seyahatlerinde tüm bireyler resmi kurumlara vize almak istediklerini bildirip, vize onayı olarak ülkeye seyahat edebilirler. İrlanda bu konuda net bir tutum sergileyerek, pasaport ayrımı yapmaksızın bütün İrlanda yolcularından vize başvurusu talebi beklemektedir. Türkiye’de ki konsolosluklardan İrlanda vizesi için müracaatta bulunmalısınız. Konsolosluğun yetki vermiş olduğu Türk firmaları ile özel bir çalışma hazırlayarak, İrlanda vizesi alabilirsiniz. İrlanda vize çeşitleri ile alakalı size destek olabilecek, yetki belgesi bulunan danışmanlıklardan birisi olan Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; İrlanda yolculuğuna çıkmanız için çalmanız gereken ilk kapıdır. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; sizlere birçok şekilde destek sağlamaktadır. İrlanda vize koşulları hakkında size geçerli ve de güncel olan bilgileri aktaran firma çalışanları, her an eksiksiz bir hizmet alabilmeniz için tüm süreçte aktif olarak çalışmaktadır. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; Türk vatandaşlarından gelecek talep neticesinde; vize işlemlerinizi yönlendirmekte ve de vize randevunuzu online olarak adınıza almaktadır. Konsolosluklarda online randevu sistemine geçilmesi ile birlikte; vize talebinde bulunacak adayların bu konuda ki bilgisizliği bir kez daha gün yüzüne çıkmıştır. Vize alabilmek isteyen bir şahıs; öncelikle tüm süreci çok iyi şekilde öğrenmeli ve de kendisinden istenecek olan evrakların neler olduğu konusunda fikir sahibi olmalıdır. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; İrlanda vize kategorileri hakkında size bilmeniz gereken detayları aktarmakla kalmayıp, diğer prosedürler ile alakalı olarak da aktif bir destek sağlamaktadır. İrlanda’ya yapmak istediğiniz yolculuk için hangi vize seçeneğinin size uygun olabileceği konusunda; Gaziantep Vize Başvuru Merkezi ile yapacağınız görüşme belirleyici olacaktır. İrlanda Büyükelçiliğinin incelemesine sunulacak olan vize belgelerinizin hangi çerçevede hazırlanacağına ise; danışmanlarınız ile görüşerek ilk aşamaya geçebilirsiniz. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; vatandaşların ülkeye giriş yapabilmesini sağlayan ve de daha sonra ki vize işlemleri için referans niteliği taşıyan müracaatlarında yönlendirici bir kuvvet olarak görev almaktadır. Başvuru adayları güven içerisinde seyahatlerine ilişkin vize başvurusu için vize uzmanları ile çalışabileceği tek firmalardan olan Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; başarılı bir vize başvuru dönemi geçirmenizi sağlamaktadır.

İrlanda

VİZE İŞLEMLERİ

Turistik Vize İşlemleri

Türkiye’de, vize çalışması konusunda gerekli tüm deneyime sahip olan ve de ekibinde uzman personeller bulunan Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; İrlanda turistik vize başvurularının yetkili acenteleri arasında yer almaktadır. Bulunduğu bu konu nedeni ile sürekli ve de aktif halde konsolosluklara vize müracaatında bulunan şahısların işlemleri ile ilgilenen Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; güvenli ve de memnun kalacağınız bir vize hizmetini size vaat etmektedir. İrlanda turistik vizesi de Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nin size sunduğu hizmetler arasına girmektedir. Bazı dünya ülkelerinde bulunan yetki alanı sınırlaması uygulaması İrlanda için geçerli değildir. Dolayısı ile dileğiniz ilden vize müracaatınıza dair danışmanlık hizmetini Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nden talep edebilirsiniz. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; ilk aşamada sizlere evraklar konusunda bir bilgilendirme ile hizmet vermektedir. Daha sonrasında ise; bu evrakların hangi kriteri taşıyor olması gerektiği konusunda destek sunmaktadır. Belgelerinizi, İrlanda vize rejimlerine göre hazırlamanızın akabinde; randevu gününüz belirlenmekte ve de konsolosluktan talebiniz yerine getirilmektedir. Turistik vize başvurularının bu denli uzun şamalardan oluşması kesinlikle gözünüzü korkutmasın. Çünkü; Gaziantep Vize Başvuru Merkezi bu aşamaların tamamında sorumluluğu sizden alarak, evraklarınızın kontrolü dahil tüm süreçte aktif olarak rol edinmektedir.

Turistik seyahatinize ilişkin İrlanda Konsolosluğu’ndan almak istediğiniz vize için Gaziantep Vize Başvuru Merkezi ile çalışmanız yeterlidir. Resmi bir başvuru yapacağınız için belgelerinizin tamamı hatasız ve de defalarca kontrol edilmiş olması gerekmektedir. Gözden kaçan ufak bir detay bile vizenizin onaylanmaması ile sonuçlanabilir. Şahıslar vize müracaatında bulunmak için Gaziantep Vize Başvuru Merkezi çağrı merkezine bağlanabilirler. Vize talebinize ilişkin önemli konuları, İrlanda’ya neden gitmek istediğinizi, ülkede bulunmayı talep ettiğiniz tarihleri ve de mesleki durumunuza ilişkin detayları paylaşacağınız bir e-posta sayesinde; Gaziantep Vize Başvuru Merkezi çalışmanız için ekibi ile birlikte sürece dahil olacaktır.  Gaziantep Vize Başvuru Merkezinden alabileceğiniz hizmet ve de destek sadece müracaat aşamasında değil öncesinde de sizlere farklı bir deneyim yaşatacaktır. Dilerseniz seyahat sağlık sigortanız ve de rezervasyonlarınız ile alakalı da hizmet alabileceğiniz Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; tüm vatandaşların İrlanda tatillerinde belirleyici bir hizmet vermektedir.

Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

İrlanda’da geçireceğini harika bir tatil öncesinde; sorunlu zamanlar yaşamak istemeyen şahısların Gaziantep Vize Başvuru Merkezi ile yapacağı görüşme; vize alabilmesinin yolunu açacaktır. İrlanda elçiliklerinin, başvuru adaylarında aradığı özellikler ve de oluşturması gereken koşulların detaylarına Gaziantep Vize Başvuru Merkezi aracılığında ulaşmanız mümkündür. İrlandalı yetkililer; vize talebinizi alırken, sunmuş olduğunuz belgelerin İngilizce tercümelerini de talep etmektedir. Bu ve de bunun gibi çok daha detaylı bir hazırlık isteyen konuları danışmanınızdan öğrenebilir ya da çağrı merkezine bağlanarak da bilgi erişiminizi sorunsuz bir biçimde sürdürebilirsiniz.

İrlanda Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Standart Evraklar

1.Nüfus Cüzdan Fotokopisi

Resmi kurumlara sunulan nüfus cüzdan fotokopisi kriterlerinde teslim etmelisiniz.

2.Pasaport

Vizenizi aldığınız tarihin son gününden sonra ki 6 ay, pasaportunuzun güncel ve de kullanılabilir olması konsolosluk tarafından talep edilmektedir.

3.Biyometrik Fotoğraf

Arka fon beyaz, 35*45 mm ölçüsünde, 2 biyometrik fotoğraf.

4.Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Aile ve de Türkiye’de ki adres bilgilerinizin yer alacağı bu evrakın İngilizce tercümesinin sunulması gerekmektedir.

5.Ek Gelir Beyanı

Tüm vize talep eden adayların varsa ek gelir beyanında bulunması önerilir. Bu beyanda; ruhsat, kira geliri ya da tapu gibi ibrazlar yer alabilir.

6.Seyahat Sağlık Sigortası

İrlanda yolcularının tamamı; seyahatleri boyunca başarına gelebilecek herhangi bir sağlık sorunu nedeni ile seyahat sağlık sigortası yaptırmalıdır. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi; seyahat sağlık sigortası yaptırmak isteyen tüm başvuru adaylarının taleplerini yerine getirmektedir.

7.Ulaşım Ve Konaklama Rezervasyonu

Konsoloslukta yapılacak olan incelemelerin sonucunu; otel ve de uçak rezervasyonlarınız da etkileyecektir. Bu nedenle seyahatinize ilişkin rezervasyonların sizin adınıza yapılmasına dikkat edin.

Çalışanlar İçin;

1.İş Yeri Yazısı (İngilizce)

2.Faaliyet Belgesi (İngilizce)

3.Ticari Sicil Gazetesi Fotokopisi

4.İmza Beyanları

5.Vergi Levhası Fotokopisi

6.SGK İşe Giriş Evrakı

7.Başvuru Tarihinizden önceki 3 ayı gösteren maaş bordrosu

8.Banka Hesap Özeti

9. Banka Hesap Cüzdanı (alt limiti 5.000 TL olmalıdır)

Şirket Sahipleri İçin;

1.Ticaret Sicil Gazetesi

2.Faaliyet Belgesi (İngilizce)

3.İmza Beyanları

4.Vergi Levhası

Emekliler İçin;

1.Vize Talep Dilekçesi

2.Emeklilik Kartı

Öğrenciler İçin;

1.Sponsor Bilgisi

2.Öğrenci Belgesi

3.18 Yaş Altı Adaylar İçin Muvafakatname

Ev Hanımları İçin;

1.Standart Belgelere Ek Olarak Sponsor Belgesi

Ticari Vize İşlemleri

Ticari vizeye başvuruda bulunacak olan kişilerin; ülkede faaliyet gösteren bir firma ile ticari bir faaliyette bulunması gerekmektedir. Bunun haricinde ülkede düzenlenen ve de iş dünyasından birçok ülkenin katılım sağlayacağı toplantılara katılmak için de kişiler Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’ne İrlanda ticari vizesi almak için müracaatta bulunabilirler. İrlanda da seminer ve de konferanslara katılmak için de bulunabilirsiniz. Bu gibi bit organizasyonda yer almanız halinde; İrlanda Konsolosluğu size İrlanda ticari vizesi vermektedir. Konsolosluk yetkililerinin onayından geçmeyi başaran bir müracaat için yapmanız için izlemeniz gereken yol; Gaziantep Vize Başvuru Merkezi ile görüşmenizdir. Bu vizeyi alan adaylar İrlanda’da ticari alışverişlerde bulunabilir, anlaşmalar imzalayabilir, faaliyetler içerisinde olabilirsiniz. Başvuru sahipleri iş ile ilgili olan yolculuklarını destekleyici belgeler sunmakla yükümlüdür. Bireysel bir müracaatta çıkabilecek sorunların tamamı eksik bilgiden kaynaklanmalıdır. Unutmayınız ki bu tarz bir başvuru sizi hem anlamında, hem de maddiyat anlamında geriye düşürecek sonuçlara sebebiyet verebilir. Bu nedenle mutlaka yetkili belgesi bulunan Gaziantep Vize Başvuru Merkezi deneyimi ile bu müracaatı gerçekleştirme yoluna gidin. Seyahat ve de şirketinizin detaylarını Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nin size atayacağı danışman ile paylaşarak, işlemlerinize hız kazandırabilirsiniz.

İrlanda vizeleri ile alakalı en çok sorulan sorulardan olan; kaç günlük ticari vize verilir, sorusunun yanıtı Gaziantep Vize Başvuru Merkezi çağrı merkezi sayesinde sizler sunulmaktadır. Ticari vize için müracaat eden kişiler en üst limit ile 6 aylık vize alma hakkına sahiptirler. Katılacakları toplantı ya da organizasyonun çok daha uzun bir süreyi kapsayacağını ön gören başvuru adayları ayrıca bu süreyi uzatmak için ne yapmaları gerektiğini danışmanlarına sorabilirler. Müracaatınıza dair tüm detaylar sizin seyahatinize göre düzenlenecek olan evraklar ile beraber tarafınıza sunulacak, daha sonrasında ise; randevu tarihiniz sizinle paylaşılacaktır. İrlanda vizelerinin tamamı için yetki; Türkiye’de bulunan İrlanda konsolosluklarındadır. İrlanda seyahatlerinde vize uygulaması uygulanmakta olup; ticari vize almak isteyen şahısların davetiye ibraz etmesi beklenen bir davranıştır. Kişiler mutlak ticari bir faaliyet ile ülkeye gitmek istediklerinin altını dolduracak beyanlarda bulunmalıdırlar. Davetiyenin hangi özelliklere sahip olması gerektiğine ise; evraklar kısmından ulaşabilirsiniz.

Konferans Ve Seminer Vizesi

İrlanda’da bulunacağınız tarihler süresince; konferans ya da seminere katılacaksanız bu kategoride evraklarınız incelenecektir. Tüm vize kategorilerinde olduğu gibi bu vize alanında da spesifik belgelerin sunulması istenecektir. Başvurusunu Gaziantep Vize Başvuru Merkezi güvencesi ile gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar tüm bu dönemde kendileri ile yakından ilgilenen bir vize danışmanı tarafından bilgilendirilmektedir. Vatandaşların hangi evrakları, hangi vize çeşidi için hazırlayacağı konusunda yaşadığı kafa karışıklığının üzerine bir de online formları ve de randevu sisteminin de eklenmesi; eksik ve de doğru hazırlanmamış dosyalar ile yapılan vize müracaatlarına neden olmaktadır. Bu vize müracaatlarının ise çok büyük bir kısmı ret cevabı almaktadır. İrlanda’da yapacağınız faaliyet; seminer katılımı, kongre konuşmacısı ya da katılımcısı ise; hazırlamanız gereken evrakların listesi aşağıda sizlerle paylaşılmaktadır. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi tüm başvuru adaylarının; eksiksiz bir hazırlık aşamasından sonra müracaatlarını İrlanda elçiliklerine yönlendirmektedir. Büyükelçilik, seminer ve konferans vizesi başvurularında özellikle niyet mektubu ve de davetiye sunumu üzerinde durmaktadır. Her iki evrakında sunumu, başvuru adayı açısından büyük bir önem taşımaktadır. Bu iki evrak sayesinde müracaatta bulunan kişinin; İrlanda’ya davet edilmesi ve denetime ilişkin olan tüm detaylar İrlandalı yetkililer tarafın araştırılarak vize sonucuna etki edecektir.

Davet mektubu ya da katılım belgesi halinde sunulacak olan evrakın aslını sunmanız gerekmektedir. Konferansı ya da semineri düzenleyen kurum, şirket ya da şahıs; bu belgeyi sizin isminize özel olarak hazırlamalıdır. İrlanda’da katılacağınız organizasyonun konuş, süresi ve de ücretli bir faaliyet ise; ödeyeceğiniz ücreti içeren bir davet ya da katılım belgesi olmalıdır. Müracaatını İrlanda Konsolosluğu’na yapacak olan adayların iyi niyet mektubunda ise; İrlanda’ya neden gitmek istediği, kalmak istediği süre, ülkede kendi masraflarını karşılayabilecek durumda olduğu, belirttiği tarihten sonra kendi ülkesine döneceği yönünde beyanlar sunmalıdır. Ayrıca masraflarını şahsi hesabından karşılamayacak olan kişi; sponsor bilgilerini, kurum ve de kişi adreslerini açıkça yazmalıdır. Almak istediği İrlanda vizesinin kullanım şartlarına uyacağı konusunda da iyi niyetinizi bu yazıda belirtmelisiniz. Kişiler niyet mektubunu hazırlarken bir de; ülkede bulunacakları süre içerisinde irtibat halinde olacakları kişi ya da İrlanda’da organizasyonuna katılacakları firmanın adres ve de telefon numaralarını da metne eklemelidirler.

Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Ticari vizelerin kapsamları ve de etki alanları, bu vizeyi almanız halinde elde edeceğiniz özgürlük sınırları nelerdir öğrenmek için Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nin yetkililerine ulaşmanız yeterlidir. Yetkililer konsoloslukların uyguladığı vize rejimleri hakkında sadece sizi bilgilendirmekle kalmayıp, uygulama aşamasında da desteklerini hissetmenizi sağlayacaklardır. Ticari vizeniz ile İrlanda’da yapabileceğiniz şeylerin neler olduğu kaç günden sonra vizenizi tekrar uzatmanız gerektiği noktasında da, ilk ağızdan detayları örenmek için Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’ne ait olan çağrı merkezini arayabilirsiniz. Aşağıda sunulan evrak listelerini, başvuruda bulunmak isteyen şahıslar kendi özel durumlarını ve de mesleki durumlarını göz önünde bulundurarak incelemelidirler. Şahısların hazırladıkları evrakları yetkililer ile paylaşmasının ardından; Gaziantep Vize Başvuru Merkezi çalışanları eksiklerinizin olup olmadığını kontrol edip, vize müracaatınız için randevunuzu almaktadır.

İrlanda Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Standart Evraklar

1.Pasaport

Ticari vizeye başvuracak adayların pasaportlarında en az 2 sayfanın işlenebilir surumda boş olması gerekmektedir. Geçerli vize işlemlerinin uygulanabileceği pasaportlar güncel olmalı ve de 2010 senesinden önce alınmış olmamalıdır.

2.İrlanda Vize Başvuru Formu

Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nin adaylara sağladığı bir diğer olanak ise; online hazırlanması gereken belgelerinizi doldurmanıza yardımcı olmaktır. Vize başvuru formu da, bu şekilde doldurulması gereken formlar arasında gelmektedir. Form 13 farklı bölümden oluşmaktadır.

3.Biyometrik Fotoğraf

İrlanda elçiliğine sunulacak olan dosyanın içeriğinde biyometrik fotoğraflarda bulunmaktadır. 2 tane fotoğraf sunmanız ve de bu fotoğrafların boyutlarının 35*45 mm olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

4.Maaş Bordrosu

5.Banka Hesap Dökümü

Bankanın antetli kağıdına hazırlanması gereken bu beyanda; şahıslar kendi isimlerine düzenlenen ve de en az 5.000 TL alt limiti bulunan hesap cüzdanı da sunmalıdırlar.

6.Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

İngilizce tercümesi de dosyanızda bulunmalıdır. Nüfus kayıt örneğiniz açıklayıcı ve de detaylı olmalıdır.

7.Otel ve Otel Rezervasyonu

İrlanda’da olacağınız tarih boyunca konaklama bilgilerinizin kesin halini konsolosluk ile paylaşmanız istenmektedir.

8. Seyahat Sağlık Sigortası

Gaziantep Vize Başvuru Merkezi, adaylardan istenen seyahat sağlık sigortası poliçesine dair tüm detayları size sunmaktadır.

Şirket Evrakları

1.İmza Sirküsü

2.Ticari Sicil Gazetesi

3.Faaliyet Belgesi

4.Vergi Levhası

Çiftçiler İçin;

1.Ziraat Ya Da Tarım Odası’na Ait Yazı

Aile Ziyareti Vize İşlemleri

Türkiye’den İrlanda’ya ziyaret amaçlı yakınlarının yanına gitmek için vize başvurusunda bulunacak adaylar, müracaatlarını dikkatli bir şekilde gerçekleştirmelidirler. Gaziantep Vize Başvuru merkezi, İrlanda Konsolosluğu’na sizin müracaatınızı iletme yetkisine sahip bir acentedir. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’nin yetki alanına giren aile ve arkadaş ziyareti vize işlemlerinde yakaladığı başarı ve de güvenden sizlerde faydalanabilirsiniz. Başvuru adaylarının kafalarında ki soru işaretlerine dair tüm belirsizlikler ücretsiz bir şekilde; Gaziantep Vize Başvuru Merkezi çağrı adresinden de yanıtlanmaktadır. Adaylar, ellerinde herhangi bir bilgi olmadan, kulaktan duyma uygulamalar ile konsolosluklara giderek ret cevabı almaktansa; profesyonel bir ekibe başvuruları için danışmayı tercih etmektedir. Yaptığınız bu tercih sayesinde sadece zamandan değil, cebinizde ki paradan da tasarruf etmiş olacaksınız. Stres yaşamadan, belirsizlikle ya da bilgi kirliliği ile uğraşmadan; İrlanda aile vizesi başvurusunda bulunabileceksiniz. İkameti İrlanda olan vatandaşların ziyaretinde bulunmak isteyen Türk vatandaşların; muratlarında hazırlamaları gerekli olan beyanları ve de evrakları bulunmaktadır. Nasıl pasaport kontrolü yapılır, vize başvurusu için uygun pasaporta sahip miyim ya da başvuru yapmam için ödemem gereken ücret nedir gibi soruları olan adaylar; Gaziantep Vize Başvuru Merkezi çağır hattı ile görüşmelidirler.

Aile ziyareti vizeleri genel kapsamı ile 90 gün altında verilen vizelere sahiptir. 90 günden fazla olan talepler bu vize kapsamına girmemektedir. Konaklama versiyonu ile elde edebileceğiniz en yüksek limitli vize 3 ayı geçmemektedir. Başvuruda ihtiyacınız olması muhtemel olan standart evrakların yanı sıra bir de; spesifik olarak adayların kendi şahsi durumlarına ilişkin olarak hazırlayacakları evraklar vardır. Bu evrakların neler olduğu, nasıl hazırlanması gerektiği ve de doldurulması gereken formların hangi dillerde doldurulacağına ilişkin bilgiler de Gaziantep Vize Başvuru Merkezi tarafından sizler için yapılacak vize çalışmasında yer alacaktır. Aile vizesinin hangi durumlarda alınabileceği, seyahatinizden kaç gün önce Gaziantep Vize Başvuru Merkezi’ne ulaşması gerektiği konusunda da danışmanınız sizleri bilgilendirecektir. Yakınlarınızı görebileceğiniz bir İrlanda vizesini şimdi Gaziantep Vize Başvuru Merkezi aracılığını kullanarak alabilirsiniz. Olumlu bir cevap almanızı sağlamak amacı ile verilen bu hizmetin tüm detayları, kapsamı ve de ücretini de destek ekibi tarafından sizin için sağlanmaktadır.

Aile Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İrlanda aile vizesi sonuçları kaç günde çıkar, evraklar kaç günde incelenir gibi konuları merak eden vatandaşların; aradıkları yanıtların tamamı uzman vize danışmanları tarafından kendilerine verilmektedir. Gaziantep Vize Başvuru Merkezi çalışanlarının sık sık yaptığı bilgilendirme, uyarı ve de önerilerin neticesinde; aile ziyareti vizelerinizi sağlıklı bir şekilde alabilirsiniz. Vatandaşların vize müracaatlarında karşılaşmaları muhtemel olan sorunlu dönemleri aşmalarında da vize personelleri yardımcı olmakta ve de yaşadıkları deneyimler neticesinde kendilerini doğru ve de profesyonel bir şekilde yönlendireceklerdir. İrlanda vizesine dair yapacakları vize müracaatlarının sonuçları 35 gün içerisinde tarafınıza ulaştırılmakta olup, süresi daha da uzatacak olan durumlardan kaçınmanız için danışmanınız elinden geleni yapmaktadır.

İrlanda Aile Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Standart Evraklar

1.Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Nüfus cüzdanınızı 2020 senesinde ki kimlik kartına göre güncellemiş olmanız gerekmektedir. Resmi kuruma yapacağınız bu müracaatta eğer yeni kimlik kartınız elinize ulaşmadıysa; geçici kimlik suretinin de fotokopisini sunabilirsiniz.

2.Pasaport

Pasaportunuzun ibrazını yağarken ayrıca geçmişte aldığınız herhangi bir vize varsa; kimlik fotokopiniz ile o işlemlere ait fotokopileri de sunmanız gereklidir. Aile ziyareti vizesini kaç gün alacağınızı kendiniz belirtmekte özgürsünüz. Dolayısı ile çıkmak istediğiniz seyahatin son gününü esas alarak pasaportunuzun güncel işlenebilir durumunu hesaplayabilirsiniz. 1 aylık bir vize talebinde bulunmak istiyorsanız; toplamda asgari olarak en az 7 aylık geçerliliği olan bir pasaport sunmanız gerekmektedir.

3.Banka Hesap Dökümü

Son altı ayı kapsayacak şekilde hazırlanan banka hesap özetinizin yanı sıra; kaşeli ve imzalı olarak en az 5.000 TL limit gösteren bir banka hesabı da sunmanız gerekmektedir.

4.Ek Gelir Beyanı

Tüm vize adaylarının bu belgeyi sunması beklenmemektedir. Ek geliri olan başvuru sahipleri bu beyanlarda bulunabilirler.

5.Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Nüfus kayıt örneğini sunan adaylar, bu belgeyi kurumdan almaları halinde en detaylı sunumu yapmış olacaklardır. İrlanda Konsolosluğu da detaylı bir ibraz beklemektedir.

6.Davet Mektubu

Davet sahibi olan kişi sizi ziyaret kapsamına giren bir vize alabilmeniz için size bu daveti sunmalıdır. Kişi; ikamet ettiği İrlanda’dan tarafınıza bir davet sunarak, beyanlarınızın doğruluğunu sağlamalıdır. Ne kadar süre ile ülkede kalacağınıza dair de beyanda bulunmalıdır.

7.Güncel Fatura

Davetiye sahibi bulunduğu konum nedeni ile güncel olarak ikamet ettiği konuta dair; elektrik, su ya da telefon faturası gibi destekleyici bir belge de davetiye ile beraber göndermelidir. Faturalar adına kayıtlı olmalıdır.

8.Davet Sahibine Ait Fatura

Sizi davet eden yakınınız eğer ülkenin vatandaşı ise; pasaportunun fotokopisini, oturum izni bulunan birisi ise de; oturum belgesinin fotokopisini ve de GNIB kartının kopyasını, İrlanda vizesinin ve de göçmenlik mührünün bulunduğu sayfaların fotokopilerini sunmalıdır.

9. Davet Sahibine Ait Banka Hesap Özeti

Mesleki Evraklar

Çalışanlar İçin;

1.İş Yeri yazsı

2.Oda Kayıt Belgesi

3.Şirkete Ait İmza Beyanı

4.Vergi Levhası

5.SGK İşe Giriş Belgesi

6.Maaş Bordrosu

Memurlar İçin;

1.Çalışma Belgesi

2.İzin Belgesi

Emekliler İçin;

1.Emeklilik Belgesi

2.Emekli Maaşı Hesap Cüzdanı

Ev Hanımları İçin;

1.Sponsorlarına Ait Belge

Vize Başvuru İşlemleri - Vize Ofisi