Belçika Vizesi

Schengen ülkeleri arasında olan Belçika vize istiyor mu? Evet, Belçika’ya gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeye tabidir ancak pasaportumda Schengen vizesi bulunan ya da gri, yeşil ve siyah pasaporta sahip olan vatandaşlar 180 gün içerisinde 90 gün vizesiz seyahat gerçekleştirir.
Belçika vizesi kalış sürecine göre kısa süreli kalış vizesi ve uzun süreli kalış süresi olmak üzere iki farklı kategoriye ayrılır. Kısa süreli kalış vizeleri turistik, ziyaret, ticari, kültürel ve spor etkinlikleri, evlenme, birlikte yaşama tır şoförü vizesi olmak üzere farklılık gösterir.
Belçika vizesi başvurusu konsolosluk ya da büyükelçiliğe yapıldığı gibi aynı zamanda yetkilendirilmiş başvuru merkezlerinden Vize Ofis ile yapılabilir.
Belçika vizesi evrakları İngilizce, Almanca, Fransızca ya da Flamanca dillerinden herhangi biriyle doldurulmuş form ile birlikte Schengen vize evrakları ile aynıdır. Pasaport, nüfus cüzdanı, konaklama ve seyahat belgeleri, maddi durum belgeleri, fotoğraf, seyahat sağlık sigortası, banka hesabı gibi belgeler gerekir.
Belçika vizesi ücreti vize kategorisi, başvuru yapan kişinin yaşı bir ülkede kalış süresine göre değişmektedir.

Menü
Destek Hattı