Avusturya Bayrağı

Avusturya bayrağı, yatay üç şeritten oluşmaktadır. Tasarımında kırmızı-beyaz-kırmızı renkler sırasıyla kullanılmıştır. Tasarımı 13. Yüzyılda yapılan bayrağın tasarımcısı II. Frederick olarak bilinmektedir. Bayrağında tasarımında Avusturya tarihi esas alınmış ve tasarımı tarihine dayanarak yapılmıştır.

Avusturya Bayrağı Özellikleri

Avusturya bayrağı kartal sembolünün kullanıldığı bir bayrak olsa da Almanya ile birleşmesinden sonra bu bayrak tasarımı kullanılmamıştır. Avusturya’nın günümüzde kullanılan bayrağı üzerinde herhangi bir sembol yoktur. Bayrak tasarımında yatay üç şerit kullanılmıştır.

Avusturya bayrağında kırmızı, beyaz ve kırmızı renkler kullanılmıştır. Bazı tarihçilerin yorumlarına göre Avusturya bayrağı, Avusturya Arşidükü V. Leopold’un savaş döneminde giymiş olduğu beyaz savaş elbisesinin tamamen kan olmasından dolayı kırmızı ve beyaz renklerde tasarlanmıştır.

Savaş süresinde savaş elbisesi tamamen kan olan Arşidükün zafer kazanması ardından kemerinin altındaki kısma hiç kan bulaşmadığı ve tamamen beyaz kaldığı görülür. Bu nedenle bayrak tasarımı yapılırken kırmızı renkler arasında beyaz renk kullanılmıştır.  

Avusturya Bayrakları

Avusturya bayrağı eski tasarımında kartal simgesi kullanılan bir bayrak olarak kullanılmıştır. Günümüzde kullanılan bayrağı ise tasarımı 13. Yüzyılda yapılan üç şeritten oluşan bayraktır. Bayrak tasarımında kırmızı, beyaz ve kırmızı renkler alt alta kullanılmıştır.

Avusturya eski bayrağında kullanılan kartal simgesi günümüzde kullanılmamaktadır. Bayrak tasarımında sadece üç şerit kullanılmıştır. Avusturya bayrağının tasarımı, Avusturya tarihinde önemli bir isim olan Arşidükün beyaz üniformasından esinlenerek tasarlanmıştır.  

Avusturya Bayrağı Eski

Avusturya bayrağı eski tasarımında kartal simgesi kullanılırken günümüzde kullanılan bayrağında herhangi bir sembole yer verilmemiştir. Bayrak tasarımı 13. Yüzyılda yapılmış olan ülkenin bayrağı tasarlanırken Avusturya tarihi esas alınmıştır.

Avusturya bayrağında kullanılan renkler, Avusturya Arşidükü üniformasının rengidir. Tarihçilerin yorumlarına göre Arşidük savaştan çıktığında beyaz üniformasının tamamı kan olmuş sadece bel kısmı beyaz kalmıştır. Bu nedenle bayrağın tasarımında alt alta kırmızı, beyaz ve kırmızı renkleri kullanılmıştır.  

Avusturya Bayrak

Avusturya bayrağı 13. Yüzyılda tasarlanan ve tasarımında kırmızı, beyaz, kırmızı renkler kullanılan resmi bayrağıdır. Bayrağın tasarımında yatay üç şerit kullanılmıştır. Bayrakta kullanılan renkler, Avusturya Arşidükü üniformasının beyaz olması ve savaştan sonra tamamının kan olmasından dolayı kullanılmıştır.

Oyla! post

Alakalı İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir