Belçika Vize Form ve Dilekçe Ücretsiz İndir!

Belçika vize formu, Belçika vizesi alabilmek için karşılanması gereken evraklardan birisidir. Ancak diğer evraklara nazaran vize formunun biraz daha önemli olduğunu söyleyebiliriz.

 • Belçika vize formu, Belçika Başkonsolosluğunun resmi sitesinde mevcuttur. Formu doldurmak ve başvuru evraklarının arasına eklemek için, Başkonsolosluğun resmi sitesi ziyaret edilmeli ve form doldurulduktan sonra çıktısı alınmalıdır.

Belçika Vize Form ve Dilekçe 2021

Belçika Vize Formu Nasıl Doldurulur?

Belçika vize formu, isteğe bağlı olarak online ya da el ile doldurulabilir. El ile doldurmak isteyen başvuru sahipleri, tükenmez kalem kullanabilir. Ancak yazınızın okunaklı olmasına dikkat etmelisiniz.

 • Ayrıca vize formu doldurulurken verilen tüm bilgiler doğru ve eksiksiz olmalıdır. Bu konuda Konsolosluk yetkililerinin oldukça hassas davrandığını söyleyebiliriz. Gerçeğe uygun olmayan ya da eksik bilgiler tespit edildiğinde vize başvurunuz reddedilecektir.
 • Belçika mevzuatına göre, gerçeğe uygun olmayan bilgilerin vize formuna yazılması suçtur. Bu sebeple yalan bilgi verenler hakkında ceza-i işlem başlatılabilir. Aynı zamanda başvuru sahibinin bir daha Belçika vizesi alabilmesinin de önüne geçilebilir.

Belçika Vize Formu Hangi Dilde Doldurulmalıdır

Belçika Vize Formu Hangi Dilde Doldurulmalıdır?

Vize başvurularında doldurulması ve teslim edilmesi gereken vize formları genelde ülkenin dili ve İngilizce dili ile doldurulur. Belçika vize formu da İngilizce, Fransızca veya Almanca dillerinde doldurulabilir.

Belçika Vize Formu Neden Gereklidir?

Konsolosluğun Belçika vize formunu talep etmesinin temel nedeni, başvuru sahibi hakkında detaylı bilgiye ulaşmaktır. Bu nedenle vize formunun doğru ve eksiksiz olması gerekmektedir.

 • Belçika vize formu ile başvuru sahibi, vize süresi bittiğinde ülkeyi terk edeceğini, vize almış olmasının Belçika’ya girebileceğini garanti etmediğini kabul etmiş olur.

Belçika Vize formu Ücretleri

Vize ücretleri vize türüne göre farklılık göstermektedir.

Belçika vize ücretleri şöyledir;

 • Turistik Vizesi: 390 TL (0-6 yaş arası çocuklar için ücretsiz, 6-12 yaş arası çocuklar için 227,50 TL)
 • Ticari Vizesi: 390 TL (0-6 yaş arası çocuklar için ücretsiz, 6-12 yaş arası çocuklar için 227,50 TL)
 • Kültür Spor Vizesi: 390 TL (0-6 Yaş arası çocuklar için ücretsiz, 6-12 yaş arası çocuklar için 227,50 TL)
 • Tır Şoförü Vizesi: 390 TL (Moldovya, Gürcistan, Rusya, Ukrayna, Ermenistan, Sırbistan, Kosova Arnavutluk, Azerbaycan, Bosna Hersek ülkelerinin vatandaşları için 227,50 TL)

Vize başvurusunda bulunduğunuzda vize başvuru ücretini mutlaka ödemelisiniz, vize başvuru ücreti ödenmediği takdirde vize işlemleriniz başlamayacaktır.

Belçika Vize Formu

Belçika Schengen ülkeleri arasında yer almasından dolayı seyahatimiz sırasında vize almamız gerekir. Eğer hizmet(gri), diplomatik (siyah) ve hususi(yeşil) pasaportlarından birine sahipsek 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak bir seyahat planlıyorsak vize almamıza ihtiyaç yoktur. Umuma mahsus(bordo)pasaporta sahipsek Belçika’ya vizesiz olarak giriş yapamayız.

Vize Türleri

belçika vize formu Vize Türleri

Belçika’da vizeler kısa süreli kalış ve uzun süreli kalış vizeleri olarak ikiye ayrılır. Kısa süreli kalış vizeleri turistik, ticaret, ziyaret, şoför, kültürel sportif faaliyetler, evlenme ve birlikte yaşama vizeleridir.

 • Uzun süreli kalış vizeleri Belçika aile birleşimi, çalışma, au pair, öğrenci ve single permit (Belçika vatandaşı olan bir kişinin aile üyelerinden biriysek ve 90 günü geçecek bir süre yanında kalmak istiyorsak almamız gereken vize türüdür.)vizeleridir.
 • Vize türlerinden kendimize uygun olanı seçtikten sonra evraklarımızı hazırlayabiliriz.

belçika vize formu İle İstenilen Evraklar

Belçika’ya seyahatimiz için vize başvurusunda bulunmak istiyorsak alacağımız vize türüne uygun olan evrakları tamamlamamız gerekir. Her vize türüne göre evraklar farklılık gösterebilir.

Vize alımımız sırasında istenilen belgeler;

 • Pasaportumuz, (en az 3 ay geçerlilik süresine sahip ve en az 2 sayfası boş olan)
 • Belçika vize formu, (bu başvuru formunu eksiksiz doldurmalıyız. Almanca, Fransızca, Flamanca ya da İngilizce olarak doldurulmalıdır. Form içinde kişisel bilgilerimiz, seyahat bilgilerimiz, ailemize ait bilgiler ve çalışma bilgilerimizin doldurulması gereken alanlar vardır. )
 • Kimlik fotokopimiz,
 • Uçak biletimiz ve konaklama belgelerimiz,
 • Seyahatimiz sonunda ülkemize döneceğimizi kanıtlayacak taahhüt belgemiz,
 • Dil tercih formumuz, (bu formda bir dil tercihinde bulunmazsak dil tercihimiz İngilizce olarak görünecektir. Tercih edebileceğimiz diller Almanca, Fransızca ve Flamanca’dır.
 • 30.000 Euro’luk seyahat sigortamız,
 • Son 3 aylık banka hesap dökümümüz, (bankadan ıslak imzalı ve kaşeli olarak almalıyız.)
 • Maddi durumumuzu gösterecek tüm belgelerimizdir.

belçika vize formu ve Başvuru

Kısa süreli başvuruları Belçika Konsolosluğu ya da büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen vize başvuru merkezleri kabul etmektedir. Fakat seyahatimiz uzun süreli vize almamızı gerektiriyor ise başvurumuzu konsolosluğa ya da büyükelçiliğe yapmamız gerekir.

Evraklarımızı tamamladıktan sonra randevumuzu alıp vize başvurumuzu yapabiliriz. Başvuru sırasında konsolosluk ya da büyükelçilik tarafından mülakatta yapılabilir.

bekçila vize formu ve Vize Süresi

Evraklarımızın eksiksiz ve doğru olması, mülakatta da herhangi bir sorun yaşamamamız sonucunda 7-15 gün içerisinde vizemizi alabiliriz

Belçika Vize formu İstiyor Mu?

Belçika belirli ülkelerden vize istediği gibi belirli ülkeler içinde vizeden muaf tutar.

Belçika Vize form Ücreti Ne Kadar?

Belçika vize ücreti, 227 TL’dir. Bu ücret çocuklar da değişir.

Belçika İşçi Vizesi formu Kaç Günde Çıkar?

Belçika vize işlemleri, işçi olarak bulunan kişiler için 2 hafta içerisinde tamamlanır.

Oyla! post

Alakalı İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir