Belçika Aile Birleşimi: 2021 Gerekli Evraklar - Vize Ofisi
Belçika Vizesi

Belçika Aile Birleşimi: 2021 Gerekli Evraklar

Belçika Aile Birleşimi: 2021 Gerekli Evraklar 1 – belcika aile birleisimi

Belçika Aile Birleşimi Hakkında

Belçika’da yabancı uyruklu kişilerin 180 gün içinde 90 günü kalmalarını sağlayan Aile Birleşimi vizesi için Vize Ofisi adreslerimiz yardımcı olmaktadır. Uzun süreli vize türleri arasında yer alan ve D vize tipine göre başvuruların gerçekleştirildiği bu hususta gerekli tüm detayları sizlerle paylaşmaktayız.

6 ay ile 1 sene arasında değişen Aile birleşimi vizeleri için tüm prosedürleri öğrenmek istediğinizde bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Hangi evraklarla başvurularınızı gerçekleştirebileceğinize dair sizlere rehberlik yapıyoruz. Sizler de güncel evrakları hazırlayarak doğrudan başvurularınızı konsolosluk üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Konsolosluk dışında herhangi bir kurumun evraklarınızı alma ve inceleme gibi bir yetkisi olmayacaktır. Bu nedenle kararları kısa sürede vermesi beklenen Konsolosluğun çalışma saatlerine, yoğunluğuna tatil günlerine göre randevuların alınması gerekecektir.

Bu tarihlerde evraklarınızı teslim etmenize kadar geçecek olan tüm süreçte sizlere en iyi hizmetleri sunmaya devam ediyoruz.

Belçika Aile Birleşimi Evraklar

 • Vize başvuru formunun herhangi bir eksik bilgi olmaksızın doldurulması gerekecektir.
 •  Pasaportlarınızın güncel olması, 2 adet boş sayfasının olması, 10 yıldan eski olmaması ve yıpranmamış olması gerekmektedir.
 •  2 adet vesikalık fotoğrafın güncel tarihli ve istenen ölçülerde olması gerekecektir.
 •  Uluslararası evlenme ve doğum belgelerinin bulunması gerekecektir.
 •  Nüfus cüzdanı fotokopisi ile tam teknik nüfus kayıt örneğinin alınması istenmektedir.
 • İkamet belgesinin hem Türkiye’den, hem de Belçika’da yaşayan ve aile birleşimi yapacak olan eşyen alınması gerekmektedir.
 •  Ayrıca kimlik bilgilerinin ve Belçika’da yaşayan kişilerin evraklarının dosyaya eklenmesi istenecektir.
 •  Maaş bordrosunun son 3 aylık güncel olması ve hesap dökümlerinin bildirilmesi gerekmektedir.
 • Eşlerin daha önce evlilik yapmaları halinde belgeleri ve çocuklarla ilgili belgelerin aktarılması önemli olacaktır.
 •  Aynı zamanda Belçika Aile birleşimi için yabancı dil yeterliliğinin bulunması gerekecektir.
Belçika vizesi için en güncel ve yeni evraklara  >> vizeofisi.com/belcika-vize-evraklari bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Belçika Aile Birleşimi Müracaatları Ne Zaman Yapılmalı?

Başvuru yapan kişilerin seyahatlerine uygun şekilde belgeleri hazırlamaları gerekmektedir. Bu sayede Konsolosluğa doğrudan başvuruların gerçekleştirilmesi ve sonuçların alınması beklenecektir.

Ancak yetkili kurum tarafından vize reddi yanıtının verilme ihtimali de göz önünde bulundurulmalıdır.

Seyahatlere 1-2 ay kala başvurular gerçekleştirilmelidir. Müracaatların ardından konsolosluğun vereceği yanıta göre hareket edilmesi gerekecektir. Randevu almak ve sonucu takip edebilmek için Vize Ofisi adreslerimize güvenebilirsiniz.

Belçika Aile Birleşimi İşlemleri

Son yıllarda en fazla turist alan ve aile birleşimi, oturum izni gibi başvuruların arttığı ülkelerden birisi olarak Belçika’yı görebilirsiniz.

Bunun çeşitli sebeplerinin olmasıyla birlikte ekonomik yönden rahat olması ilk tercih sebebi olacaktır. Aile birleşimi işlemlerinde hangi şartlarda ve kimler tarafından gerçekleştirileceğinin yanıtını görebilirsiniz. Sınırsız vize şartlarını taşıyıp taşımadığınız yanıtını almak istediğinizde ilk olarak bizleri arayabilirsiniz.

Vize alma sorunlarından sıyrılabilmek için profesyonel hizmetlerin adresi olan sayfalarımıza gelebilirsiniz. AB ülkelerinden olan Belçika’nın vize verme konusunda ketum olduğunu söyleyebiliriz.

Sıkı şartları bulunan ve titizlikle yaptığı araştırmalardan sonra kararını netleştiren kurumları ikna etmek tahmin ettiğinizden daha zor olabilir.

Ancak tüm aşamaları kolaylıkla atlatabilmeniz için adreslerimizi ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Bizlerle iletişim kurmanız halinde seyahatlerinizi ve aile birleşimi için başvurularınızı sorunsuz bir şekilde atlatabileceksiniz.

Vize Ofisi Belçika Aile Birleşimi Hizmetleri

Adreslerimiz sayesinde gözünüzde büyüttüğünüz pek çok işlemin kısa sürede tamamlanacağını görebileceksiniz. Randevu alımlarında tüm sıkıntılarınızın giderileceğini söyleyebiliriz.

Ayrıca evrak listesini sizlere ulaştırmakta olup, tercümeli ve noter onaylı olarak kuruma sunulmasına aracılık etmekteyiz.

Şirket sahiplerinin, çalışanların, belirli mesleklere sahip olarak başvuru yapacakların ayrı ayrı değerlendirilecek olan başvurularında sizlere yardımcı oluyoruz. Aile birleşimine dair tüm sorularınıza yanıt bulmak ve mülakatlarınızı problemsiz bir şekilde atlatabilmek için bizlerle birlikte adım atabilirsiniz

Belçika vizebaşvuru şartları güncellendi >> vizeofisi.com/belcika-vize sayfasından başvurunuz için gerekli olan koşulları öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
 • ×