Kanada Vize Reddi ve Çözümü (İtiraz Hakkı)

Kanada vize formu ile başvurularınızı gerçekleştireceğinizde, ret yanıtını almamanızı sağlayacak olan adımları atabilmek için Vize Ofisi merkezlerimizle görüşebilirsiniz. Bu sayede ekiplerimizin sizler için hangi durumlarda olumsuz yanıtları alacağınızın değerlendirmesini yapacaklarına şahit olabileceksiniz.

 • Diğer yandan vize uzmanlarımız sayesinde başvurularınızın büyük oranda kabul görmesi ve onay alması için ne denli titizlikle hareket edileceğini de görebileceksiniz. İşte tüm bu hususlarda sizlere destek olacak ekiplerimizin yardımları sayesinde Kanada vize reddi yanıtını alma ihtimalinizin düşeceğini göreceksiniz.

Kanada Vize Reddi Nedenleri Nelerdir?

Bazı durumlarda prosedürlere aykırı adım atmanız ve diğer sebeplerden kaynaklı olarak hatalı davranışlarda bulunmanız neticesinde Kanada vize reddini alabilirsiniz.

 • Bu gibi durumlarda nasıl hareket edeceğinizin yanıtını sizlerle paylaşacak olan ekiplerimizin desteği sayesinde yüzünüzü güldürecek olan sonuçları yakalayabileceksiniz.
 • Diğer yandan sizler için güncel vize ücretlerini aktaracak olan ekiplerimiz, vize reddi yanıtını almanız halinde yeniden ödemeniz gereken vize ücretlerinden sizleri kurtaracak olan başarılı sonuçlara ulaşmanızı sağlayacaktır.
 • İşte tüm bu hususlarda gerekli adımları atmanız için daima yanınızda olan ve her aşamayı takip eden ekiplerimizi arayabilirsiniz.
 • Kanada Vize reddi nedenleri arasında en sık göreceğiniz maddenin ziyaret amacının net olarak ifade edilmemesi olduğunu belirtebiliriz.
 • Bu durumla karşılaşmamak için hangi amaçlarla seyahat etmek istediğinizi ifade etmelisiniz. Bu konuda herhangi bir bilginizin ve deneyiminizin olmaması halinde Vize Ofisi merkezlerimizle iletişime geçebilirsiniz.
 • Kanada vize başvurularınızın reddedilmesine neden olan diğer bir faktör ise geçmiş seyahatlerinizi yasalara uygun bir şekilde gerçekleştirip gerçekleştirmediğinizdir.
 • Sizler de ülkeye seyahatlerinizin ardından çıkış yapacağınızı ispat etmeniz halinde ve geçmişte bu süreleri yasal olmayan bir şekilde aşmamış olmanız durumunda başvurularınızın olumlu geleceğini görebilirsiniz.
 • Ancak aksi bir durumun söz konusu olması halinde ise başvurularınız reddedilecektir. Bu nedenle sizleri en iyi biçimde yönlendirecek olan ekiplerimizle birlikte hareket edebilirsiniz. Seyahatlerinizin bitiminin ardından ülkeden ayrılacağınızı ispat edecek belgeleri hazırlayarak dosyalarınızda ibraz etmeniz istenmektedir.
 • Kanada vize reddini almanıza neden olacak diğer bir faktör ekonomik sebepler olarak belirtilebilir. Seyahatleriniz boyunca masraflarınızı karşılayacak maddi durumunuzun olması veya sponsorlarınızın maddi gücünün yerinde olması gerekmektedir.
 • Ancak hesabınızda bulunan yüklü miktardaki paraların kaynaklarını belirtmediğiniz takdirde, bu durum da sizin için olumsuz bir şekilde yansıyacaktır.
 • Tüm bu hususlarda sizleri bilgilendirecek olan ekiplerimiz sayesinde kaliteli adımları atabileceksiniz. Yapılacak incelemeler neticesinde en iyi şekilde belirlenecek olan vize reddi nedenlerinin hızla ortadan kaldırılacağını görebileceksiniz.
 • Vize başvurularınızın Vize Ofislerimiz sayesinde gerçekleşmesi sizlere rahatlık kazandıracaktır. Vize ücretlerinin sorunsuz bir şekilde yatırılması neticesinde işlemlerinizde aksaklıkların giderileceğini aktarabiliriz.
 • Tüm işlemlerinizin halledilmesinde ve vize kategorileri arasında uygun olacak seçimleri yapmanıza destek olacak kişilerin sağlanmasında sizlere yardımcı oluyoruz.
 • Alanında uzman olan danışmanlarımızla hareket etmenizin sizlere olumlu sonuçları kazandıracağını görebileceksiniz. Sık sorulan sorulara alacağınız yanıtların faydalı olacağını ve hatasız bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebileceğinizi göreceksiniz.
 • Sorularınızın kısa sürede yanıt bulması için ekiplerimizin destek olacağını görmüş olacaksınız. Bu sayede gönül rahatlığıyla adım atabilecek ve sonuçlardan oldukça memnun kalacaksınız.

Kanada Vize Reddi

Türkiye’den Kanada’ya gitmek isteyen kişilerin gitme amacına göre bir vize türüne başvuru yapması gerekir. Vize başvuruları 1-4 hafta içerisinde olumlu veya olumsuz yönde açıklanır. Kanada vize reddi alan kişiler, yeniden vize başvurusu yapabilir veya itiraz dilekçesi yazabilir.

 • Kanada vize red oranı yüksek olmasa da belgelerin hatalı olması, ekonomik yetersizlik veya seyahat geçmişinin olmaması gibi etkenler, vize reddine sebep olur.
 • Kanada vizesi red alanlar için neden red aldığına dair açıklama yapılmaz. Bu nedenle yeniden vize başvurusu yapmadan önce belgelerin incelenmesi önemlidir. Yapılan yanlışlıkları düzelterek yeniden başvuru yapabilirsiniz.
 • Kanada vize reddi itiraz dilekçesi vize başvurusunda hata olmayan ve başvurunun kabul edilmemesi için herhangi bir engeli olmayan kişilerin başvurabileceği yollardan biridir. İtiraz dilekçesi Kanada konsolosluğuna yazılmalıdır.
 • Kanada vize sonuçlanması süresi: Kanada vize başvurularının sonuçları 1-4 hafta içerisinde açıklanmaktadır.
 • Kanada neden vize vermiyor: Kanada, başvuru yapan kişinin daha önce yurt dışına hiç seyahat etmemiş olması, ekonomik olarak ülkede geçinecek kazancının olmaması gibi sebeplerden dolayı vize vermez.
 • Kanada vize reddinden sonra tekrar başvuru: Kanada vize reddinden sonra tekrar başvuru yapılması mümkündür. Başvuru yaparken konsolosluğun yayınladığı son belge listesine göre hareket etmeniz gerekir. Aynı zamanda önceki başvuru belgelerini kontrol ederek eksik veya yanlış olan belgeleri düzeltmeniz önemlidir.
 • Kanada vize sonuçları başvurudan sonra en geç 4 hafta içerisinde açıklanır. Sonucu olumsuz yönde olan kişiler, yeniden vize başvurusunda bulunma hakkına sahiptir.

Kanada Neden Vize Vermiyor?

Kanada finansal durumu yeterli olmayan, seyahat geçmişi bulunmayan, seyahat amacı için ikna edici olmayan ya da ülkeye geri döneceğine inanılmayan insanlara vize vermez.

Oyla! post

Alakalı İçerikler

One Comment

 1. Merhaba benm vize başvurum dönüşümün garanti görülmemesi nedeniyle reddedildi. 1 haftada. Nasıl bir itiraz dilekçesi yazmalıyım. İçinde neler yer almalı aksini kanıtlamak için. Çalışıyorum bankada yeterli param var yüksek lisansım devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir