Amerika Saat Kaç

Rüyalar ülkesi olarak tanımlanan Amerika Birleşik Devletleri’ne kim seyahat etmek istemez ki? Eğer siz de böyle düşünüyorsanız o zaman bu ülke hakkında merak ettiğiniz çok fazla şey var demektedir. Bu merak edilenlerin arasına bir de Amerika saat kaç tarzında saat farkının nitelendiği sorular da dahil olmaktadır. O yüzden bu yazı içerisinde genel anlamda Amerika Birleşik Devletleri ve Türkiye arasındaki saat farkı- mesafe gibi kavramlara değineceğiz.

Amerika Saat Kaç Şimdi?

Amerika Birleşik Devletleri adından da anlaşılabileceği 50 eyaletin bir araya gelmesi ile oluşan ve bu bağlamda da eyalet sistemi ile yönetilen ülkelerdendir. Yüzölçümü ve kıtaları aşan büyüklüğü ile bu ülkede bulunan eyaletler içerisinde bile saat farkı epey değişebilmektedir. Peki, Amerika saat kaç?

Bu soru ile aslında Amerika ile Türkiye arasındaki saat farkı kastedilmiştir. Yukarıda belirttiğimiz bilgiden yola çıkarak Amerika’da bulunan farklı eyaletler ile Türkiye arasındaki saat farkı değişmektedir. O yüzden herhangi bir eyalete bağlı olmayan ve bu ülkenin başkenti olan Washington’u baz alırsak; Amerika ile Türkiye arasında zaman farkı yaklaşık olarak 8 saat civarındadır. Yani, burada saat 20.00 iken Amerika Birleşik Devletleri’nde saatler 12.00’ı göstermektedir.

Amerika Saat Kaç PM?

Hepimiz mutlaka saatlerde AM ve PM gibi kavramları daha önce duymuşuzdur. Peki, bunların anlamını doğru bir şekilde biliyor muyuz? Biz sizler için yeniden söyleyelim; AM öğlenden önce gelen saat dilimleri için kullanılır. PM ise öğleden sonraki saat dilimleri için kullanılmaktadır.

Bu bilginin ardından Amerika saat kaç Boston sorusu için bu eyalet ile aramızda 7 saatlik bir saat farkının yer aldığını söylemek mümkün.

Amerika Saat Kaç Los Angeles?

Los Angeles Amerika’nın en sevilen ve en canlı şehirlerinden biridir. Peki, bu şehir ile Türkiye arasında ne kadarlık bir saat farkı var? Los Angeles ile aramızda yaklaşık olarak 9.5 saatlik bir saat farkının olduğunu söyleyebiliriz.

Peki, Amerika Minnesota saat kaç? Yine gözde yerlerden olan Minnesota ile aramızda ise yaklaşık olarak 8 saatlik bir saat farkı bulunmaktadır.

Oyla! post

Alakalı İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir