Kanada Aile Birleşimi 2023 Gerekli Evraklar

Doğal güzellikleri ve sunduğu yüksek yaşam kalitesi sayesinde en çok ziyaret edilen ülkelerden birisi olan Kanada için vize başvurularını gerçekleştirebilir ve Aile birleşimi hakkından faydalanabilirsiniz. İyi bir eğitim ve yaşam olanağını sunması sayesinde tercih edilen bu ülkede yaşama hayalinize bir adım daha yakın olabilmek için Vize Ofisi merkezlerimizle iletişime geçebilirsiniz.

  • Çünkü yapacağınız vize başvurularında sizlere a’dan z’ye tüm ayrıntıları aktaracak olan deneyimli ekiplerimizin hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Her ne kadar zor bir süreç gibi dursa da, sizler için nelerle karşılaşacağınızın yanıtını aktaracak olan ekiplerimizin yardımcı olacağını görebilirsiniz.
  • Geçmişte yaptığınız başvuruların işinin ehli olmayan firmalar tarafından ele alınması ya da bireysel olarak bilinçsiz bir şekilde devam etmesi halinde vize reddi yanıtıyla gelme ihtimali yüksek olacaktır. Bu tür sebeplerden dolayı yarım kalan başvurularınızın büyük oranda vize onayı alabilmesi için gerekli evrakları nasıl temin edebileceğinize dair yanıtları aktarıyoruz. Vize alma süreçlerinizde daima danışmanlık hizmetlerini sunacak olan ekiplerimiz sayesinde daha pratik adımları atabileceksiniz.

Kanada Aile Birleşimi 2021 Gerekli Evraklar

Kanada Aile Birleşimi Vizesi Nedir?

Kanada vatandaşı olan veya ikamet izni bulunan kişilerle evlilik birliği adı altında yaşayacağınızı ispat ederek sahip olacağınız D tipi uzun süreli vize başvurularını gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu sayede evlilik amacıyla yapacağınız seyahatlerin belirli sürelerle ve gerekli evraklarla tamamlanmasını sağlayabileceksiniz. Sizler de aile birleşimi hususunda gerekli tüm adımları atabilmeniz için yardımcı olacak ekiplerimizden hemen destek alabilirsiniz.

  • Yaklaşık 1 yıllık bir süreçte sonuçlanmakta olan bu vize başvurularınızın bazı dönemlerde ve şartlarda daha kısa sürede sonuçlanabileceğini aktarabiliriz. Bu nedenle hatalı bir şekilde başvuru yapmamak için destekleri profesyonelce alabileceğiniz ekiplerimizle iletişime geçebilirsiniz.
  • Sizler de ilk etapta Kanada’da yaşayan eşinizin göndereceği davetiyeyi alarak, gerekli şartları yerine getirebilirsiniz. Önemli olan diğer bir husus ise dil bilginizin yeterli seviyede olmasıdır.
  • Fransızca veya İngilizce dillerinden birisini iyi seviyede bildiğinizi ispat eden sınav veya eğitim gibi belgeleri sunmanız halinde adımlarınızı sorunsuz bir şekilde atabilirsiniz. Sizler de eksiksiz ve hatasız bir biçimde gerçekleştirmek isteyeceğiniz başvurularınız için bizlerden destek alabilirsiniz.

Kanada Aile Birleşimi Evrakları 2023

  • Hangi evrakları hazırlamanız gerektiğinin yanıtını alabilmek ve ekiplerimizle hemen iletişime geçebilmek için bizleri aramanızın ne denli faydalı olacağını görebileceksiniz. Sizler de evraklarınızın teslimi, randevuların alımı ve mülakat gibi aşamaların tamamlanması ile ilgili olarak tüm sorularınızı yanıtlayacak deneyime ve profesyonelliğe sahip olan ekiplerimizle iletişime geçebilirsiniz.
  • Aile birleşimini gerçekleştirebilmeniz için sizlerden talep edilecek olan vize başvuru formunu hatasız ve eksiksiz bir şekilde tamamlamanız ve imzalı olarak sunmanız gerekmektedir.
  • Diğer bir önemli husus ise beyaz fona çekilen 6 aylık süreçten daha eski bir zaman diliminde elde edilmemiş ve 2 adet olan biyometrik fotoğraftır.
  • Pasaportların 10 yıldan eski olmamasına ve 2 adet boş sayfasının vize basımı için gerekli olduğuna özen gösterilecektir. Diğer yandan pasaportlarınızın 1 yıl daha geçerliliğinin olması önemli bir husustur.
  • Evliliğin uluslararası düzeyde gerçekliğini ispat edecek olan belgelere gereksinim duyulacaktır.
  • Tam vukuatlı aile bilgilerini gösterir nüfus kayıt örneği ile kimlik fotokopisinin ibraz edilmesi istenecektir.
  • Diğer yandan boşanma veya ölüm olaylarının yaşanması halinde, eski eşe ait olan belgelerin fotokopisini ilave etmeniz gerekmektedir.
  • Kanada’ya yaşayan ve aile birleşimini gerçekleştirmek istediğiniz eşinize ait ikamet izninin yer alması gerekecektir.
  • Son olarak eşinizin maddi gücünü gösterir belgelerini güncel olarak sunması istenmektedir.

Kanada Eş Vizesi

Kanada eş vizesi, aile birleşimi vizesi anlamında kullanılır. Kanada vatandaşı ya da Kanada’da oturma izni olan bir eşin varlığı durumunda yabancı eş tarafından alınması gereken vize türüdür. Uzun süreli vize türü olan Kanada evlilik vizesi genellikle 1 yıllık süreyi kapsar.

  • Kanada evlilik vizesi ne kadar sürede çıkar? Bu tür vizeler uzun süreli vize türünde olduğu için genellikle 6 ay içerisinde sonuçlanır. Fakat Kanada, göçmenlik konusunda oldukça seçici bir ülke olduğu için evrakların tam, doğru ve eksiksiz bilgilerle hazırlanmış olması gerekir. Aksi durumda vize reddi gelme ihtimali yüksektir.
  • Kanada öğrenci vizesi eş durumu sebebi ile de alınabilir. Eğer eşlerden birisi Kanada’da öğrenci ise, farklı ülkede bulunan eş, aile birleşimi vizesi alarak Kanada’ya giriş yapabilir.
  • Kanada aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar? Uzun süreli vize türü olduğu için karışık prosedürlere sahiptir. Ortalama 12 aylık bir süre içerisinde sonuçlanmakla birlikte farklı durumlarda bazen daha kısa sürebilir. Aile birleşimi vizesi Kanada Konsolosluklarına ya da büyükelçiliklerine yapılabilir.
  • Kanada eş sponsorluğu ile Kanada’ya gitmek olarak da bilinen aile vizesini almak için en önemli nokta, Kanada’daki eşin davetiye göndermesidir. Ayrıca iyi derecede Kanada ve Fransızca bilmek de vizenin onaylanma şansını yükseltecektir.
  • Kanada vizesi ne kadar sürede çıkar, vize eğer turistik amaçlı alınıyorsa 1 ay sürede çıkar. Kısa süreli vize başvuruları daha hızlı olarak değerlendirilirken uzun süreli vize başvuruları çok daha uzun sürede cevaplanır. Konsolosluk tarafından talep edilen evraklar eksiksiz olarak teslim edilmesi halinde başvuru sonucunun alınması daha kısa sürecektir.

Kanada Evlilik Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

  • Evlilik şartına uygun olan vatandaşlar Kanada aile birleşimi vizesine dair başvurularını iletebilir. Bunun için ilgili belgeler hazırlanır ve maksimum 12 ay içerisinde sonuçlanması esas alınır.

Kanada Aile Birleşimi Vizesi Kaç Günde Çıkar?

  • Diğer ülkelere nazaran Kanada vize işlemlerinde süreyi daha uzun tutuyor. Nitekim aile birleşimi için başvuracak olan vatandaşlara 12 aylık süreç belirtilir ve 1 yılın sonunda vize sonucunun netlik kazanması sağlanır.

Kanada Aile Birleşimi Ne Kadar Sürer?

  • Aile birleşimi için paylaşılan her bir belgenin eksiksiz ve güncel tarihli olması işlemlerin hızlanmasını sağlar. Ancak yine de bu süre 12 ayın altına inmez ve 1 senenin ardından aile birleşimi sonucunu öğrenmeniz esas alınır.

Eşim Kanada Vatandaşı Nasıl Vize Alabilirim?

Evlilik yolu ile Kanada vizesi başvurmak için yasal belgelerinizi ibraz etmek zorundasınız. Aynı zamanda Kanada Göçmenlik Dairesi üzerinden başvurularınızı iletir ve olumlu yanıt üzerine yerleşme hakkından faydalanabilirsiniz.

Kanada Vize Sonuçlanma Süresi Nedir?

  • Kanada Konsolosluğu vize türüne ve ibraz edilen belgelere göre birkaç haftalık süreye yer verir. Şöyle ki aile birleşimi dışında olanlara dair 1 – 4 hafta içerisinde sonucun açıklanması sağlanır.

Kanada İltica Aile Birleşimi Nasıl Yapılır?

  • Kanada İltica Prosedürü paylaşılır ve yeterlilik durumuna bağlı olarak ülkeye yerleşmeniz esas alınır. Bu anlamda dil yeterliliği ve maddi durum gibi çeşitli hususlar üzerine aile birleşiminin gerçekleşmesi mümkün olabilir.

Kanada Aile Göçmenlik Başvurusu nasıl yapılır?

  • Refah seviyesi yüksek olduğu için Kanada göçmenlik başvuruları bir hayli fazla. Her sene binlerce göçmeni kabul eden ülke çalışma alanlarını oluşturur ve ilgili birimlere yerleştirme yapar.

Kanada Evlilik Yolu İle Vatandaşlık nasıl Alınır?

  • Evlilik yolu ile vatandaşlık elde etmek isteyenlerin birkaç sene boyunca evli kalması ve Kanada sınırları içerisinde ikamet etmesi gibi şartlar dikkate alınmaktadır.

Kanada Aile Birleşimi Ne Kadar Sürer?

  • Tüm uzun süreli vize türlerinde olduğu gibi Kanada aile birleşimi vizesi de karmaşık bir prosedüre sahiptir. Başvuru süreci yaklaşık 12 ay süren vizedir.

 

5/5 - (1 vote)

Alakalı İçerikler

One Comment

  1. Merhaba ben evleneli 2 yili gecti canadaya gidemiyorum esim Canada vatandasi oldugu halde neden gidemiyorum acaba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir