Bulgaristan Vize İstiyor Mu 2023

Bulgaristan ve Türkiye arasındaki vize anlaşmasına göre Bulgaristan Türk vatandaşlarından vize istemeyen ülkeler arasında yer almaktadır. Bulgaristan’a seyahat etmek için güncel pasaport sahibi olmanız gerekir. Ülkeye vizesiz seyahat ederek 90 gün kadar konaklayabilirsiniz.

Bulgaristan Vize İstiyor Mu 2023?

Bulgaristan vize istiyor mu 2020: Bulgaristan 2020 yılında Pandemi sebebi ile sınır kapılarını kapatsa da 2021 yılında turist kabul etmeye başlamıştır. Ülkeye kısa süreli seyahat etmek için vize almanız zorunlu değildir.

Bulgaristan, Türk vatandaşlarını 90 günlük seyahatleri için vizeden muaf tutmuştur. Ülkede 90 günden uzun süre konaklamak için vize başvurusunda bulunmanız gerekir. Bulgaristan vizesi almak için Bulgaristan konsolosluğuna müracaat edebilirsiniz.

Bulgaristan Vizesi nasıl alınır? Bulgaristan Vizesi 2023 Nasıl Alınır?

Bulgaristan Transit Vize İstiyor Mu?

Bulgaristan vize istiyor mu: Bulgaristan, ülkesinden üçüncü bir ülkeye geçiş yapacak olan kişilerden vize istemektedir. Bulgaristan üzerinden üçüncü bir ülkeye seyahat etmek için vize başvurusunda bulunmalısınız. Transit vize başvurusunda bulunmak için vize başvuru formu doldurabilir ve vize merkezlerinden randevu alarak başvuru yapabilirsiniz.

Bulgaristan Rusya’dan Vize İstiyor Mu?

Bulgaristan vize istiyor mu: Bulgaristan, Türk vatandaşlarının 90 günlük seyahatleri için vize istememektedir. Ülkeye seyahat etmek için güncel pasaport sahibi olmanız yeterlidir.

Bulgaristan ve Rusya arasında vize anlaşması olmadığı için Bulgaristan, Rus vatandaşlarının seyahatleri için vize alınmasını zorunlu tutmuştur. Bulgaristan, çalışma, eğitim, turistik, ticari gibi vize türleri vermektedir.

Bulgaristan İngiltere’den Vize İstiyor Mu?

Avrupa Birliği ülkelerinden biri olan Bulgaristan, Schengen ülkelerinden vize istememektedir. Schengen vizesine sahip olan kişiler, farklı bir vize türüne müracaat etmeden ülkeye seyahat etme hakkına sahiptir.

Bulgaristan vize istiyor mu: Bulgaristan, İngiltere’den vize istememektedir. İngiliz vatandaşları, güncel pasaportları ile ülkeye giriş yapma hakkına sahiptir. İngiltere ile arasında yapılan anlaşmaya göre İngiliz vatandaşları ülkede 6 ay vizesiz konaklama hakkına sahiptir.  

Bulgaristan Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

Bulgaristan yeşil pasaport vize istiyor mu: Bulgaristan, yeşil pasaport sahibi olan Türk vatandaşlarından vize istemez. Yeşil pasaport ile ülkeye seyahat edebilir ve 90 gün kadar vizesiz konaklayabilirsiniz. Bu süreden daha uzun süre kalmak isteyen kişilerin vize başvurusunda bulunması gerekir.  

Oyla! post

Alakalı İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir