Belçika VFS Global Randevu

Belçika VFS Global randevu sistemi ile beraber kişilerin karmaşık vize işlemlerinin sorumluluğunu üzerlerinden bir nebze atmalarına yardımcı olunmaktadır. Kişiler konsolosluklara gitmeden çok daha rahat bir şekilde VFS Global ile beraber başvurularını yapabilmektedir. Ayrıca kişilerin belgelerini doğru bir şekilde toplamalarına yardımcı olan VFS Global ile beraber kişilerin vize başvurularının başarılı bir şekilde sonuçlanma ihtimali çok daha fazla artmaktadır.

Belçika Vizesi İçin VFS Global İle Nasıl İletişim Kurulur?

Belçika vizesi için VFS Global ile telefon numarası, mail ve resmi site üzerinden iletişime geçilebilmektedir. Kişiler +90 (212) 373 58 20 telefonunu arayarak, [email protected] e-posta adresine mail atarak ya da resmi web sitesi üzerinden “Müşteri Deneyimi” linki ile beraber görüşlerini, şikayetlerini ya da önerilerini sunabilmektedir.

Belçika Vizesi nasıl alınır? Belçika Vizesi 2022 Nasıl Alınır?

Belçika VFS Global Randevu Nasıl Alınır?

Belçika VFS Global randevu almak isteyen kişiler online olarak vize başvurusu yapabilmektedir. Bu süreçte kişilerin başvuru yapacakları vize türüne karar vermeleri ilk adımdır. Daha sonra kişilerin vizelerine uygun başvuru formlarını doldurarak, randevularını almalıdır. Gerekli ödemelerin yapılmasının ardından, kişiler randevu tarihlerini almalıdır.

Alınan başvuru tarihinde ve saatinde; başvuru merkezinde olmak kişilerin başvurularını yapabilmeleri adına oldukça önemli bir noktadır. Saat ya da günün kaçırılmasıyla beraber kişiler belgelerini veremeyeceğinden, adımları tekrar atmak zorunda kalacaktır. Randevu gününde orda olan kişiler belgelerini VFS Global’e sunarak resmi olarak başvuru süreçlerini başlatabilmektedir.

VFS Global Belçika İçin Hizmet Veriyor Mu?

VFS Global’in Türkiye sınırları içerisinde toplamda 22 ülkenin vize başvuru işlemlerine bakma yetkisi bulunmaktadır. Belçika, 22 ülkeden bir tanesi olarak hizmet almaktadır. VFS Global’in, Belçika dışında vize başvuru hizmeti verdiği ülkeleri şu şekilde sıralamak mümkündür;

 • Letonya
 • Yunanistan
 • Bulgaristan
 • Fransa
 • İrlanda
 • Hollanda
 • Ukrayna
 • Rusya
 • Hırvatistan
 • Kanada
 • Finlandiya
 • Litvanya
 • Norveç
 • Lüksemburg
 • İsveç
 • Malta
 • Danimarka
 • Avusturya
 • Yeni Zelanda
 • Çekya
 • Polonya

VFS Global bu ülkelere gitmek isteyen kişilerin vize başvuru süreçlerinde oldukça yardımcı olan resmi bir kurumdur. Kişilerin belgelerini hazırlama ve konsolosluklara teslim sürecinde yardımcı olan VFS Global ile yurt dışına gitmek isteyen kişilerin başvurularının başarılı bir şekilde sonlandırılmasına yardımcı olmaktadır.

VFS Global Üzerinden Başvuru Yapmak İsteyen Kişilerin Yapması Gerekenler Nelerdir?

Bilindiği üzere VFS Global’de tıpkı konsolosluklar gibi çalışan resmi kurumdur. Konsolosluklar tarafından, belgeleri toplayabilmek için yetkilendirilmiş olan bu kurumlar kişileri konsoloslukların karmaşık sisteminden kurtarmaktadır. Konsolosluklara yardımcı olan VFS Global’den başvuru yapmak isteyen kişilerin izlemeleri gereken birkaç adım bulunmaktadır. Belçika VFS Global randevu sistemini kullanarak gitmek isteyen kişilerin atmaları gereken adımlar şu şekildedir;

 • İlk adım vize türünün belirlenmesidir. Vize türü kişilerin ülkeye gidiş sebeplerine göre belirlenmektedir.
 • Vizeye ait başvuru formunun doldurulması gerekmektedir.
 • Kişiler üçüncü adım olarak randevu almalıdır.
 • Randevu tarihi belirlendikten sonra, kişilerin gerekli ödemelerini yapmaları gerekir.
 • Randevu tarihinde merkezde bulunan kişiler, gerekli belgelerle beraber resmi olarak vize başvuru süreçlerini başlatmaktadır.

Belçika’ya seyahatlerinizde amaçlarınıza en uygun vize türlerini seçerek gerekli prosedürleri tamamlamanız gerekmektedir. Aksi halde Belçika Konsolosluğu tarafından bu onayı almadığınızda giriş yapmanıza izin verilmeyecektir.

Ancak Konsolosluğun kriterlerini yerine getirmeniz ve herhangi bir eksiğinizin bulunmaması gerekmektedir. Vize alımlarında her yıl vize türlerine göre belirlenen farklı vize ücretlerinin ödenmesine gerek duyulmaktadır.

Bu işlemi gerçekleştirmediğinizde başvurularınıza ve evraklarınızın kabulüne dair işlemler yapılmamaktadır. Sizleri bu hususlarda uyaracak olan deneyimli Vize Ofisi merkezlerimizle iletişime geçtiğinizde hangi türde vizeyi almak istediğinizi belirtebilir ve güncel rakamları öğrenebilirsiniz.

 •  Kısa ve uzun süreli vize türlerinde farklı fiyatları ödeyeceğinizin altını çizmekteyiz.
 •  Başvuruları yapacak olan kişilerin 6 yaşından küçük olması halinde vize ücreti alınmayacaktır.
 •  Vize ücretlerinde ayrıca danışmanlık hizmetlerine dair ücretler de yansıtılacaktır.
 •  Kısa süreli olarak yapacağınız ticari, turistik veya ziyaret amaçlı seyahatlerinizde ve uzun süreli eğitim, çalışma, oturum gibi başvurularınızda farklı fiyatlara tabi olacağınızı belirtmekteyiz.
 • Vize alımı için yapacağınız başvuruların öncesinde ve sürecinde tüm sorularınızı bizlerle paylaşarak, bilgileri teyit edebilirsiniz. Başvuru merkezleri tarafından alınacak olan vize ücretleri hakkında sizlerle tüm detayları paylaşmaya devam ediyoruz.

Belçika Vizesi Ücretleri 2022

Vize ücreti, vize işlemleri karşılığında dış sağlayıcılar adına tahsil edilmektedir.

Vize Türü Konsolosluk Harcı ve Dış Sağlayıcı Ücreti
Belçika Turistik Vize Ücreti  140€
Belçika Ticari Vize Ücreti 140€
Belçika Transit Vize Ücreti 140€
Belçika Ziyaret Vizesi Ücreti 140€
Belçika Kültürel Vize Ücreti 140€
Belçika Şoför Vizesi Ücreti 140€
Belçika 0-6 Yaş Arası Ücreti 140€
Belçika 6-12 Yaş Arası Ücreti 70€
Belçika Çalışma Vizesi Ücreti Müşteri temsilcisinden fiyat alınız.
Belçika Gemici Vizesi Ücreti Müşteri temsilcisinden fiyat alınız.
Belçika Erasmus Vizesi Ücreti Müşteri temsilcisinden fiyat alınız.

*Antalya,Bodrum ve Gazientep şubelerinde 25 TL fark alınmaktadır.

Belçika Vizesi Danışmanlık Bedeli 2021

Belçika vizesi başvurularında 20 yıllık deneyimi ile sizlere hizmet veren Vize Merkezi her bir kişinin yapacağı göçmen olmayan vize türleri için başvurularda 30  danışmanlık bedeli almaktadır.

 Hizmet  Hizmet Bedeli
 Genel Vize Danışmanlık Hizmeti
 • Kişiye Özel Evrak Listesi Gönderimi
 • Telefonda Sınırsız Destek Hizmeti
 • Vize Uzmanıyla Ön Başvuru Hizmeti
 • Başvuru Dosyanızın Hazırlanması Hizmeti
 • Randevu Alma Hizmeti
 • Fotokopi ve Çıktı Alma Hizmeti
 • Karşılama Hizmeti
 30 EUR

EK HİZMETLERİMİZ

Hizmet Hizmet Bedeli
Seyahat Sağlık Sigortası Hizmeti 20€
İngilizce Motivasyon Mektubu 300₺
Vize Kapınızda Hizmeti 100€
Vize – Pasaport Kurye Hizmeti 100₺

Konsolosluk adına tahsil edilecek olan vize harç ücretlerinin dışında danışmanlık ve başvuru hizmetlerinin de bu fiyatlara ekleneceğini unutmamalısınız. Toplamda hangi tutarları ödeyeceğinize dair güncel bilgileri elde etmek istediğinizde ofislerimizi arayabilirsiniz.

Ayrıca Belçika vizeleri için sonuçları daha kısa sürede almak istediğinizde VIP başvuru şartlarına göz atmanız gerekecektir. Ekstra fiyatlarla daha kısa sürede sonuçları almak istediğinizde ödeyeceğiniz tutarları sizlerle paylaşıyoruz.

Aile-arkadaş ziyaretlerinde, ticari ve turistik seyahatlerde, gemici veya şoför vizeleri ile kültürel-sportif vize türlerinde ve uzun süreli çalışma, Erasmus vizesi kapsamında yapacağınız başvuruların hangi vize ücretleri ödemeniz halinde geçerli olacağını sizlerle paylaşmaktayız.

Aynı zamanda ekiplerimiz sizleri bazı hususlarda uyararak, adımlarınızı hatasız bir şekilde atmanızı sağlayacaktır. Özellikle Erasmus vizelerinin alınması esnasında farklı fiyatların olabileceğini göz ardı etmemelisiniz.

Seyahat sağlık sigortası ödemelerinizi seyahat tarihlerini kapsayacak şekilde gerçekleştirmeli ve dosyanızda mutlaka buna yönelik poliçenizi bulundurmalısınız.

Bizleri arayarak Belçika vizeleri ve güncel vize ücretleri hakkında pek çok soruyu yönelten ziyaretçilerimize yardımcı olmaya devam ediyoruz. Bu sorular arasında yer alan bazı durumları sizlere açıklayarak, bilgi sahibi olmanızı sağlamaktayız. Bunlardan bazıları şu şekildedir;

Belçika Vize Başvurum Reddedildi. Vize Ücretini Alabilir Miyim?

Böyle bir soru karşısında yanıtımız olumsuz olacaktır. Çünkü vize başvurularınız reddedilse dahi vize ücretlerinin iadesi ve devri söz konusu olmayacaktır. Başka şahıslara satılmayan vize ücretlerini, yeni başvurularda tekrar ödemeniz gerekmektedir. Bu nedenle Vize Ofisi danışmanlarımız, başvurularınızın öncesinde ve esnasında mutlaka profesyonel destekleri almanız gerektiğine vurgu yapmaktadır.

İkinci Kez Belçika Vize Başvurusunda Bulunacağım.

Ödediğim Vize Ücreti Geçerli Mi?

Çeşitli sebeplerden dolayı vize başvurularınızı tekrar etmek zorunda kaldığınızda ya da olumsuz yanıtları aldığınızda vize ücretlerini yeniden ödemek zorunda olduğunuzun altını çizmekteyiz. Yalnızca tek başvuru için ödeyeceğiniz bu ücretlerin, sonraki başvurularda geçerli olmayacağını belirtebiliriz.

Belçika Vize Ücretini Ödedim. Başka Ülkelerde Kullanabilir Miyim?

Her ülkenin farklı fiyatlarla vize ücreti talep ettiğini belirtebiliriz. Ödemiş olduğunuz vize ücretlerinin başka bir ülke için kullanılması söz konusu olmayacaktır. Belçika vize formu ve seçeceğiniz vize türlerinde kullanmanız gerekmektedir. Kısa süreli seyahatlerinizi gerçekleştireceğinizde seyahat amacınızın dışında bir faaliyette bulunamazken, vize ücretlerini de başka bir amaçla gerçekleştireceğiniz başvurularda kullanamazsınız.

Sizler de tüm bu konularda deneyimli olan ekiplerimizden gerekli yanıtları alabilirsiniz. Değişkenlik gösterecek olan rakamları öğrenmek ve vize ücretleri ile ilgili son gelişmeler hakkında bilgi sahibi olabilmek adına bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Belçika Vize Ücreti Nereye Yatıyor?

Belçika vize ücreti, Belçika Konsolosluğu ya da Belçika Büyükelçiliğine yatırılır.

Belçika D Tipi Vize Kaç Günde Çıkar?

Belçika D tipi yani diğer bir ifade ile ulusal vize, 7 ile 15 iş günü içerisinde tamamlanır.

Belçika C Tipi Vize Nedir?

Belçika C tipi vize, kısa süreli ziyaretler için alınması gereken vize tipidir. Bu durum 90 gün ya da 90 günden daha az süreci bulundurur.

Oyla! post

Alakalı İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir