Vize Başvuru Ücretleri

Herhangi bir ülkeye seyahat gerçekleştirileceği sırada tarafınızdan vize istenir. Vize öncesinde başvuru yapmanız önemlidir. Vize başvuru ücretleri ülkeden ülkeye değişebilir. Aynı zamanda bu durum pasaport türlerine göre de farklılık oluşturur.

Güncel Pasaport Ücretleri Nedir?

Belirli ülkelere yalnızca kimliğinizle giriş yapabildiğiniz gibi belirli ülkelerin büyük bir kısmı içinde mutlaka pasaport çıkartmanız istenir. En uygun fiyat seçeneği ile 6 aylık pasaportlar birçok kişinin önceliğidir. Vize isteyen bir ülkeye seyahat gerçekleştireceğiniz sırada en az 1 yıllık pasaporta başvurmanız önemli olur.

  • Altı ay süreli bir pasaport çıkartmak istediğiniz takdirde buradaki ücretlendirme 170,40 TL pasaport harcı, 133,50 TL pasaport defter bedeli ile beraber toplamda 303,50 TL ödeme bulunur.
  • 1 yıllık pasaportlar için pasaport harcı ve pasaport defter bedeli de toplamda 381,90 TL.
  • 2 yıllık pasaportlar için pasaport harcı ve pasaport defter bedeli ile beraber toplamda 539 TL.
  • 3 yıllık pasaportlar için harç ve defter bedeli ile beraber toplamda 709,40 TL istenir.
  • En pahalı ve genel olarak sürekli yurtdışı seyahati gerçekleştiren kişilerin 4 yıl ve üzeri pasaportlarında toplamda 445,10 TL pasaport vize başvuru ücretleri

Hangi Pasaport Tercih Edilmeli?

Vizeli ya da vizesiz gidilebilen ülkelere göre pasaportlar farklılık gözetir. 6 aylık pasaportlar kısa süreli seyahatler için ön plandadır. Fakat sürekli olarak yıl içerisinde yurt dışına çıkıyorsanız vize başvurunuzu en az 1 yıllık pasaport üzerinden çıkartmanız sizin açınızdan faydalı olur. 4 yıl ve üzeri pasaportlarda çıkartılabilir.

Vize Ücretleri Ne Kadar?

Vize başvuru ücretleri başvuru yapacağınız ülkeye göre değişkenlik gözetir. Avrupa’da ortak vize rejimi uygulayan schengen ülkesindeki ücretlendirmeler 12 yaş ve üzeri bireyler için geçerlidir. Schengen bölgesinde ülkelerdeki vize başvuru ücretleri 60 Euro’dur. Genel olarak bazı ülkeler 12 yaş ve altındaki çocuklar için ücret talep etmez. Fakat bazı ülkeler için bu durum 0-6 yaş grubu için geçerlidir. 6 yaş ve üzeri her bireyden vize başvuru ücreti talep edilir. Pasaport ve vize ücretleri haricinde kurye hizmeti ya da ek hizmetler talep edilebilir. Bunlar içinde farklı ücretlendirmeler alınır. Schengen bölgesinde bulunmayan ülkeler için ek ücretlendirmeler artış gözetir. Belirli bir vize acentesi ile anlaşmanız üzerine ücretlendirme ile ilgili detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Vize Başvuruları Nasıl Yapılır?

Seyahat edeceğiniz ülkenin konsolosluğu ya da büyükelçiliği ile müracaat ettiğiniz takdirde vize başvurusu yapabilirsiniz. Vize başvuru ücretleri konsolosluk tarafından tarafınıza iletilir. Vize başvuru ücretinin ödendiğine dair dekont kesinlikle tarafınızdan istenen evrak dosyası içerisinde yer almalı. Güncel ücretlendirmeler kabul edilir. Geçmiş zamanlara göre ücretlendirmeler kabul edilmez. Detaylı bilgiyi tercih edeceğiniz ülkenin konsolosluğu ya da büyükelçiliği ile müracaat ettiğiniz takdirde öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda online olarak öğrenmenizde mümkün.

4/5 - (3 votes)

Alakalı İçerikler

One Comment

  1. Kurumsal firmasının görünüş öyle ama güncel pasaport ücretlerini okuduğumda hiçte öyle kurumsal bir firma değil sıradan bir firma olduğunuz kannati oluştu. Adını değiştirin bari yanıltmayin kimseyi GÜNCEL ne demek kardesim şu an bu saat bu dakika demek sen daha kendi Web siteni güncellememiş eski fiyat duruyor bana nasıl yardımcı olacaksın kendi sitesine hayrı olmayanın bana hiç hayrı olmaz.bunu okuyunca sizden vazgectimmm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir