Belçika Oturum Başvurusu - Vize Ofisi
Belçika Vizesi

Belçika Oturum Başvurusu

Belçika AU-PAİR Vizesi

Belçika oturum izni, Belçika ülkesinde çalışmak amacı ile ya da eğitim ve öğretim amacı ile uzun süreli vize başvurusunda bulunan kişilerin alması gereken bir evrak türüdür. Ayrıca aile birleşimi kapsamında bu oturum iznine başvurulmaktadır. Belçika oturum izni başvurusu için belirli evrakların hazırlanması ve sunulması gerekmektedir.,

Belçika Oturum Başvurusu 1 – belcika vatandaslik

Belçika Vatandaşıyla Evli Olanlar Hakkında Bilgi

Belçika vatandaşlığını elde etmek isteyenleri bekleyen prosedürler hakkında tüm detayları Vize Ofisi olarak açıklamaktayız. Belçika vatandaşlığını alırken sizleri uğraştıracak prosedürlerde bazı önemli noktalar yer almaktadır.

Pratik olarak Belçika vatandaşlığına geçmek istediğinizde 18 yaşını doldurmanız ve 5 yılınızı kesintisiz olarak Belçika’da geçirmeniz gerekmektedir.

Ayrıca 3 dil arasında en az birini bilmeniz, Belçika kültürüne ve toplumuna uyumlu olmanız gerekmektedir. Bunu ispat edebilmek için yaşadığınız çevrede yer alacak olan kursa katılmalı ve uyum konusunda sertifika almalısınız. Aynı zamanda 468 günlük bir çalışma hayatınızın olması gerekmektedir.

Sizler de Belçika vatandaşlığına geçmek istediğinizde hangi şartlarda bunu gerçekleştireceğinizin yanıtını almak için Vize Ofisi adreslerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Profesyonel ekiplerimiz sayesinde ispat edeceğiniz uygunluğunuzun ardından vatandaşlığı almak için gerekli donanıma sahip olabilirsiniz.

Tüm soru işaretlerinizi yok edecek olan şubelerimiz, en iyi yönlendirmeleri gerçekleştirerek, kısa yoldan vatandaşlığa nasıl geçeceğinizin yanıtını verecektir.

Belçika vatandaşı olan bir kişi ile evli olmak veya doğumla Belçika vatandaşı olan bir çocuğun ebeveyni olmak sizlere daha yumuşak şartlarda vatandaşlığı getirecektir.

İkamet sürenizin 5 yıl olması halinde ve dil yeterliliğinizin bulunduğunu ispat etmeniz durumunda bu haktan faydalanabilirsiniz. Toplumsal uyum açısından da bazı önemli noktalarda kazanımlarınızın olmasına bakılmaktadır.

Daha zorlu şartlarda vatandaşlık hakkını elde edecek olan kategorideyseniz ikamet sürenizin 10 yıl olması gerekmektedir.

Kesintisiz bir şekilde bu şartı sağlayan kişilerin dillerden en az birini bilmesi ve toplumsal uyum konusunda sorun yaşamaması halinde vatandaşlık şartlarını yerine getirmiş olacaktır. Bu kişilerin belirli sürelerde çalışmasına ilişkin bir şart aranmayacaktır.

Belçika Evlilik Amaçlı Vize Başvuru Evrakları 2021

 •  Pasaport şartlarına göz attığımızda, 10 yıldan eski olmaması gerektiğini görmekteyiz. Pasaportta vizenizin basılabilmesi için en az yan yana 2 sayfanın boş olması ve pasaportun güncel olması gerekecektir. Geçerlilik süresinin seyahat bitimi itibariyle 1 yıl daha olmasına bakılmaktadır. Geçmişte alınan vizelerin fotokopilerinin eklenmesi bu aşamada önemli bir husustur.
 • Vize formunun 2 adet olması ve imzalarının eksik olmaması gerekmektedir. Hangi dilde dolduracağınızı seçmişseniz, bunu belirten Sonuç belgesini eklemeniz istenmektedir.
 •  Standart ölçülerinde biyometrik fotoğraflar 3 adet olmalıdır. Yüzünüzün görünmesi, 6 aydan eski olmaması ve herhangi bir aksesuarı kullanmamanız faydalı olacaktır.
 •  Nikahınızın gerçekleştiğine dair Belediyeden alınmış belgenizin dahil edilmesine önem vermelisiniz.
 •  Oturum izni, kimlik belgesi ve davetiyenin yer alması gerekecektir.
 • Başvuru yapacak olan kişinin ve Belçika’da yaşayan eşin maddi durumunu gösterir belgeleri, maaşı ve son 3 aylık dökümleri istenecektir.
 •  Tüm belgelerin orijinallerini ve fotokopilerini dosyalarınızda bulundurmanız gerekmektedir.
 • Kazançlarınızın ve masraflarınızı giderecek olan kişilerin gelir bilgilerinin eksik olması halinde ek belge talep edilebilir veya vize reddi verilebilir.
 •  Yabancı uyruğa sahip olan kişiler başvurularını gerçekleştireceklerinde Türkiye Cumhuriyeti’nde oturma izinlerini dahil etmelidirler.
 •  Seyahat sağlık sigortası ile vize ücretlerinin eksiksiz yatırılması ve dekontlarının dosyaya dahil edilmesi faydalı olacaktır.

Prosedürlere uygun olmayan başvurular tek yetkili merci olan Konsolosluk tarafından kabul görmeyecektir. Vize Ofisi yetkililerimiz sizleri bekleyen süreçlerle ilgili dilediğiniz an bilgilendirecektir.

Ülkeye geri dönüşünüzü ispatlayacak olan rezervasyon bilgilerinizi eklememeniz, dosyanızın sürecini olumsuz etkileyecektir. Çünkü yetkili kurum, seyahat bitiminizde ülkeye geri dönüş yapacağınıza dair resmi evrakları istemektedir.

Ofislerimiz sayesinde sıralı olarak elde edeceğiniz evrak listesini hazırlayarak yetkililerin incelemesine sunabilirsiniz. Bu sayede kısa sürede yanıtlarının büyük oranda olumlu gelmesi için yeterli donanıma ve profesyonelliğe sahip bir firma ile hareket etmenin rahatlığını yaşayacaksınız.

Belçika güncel belgelere >> vizeofisi.com/belcika-vize-evraklari bağlantısından ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
 • ×