Kanada Oturum Başvurusu Nasıl Yapılır?

İstihdamı güçlü olan bir alanda çalışabilmek ve Türkiye Cumhuriyeti’nden ya da üçüncü bir ülkeden başvuruları gerçekleştirerek, ihtiyaç duyulan alanlarda kendinizi geliştirebilmek için başvurularınızı hızla gerçekleştirebilirsiniz.

 • Sizler de ekonomiye katkı sağlayacak olan alanlarda kâr elde edebileceğiniz işlerle meşgul olabilmek için öncelikle çalışma iznini elde etmelisiniz. Yüksek öğrenimi bitirenlerin, meslek erbabı olanların ve en çok tercih edilen alanlarda diploma sahibi olan kişilerin bu başvuruları gerçekleştirebileceğini vurguluyoruz.
 • Üniversitenin çeşitli alanlarında görev alan ve endüstri, petrol veya teknoloji alanlarında çalışan kişilerin örnek olarak yansıtılabileceği bu gruplara dahil iseniz hemen başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Çalışma vizesini aldıktan sonra, 2 yıl tam zamanlı olacak şekilde çalışmalı ve daha sonra göçmenlik başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ancak bu meslek gruplarında yükseköğrenimin gerekmediği hallerde Kanada çalışma vizesi ile hedeflerinize ulaşabilirsiniz. Bu durumda ise dadı veya hasta bakıcısı olmak, ağır sanayi makinelerinin operatörlüğü yapmak veya inşaatlarda çalışmak, başvuru yapmak için yeterli olacaktır.
 • Göçmen olarak başvuru yapabileceğiniz çalışma vizesi sayesinde Kanada’da yaşamanızı sürdürmek istediğinizde İngilizce dil bilginizin ya da Fransızca seviyenizin iyi olması gerekmektedir.
 • Okuduğunuzu anlayabilecek, söylenenleri çevirebilecek ve yazmanız istenen metinleri hatasız ve doğru bir şekilde hazırlayabilecek durumda olmanız, bu başvurular için geçerli olacağınızı gösterecektir.
 • Bu sayede meslek gruplarınıza ilişkin olarak başvurularınızı sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Hangi şartlar uygun olmanız halinde başvuru yapabileceğinizin yanıtını sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

Kanada Oturum Başvurusu

Kanada Çalışma İzni

Kanada dünyanın refah seviyesi en yüksek şehirlerinden bir tanesidir. Bu sebeple Kanada’da çalışmak için her yıl binlerce kişi başvuru yapmaktadır. Kanada tarafından yalpan tüm vize başvuruları çok detaylı olarak değerlendirilir. Kanada çalışma izni almak için gerekli bazı şartlar bulunmaktadır.

 • Kanada’ya gitmenin en kolay yolu olarak çalışma vizesi alarak gitmek olarak düşünülür. Fakat Kanada çalışma vizelerini onaylarken Kanada’da başvuru yapılan iş ile ilgili ciddi bir açık kadro olması durumunda onay vermektedir. Yani başvuru yapılacak iş ile ilgili meslekle alakalı personel eksikliğinin olması gerekir.
 • Kanada’da çalışma amaçlı vize almak için Kanada iş ilanları üzerinden firmalarla iletişime geçerek firma tarafından davet mektubunun gönderilmesi gerekir. Bir yabancı, açık iş ilanlarına başvuru yaparken yabancı çalışan ile kadro doldurulduğunda Kanada’nın ekonomisine katkı sağlayacağına inanıldığı durumda vize onaylanır.
 • Kanada göçmenlik başvurusu 38 meslek arasından başvuru yapanların daha avantajlı olduğunu belirtmiştir. Bu mesleklerden en önemlileri, yer ve deniz bilimcileri, makine, maden, inşaat, kimya, uzay, petrol, jeoloji, bilgisayar mühendislikleri, bilgisayar programcılığı, fizyoterapi, sağlık güvenlikçisi, odyolog, terapist, marangoz, denetçi, elektrik, su, gaz tesisatçısı, makine teknisyeni gibi mesleklerdir.
 • Kanada çalışma vizesi alırken özellikle eğitim düzeyi çok önemlidir. başvuru yapılacak iş ile alakalı bir lisans ve lisansüstü eğitim almış olmak çok önemlidir. ayrıca süre bittiğinde ülkeden ayrılacağına dair ve Kanada’da iken geçimi sağlayabileceğine dair güvence verilmelidir.
 • Kanada, katar çalışma vizesi kaç günde çıkar, başvuru doğru ve eksiksiz bir şekilde yapıldığında çalışma vizesi 6 ay içerisinde sonuçlanmaktadır. Fakat çalışma daveti için Kanada’daki bir firmadan davet alındığı zaman 90 gün içerisinde tüm işlemlerin tamamlanarak evrakların teslim edilmesi gerekir.

Kanada Çalışma Vizesi Uygunluk Şartları 2023

 • Vizenizin bitiminde ülkeyi terk edeceğinize dair yetkilileri ikna edecek biçimde başvurularınızı gerçekleştirmelisiniz. Bu sayede daha sonraki başvurularınızın vize reddi ile sonuçlanma ihtimalini daha düşük seviyelerde tutabilirsiniz.
 • Diğer yandan bu vize türüne uygun olabilmeniz için yaşamınız boyunca şahsi olarak veya aile bireyleri ile birlikte yaşayacağınız süreçlerde geçiminizi sorunsuz ve yardımsız bir şekilde sürdürebilmelisiniz. Maddi kaynağın yeterli olması halinde başvurularınızın olumlu bir şekilde süreceğini aktarabiliriz.
 • Diğer bir şart ise suç teşkil eden durumlarla karşılaşmamış olmanızdır. Herhangi bir suçtan ceza almadığınızı ispatlamanız halinde, süreçlerin istediğiniz şekilde ilerleyeceğini görebilirsiniz.
 • Bununla birlikte Kanada’da yaşayan yerli halkın güvenliğini tehdit edecek unsurlara sahip olmadığınızı raporlarla ve tıbbi muayeneler ile ispat etmeniz istenebilir. Böyle bir durumda sizden istenecek olan aşamaları tamamlamalı ve sonuçların olumlu olması halinde başvurularınızı sürdürmelisiniz.
 • Çalışacağınız iş yerinde işverenin yasaklı işlerle ilgilenmemesi ve tüm belgelerin hazırlanması gerekmektedir.

İki türde alabileceğiniz çalışma izinlerinin birincisi işverene özgü olarak adlandırılırken, diğeri ise açık çalışma izni şeklinde isimlendirilmektedir.

Vasıflı işçilerin ekonomiyi destekleyecek projelerinin bulunması halinde sürekli çalışma izni için başvurabileceklerini belirtmekteyiz. Sürekli olarak çalışabileceğiniz Federal Yetenekli işçi veya ticaret programı ile Kanada deneyimi sınıflandırması alanlarında hangi şartlara sahip olmanız gerektiğinin yanıtını aktarıyoruz. Kanada vizesi için tıklayın.

Kanada Çalışma İzni Evrakları 2023

 • Çalışma izni formunun İngilizce ya da Fransızca dillerinden birisinde hazırlanmış olması gerekmektedir.
 • Pasaportunuzun geçerliliğini korumasına dikkat edilmelidir.
 • Biyometrik fotoğrafların istenen ölçülerde olması gerekmektedir.
 • İşverenin davet ettiği mektubun elinize ulaşmış olması gerekmektedir.
 • İmzaladığınız sözleşmeyi ibraz etmeniz istenmektedir.
 • Hangi işe girecekseniz, gerekli şartları taşıdığınızı gösterir belgeleri ve diplomaları ilave etmeniz gerekecektir.
 • Daha önce çalıştığınız yerden temin edeceğiniz referans mektuplarını dosyanıza ekleyebilirsiniz.

İşlemlerinizin sorunsuz bir şekilde ilerlemesi için Vize Ofisi merkezlerimizle iletişime geçebilirsiniz. Hatasız ve eksiksiz olarak tamamlanacak olan süreçlerin sizi memnun edeceğini görebileceksiniz. Bulunduğunuz konuma göre en yakın ofislerimize danışarak sonuçları elde edebilirsiniz.

Kanada Çalışma ve Oturma İzni Nasıl Alınır?

Kanada’ya yerleşen mülteciler, hükümet destekli mülteci programı ya da mültecilerin özel sponsorluğu programı kapsamında oturum ve çalışma izni almaktadır.

Kanada’da Nasıl Kalıcı Olunur?

Kanada’da kalıcı olarak yerleşebilmek için vatandaşlık alınması gerekmektedir. Vatandaşlık başvurusu yapmak için öncelikle kalıcı oturum iznine sahip olunmalıdır.

Work And Travel

 • Vize Ofisi merkezlerimiz üzerinden bilgileri elde edebileceğiniz alanlardan birisi olan Work And Travel hakkında merak ettiğiniz detayları sorabilirsiniz. IEC programı kapsamında Kanada seyahatlerinizi hızla gerçekleştirebilmek ve aynı zamanda çalışma hayatına atılabilmek için harekete geçebilirsiniz.
 • Uluslararası anlaşmaların iki ülke arasında sağlanması halinde programa katılım sağlayabilirsiniz. Katılımcı ülke ve Kanada arasında gerçekleştirilecek olan bu anlaşmaların ardından organizasyonlara dahil olabilirsiniz.
 • Sizler için hangi programlara dahil olabileceğinizi ve toplamda 3 adet olan türlerde incelemeleri gerçekleştirebileceğinizi aktarıyoruz. Kanada seyahatlerinizi yapabileceğiniz programlarda çalışma şartlarını nasıl elde edeceğinizi aktarmaya devam ediyoruz. Çalışma ve tatil, Genç profesyoneller ve Uluslararası işbirliği stajı olarak üç kategoride değerlendirmeleri yapabilirsiniz.
 • Bir yandan tatilinizi gerçekleştirirken, diğer yandan geçici işlerle meşgul olmak istediğinizde çalışma ve tatil programına dahil olmanız gerekmektedir. Ancak bu başvuruları gerçekleştirmenizde öncelikle çalışma izni almanız gerekecektir.
 • Şirketlerden çalışabileceğinize dair davetiyeleri almadan ve aynı anda birden fazla iş yerinde çalışabileceğiniz durumlarda bu kapsamda harekete geçebilirsiniz. Nakit paralara ihtiyaç duyduğunuz anda sizler için en iyi ve faydalı süreçlerin bu sayede tamamlanabileceğine dikkat çekiyoruz.
 • Diğer bir alanda ise genç profesyoneller olarak başvuru yapacağınıza dikkat çekiyoruz. Böylelikle işlerinizin daha fazla profesyonellik gerektirdiği durumlarda harekete geçebilirsiniz. İşverene özgü olacak şekilde izinlerin alınmasının ardından, Kanadalı şirketlerden alacağınız teklifler üzerine başvuruları gerçekleştirebilirsiniz.
 • Kanada’da konakladığınız ve yaşamınızı sürdürdüğünüz süreçler boyunca işverenin bulunduğu yerde ve aynı alanda çalışmanız şarttır. Bu sayede sizler de harekete geçerek doğru tercihleri hemen gerçekleştirebilirsiniz.

Son olarak uluslararası işbirliği stajı ile başvuru yapmanızın şartlarını merak ediyor olabilirsiniz. Çalışmak istediğiniz alanda yurt dışı şirketleri sayesinde deneyim kazanmak amacıyla bu alan sizler için en uygun hale getirilecektir. İşverenle anlaşmalı olarak çalışma izinlerini almanız gerekmektedir.

 • Staj yapabileceğiniz alanlarla ilgili olarak iş tekliflerini almanız gerekmektedir. Belirli bir mezuniyetinizin olması halinde alanlarınıza göre başvuruları gerçekleştirebilirsiniz. Ancak ülkede kaldığınız süreler boyunca işverenle aynı yerde çalışmanız zorunlu olacaktır.
 • Tanınmış organizasyonlara başvuru yaparak Word And Travel programı kapsamında 1 yılı geçirebilirsiniz. Seyahat edebileceğiniz ülke olarak Kanada’yı ziyaret ederek, gençlerin çalışabileceği alanlarda kendinizi geliştirme şansını elde edebilirsiniz.
 • Bu kapsamda başvurularınızı gerçekleştirirken, sizlere sağlanacak olan kolaylıkları elde etmeniz için 30’dan fazla ülkeyi kapsayan şartlara göz atabilirsiniz.
 • Ancak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak başvuru yapacaksanız, bu kapsam dışında kalacağınızı aktarabiliriz. Bunun nedeni ise Türkiye’nin anlaşma yapılan ülkeler arasında yer almamasıdır.
 • Türk vatandaşların Work And Travel kapsamında yapacakları başvurularda mutlaka tanınmış organizasyonları tercih etmeleri gerekmektedir.
 • Gerekli desteklerin alınması için hangi şartları yerine getirmeniz gerektiğinin yanıtını sizlere aktaracağız. Bizleri arayarak sorularınızı paylaşabilir ve davetiye turlarının içeriklerine göz atabilirsiniz.
 • Vize türleri ve çalışma izni ile oturum izni konularında bizleri rahatlıkla arayabilirsiniz. Evrakları güncel bir şekilde hazırlamanız ve sunmanız için gerekli titizliği gösteriyoruz. Güvenilir bir biçimde kararları alabilmeniz adına sizleri bekleyen fırsatlardan hemen faydalanabileceğinizin altını çizmekteyiz.
 • Günler öncesinden başvurularınızı gerçekleştirerek, seyahatlerinizi aksatmamaya özen göstermeniz gerektiğinin altını çizmekteyiz. Davet turlarını takip etmenizi ve fırsatları kaçırmamaya dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz. Sizler de doğru zamanla ile adımlarınızı atabilir ve kaliteli sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.
 • Başvurularınızı uygun olarak gerçekleştirmeniz halinde çalışma izinlerini nasıl alacağınıza dair yardımları gerçekleştiriyoruz. Davetiye turları kapsamında adımlarınızı hızla atabileceğinize dikkat çekiyoruz.

Kanada Oturum İzni

Yüz binlerce kişinin her yıl Kanada’da sürekli oturum iznini elde etmek için başvuru yaptığını belirtebiliriz. Buna göre sözler de oturum alabilmenin şartlarını öğrenmek ve göç ederek kalıcı oturuma sahip olabilmek için hangi şartlara sahip olmanız gerektiğini bizlerden öğrenebilirsiniz.

 • Kanada’da yaşamanızı sağlayacak olan şartları yerine getirmeniz halinde bu fırsatları yakalayabilirsiniz. Öğrenci veya işçi olarak geçici oturum iznine sahip olmanız halinde, kalıcı olarak ikameti elde etmek adına başvurularınızı gerçekleştiremeyeceğinizin altını çizebiliriz.
 • Farklı bir ülkeden mülteci olarak Kanada’ya yerleşen ve çeşitli programlara dahil olan kişilerin oturum izni alması mümkün hale gelmektedir. Ancak mülteci olduğunuzu belirtseniz dahi, her başvuru sahibi için bu izinlerin verilmesi söz konusu olmayacaktır.
 • Göçmenlik ve Mülteci Kurulu tarafından yapılacak olan değerlendirmeler sonucunda gerekli şartları taşıdığınızdan emin olmanız ve kontrollerin sağlıklı bir biçimde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu sayede başvurularınızın sonuçlarını olumlu bir biçimde almanız mümkün olacaktır.
 • Dış politikanın etkisiyle veya yapılan yeni düzenlemelerle sürekli olarak değişim içerisinde olan Kanada’da oturum izni için başvurularınızın karmaşık bir yapıda olduğunu belirtmek mümkündür. Toplamda 5 ana kategoride değerlendirilecek olan başvurularınızda farklı şartlara sahip olmanız beklenmektedir.

Kanada Oturum Vizesi Nasıl Alınır?

Kanada oturum izni almak için yapılan başvuru büyük zaman alan karmaşık bir yapıdadır. Dış politika ya da yeni düzenlemeler sonucu işlemler sürekli olarak bir değişim halindedir.

İşadamı Olarak Oturum İzni

İşadamlarının yatırımcı, girişimci ve serbest meslek sahibi olarak 3 farklı sınıfta oturum izni alabilmek için başvuru yapacaklarına değinmekteyiz. Tecrübelerinizi ispat ederek, belirli seviyelerde varlıklara ulaşmanızın ardından yapacağınız bu yatırımlar sayesinde oturum hakkını elde edebilirsiniz.

 • Girişimci olarak yapacağınız başvurularda işletme sahibi olmanız yeterlidir. Diğer yandan 3 yıllık süreçte tam zamanı bir şirkete sahip olmanız gerekecektir. Serbest meslek sahibi olarak istihdam yaratacak fikirlerinizin olması gerekecektir. Böylece Kanada sosyal yaşamına ve ekonomisine katkı sağlamanız gerekmektedir.

kanada Nitelikli İşçi Olarak Oturum İzni

Eğitim seviyeniz, dil yeterliliğiniz, iş tecrübeleriniz ve alacağınız davet mektupları sayesinde Kanada’da oturum iznini nitelikli işçi vasfında alabilirsiniz. Kanada’ya kolayca uyum sağlayıp sağlamayacağınıza dair birtakım kriterlere uygun olmanız halinde tüm aşamaları sorunsuz bir şekilde tamamlayabileceğinizi aktarabiliriz.

kanada Şehir Adayı Olarak Oturum İzni

 • Hangi şehirde yaşamak istiyorsanız, Göçmenlik Bürosu yetkili ile iletişimde kalabilir ve şehirlerin adaylık durumlarını öğrenebilirsiniz. Başvurularınızın kabul edilmesinin ardından vatandaşlık için başvuruların gerçekleştirilmesinin zorunlu olduğunu belirtmekteyiz.

kanada Aile Kategorisinde Oturum İzni

 • Aile üyelerinin Kanada’da olması halinde, sponsorluklarıyla oturum izni başvurularını gerçekleştirebilirsiniz. 3 ile 10 yıl arasında sponsor olacaklarını beyan etmeleri halinde bu başvurularınızın olumlu bir şekilde sürdürüleceğini aktarabiliriz.

kanada Seçilmiş Göçmenlik Alanında Oturum İzni

Özel bir sözleşme ile Quebec eyaletinde yaşamak isteyenlerin daimi işçi, işadamı, öğrenci, aile, mülteci veya geçici işçi alanlarında başvurmaları gerekmektedir.

 • Bu sayede gerçekleştirilecek olan başvuruların ardından sosyal yardımlardan faydalanma, çalışma ve eğitim görme, vatandaşlık, yasalar tarafından korunma ve buna benzer hakları elde etmek mümkün olacaktır. Ancak oy kullanma ya da güvenlik izni gerektiren işlerde çalışma gibi hakların mevcut olmayacağını aktarabiliriz.
 • Oturum iznini alabilmek için sağlık raporu, oturum izni formu, ücretlerin ödendiğine dair dekontlar, diploma, dil testi sonuçları ve diğer belgeleri hazırlamanız gerekmektedir. Vize Ofisi merkezlerimiz aracılığıyla bu başvurularınızı sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilmek adına destekleri alabilirsiniz.
 • Hangi belgeleri sunacağınızın yanıtını aktaracak olan ekiplerimiz sayesinde tüm detayları elde edebileceksiniz. Sizler için kişisel evraklardan, mesleki durumlarınızı gösterir evraklara kadar pek çok detayın yer alacağını unutmamalısınız. Bu sayede eksiksiz ve hatasız bir biçimde başvurularınızı nasıl gerçekleştireceğinizin yanıtını almış olacaksınız. Sizleri mağdur etmeyecek adımların atılması için ekiplerimiz muhteşem fırsatları sunmaya devam edecektir.

Kanada Vatandaşlığı

 • Kanada’da doğan, Vatandaşlık Yasası ile vatandaşlık hakkını elde eden, başvurularınızın kabul edilmesi neticesinde vatandaşlığa geçen, ebeveynlerinizin Kanada vatandaşı olması sebebiyle başvurularınızın kabul görmesi sayesinde bu hakkı elde eden veya en az bir ebeveyninizin Kanadalı olması halinde vatandaşlığa geçen kişiler arasında yer alabilirsiniz.
 • Sizler de tüm bu hususların değerlendirilmesi için Vize Ofisi merkezlerimiz üzerinden değerlendirmelerin yapılmasını talep edebilirsiniz. Hangi durumlarda vatandaşlık hakkını elde edemeyeceğinizin yanıtını da sizlerle paylaşmış olacağız.
 • Yabancı diplomat olan ailelerin çocukları, vatandaşlığı iptal edilenler ve başvurusundan vazgeçen ve başvurularını tekrar etmeyen kişilerin vatandaşlık hakkını elde etmeleri mümkün olmayacaktır.
 • Sizler de otomatik olacak şekilde Kanada vatandaşı olma hakkını elde edemiyorsanız, başvurularınızı gerçekleştirmek için en doğru prosedürleri bizlerden öğrenebilirsiniz.
 • Kanadalı birisiyle evlenen, Kanadalı tarafından evlat edinen, mülteci olan ve sürekli oturum izni ile belirli yıllar Kanada’da yaşayan kişilerin vatandaşlık hakkını elde edebileceklerini aktarmaktayız.

Bununla birlikte başvurularınızı gerçekleştirmeli ve uygun kriterler üzerinden şartlarınızın araştırılmasını talep etmelisiniz. Sizler de sahip olduğunuz şartlar çerçevesinde bu hakları elde edip edemeyeceğinizin yanıtını bizlerden alabilirsiniz.

Sürekli oturum iznine sahip olan, Kanada’da yaşadığı süreleri belirtecek olan ve gelir beyanlarında uygun şartlarda olan kişilerin, dil yeterliliğe sahip olduklarını ispat etmeleri ve Kanada’nın yaşamına uyumlu olduklarını belgelemeleri halinde başvuruları kabul edilecektir.

 • Hangi hareketlerin ve adımların yasaklı olduğunu bilmeniz ve bunlardan kaçınmanız halinde başvurularınızın olumlu olacağını aktarabiliriz. Sizler de karmaşık bir evrak listesiyle karşılaşacağınızdan, başvuru sürecini takip edecek olan deneyimli ve profesyonel ekiplerimizle iletişime geçebilirsiniz.
 • Telefon veya mail üzerinden ulaşabileceğiniz ekiplerimiz sayesinde herhangi bir gecikmenin söz konusu olmayacağını görebileceksiniz. Online olarak tüm adımların kaliteli biçimde atılacağından haberdar olacaksınız.
 • Hangi yaşta olursanız olun, daimi ikametinizin olması halinde tüm koşulları yerine getirebilirsiniz. Göçmenlikten veya dolandırıcılık gibi suçlardan dolayı inceleme geçirmemiş olmanız halinde ve ülkeden çıkışınızın verilmediği hallerde oturum izninizle ülkede kalabilirsiniz.
 • Fiziksel olarak Kanada’da kalmanız gereken süreleri tamamlamanızın ardından başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuzdan önceki 6 yıllık süreçte 1460 günlük süreçte veya 4 takvim yılının her birisinde 183 günlük süreçte ülkede bulunmanız gerekmektedir. Daimi ikametinizi aldığınız tarihten itibaren bu hesaplamaları gerçekleştireceğinizin altını çizen ekiplerimiz sizlere yardımcı olacaktır.

Kanada Vatandaşlık Başvurusu 2023

Başvurularınızı gerçekleştirebilmeniz için almanız gereken başvuru paketinin içeriği hakkında merak edilenleri yanıtlıyoruz. Profesyonel ekiplerimiz sayesinde çocukların ve yetişkinlerin ayrı ayrı sahip olmaları gereken paketlerden haberdar olabileceksiniz.

 • Aynı anda veya farklı zaman dilimlerinde başvurularınızı gerçekleştirebileceğinizin altını çiziyoruz. Hangi formları hazırlamanız gerektiğinin yanıtını verecek olan ekiplerimiz sayesinde temin edebileceğiniz bu belgelerin ibrazını gerçekleştirebileceksiniz. Ayrıca ücretlerin de sorunsuz bir şekilde yatırılması için gerekli özveriyi sergiliyoruz.
 • E-posta veya doğrudan adreslerden iletişime geçmeniz halinde başvurularınızın kabul göreceğini aktarabiliriz. Kanada’yı keşfedebilmeniz için gerekli olan bilgilerin aktarılacağı kılavuzları incelemeniz istenecektir.
 • Böylece eksik bir bilginin olmamasına özen gösterilmektedir. Sınav veya mülakat tarihlerinin takibi ve duyurularının sağlanması için sizlerle birlikte hareket ediyoruz. Gerekli detayları elde edebilmek için sizler de hemen bizleri arayabilirsiniz.
 • Davetlerin sağlanması, başvuruların sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi, vize ücretlerinin yatırılması ve vatandaşlığınızın sağlanması halinde hangi adımların atılacağının netleşmesi için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Hızlı bir şekilde hareket edebilir ve uzmanlarımızdan gerekli yanıtları hemen almaya başlayabilirsiniz.
 • Vatandaşlığa geçiş öncesinde ve sonrasında sizleri nelerin beklediğinin yanıtını aktarabilmekteyiz. Bizleri arayarak gerekli bilgileri alan vatandaşlarımızın vize reddi alma ihtimallerinin daha düşük olduğunu da her fırsatta vurguluyoruz.

Kanada Göçmenlik Vizesi 2023

Her ne kadar Vize Ofisi olarak Göçmenlik alanında başvuru veya herhangi bir işlemi gerçekleştiremiyor olsak dahi, sizleri bilgilendirecek içeriklere yer vermeye devam ediyoruz. Aklınıza takılan pek çok konuyu açıklığa kavuşturabilmek için sitelerimizi ziyaret edebilirsiniz.

 • Kaliteli bir yaşam imkanını sunmakta olan Kanada’da göçmen statüsünde yaşamınızı sürdürebilirsiniz. Uzun süreli olarak oturum hakkını elde edebilmek için göçmen olarak bulunmak gerekmektedir.
 • Göçmenlik Başvurularını ilgili kurumlar üzerinden gerçekleştirmeniz halinde bu imkanlara ulaşabilirsiniz. Başvuru formlarının online platformlarda elde edilmesinin ardından, değerlendirmeleri gerçekleştirecek olan yöneticilerle iletişime geçebilirsiniz. Sizler de herhangi bir aksiliğin yaşanmaması halinde 6 ay içerisinde sonuçlanacak olan başvurularınıza dair detayları öğrenebilirsiniz.
 • Yapacağınız başvurularda bazı niteliklere göre değişen şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Böylelikle bu konuda destek alacağınız kişi veya kurumların hükümetten alacakları sertifikayı bulundurmaları gerekmektedir. ICCRC olarak adlandırılan bu sertifika sayesinde pozisyonlarınıza değişecek olan şartları elde etmeniz ve hangi alanları kapsadığını öğrenmeniz mümkün olacaktır.
 • Eğer yakınınızın Kanada’da oturum izni varsa veya göçmen statüsünde yaşama hakkını elde etmiş ise bu durumda aile birleşmesi yoluyla başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Sizlere sponsor olacak kişiler sayesinde işlemlerinizin hızla gerçekleşeceğini belirtebiliriz.
 • Kanada Hükümeti’nin şartları çerçevesinde, asgari ücretle çalışan birisinin sponsor olması mümkün değildir. Belirli seviyelerde gelirlerin mevcut olduğunu ispatlaması istenmektedir. Diğer yandan aile bireylerinin sponsorluğunda gidecek olan kişilerin eş veya reşit olmayan çocuklardan olması gerekmektedir.
 • Ülkede kendi içini yaşmak isteyenlerin kültürel anlamda veya sporsal faaliyetlerde yeteneklerinin olması gerekmektedir. Bu sayede gerekli destekleri alarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Girişimci kategorisinde yapmak istediğiniz başvurularda yenilikçi fikirlerinizin ön planda olması ve buna yönelik organizasyonlara katılabileceğinizi gösterir onayları elde etmiş olmanız gerekmektedir.

Göçmen olarak Kanada’ya yerleşmek isteyen kişilerin express entry kategorisinde başvurmaları gerekmektedir. Yaş, eğitim düzeyi, iş deneyimleri ve İngilizce dil seviyesinin yeterli olmasına bağlı olarak gerçekleştirilen puanlamalar neticesinde en yüksek noktalara ulaşan kişilerin daha pratik bir şekilde hareket edebileceğini vurguluyoruz.

 • Buna göre sizler de online olarak profilinizi oluşturabilir ve kanıtlayabileceğiniz bilgileri paylaşacağınız bu alanlarda niteliklerinizi belirtebilirsiniz. Dünyanın her noktasından yapılan başvuruların havuza düşmesinin ardından 1 yıl olarak burada kalması sağlanmıştır. Buna göre belirli bir puana ulaşılmasının ardından davetiyelerin hükümet tarafından gönderileceğini belirtebiliriz.
 • Davetiyelerin gelmesinin ardından İngilizce ya da Fransızca olarak eklenecek olan belgelerle birlikte başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Kişisel bilgilerinizin, referans bilgilerinizin ve deneyimlerinize dair alanların hatasız ve eksiksiz bir şekilde tamamlanmış olması durumunda sonuçların olumlu bir şekilde ilerleyeceğini aktarabiliriz.
 • Hükümetin talep edeceği doğrultuda hazırlanacak formların hazırlanmasının ardından ek olarak istenecek prosedürlerin yerine getirilmesi gerekmektedir. Geçmişte yaptığınız seyahatleri gösterir pasaport bilgilerinizle birlikte fotoğraf, adli sicil kaydı ve maddi durum gösterir banka hesap dökümlerinin güncel bir şekilde ilave edilmesi gerekmektedir. Belirli bir puanın üzerine ulaşan kişilerin iş deneyimlerine bakılmaktadır.
 • Formların doldurulması esnasında son kısımda yer alan iletişim alanlarında herhangi bir eksikliğin ve hatanın bulunmaması gerekmektedir. E-mail veya ikamet adreslerinin güncel bir şekilde belirtilmesi gerekecektir.
 • Bu sayede kapsamlı bir şekilde hareket edebilir ve aktaracağınız detaylar sayesinde problemsiz bir şekilde ilerleyebilirsiniz. Kimlik bilgilerinde ve ulaşım alanlarında hatasız yapılan başvuruların daha kısa sürede sonuçlandığını belirtmek mümkündür. Bununla birlikte ödenecek olan ücretleri 2021 yılı için güncel olarak öğrenebilirsiniz.

kanada Nitelikli Göçmenlik Programı

Kanada’ya seyahatlerinizi vatandaşlık ve göçmenlik kategorileri arasında yer alan Nitelikli Göçmenlik Programı içerisinde gerçekleştirebilmek için şartlarınızı netleştirmeniz gerekmektedir. Vize Ofisi merkezlerimiz aracılığıyla sizlere en yakın ofislerimizle iletişime geçebilirsiniz.

 • Bu sayede aklınızdaki soru işaretlerinden kısa sürede kurtulabileceğinizin farkına varabileceksiniz. Sizler için tüm süreçlerin takipçisi olan ekiplerimize mail veya telefonlar üzerinden ulaşabilirsiniz. Böylelikle göçmen olarak gitmeyi düşündüğünüz Kanada’da sizleri nelerin beklediğine yönelik yanıtları alabileceksiniz.
 • Başvurularınızı birden fazla yöntemlerle gerçekleştirebileceğinizi açıklıyoruz. Buna göre sizler de mesleğinize veya aile bireylerinin mevcut durumlarına göre değişen şartlarda nitelikli göçmenlik programı kapsamında başvurularınızı gerçekleştirebilmenin pratik yollarını görebileceksiniz. İşte sizler için hangi yöntemlerle başvuru yapabileceğinizin yanıtını aktaracak olan ekiplerimize hemen danışabilirsiniz.

Kalifiye İşçilerin ve Profesyonellerin Başvurusu

Kanada’ya yerleşmek ve çalışmak için bazı eğitimlerin ve iş tecrübelerinin kazanılmasını şart koşan bu kapsamda başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

 • Eğitiminizi ve mesleğinize yönelik tüm aşamaları tamamlamanızın ardından yeterliliğinizi ispat etmeniz halinde bu başvuruları yapabilirsiniz.
 • Quebec bölgesi dışında ikamet etmenize ve çalışmanıza izin veren bu kategoride hangi kriterlerden başvuruda bulunacağınızın yanıtını sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

kanada Nitelikli Meslek Sahiplerinin Başvurusu

Belirli mesleklere sahip olan ve nitelikli bir meslek sahibi olarak başvuru yapmak isteyen kişilerin Kanada’da daimi ikamet almaları çok daha kolay ve pratik olacaktır. Sizler de bu aşamalar hakkında bilgileri almak istediğinizde ofislerimizi ziyaret etmeyi ihmal etmemelisiniz.

kanada Ticari Göçmenlik Başvuruları

Quebec bölgesi dışında kalan yerlerde iş kurmak ve bazı yatırımları gerçekleştirmek için bu kapsamda başvuru yapabilirsiniz. Yatırımcıların ve girişimcilerin başvuru yapması gereken kategoriler olarak bilinmektedir.

 • Serbest meslek sahiplerinin de bu kapsamda değerlendirilecek olan başvurularında belirli kriterlere sahip olması gerekmektir. Çiftçilik yapanlar, sporla ilgilenenler, sanatsal ve kültürel faaliyetlerle adını duyuranlar ile sanatçıların katılabileceği alanlardandır.

kanada Bölgesel Adaylıklar İle Başvuru

Nitelikli Göçmenlik programı kapsamında değerlendirilecek olan alanlardan birisi olarak bölgesel adaylıklar karşınıza çıkacaktır. Buna göre vilayetlerde veya bölgelerde yerleşip çalışmanız mümkün olacaktır.

 • Ancak Kanada’nın sizi bu hususta aday göstermesi gerekmektedir. Hangi şartlarda bu kapsamda değerlendirileceğinizin yanıtını Vize Ofisi olarak aktarmaktayız. Tüm vatandaşlık sorunlarınızı danışmanlarımızla paylaşarak gerekli yanıtları hızla alabilirsiniz.

kanada Quebec Bölgesi İçin Başvurular

Quebec adı verilen bölgede yerleşebilmek ve çalışabilmek için bazı şartları taşımanız gerekmektedir.

 • Kalifiye işçiler ve iş adamları statüsünde değerlendirilmeniz halinde bu bölge için seçilebilirsiniz. Quebec hükümeti tarafından uygunluğunuzun onaylanmasının ardından gerekli yanıtları hızla alabilirsiniz. Başvurularınızın tamamlanmasının neticesinde hedeflerinize ulaşabileceğinize dikkat çekiyoruz.

Kanada Tecrübeliler Sınıfının Başvurusu

Kanada’da çalışma hayatına atılan ve belirli tecrübelere ulaşan kişilerin bu kapsamda değerlendirileceklerine dikkat çekmekteyiz.

 • Sizler de Quebec bölgesi haricinde çalışabilmek ve ikamet edebilmek için bu seçenekten faydalanabilirsiniz. Vize uzmanlarımızın görüşlerini alarak, danışmanlık hizmetlerinden hemen faydalanabilmeniz mümkün olacaktır. Böylelikle tüm sorularınıza hızla yanıt alabilecek ve endişelerinizden kurtulmuş olacaksınız.
 • Kanada seyahatleriniz öncesinde bizlerle iletişime geçmeniz tüm işlerinizi kolaylaştıracaktır. Böylelikle adımlarınızı atarken nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenebileceksiniz.
 • Sorularınızın kısa sürede yanıt bulması ve alanında uzman olan kişiler tarafından değerlendirilmesi için titizlikle hareket ediyoruz. Ofislerimize telefon veya mail aracılığıyla ulaşmakta olan çalışanlarımız sayesinde sorunlarınızı hızla çözebilirsiniz. Kanada vize ve vatandaşlık kapsamında değerlendirilecek olan başvurular için sizlere en iyi yanıtları aktarmaya devam ediyoruz.
 • Kendiniz ve aileniz için en uygun programlara karar verebilmek için bizleri arayabilirsiniz. Çalışma saatlerimiz içerisinde tüm ofislerimizin yardımcı olacağının altını çiziyoruz. Sizlere en yakın konumda olan adreslerimize hemen ulaşabilirsiniz. Bir telefon kadar uzak olan ekiplerimiz ile vizelerinizin hızla alınabileceğinin altını çiziyoruz.
Oyla! post

Alakalı İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir