Kanada Vize Evrakları 2023(Gerekli belgeler)

Kanada vize başvurularını gerçekleştireceğinizde bazı evrakları sabit olarak hazırlamanız gerekmektedir. Mesleki durumlarınıza göre ve içerisinde bulunduğunuz şartlar çerçevesinde başvurularınızı gerçekleştirmeli ve Vize Ofisi merkezlerimiz aracılığıyla sunumlarınızı yapmalısınız.

 • Aklınıza takılan herhangi bir konu olması halinde danışmanlık hizmetlerini ücretsiz olarak alabilirsiniz. Bizlere en yakın ofislerimizden ulaşabilir ve bulunduğunuz konumlara en yakın adreslerimiz üzerinden başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Vize Evrakları 2021 Tam Liste

Kanada Vize İşlemleri Evrak Listesi 2023

 • Eksiksiz olarak doldurmanız gereken Kanada vizesine dair başvuru formunu tarihlerine ve imza alanına dikkat ederek elde etmelisiniz. Çıktı almadan önceki aşamada Validate adı verilen işlemi gerçekleştirmelisiniz. Bu sayede sizlere özel olarak oluşturulacak kodlar sayesinde başvurularınızı hızla gerçekleştirebilirsiniz.
 • Aile bilgi formunu elde etmeli ve herhangi bir eksik nokta olmadan değerlendirmelisiniz. Doğum tarihlerinden mesleklere ve adreslere kadar pek çok noktada tamamlanması gereken hususlar olacaktır.
 • Diğer yandan pasaportlarınızın geçerlilik tarihinin devam etmesi gerekmektedir. 6 ay süreyle daha geçerli olan ve 2 adet boş sayfasının vize basımı için gerekli olduğu pasaportlarınızla işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.
 • Elinizdeki mevcut olan pasaportta kaşeli tüm sayfaların fotokopilerini ibraz etmeli ve eski pasaportların fotokopisini sunmayı ihmal etmemelisiniz.
 • Kimlik fotokopisinin ön ve arka yüzünün görünür bir şekilde yer alması gerekmektedir.
 • 2 adet biyometrik özelliklerde fotoğrafın yer almasına önem vermelisiniz.
 • Otel ve uçak rezervasyonlarına dair tüm bilgileri mutlaka eklemelisiniz.
 • Tam vukuatlı nüfus örneğinin eş ve aileye dair bilgileri içerecek biçimde eklenmesi gerekecektir.

Turistik vizelerde ve diğer vize türlerinde benzer evraklar istenecektir. Mesleki durumlarınıza göre ek belgelerin talep edilebileceğini unutmamalısınız.

 1. Çalışan veya işveren olarak bazı ekstra evrakların hazırlanması söz konusu olacaktır. Sizler de şirkete ve kişisel olarak şahsınıza ait olan banka dökümleri ve maaş bordroları gibi gelir gösterir evrakları eklemelisiniz.
 2. Ek gelir getiren kira sözleşmesi ya da tapu, ruhsat gibi bazı evraklarınız var ise bunların fotokopisini ilave etmeniz gerekecektir.
 3. Başvuru sahiplerinin 18 yaşından küçük olması halinde ebeveynlerinin muvafakatname belgesine ihtiyaçları olacaktır.
 4. Sizler de öğrenci veya ev hanımı olarak başvuruları gerçekleştirecekseniz, bu durumda maddi olarak yapacağınız harcamaları karşılayacak sponsorlara gereksinim duyabilirsiniz. Sponsor olacak kişiler adına hazırlanacak olan gelir gösterir belgelerin güncel olarak sunulması gerekmektedir.
 5. Bazı vize türlerinde ek olarak davetiyelerin elinizde bulunması gerekmektedir. Davet eden kişinin bilgilerinin ve iletişim adreslerinin yer alacağı belgenin elinize ulaşmasının ardından başvurularınız hızla ilerleyecektir. Davetiyelerin antetli kağıda yazılmasına önem verilmelidir ve imza, kaşe alanı boş olmamalıdır.
 6. Vatandaşlığı veya ikamet izinlerini gösterir belgelerin ibraz edilmesi gerekecektir. Çalışma izni için başvuruları gerçekleştirmediğinizde ticari vize veya diğer vizelerle iş dünyasına atılmanız mümkün olmayacaktır. Buna benzer detayları öğrenebilmek için bizlerle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Sizler için hızla tamamlanacak olan işlemlerin sonuçlarını almanızın ardından sizlere gerekli bilgiler ofislerimiz üzerinden aktarılacaktır.

Herhangi bir bilgi veya evrağınızda eksikliklerin olmaması halinde olağan süreçleri içerisinde açıklanacaktır. Sizler de Kanada vizelerinizi alırken herhangi bir sorunla karşılaşmamak ve ücretleri 2021 yılına göre güncel olarak ödeyebilmek için hemen harekete geçebilirsiniz.

Oyla! post

Alakalı İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir