Kanada Vizesi 2023 Başvuru Şartları (Güncellendi)

Kanada, Türk vatandaşlarından vize isteyen ülkeler arasında yer alır. Ülkeye seyahat etme amacına göre; çalışma, eğitim, turistik, ticari, aile birleşimi vize türlerine başvuru yapmanız gerekir. Vize başvurusu, Kanada konsolosluğuna ve yetkili vize merkezlerine yapılır. Seyahat planından 3 ay öncesinde vize merkezinden randevu alabilirsiniz.

Kanada Vizesi hakkında

Kanada ülkesine gelecek olan Türk vatandaşlarının vize almasını zorunlu tutmuştur. Ülkeye seyahat etmek için vize türlerinden birine karar vermeniz ve vize prosedürüne göre işlemlerinizi tamamlamanız gerekir. Vize başvurusu yapmak için ilgili vize türü için vize başvuru formu doldurmalısınız. Başvuru formuna Kanada konsolosluğu web adresi üzerinden ulaşabilirsiniz. Başvuru formunda; seyahat amacı, seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı, şahsi bilgiler gibi bilgiler istenir.

 • Kanada vizesi almak için vize başvuru formunun dikkatli bir şekilde doldurulması önemlidir. Başvuru formunda vereceğiniz bilgilerin doğru olması ve tutarlı olmasına dikkat edilir. Başvuru formunu doldurmanız ardından çıktısını almanız ve imzalayarak son halini vize evraklarınız arasına eklemeniz gerekir. Vize başvuru formunu doldurmanız ardından vize talep dilekçesi yazmalısınız.
 • Kanada vizesi 2023 şartlarına göre hazırlamanız gereken belirli evraklar vardır. Evrak listeleri, başvuru yapacağınız vize türüne göre değişiklik gösterir. Vize almak için; pasaport, kimlik fotokopisi, gelir belgeleri, banka hesap dökümü, vize talep dilekçesi, başvuru formu, otel rezervasyonu ve uçak bileti belgeleriniz hazır olmalıdır. Çalışma, eğitim gibi uzun süreli vize türleri için ek evraklar talep edilir.
 • Vize başvurusunun tamamlanması için tüm belgelerinizi randevu tarihine kadar hazırlamanız gerekir. Randevu saatinden 15 dakika önce vize merkezine müracaat etmeniz ardından belgeleriniz teslim ederek vize başvurusu yapabilirsiniz. Kanada vizesi ücretini de ödeyerek başvuru işleminizi tamamlayabilirsiniz. Vize sonuçları ortalama 4 hafta içerisinde açıklanmaktadır. Başvuru sonucunu öğrenebileceğiniz vize takip numarası başvuru ardından verilir.

Kanada Vizesi Gerekli Evraklar 2023

Kanada vizesi almak için öncelikle seyahat amacınıza göre bir vize türüne karar vermeniz gerekir. Kanada vize türleri; eğitim, çalışma, ticari, Erasmus, dil kursu, aile birleşimi gibi farklı sınıflara ayrılmıştır. Tüm vize türleri için sağlanması gereken şartlar ve hazırlanması gereken evraklar farklılık gösterir. Vize almak ilgili vize türünün başvuru formunu doldurmanız ardından randevu alabilirsiniz.

 • Kanada vizesi gerekli evraklar 2023 yılı için şu şekilde belirlenmiştir: güncel pasaport, fotoğraf, kimlik fotokopisi, nüfus kayıt örneği, gelir belgeleri, mesleki belgeler, konaklama adresi, uçak bileti, başvuru formu ve vize talep dilekçesi. Vize evrakları, vize onayı alınması için dikkatli bir şekilde hazırlanmalıdır. Evraklarda eksiklik veya hata olması doğrudan vize reddi alınmasına sebep olur.
 • Kanada vizesi gerekli evraklar 2023 yılının güncel listesine göre hazırlanmalıdır. Vize evrakları, Kanada konsolosluğu tarafından yayınlanır. Vize başvurusu için talep edilen başlıca evraklarla birlikte ek belgeler de talep edilir. Çalışma, eğitim, aile birleşimi gibi uzun süreli vize türlerinde; yabancı dil sertifikası, seyahat sağlık sigortası, parmak izi gibi ek belgeler istenir.
 • Kanada vize başvuruları belirlenen vize şartlarına göre yapılmalıdır. Kanada, vize vereceği kişilerin ülke kültürüne uyum sağlamasına ve geçinmek için yeterli maddi gelire sahip olmasına dikkat eder. Kanada vizesi 2023 yılı için belirlenen tüm evrakların hatasız bir şekilde teslim edilmesi istenir. Vize işlemleri, başvuru belgelerinizi teslim etmeniz ve vize ücretini ödemeniz ardından tamamlanır.

Kanada Vizesi Aile Birleşimi 2023

Kanada evlilik vizesi olarak da adlandırılan aile birleşimi vizesi, eşi veya çocukları Kanada’da yasal olarak ikamet eden Türk vatandaşlarının başvuru yapabileceği uzun süreli vize türüdür. Vize başvurusu yapılması için eş ya da çocukların Kanada’da yasal ikamet izni olması gerekir. Başvuru süreci Kanada’da hazırlanması gereken belgelerle birlikte Türkiye’de hazırlanacak belgelerin teslim edilmesi ile yürütülür.

 • Kanada vizesi 2023 şartlarına göre aile birleşimi vizesine başvuru yapacak kişiler, davetiye belgesi almalıdır. Bu belge, Kanada’da yaşayan aile yakınları tarafından hazırlanmalıdır. Başvuru yapmak için vize başvuru formunun doldurulması gerekir. Başvuru formunda; seyahat süresi, seyahat amacı, seyahat masrafları ve şahsi bilgilerin doğru bir şekilde doldurulması gerekir. Vize onayı alınması için başvuru formunda verilen bilgiler önemlidir. Belgede yer alan bilgiler, diğer evraklarda yer alan bilgilerle tutarlı olmalıdır.
 • Kanada vizesi 2023 şartlarına göre hazırlanması gereken belirli evraklar vardır. Başvuru yapacak kişiler, güncel pasaport sahibi olmalıdır. Pasaport alma ve pasaport yenileme işlemleri için Kanada konsolosluğuna müracaat edebilirsiniz. Pasaportun en az 6 ay geçerliliği olması gerekir. Kanada vizesi aile birleşimi 2023 başvurusu için yabancı dil sertifikası da istenir. Sertifikası olmayan kişiler, yabancı dil sınavına girerek geçerli bir puan almalıdır.
 • Kanada vizesi aile birleşimi 2023 başvurusu için hazırlanması gereken başlıca evraklar; pasaport, vize talep dilekçesi, başvuru formu çıktısı, evlilik belgeleri, velayet belgesi, varsa boşanma belgesi, gelir belgeleri, mesleki belgeler, eğitim belgeleri, yabancı dil sertifikası gibi belgelerdir. Kanada konsolosluğu, aile birleşimi vizesi için ek belgeler talep edebilir. Yayınlanan son listeye göre belgelerinizi hazırlamanız istenir.
 • Aile birleşimi vizesi alacak kişilerin belirli şartları sağlaması istenir. Bu şartlar; ülkenin kültürüne uyum sağlanması, ülkede geçinmek için yeterli maddi gelire sahip olmak, Kanada’da yaşayan aile yakınlarının yasal ikamet izni olması gibi şartlardır. Başvuru aşamasında vize şartlarının sağlandığını teyit etmek adına mülakat yapılabilir.

Kanada Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

Kanada aile birleşimi vizesi, aile bütünlüğünün korunması adına açılan uzun süreli vize türüdür. Bu vizenin alınması için eş veya çocukların Kanada’da yasal olarak ikamet etmesi gerekir. Vize başvurusu yapacak kişiler, vize türü için başvuru formu doldurmalıdır. Başvuru formu Kanada vizesi 2023 şartlarına göre dikkatli bir şekilde doldurulmalı ve çıktısı alınarak evraklar arasına eklenmelidir.

 • Kanada aile birleşimi gerekli evraklar arasında vize talep dilekçesi yer alır. Dilekçe, seyahat amacını ve seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı gibi bilgileri içermeli, Kanada konsolosluğuna şahsen yazılmalıdır. Vize onayı alınması için başvuru formu ve dilekçe belgeleri dikkatli bir şekilde hazırlanmalıdır. Bu belgeler arasındaki bilgilerin tutarlı olması önemlidir. Bu belgeleri hazırlamanız ardından vize randevusu almanız ve gerekli diğer belgeleri hazırlamanız gerekir.
 • Kanada aile birleşimi gerekli evraklar: Davetiye, evlilik belgeleri, vukuatlı nüfus kayıt örneği, kimlik fotokopisi, fotoğraf, konaklama adresi, uçak bileti, çocuklar için velayet belgesi, varsa boşanma veya ölüm belgesi, gelir belgeleri, yabancı dil sertifikası, hesap dökümü, mesleki belgeler ve eğitim belgeleridir. Aile birleşimi vizesine başvuru yapacak kişinin masrafları farklı kişiler tarafından karşılanacaksa sponsor belgeleri hazırlanmalıdır. Bu belgelerle birlikte ek evraklar da talep edilebilir.

Kanada Çalışma Vizesi 2023

Kanada, yabancı uyruklu kişilerin ülkesinde çalışmasına izin vererek vize açan ülkelerden biridir. Vize başvurusu yapılması için öncelikle Kanada’da bir firma ile iş anlaşması yapılması gerekir. İş anlaşması yapan kişiler, vize başvuru sürecini firma ile birlikte yürütmelidir. Çalışma vizesi alınması için Kanada çalışma vizesi 2023 şartlarına göre çalışma belgesi hazırlanmalıdır. Çalışma belgesi, firma tarafından hazırlanacak belgelerden biridir.

 • Kanada vizesi 2023 başvurusu için hazırlanacak çalışma belgesi; çalışacak kişinin şahsi bilgilerini, şirket bilgilerini, görevini, çalışma süresini açıkça ifade etmelidir. Çalışma belgesinin ıslak imzalı ve kaşeli olması istenir. Bu belgede verilen bilgilere göre vize verileceği için çalışma belgesinin dikkatli bir şekilde hazırlanması gerekir. Bu belge ile birlikte firma tarafından hazırlanması gereken farklı evraklar da vardır.
 • Kanada çalışma vizesi 2023 başvurusu için çalışma belgesi alınması yeterli değildir. Başvuru yapacak kişi, Kanada konsolosluğu tarafından yayınlanan vize başvuru formunu doldurmalıdır. Vize başvuru formunda, çalışma süresi, görev, şahsi bilgiler gibi bilgiler yer almalıdır. Bu bilgilerin diğer evraklarda yer alan bilgilerle aynı olmasına dikkat edilir. Başvuru formu doldurulması ardından vize talep dilekçesi yazılmalıdır.
 • Kanada çalışma vizesi almak için hazırlanması gereken başlıca evraklar; pasaport, çalışma belgesi, gelir belgeleri, mesleki belgeler, kimlik fotokopisi, nüfus kayıt örneği gibi belgelerdir. Çalışma vizesi için gereken belgeler değişiklik gösterebileceği için konsolosluk tarafından açıklanan listenin dikkate alınması gerekir. Çalışma vizesi başvurusunun tamamlanması için vize merkezine tüm belgelerin teslim edilmesi ve vize harcının ödenmesi istenir.
 • Çalışma vizesinin açıklanma süresi ortalama 4 haftadır. Bu süre içerisinde sonucunuzu takip edebileceğiniz vize takip numarası verilir. Vize sonucu sorgulama ekranını açarak vize takip numarası kodunu girebilir ve vize sonucunu öğrenebilirsiniz. Vize sonucu, olumlu veya olumsuz olacak yönde açıklanır. Vize sonucu olumsuz olan kişiler, yeniden vize başvurusu yapabilir veya itiraz dilekçesi yazabilir.
 • Kanada çalışma vizesi sonucu olumlu olan kişiler, Kanada oturum izni başvurusunu ülke sınırları içerisinde yapabilir. Çalışma vizesi ile ülkeye seyahat edilmesi ardından 1 ay içerisinde oturum ve çalışma izni başvurusunda bulunulması gerekir. Oturum izni, çalışma süresine göre verilir. Ülkede bu süreden daha uzun süre kalmak için oturum izni uzatma başvurusunda bulunmak mümkündür.

Kanada Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar

Kanada çalışma vizesi, ülkede bir firma ile iş anlaşması yapan kişilerin başvuru yapabileceği vize türüdür. Kanada vizesi 2023 şartlarına göre başvuru yapılması gerekir. Çalışma vizesi başvurusunda bulunacak kişiler, Kanada çalışma izni belgesi almalıdır. Bu belge, çalışılacak firma tarafından hazırlanmalı, ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır. Çalışma belgesi; çalışma süresi, görev, şahsi bilgiler ve firma bilgilerini içermelidir.

 • Kanada çalışma vizesi gerekli evraklar: Çalışma belgesi, pasaport, fotoğraf, mesleki belgeler, gelir belgeleri, eğitim belgeleri, nüfus kayıt örneği, kimlik fotokopisi, konaklama adresi ve uçak bileti gibi belgelerdir. Kanada çalışma vizesi gerekli evraklar Kanada konsolosluğu tarafından açıklanır ve başvuru için ek evraklar da talep edilebilir. Konsolosluk tarafından yayınlanan son listeye göre belgelerin hazırlanması önemlidir. Vize evraklarının teslim edilmesi ardından vize başvurusu tamamlanır.

Kanada Öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar

Kanada öğrenci vizesi; Erasmus, dil kursu, üniversite ve lise eğitimi için başvuru yapılabilecek uzun süreli vize türüdür. Vize başvurusu yapmak için öncelikle Kanada’da bir eğitim kurumundan onay alınması gerekir. Daha sonra Kanada vizesi 2023 vize başvuru formunu doldurmanız istenir. Vize başvuru formu çıktısını alarak evraklarınız arasına eklemelisiniz.

 • Kanada vizesi 2023 vize şartlarına göre eğitim vizesi almak vize talep dilekçesi yazmanız gerekir. Bu belge ile birlikte Kanada öğrenci vizesi gerekli evraklar: eğitim belgeleri, sponsor belgesi, gelir belgeleri, banka hesap dökümü, seyahat sağlık sigortası, güncel pasaport, nüfus kayıt örneği, kimlik fotokopisi gibi belgelerdir. Kanada öğrenci vizesi gerekli evraklar Kanada konsolosluğu tarafından yayınlanan son listeye göre hazırlanmalıdır. Vize onayı alınması için belgelerin dikkatli bir şekilde hazırlanması gerekir.

Kanada Vizesi Ücreti 2023

Kanada’ya gitmek için ülkeye seyahat etme amacına göre bir vize türüne başvuru yapılmalıdır. Vize türüne karar vermeniz ardından başvuru formu doldurmanız, vize talep dilekçesi yazmanız ve vize merkezinden randevu almanız gerekir. Randevu tarihine kadar Kanada vizesi 2023 şartlarına göre belgelerinizi hazırlamanız ve randevu tarihinde vize merkezine teslim etmeniz gerekir.

 • Kanada vizesi almak için belgelerinizi teslim etmeniz ardından Kanada vizesi ücreti 2023 yılı için belirlenen ücreti ödemeniz istenir. Vize merkezi ücretini de ödemeniz ardından başvuru işleminiz tamamlanır. Kanada vizesi ücreti 2023 yılı için 100 Kanada doları olarak belirlenmiştir. Vize ücreti, çalışma, eğitim, aile birleşimi gibi uzun süreli vize türleri için daha yüksektir. İlgili vize türü için belirlenen ücreti nakit ödemeniz gerekir.

Kanada İş Arama Vizesi 2023

Kanada’da çalışmak için uzun süreli Kanada vize türlerinden birine başvuru yapılması gerekir. Kanada iş arama vizesi 2023 şartlarına göre ülkeye eğitim, aile birleşimi ve çalışma vizesi alarak giden kişilerin çalışma izni alması mümkündür. Çalışma vizesi almak için Kanada iş ilanlarını takip edebilir, ülkede bir firma ile iş anlaşması yapmanız ardından vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Kanada iş arama vizesi 2023 yılı başvurusu için uzun süreli vize türlerinden birine müracaat etmeniz gerekir. Kanada vize başvurusu, Kanada konsolosluğuna yapılır. Vize almak için gereken evrakları vize merkezine teslim etmeniz ve vize harcını ödemeniz ardından vize işlemleriniz tamamlanır. Kanada çalışma izni ülkeye seyahat ederek başvuru yapabileceğiniz resmi izindir. Çalışma izni başvurusu Göçmen Bürosuna yapılır.

Kanada Eğitim & Erasmus Vizesi 2023

Kanada eğitim & Erasmus vizesi 2023 yılında verilen uzun süreli vize türleri arasında yer alır. Erasmus, öğrenci değişikliği programıdır ve Türkiye ile Kanada arasında yapılan anlaşmaya göre belirli üniversitelerin öğrencileri Erasmus programı ile ülkede eğitim alma hakkına sahip olabilir. Erasmus vizesi alınması için ülkede bir eğitim kurumundan onay alınması ardından vize başvurusu yapılması gerekir.

Kanada eğitim & Erasmus vizesi 2023 başvurusu için Kanada konsolosluğu tarafından yayınlanan vize başvuru formunu doldurmanız gerekir. Bu formun çıktısı ile birlikte vize merkezine teslim etmeniz gereken farklı evraklar vardır. Pasaport, eğitim belgeleri, gelir belgeleri, nüfus kayıt örneği, konaklama adresi, uçak bileti ve sponsor belgeleri gibi tüm belgeleri hazırlamanız gerekir.

Kanada Vize Reddi 2023

Kanada öğrenci vizesi, çalışma vizesi, turistik vize ve aile birleşimi vizesi gibi farklı vizeler verir. Vize başvurusu için hazırlanması gereken belgeler ve sağlanması gereken şartlar, her yıl Kanada konsolosluğu tarafından açıklanır. Vize başvurusu yapılması için vize merkezinden randevu alınması ve randevu tarihinde vize evraklarının eksiksiz bir şekilde teslim edilmesi gerekir. Vize başvurusunun tamamlanması için vize harcını ödemeniz istenir. Vize sonucunu, başvuru aşamasında alacağınız vize takip numarası ile öğrenebilirsiniz.

Kanada vize sonucu olumlu ya da olumsuz olacak yönde açıklanır. Kanada vize reddi alınması durumunda vize reddinin gerekçesi bildirilmez. Vize reddi alınmasının sebebi genellikle evraklarda hata veya eksiklik olmasından kaynaklanır. Aynı zamanda maddi sebepler de vize reddi alınmasının sebeplerinden biridir. Kanada vize reddi alan kişiler, yeniden vize başvurusu yapabilir veya itiraz dilekçesi yazabilir.

Kanada Vizesi İçin Ne Kadar Para Olmalı?

Kanada vizesi almak için hesabınızda ortalama 10.000 TL olmalıdır.

Kanada Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Kanada vizesi ortalama 4 hafta içerisinde çıkar.

Kanada Vizesi Almak Zor Mu?

Kanada vize şartlarına uyum sağlanması halinde vize almak zor değildir.

Oyla! post

Alakalı İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir